PDA

צפה בגרסא המלאה : זמני מנוחה קטנים

ahtung
16-05-07, 20:18
משהו שניסיתי היום זה זמני מנוחה קטנים בערך של 45 שניות בערך בין סט לסט.
האם סוג כזה של אימון יכול להוות אימון טוב בעליה במסה? כלומר יותר טוב מזמני המנוחה הרגילים שנעים בין 1-2 דקות?
כל השאר אני לא אפרט,פשוט כמות סטים של 12 שריר גדול 9 קטן
מה שבטוח האימון הרבה יותר חזק וכואב ויש הרבה יותר פאמפ ודומז.

Troya
16-05-07, 21:05
אני לא חושב שאתה יכול לעבוד כבד ולנוח כל כך קצת רק עם משקלים קלים לא תהיה בעיה

- Idan -
16-05-07, 21:09
מחקרים שנעשו בנושא, הביאו למסקנה שזמן המנוחה לא ממש משפיע על היפרטרופיה, לא באופן קריטי בכל מקרה. יתרה מזאת, לדעתי זה מיותר לעבוד עם זמני מנוחה קצרים כל כך אם המטרה שלך היא לא עבודת סיבולת שרירית.

Elevation
16-05-07, 21:22
משהו שניסיתי היום זה זמני מנוחה קטנים בערך של 45 שניות בערך בין סט לסט.
האם סוג כזה של אימון יכול להוות אימון טוב בעליה במסה? כלומר יותר טוב מזמני המנוחה הרגילים שנעים בין 1-2 דקות?
כל השאר אני לא אפרט,פשוט כמות סטים של 12 שריר גדול 9 קטן
מה שבטוח האימון הרבה יותר חזק וכואב ויש הרבה יותר פאמפ ודומז.

בצורה נורא גסה אני אומר שזה אולי לגיטימי ל15 חזרות, אבל מתחת לזה, אני לא ממליץ.

ahtung
16-05-07, 23:45
אוקיי תודה.

Amit
16-05-07, 23:48
יש תרגילים שאני נח 5 דקות בין סט לסט..

יiסי
17-05-07, 02:04
מחקרים שנעשו בנושא, הביאו למסקנה שזמן המנוחה לא ממש משפיע על היפרטרופיה, לא באופן קריטי בכל מקרה. יתרה מזאת, לדעתי זה מיותר לעבוד עם זמני מנוחה קצרים כל כך אם המטרה שלך היא לא עבודת סיבולת שרירית.

באמת? תודה על המידע.. לא חשבתי שזה כך. אתה מתכוון שאני יכול לנוח גם 2 דקות בין סט לסט ככה סתם לשבת? או שזה כבר כן יהרוס?

יש אצלנו אחד במכון עם סטופר על היד בין סט לסט צועק על אנשים שיסיימו מהר חח :P

gog
17-05-07, 02:21
באמת? תודה על המידע.. לא חשבתי שזה כך. אתה מתכוון שאני יכול לנוח גם 2 דקות בין סט לסט ככה סתם לשבת? או שזה כבר כן יהרוס?

2 דק' אחרי סט כבד (לא RM1-3, משהו כמו 4-6) זה בסדר גמור.

- Idan -
17-05-07, 09:07

לדעתי הכי נכון זה לנוח ע"פ הרגשה. אם עשית סט חימום קל, אז מן הסתם אתה לא צריך לשרוף זמן על מנוחה. אבל אחרי סט כבד ומעייף אם אתה לא תנוח מספיק זמן, סביר להניח שאתה לא תצליח להרים את אותו משקל שהרמת בסט הקודם.

שריר בתחת
17-05-07, 09:25
לפי ההרגשה או גג 1.5-2 דקןת מונוחה לא יותר

מה שעשיתה זה טוב בחיטוב למה אתה שורף יותר קלוריות אם אני לא טועה זה מה שאני עושה עכשו נח דקה בין סט לסט חח וזה דבר מציק

ahtung
17-05-07, 13:24
אצלי בסטים הרגילים היה 1-1.5 דקות מנוחה גג,אבל אני רואה שאין פה תשובה חד משמעית אז נראה שנצטרך לנסות זאת ..

- Idan -
17-05-07, 14:29
למה הכוונה תשובה חד משמעית? כל אחד מן הסתם יתן לך תשובה ע"פ הנסיון שלו. ע"פ הנסיון שלי, אם אחרי סט כבד ומעייף (שהוא גם ככה כבר הסט הרביעי חמישי) אני לא אנוח לפחות 3 דקות, אני לא אצליח להרים את אותו המשקל שלא נדבר על משקל כבד יותר אם מדובר בפירמידה.

AAA
17-05-07, 15:30
אני נח 50-55 שניות... קחו בחשבון את השניות שאתה מהשנייה שאתה מסיים את הסט עד לרגע שלחצת על כפתור של הסטופר ומהרגע שראיתי שהגיע הזמן להתחיל בסט (ראיתי על הסטופר לדוג' 57:00) ועד הרגע שאחזת במוט ועשית את החזרה הראשונה... חח לא אבל האמת אני מתאמן עם הציוד שלי בבית ככה שהמנוחות שלי ממש יוצאות מדוייקות... אין שום הפרעות חיצוניות ואנא ממכם, אל תהפכו את זה לאשכול "חדר כושר או אימון ביתי" חחח די היו מספיק כאלה...

ahtung
17-05-07, 17:04
למה הכוונה תשובה חד משמעית? כל אחד מן הסתם יתן לך תשובה ע"פ הנסיון שלו. ע"פ הנסיון שלי, אם אחרי סט כבד ומעייף (שהוא גם ככה כבר הסט הרביעי חמישי) אני לא אנוח לפחות 3 דקות, אני לא אצליח להרים את אותו המשקל שלא נדבר על משקל כבד יותר אם מדובר בפירמידה.

פשוט כל אחד זורק פה דברים בלי שום מאמר שתומך בזה שצריך לנוח לפי כללים כאלו או אחרים,ורגע אתה אומר שאם תרים משקלים יותר כבדים בכל הסטים אתה גם תתן לשריר גירוי גבוה יותר?

- Idan -
17-05-07, 17:12
רגע אתה אומר שאם תרים משקלים יותר כבדים בכל הסטים אתה גם תתן לשריר גירוי גבוה יותר?
אכן.

ahtung
17-05-07, 19:45
אכן.
ואללה אפשר מאמר על זה? זה מחקר מוכח?

Bullet
17-05-07, 19:47
ואללה אפשר מאמר על זה? זה מחקר מוכח?
מה ז"א? גירוי= סטיםXחזרותXמשקל.

ahtung
17-05-07, 19:48
ועל איזה טווח חזרות מדובר פה עם משקל מקסימלי? 6-12? ומה רצוי יותר מה 6-12?
הכוונה לעבוד עד כמעט לכשל לא? כלומר דרך הכאב?
מצטער אבל אני כבר מבובל.

Amit
17-05-07, 21:56
ועל איזה טווח חזרות מדובר פה עם משקל מקסימלי? 6-12? ומה רצוי יותר מה 6-12?
הכוונה לעבוד עד כמעט לכשל לא? כלומר דרך הכאב?
מצטער אבל אני כבר מבובל.
הם לא אמרו שאם תעבוד בRM 3 תתן בהכרח יותר גירוי לגוף פשוט משקל גבוה יותר באותו טווח חזרות זה יותר גירוי לשריר(בהנחה שהטכניקה שלך זהה)

igorek
17-05-07, 21:59
אחוז יותר גבוה מה-rm1 = עצימות (אינטנסיביות) יותר גבוהה.

הזברה
17-05-07, 22:19
זמני המנוחה לא משפיעים על התוצאות, משה הביא לפה מחקר על זה, לפני כמה ימים, בנושא זהה לגמרי:

http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=20476

Bullet
17-05-07, 22:31
זמני המנוחה לא משפיעים על התוצאות, משה הביא לפה מחקר על זה, לפני כמה ימים, בנושא זהה לגמרי:

http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=20476
הנבדקים עבדו בRMים שונים

The exercise protocols were similar with regard to the total volume of work (loads x sets x reps), but differed with regard to the intensity and the length of rest between the sets (higher intensity and longer rest of 5 minutes vs. somewhat lower intensity but shorter rest of 2 minutes).

אם הם היו עובדים באותו RM, זמני המנוחות כן היו משפיעים, כי אי אפשר לעבוד עם אותו משקל אם אתה לא נח מספיק.

m0she
17-05-07, 22:56
מהניסוח משתמע שהעצימות היתה מעט פחות נמוכה ולא בהרבה אבל צריכים לבדוק את המחקר המלא בשביל לדעת בדיוק. הכוונה שזה לא משפיע לא הייתה מבחינת היכולת שלך לעבוד עם אותו משקל בכל הסטים אלא מבחינת הסתגלויות הורמונליות ואדפטציות של השריר לאימון.

ahtung
18-05-07, 01:40
בשפה פשוטה,כדאי לעבוד ב rm 8-12 משקלים שעובדים עם טכניקה נכונה ,חזרה לפני כשל או כשל עם זמני מנוחה בין דקה לדקה וחצי?

m0she
18-05-07, 10:19
תנוח ככה שתוכל לשמור פחות או יותר על אותו משקל בכל הסטים. אם זה דורש ממך 2 דקות, תנוח 2 דקות. אם זה דורש ממך 10 דקות אז אין מה לעשות, תוריד משקל, אי אפשר לעשות אימון של 3 שעות. הזמן של המנוחה פשוט לא ממש חשוב - תנוח ככה שתוכל לעבוד כבד.

בנוגע לטווח חזרות- זו בחירה שלך, אני הייתי משלב 4-8 בעיקר עם מעט 12-15.