PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלות נוספות לפני שאני מתחיל להתאמן.

tt2k
17-05-07, 00:22
שלום לכולם.
אני בן 18, מבנה גוף רחב יחסית, משקל - 80 קילו.
אני מתאמן מזה חצי שנה כ 3 אימונים בשבוע בקבוצת כושר קרבי ואני ביום שישי עומד להתחיל להתאמן בחדר כושר. עד עכשיו במשך החצי שנה האחרונה הייתי מתאמן כל יום אבל עכשיו אני הולך להתאמן רק עם הקבוצה שזה אומר רק 3 פעמים בשבוע שלרוב זה ריצות/זחילות/אלונקות וכו' - כלומר רק אירובי וגם מעט פקלים.
יש לי מספר שאלות חשובות:
1. הבנתי מהנושא הקודם שפתחתי שאין שום בעיה עם לצרוך חלבונים (אני מתכוון לכאלה שמכינים מאבקה) על ההתחלה (הכוונה היא איך שאני מתחיל להתאמן באופן סדיר) וזה למעשה אותו דבר אם אני יאכל טונה/קוטג'. אני רק רוצה להיות בטוח, אין תופעות לוואי ? אין פגיעה בכבד ? אין משהו שאני צריך לדעת עליו ויכול להיות שאני לא יודע עליו ? זה ב100% אותו חלבון כמו שיש בטונה או בקוטג'?
2. המטרה שלי היא לא לפתח שרירים בצורה מאסיבית (כמו רוב הפורום פה) אלא יותר לחטב ולהוריד אחוזי שומן. מישהו יכול להציע לי תפריט טוב לחיטוב, כזה עם כמות קטנה של שומן כי זאת בערך המטרה שלי. ובעיה נוספת שיש לי זה שאין לי הרבה זמן להכין אוכל, אין לי כוח להתחיל לבשל אורז או להכין עוף או משהו כזה.. שיהיה כמה שיותר דברים בתפריט שפשוטים להכנה כמו סלט/קוטג'/טונה/פירות.
3. שאלה קצת דפוקה אבל זה מעניין אותי : חלבון של ביצה נהרס אם אני מכין מהביצה ביצה קשה ? והאם זה בכלל חלבון טהור ? כלומר - אין בו פחממות ? שומנים ? (אני מדבר רק על החלבון! בלי החלמון). כאילו אם אני אוכל 20 גרם חלבון קשה (יענו של ביצה קשה) אז זה כמות החלבון שיספג לי בגוף ? 20 גרם ?
4. מה רצוי לאכול לפני/אחרי האימון בכדי שהשריר יתפתח בצורה טובה ?בשביל לקבל תוצאות מקסימליות מהאימון.
אני יודע שחפרתי קצת..
אבל תודה לעוזרים.

יiסי
17-05-07, 01:34
שלום לכולם.
אני בן 18, מבנה גוף רחב יחסית, משקל - 80 קילו.
אני מתאמן מזה חצי שנה כ 3 אימונים בשבוע בקבוצת כושר קרבי ואני ביום שישי עומד להתחיל להתאמן בחדר כושר. עד עכשיו במשך החצי שנה האחרונה הייתי מתאמן כל יום אבל עכשיו אני הולך להתאמן רק עם הקבוצה שזה אומר רק 3 פעמים בשבוע שלרוב זה ריצות/זחילות/אלונקות וכו' - כלומר רק אירובי וגם מעט פקלים.
יש לי מספר שאלות חשובות:
1. הבנתי מהנושא הקודם שפתחתי שאין שום בעיה עם לצרוך חלבונים (אני מתכוון לכאלה שמכינים מאבקה) על ההתחלה (הכוונה היא איך שאני מתחיל להתאמן באופן סדיר) וזה למעשה אותו דבר אם אני יאכל טונה/קוטג'. אני רק רוצה להיות בטוח, אין תופעות לוואי ? אין פגיעה בכבד ? אין משהו שאני צריך לדעת עליו ויכול להיות שאני לא יודע עליו ? זה ב100% אותו חלבון כמו שיש בטונה או בקוטג'?
2. המטרה שלי היא לא לפתח שרירים בצורה מאסיבית (כמו רוב הפורום פה) אלא יותר לחטב ולהוריד אחוזי שומן. מישהו יכול להציע לי תפריט טוב לחיטוב, כזה עם כמות קטנה של שומן כי זאת בערך המטרה שלי. ובעיה נוספת שיש לי זה שאין לי הרבה זמן להכין אוכל, אין לי כוח להתחיל לבשל אורז או להכין עוף או משהו כזה.. שיהיה כמה שיותר דברים בתפריט שפשוטים להכנה כמו סלט/קוטג'/טונה/פירות.
3. שאלה קצת דפוקה אבל זה מעניין אותי : חלבון של ביצה נהרס אם אני מכין מהביצה ביצה קשה ? והאם זה בכלל חלבון טהור ? כלומר - אין בו פחממות ? שומנים ? (אני מדבר רק על החלבון! בלי החלמון). כאילו אם אני אוכל 20 גרם חלבון קשה (יענו של ביצה קשה) אז זה כמות החלבון שיספג לי בגוף ? 20 גרם ?
4. מה רצוי לאכול לפני/אחרי האימון בכדי שהשריר יתפתח בצורה טובה ?בשביל לקבל תוצאות מקסימליות מהאימון.
אני יודע שחפרתי קצת..
אבל תודה לעוזרים.
1. כן!
2. אתה יכול לארגן כזה תפריט בכיף . תקרא מאמרים תשכיל תפרסם תפריט ויעזרו לך!
3. לא שמכינים ביצה קשה החלבון נשמר מעולה. ב20 גרם חלבון ביצה יש: 9 קלוריות ו2 גרם חלבון. לא זה לא כמות החלבון שיספג בגוף!
4. לפני אומרים פחמימות מהירות שיעזרו בכוח לאימון (אני לא דוגל בזה אבל יכול להיות שיש בזה משהו)
אחרי חלבון מהיר+ פחמימה מהירה (דוגמא מעולה וקלה: בננה וחבילת טונה במים)

לא חפרת אחי כולם שואלים שאלות ומנסים לעזור כמה שיותר אחד לשני זה מטרה של פורום וירטואלי/ לא וירטואלי
בהצלחה באימונים בצבא ובהמשך הדרך

tt2k
17-05-07, 01:42
1. כן!
2. אתה יכול לארגן כזה תפריט בכיף . תקרא מאמרים תשכיל תפרסם תפריט ויעזרו לך!
3. לא שמכינים ביצה קשה החלבון נשמר מעולה. ב20 גרם חלבון ביצה יש: 9 קלוריות ו2 גרם חלבון. לא זה לא כמות החלבון שיספג בגוף!
4. לפני אומרים פחמימות מהירות שיעזרו בכוח לאימון (אני לא דוגל בזה אבל יכול להיות שיש בזה משהו)
אחרי חלבון מהיר+ פחמימה מהירה (דוגמא מעולה וקלה: בננה וחבילת טונה במים)

לא חפרת אחי כולם שואלים שאלות ומנסים לעזור כמה שיותר אחד לשני זה מטרה של פורום וירטואלי/ לא וירטואלי
בהצלחה באימונים בצבא ובהמשך הדרך

בקשר לחלבון ביצה - איך אני יודע כמה יש בחלבון אחד של ביצה ? אחד אתה מחשב את זה ?
ובקשר לפחמימה מהירה וחלבון מהיר - מתי מומלץ לשתות את החלבונים, לפני או אחרי האימון ?
חלבון מהיר ופחמימה מהירה יכולים להיות - שייק ולחמניה ? (סתם הבאתי דוגמא).

Shlomik
17-05-07, 02:27
1. לגבי תפריט תזונה הכי טוב שבתור התחלה תפנה לבעל מקצוע שיסדר לך תפריט תזונה נכון לפחות עד שתדע לבנות לעצמך אחד וכדאי שמתחילת הדרך כבר תראה את התוצות שאתה מחפש.

2. אבקת חלבון היא מקור לחלבון בדיוק כמו טונה וקוטג' ומעבר לזה חלבון מי גבינה הוכח כחזק את מערכת החיסון :10:

3. לגבי תזונה לפני/אחרי אימון יש מאמר מעלה על כך באתר:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=390&CategoryID=81&Page=1
ובכללית הייתי ממליץ לך מאוד לעבור על המאמרים שיש באתר אני חושב זה יתן לך בסיס טוב.

בהצלחה! :basketball:

tt2k
17-05-07, 02:59
1. לגבי תפריט תזונה הכי טוב שבתור התחלה תפנה לבעל מקצוע שיסדר לך תפריט תזונה נכון לפחות עד שתדע לבנות לעצמך אחד וכדאי שמתחילת הדרך כבר תראה את התוצות שאתה מחפש.

2. אבקת חלבון היא מקור לחלבון בדיוק כמו טונה וקוטג' ומעבר לזה חלבון מי גבינה הוכח כחזק את מערכת החיסון :10:

3. לגבי תזונה לפני/אחרי אימון יש מאמר מעלה על כך באתר:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=390&CategoryID=81&Page=1
ובכללית הייתי ממליץ לך מאוד לעבור על המאמרים שיש באתר אני חושב זה יתן לך בסיס טוב.

בהצלחה! :basketball:
האמתי, שאני לא יודע בכלל איפה המאמרים פה באתר אבל עכשיו שהבאת לי קישור לכך אני יודע. תודה!

Sugarzaza
17-05-07, 09:28
כל תרכובת שהיא לא אורגנית, כלומר שלא מצוייה בטבע באופן טבעי (לא, אבקות חלבון לא גדלות על עצים או אוכלות עשב בשדות פתוחים) הגוף לא מכיר, והמשמעות היא שהכבד אכן צריך להתמודד עם הפסולת שנוצרת מתהליך העיכול והעיבוד של החלבון. מעבר לזה, אם תוסיף את החומרים המשמרים, הממתיקים המלאכותיים, החומרי טעם וריח ושאר הדברים הנחמדים שיש בדרך כלל באבקות חלבון אז אתה מקבל רעל שמטפטף לאט למערכת ואת ההשלכות תראה בטווח הארוך.

בשביל כן לספק כמות חלבון שתספיק ליצירת תהליך אנאבולי ובונה בשריר, צריך להקפיד על תזונה (לא, אין לי זמן זה לא סיבה טובה שלא לשבת ולאכול כמו בנאדם.) עדיף לקחת כבר חומצות אמינו מבודדות או חלבון מי גבינה שלא הוסיפו לו את החומרים המוזכרים לעיל.

וכמו שכבר אמרו בפורום... פיתוח גוף זה ענף תובעני ולא כל כך בריא.