PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה על ביצוע לחיצה צרפתית ומשך האימון שלי

gps
16-05-07, 21:04
לגבי לחיצה צרפתית התחלתי עם התרגיל הזה פעם ראשונה היום.. לקחתי מוט W שמתי 2.5 קילו כל צד.. זה ממש קל אבל עושה לחץ חזק במרפקים..
האם זה טבעי ואמור לעבור בקרוב?
האם כשעושים את התרגיל צריך אחיזה ממש צמודה בין 2 הידיים?
מה המרחק בין 2 המרפקים צריך להיות בעת הביצוע והאם המרפקים צריכות להיות מקובעות?

שאלה שני לגבי האימון A שלי..
חזה 3 תרגילים סה"כ 8 סטים
כתפיים 2 תרגילים סה"כ 4 סטים
יד אחורית 2 תרגילים סה"כ 4 סטים

כל האימון לוקח לי כולה 45 דק' בערך..
זה לא קצת מדי? אני יכול אפילו להכניס את האימון B לאימון הזה..

נצלש-אבקת חלבון במים עם סוכר ענבים לא מתקלקל אחרי כמה שעות בחוץ או מאבד מהאפקט שלו קצת?

Daniel-Barak
16-05-07, 21:46
אם יש לחץ על המרפקים, זה יכול להיות כי התרגיל חדש לך. זה אמור לא להמשיך לכאוב בהמשך.
לגבי מיקום הידיים - שהמרפקים פנימה, שהזרוע במצב של תחילת התרגיל תהיה מאונכת לגוף.

gps
16-05-07, 22:39
אממ.. לא הבנתי את ההסבר על המרפקים.. אני מחזיק את המוט W באחיזה ממש צמודה כך ש 2 הידיים נוגעות אפילו אחת בשניה זה בסדר?
והאם המרפקים צריכים להיות בנטייה החוצה או ישרים צמודים?

והאם אימון A שאורך 45 דק' זה לא קצת מדי? אימון לא צריך להיות ארוך יותר?

danny
17-05-07, 01:57
מרפקים בנטייה החוצה וידיים במרחק קטן אחת מהשנייה

בקשר ללאורך לאימון נראה סביר- אולי תוסיף גם בטן

gog
17-05-07, 02:20
לחיצה צרפתית זה תרגיל שיש עליו קונפליקט בקשר לאחיזה.

לדעתי מרפקים החוצה כי זה מה שהגוף עושה טבעי, וע"מ שהמרפקים יהיו ישרים צמודים צריך להתאמץ וזה לא טבעי לגוף.

מצד שני כשהמרפקים צמודים מרגישים יותר עבודה ויותר קשה.

Daniel-Barak
17-05-07, 07:07
אממ.. לא הבנתי את ההסבר על המרפקים.. אני מחזיק את המוט W באחיזה ממש צמודה כך ש 2 הידיים נוגעות אפילו אחת בשניה זה בסדר?
והאם המרפקים צריכים להיות בנטייה החוצה או ישרים צמודים?

והאם אימון A שאורך 45 דק' זה לא קצת מדי? אימון לא צריך להיות ארוך יותר?האחיזה עצמה לא חייבת להיות צמודה, אלא ברוחב הכתפיים (עדיף). המרפקים *לא* צריכים להיות בנטייה החוצה, אלא להיפך - אתה צריך שהם יהיו פנימה, "להכניס" אותם.
אימון A שאורך 45 דק' זה לא קצר.
זה תלוי כמה סטים יש לך, משך זמן ביצוע הסט והמנוחה בין סט לסט

הזברה
17-05-07, 10:56
זה כבר נטחן כאן האימתי. כשאתה סוגר מרפקים השריר מרגיש נתח גדול יותר מהמשקל ,אבל אתה מפעיל לחץ גדול מאוד על המרפק וגם על שורש כף היד שמסתובב בצורה פחות טיבעית ומסתכן בפציעה, כשאתה פותח את המרפקים ,מפרק שורש כף היד מתיישר והלחץ מהמרפקים יורד אבל יש לך פחות משקל על התלת ראשי ומצטרפים עוד כמה שרירים לעסק.

שמע, פתח מרפקים ותעלה קצת משקל אם צריך, המטרה שלך היא לא לבודד את השריר ולהפצע ,אלה לגרום לו להרגיש יותר עומס בלי להפצע. גם ללכת מעט אחורה וקדימה עם הכתף יכול לעזור, זאת הצורה הטיבעית שבה הגוף עושה את התנועה וזה מוריד מאוד את הסיכוי להפצע.

eyalamzleg
17-05-07, 11:08
ולא לישכוח לעלות מהר ולהרויד לאט זה ממש משמעותי בתרגיל הזה

gps
17-05-07, 17:08
אוקיי אז לבצע את התרגיל שהמרפקים בנטייה החוצה ושיהיו פחות או יותר מקובעים במקום..
ליישר את היד במהירות, לקפל באיטיות

זה נכון מה שהבנתי?

ומה לגבי האחיזה-צמודה או רוחב הכתפיים? היו פה כמה דעות שונות \=