PDA

צפה בגרסא המלאה : עזרה בנושא קראטין!

erez
17-05-07, 14:32
שלום לכולם,
אני מתאמן כבר כשנה בחדר כושא והעליתי בצורה יפה (שקלתי 62 ועכשיו73).
ב-3 חודשים האחרונים אני חל שאין התקדמות משמעותי במסת השריר שלי ורציתי לקחת משהו בנוסף לחלבונים שיש לי (אופטומום השחור).
רציתי המלצה על קריאטין טוב?וגם קצת מידע כי שמעתי שאחרי שמפסיקים כול מה שהשגתי יורד מחזרה האם זה נכון?
תודה.

DropDead
17-05-07, 14:41
תקשיב איך זה הולך :
הקריאטין גורם לך לספיחת נוזלים בשרירים --> אתה מתחזק ---> אתה מרים יותר משקלים --> השריר גודל. אחרי הסייקל כל נוזלים יורדים אבל השריר נשאר

בקשר לקריאטין חלק פה יגידו לך שכל הפורמולות זה סתם חרטא ועדיף שתיקח קריטין טהור שזה גם יותר זול..

shahaflol
17-05-07, 14:43
תקשיב איך זה הולך :
הקריאטין גורם לך לספיחת נוזלים בשרירים --> אתה מתחזק ---> אתה מרים יותר משקלים --> השריר גודל. אחרי הסייקל כל נוזלים יורדים אבל השריר נשאר

בקשר לקריאטין חלק פה יגידו לך שכל הפורמולות זה סתם חרטא ועדיף שתיקח קריטין טהור שזה גם יותר זול..

אתה לא מתחזק כתוצאה מהספיחת נוזלים, זו סתם תופעת לוואי.

Vin diesel
17-05-07, 15:21
אתה לא מתחזק כתוצאה מהספיחת נוזלים, זו סתם תופעת לוואי.
אתה כן מתחזק מזה.וזה גם יכול לימנוע דלקות בכתפיים.ספיחת נוזלים זה לא תופעת לוואי.

shahaflol
17-05-07, 15:26
אתה כן מתחזק מזה.וזה גם יכול לימנוע דלקות בכתפיים.ספיחת נוזלים זה לא תופעת לוואי.
אז תסביר לי בדיוק איך אתה מתחזק מספיחת נוזלים? או אולי תביא קישור עם הסבר?

Vin diesel
17-05-07, 15:30
קראטין מונו' סופח נוזלים מיים לשרירים כתוצעה מכך אתה מתחזק.יש לך יותר כוח להרים משקל.
מה לא ברור?
להביא לך קישור אם הסבר?התקלת אותי....

shahaflol
17-05-07, 15:32
קראטין מונו' סופח נוזלים מיים לשרירים תצועה מכך אתה מתחזק.יש לך יותר כוח להרים משקל.
מה לא ברור?
אתה לא מתחזק כתוצאה מהספיחה, זו סתם תכונה של הקריאטין.
אני אשמח אם לפחות תסביר לי למה ספיחת נוזלים משפרת את הכוח ואת הביצועים.
עוד שאלה לי אליך, אם אני לא טועה, יש פורמולות קריאטין שלא סופחות נוזלים, אז הן נחשבות לפחות יעילות בעיניך?

erez
18-05-07, 02:54
ואין מצב שאם אני יפסיק לקחת את הקראטין זה יהפוך לשומן?
ועוד דבר, אחרי כמה זמן שאני לוקח את הקראטין ממולץ לעשות הפסקה כי הבנתי שצריכים לעשות הפסקה אחרי זמן מה...

shikoLM
18-05-07, 03:25
קראטין מונו' סופח נוזלים מיים לשרירים כתוצעה מכך אתה מתחזק.יש לך יותר כוח להרים משקל.
מה לא ברור?

ממישהו שכל כך בקיא בכל פורמולה חדשה שיוצאת הייתי מצפה שלפחות תדע איך קראטין עובד.

רק כי הוא עושה את זה בצורה טובה הרבה יותר, פיסקה ממאמר של יוסי מרקוביץ על קראטין:

"נתחיל בהסבר "ביולוגי" ומעמיק יותר. קריאטין קיים בתאי השריר בתור פוספוקריאטין (phospohcretine) ומשמש ליצירת אנרגיה תאית להתכווצות השריר. כמו כן הוא מאפשר לתאי השריר לספוח ולאגור כמות גדולה יותר של מים בתוכם ובכך להגדיל את נפח השריר. קריאטין משמש את הגוף לייצור קריאטין פוספאט (בקיצור, cp) עליו ניתן לחשוב כמעין מאגר אנרגיה זמינה. תפקידו של ה cp הוא לעזור ביצירת מאגר האנרגיה התאית - ATP שפרושו - adenosine triphospate שמהווה את מקור האנרגיה בכל התאים בגוף. כדי להפיק אנרגיה ממולקולת ATP, הגוף מפרק אותה ל ADP שפירושו - adenosine diphospate. בפירוק זה מתקבלת האנרגיה הדרושה ושני תוצרי לוואי של הפירוק: ADP וזרחן. כדי שהגוף יוכל להפיק עוד אנרגיה, עליו לבנות מחדש את מולקולות ה ATP מתוך ה ADP וחוזר חלילה. איפה נכנס קריאטין בכל התהליך המרתק הזה? cp מבצע את התהליך החיוני כל כך לייצור ATP בכך שהוא תורם קבוצת זרחן ל ADP.

בתנאים בהם יש חשיבות גבוהה לסיטנזה מחדש של ATP (כמו במאמץ עצים ותכוף), מאגר גדול של cp עשוי לשמש כמקור אנרגיה אצורה.

לסיכום: קריאטין פוספאט משמש את הגוף להפיכת מולקולות ADP למולקולות ATP (המשמשות כמקור אנרגיה תאית)."

^סהר^אבוטבול^
18-05-07, 10:24
רק הנוזלים יורדים השריר שאתה צובר נשאר

Vin diesel
18-05-07, 10:37
אתה לא מתחזק כתוצאה מהספיחה, זו סתם תכונה של הקריאטין.
אני אשמח אם לפחות תסביר לי למה ספיחת נוזלים משפרת את הכוח ואת הביצועים.
עוד שאלה לי אליך, אם אני לא טועה, יש פורמולות קריאטין שלא סופחות נוזלים, אז הן נחשבות לפחות יעילות בעיניך?
הפורמולות שלא סופחות נוזלים/או כמאט לא סופחות ,מדובר בדרך כלל על פורמולות שמכילות קראטין אטיל אסטר ולא מונו' נקי. אטיל אסטר מגיע לשרירים והוא בשיחרור מושעה,לא כמו המונו'שיכול ליברוח בשתן(זו אחת הסיבות שכבר לא ממליצים על העמסה של 20 גרם קראטין מונו ביום).לכן האטיל אסטר גם מהנסיון שלי איתו (פורמולות שהוא היה בהם הרבה יותר יעיל וטוב.)

m0she
18-05-07, 10:39
ומה הקשר בין זה לבין מה שהוא שאל?
אני בכל אופן מאוד מפקפק בקריאטין שלא סופח נוזלים. הספיחה של הנוזלים היא בגלל שיש יותר חלקיקים מומסים בתאים. אם אין ספיחה, לכאורה לא נספגו חלקיקים חדשים בתאים.

Vin diesel
18-05-07, 10:54
"נתחיל בהסבר "ביולוגי" ומעמיק יותר. קריאטין קיים בתאי השריר בתור פוספוקריאטין (phospohcretine) ומשמש ליצירת אנרגיה תאית להתכווצות השריר. כמו כן הוא מאפשר לתאי השריר לספוח ולאגור כמות גדולה יותר של מים בתוכם ובכך להגדיל את נפח השריר. קריאטין משמש את הגוף לייצור קריאטין פוספאט (בקיצור, cp) עליו ניתן לחשוב כמעין מאגר אנרגיה זמינה. תפקידו של ה cp הוא לעזור ביצירת מאגר האנרגיה התאית - ATP שפרושו - adenosine triphospate שמהווה את מקור האנרגיה בכל התאים בגוף. כדי להפיק אנרגיה ממולקולת ATP, הגוף מפרק אותה ל ADP שפירושו - adenosine diphospate. בפירוק זה מתקבלת האנרגיה הדרושה ושני תוצרי לוואי של הפירוק: ADP וזרחן. כדי שהגוף יוכל להפיק עוד אנרגיה, עליו לבנות מחדש את מולקולות ה ATP מתוך ה ADP וחוזר חלילה. איפה נכנס קריאטין בכל התהליך המרתק הזה? cp מבצע את התהליך החיוני כל כך לייצור ATP בכך שהוא תורם קבוצת זרחן ל ADP.
בתנאים בהם יש חשיבות גבוהה לסיטנזה מחדש של ATP (כמו במאמץ עצים ותכוף), מאגר גדול של cp עשוי לשמש כמקור אנרגיה אצורה.
לסיכום: קריאטין פוספאט משמש את הגוף להפיכת מולקולות ADP למולקולות ATP (המשמשות כמקור אנרגיה תאית)."
בעיקרון כל מה שאמרת נכון. קראטין זה דלק לשרירים.
עכשיו תראה קראטין מונו' סופח גם נוזלים למפרקים גידים ורצועות.ולשריר.במילים אחרות זה כמו "גריז"למפרקים.וזה טוב לגוף.אז זה יתרון קטן שהגוף סופח קצת נוזלים גם למקומות האלה ולכן זה + כי זה עוזר לכוח שלך כי זה גם מונע כאבים ופציעות. באימון ומאפשר התקדמות טובה יותר ואימונים חזקים.לכן נוזלים עוזרים למאסה. לכן לפי דעתי זה לא תופעת לוואי הספיחת נוזלים.(אלה אם כן אתה עולה בנוזלים ולא בשריר.ברגע שאתה מעלה גם שריר+נוזלים זה + ולא מינוס לכן זה לא תופעת לוואי. = נוזלים עוזרים למאסה.וזה גם נותן התקדמות וכוח בלי פציעות.
האודעה הזאת גם ל - shahaflol.
*מצטער על הניסוח אני לא טוב בהסברים.

Vin diesel
18-05-07, 10:56
ומה הקשר בין זה לבין מה שהוא שאל?
אני בכל אופן מאוד מפקפק בקריאטין שלא סופח נוזלים. הספיחה של הנוזלים היא בגלל שיש יותר חלקיקים מומסים בתאים. אם אין ספיחה, לכאורה לא נספגו חלקיקים חדשים בתאים.
אני יודע ששתית קראטין אטיל אסטר בעבר והוא לא הזיז לך את הביצה לא צריח לישלול אותו ביגלל זה.
יכול מאוד להיות שהתזונה והאימונים שלך לא היו חזקים באותה תקופה.
ויכול להיות שאתה לא מגיב טוב לקראטין,תתחיל GH .:sbb2:

m0she
18-05-07, 11:11
זה לא בגלל שאני אישית לא כל כך הגבתי אליו [יש גם כאלה שלא מגיבים למונו' ואני לא פוסל אותו], זה בגלל עובדה פיזיולוגית פשוטה שריכוז המומסים בגוף נשאר תמיד בערך באותו איזור. אז אם אנחנו סופחים קריאטין לתאים, חייבים להספח יחד איתו מים כדי לשמור על ריכוז קבוע.
חוץ מזה שכל הטענות לגביו הן תאורטיות ולא מוכחות בצורה אמפירית.

Bullet
18-05-07, 11:24
הממ אבל אם נספחו מים לתוך תאי השריר, זה לא אמור להביא למראה "שמן" לדעתי. מראה "שמן" זה כשיש עודף מים בין התאים, או מתחת לעור ולא בשריר.

m0she
18-05-07, 11:32
רוב נוזלי הגוף נמצאים בתוך התאים. כך שאם התאים סופחים נוזלים, הרבה מהמים החוץ-תאיים [בין תאיים או הפלזמה] נכנסים לתוכם. אז יש ספיחה של נוזלים גם למדורים החוץ תאיים כדי לחזור לשיווי משקל עם התאים [אבל אני לא חושב שזה מגביר את הנפח של המדורים האלו]. צריך לזכור גם שקריאטין לא נכנס ר-ק לתאי שריר אלא לכל תא, אין לו סלקטיביות עד כמה שידוע לי. לכן אתה לאו דווקא תראה יותר שרירי.

Bullet
18-05-07, 11:34
אה, אין לו סלקטיביות. זה מחדש לי ומסביר את זה... תודה

shahaflol
19-05-07, 16:39
בעיקרון כל מה שאמרת נכון. קראטין זה דלק לשרירים.
עכשיו תראה קראטין מונו' סופח גם נוזלים למפרקים גידים ורצועות.ולשריר.במילים אחרות זה כמו "גריז"למפרקים.וזה טוב לגוף.אז זה יתרון קטן שהגוף סופח קצת נוזלים גם למקומות האלה ולכן זה + כי זה עוזר לכוח שלך כי זה גם מונע כאבים ופציעות. באימון ומאפשר התקדמות טובה יותר ואימונים חזקים.לכן נוזלים עוזרים למאסה. לכן לפי דעתי זה לא תופעת לוואי הספיחת נוזלים.(אלה אם כן אתה עולה בנוזלים ולא בשריר.ברגע שאתה מעלה גם שריר+נוזלים זה + ולא מינוס לכן זה לא תופעת לוואי. = נוזלים עוזרים למאסה.וזה גם נותן התקדמות וכוח בלי פציעות.
האודעה הזאת גם ל - shahaflol.
*מצטער על הניסוח אני לא טוב בהסברים.
(מצטער על ההקפצה)
זה עדיין לא מסביר איך ספיחת נוזלים משפרת את הכוח.