PDA

צפה בגרסא המלאה : ויטמינים גורמים לסרטן?

עוז20
17-05-07, 20:19
http://www.beok.msn.co.il/SelectedArticle.aspx?ArticleID=4577
האומנם?

P-a-n-1-c
17-05-07, 20:44
זה ידוע שעודף ויטמינים זה דבר לא טוב

Desperado
17-05-07, 21:03
כמו עודף חלבון שיכול לגרום להרעלת חלבון

m0she
17-05-07, 21:51
כמה חלבון נחשב עודף ומה זה בדיוק הרעלת חלבון? במה היא פוגעת ומה ההשלכות שלה?

chivas90210
18-05-07, 01:31
http://www.beok.msn.co.il/SelectedArticle.aspx?ArticleID=4577
האומנם?

תעשה חיפוש בפורום על הנושא כבר דנו עליו בעבר...
בקצרה--- מדובר במחקרים חדשים שטוענים שעודף בויטמין A יכול להוביל לסרטן ו\או לקצר את שונות החיים. ולא דובר על מולטי ויטמין....

שוב לא מדובר במחקר שנעשה על ספורטאים או יותר מיזה על BB אלה על EVERY DAY JOE ככה שאתה יכול להירגע בישלב זה....

maya
18-05-07, 03:57
תעשה חיפוש בפורום על הנושא כבר דנו עליו בעבר...
בקצרה--- מדובר במחקרים חדשים שטוענים שעודף בויטמין A יכול להוביל לסרטן ו\או לקצר את שונות החיים. ולא דובר על מולטי ויטמין....

שוב לא מדובר במחקר שנעשה על ספורטאים או יותר מיזה על BB אלה על EVERY DAY JOE ככה שאתה יכול להירגע בישלב זה....
בכתבה מדברים על מולטי ויטמין

chivas90210
18-05-07, 04:59
בכתבה מדברים על מולטי ויטמין

"במחקר זה נמצא כי ויטמין A,C,E ובטא קרוטן אשר נלקחו לחוד או יחד עם תוספי תזונה אחרים לא שיפרו את הבריאות, אלא להיפך, הגבירו את הסיכון לתמותה באופן ניכר. "

בכל מיקרה מדובר על ויטמין A בעיקר כחלק ממולטי, כי C ו E נישתפים עם השתן כעודפים...
ושוב העיניין העיקרי פה ----- לא מדובר על אוכלוסיית ספורטאים...

Bodybuilder
18-05-07, 06:58
אבל זה עובדה שבתקופות שאני לוקח מולטי,בעיקר בחורף,אני כמאט ולא נדבק במחלות,ומרגיש מצוין ! לא רק אני אומר את זה !

m0she
18-05-07, 10:15
"במחקר זה נמצא כי ויטמין A,C,E ובטא קרוטן אשר נלקחו לחוד או יחד עם תוספי תזונה אחרים לא שיפרו את הבריאות, אלא להיפך, הגבירו את הסיכון לתמותה באופן ניכר. "

בכל מיקרה מדובר על ויטמין A בעיקר כחלק ממולטי, כי C ו E נישתפים עם השתן כעודפים...
ושוב העיניין העיקרי פה ----- לא מדובר על אוכלוסיית ספורטאים...

גם הויטמינים המסיסים במים מהווים בעיה. במחקר המלא, שהוא בעצם סקירה של מחקרים רבים, נבדק גם תיסוף בויטמין C/E לבד.

אז מה אם לא מדובר על ספורטאים? מדובר באנשים בריאים. אפשר לחשוב שיש פה אתלטים ברמה בין לאומית - רוב האנשים פה כולה מתאמנים 4-6 שעות בשבוע. תזונה עשירה בירקות ופירות יכולה לכסות את הצרכים התזונתיים בצורה יפה.

אני מצרף הודעה של tommythecat , מנהל פורום תזונה בתפוז:

"יש ערימות של עבודות בנושא כמו ב-(1), חלקן טוענות שיש צורך בתיסוף של א"א כתוצאה מהאוקסידציה המוגברת המתרחשת בזמן מאמץ גופני(2), יש גם עבודות שמראות דילול ברמות הגלוטתיון (אנטי אוקסידנט חזק שהגוף מיצר), למשל בכבד, אחרי אימון גופני.

אגב, אני זוכר מחקר מעניין (אני אנסה לראות אם אני מצליח למצוא אותו) שגילה שאנטיאוקסידנטים עשויים דווקא לפ-ג-ו-ע בתהליך האדפטציה שעוברים תאי שריר לטובת סיבולת. מסתבר שהוספת אנטי אוקסידנטים לתאים (אני לא זוכר אם זה היה מחקר in vivo או in vitro) מנעה את תהליך הפוספורילציה של MAPk המעורב באיתות לתא להפוך ליותר "סיבולתי". מעניין יהיה לראות מחקרים שיבדקו האם מתן א"א לספורטאי סיבולת יגביל את האדפטציות החיוביות שלהם.

יוסי

1: http://tinyurl.com/gv2nx

2:Sports Med. 2001;31(13):891-908.
Antioxidants in exercise nutrition.
Sen CK.
Department of Surgery and Molecular and Cellular Biochemistry, Davis Heart and Lung Research Institute, The Ohio State University Medical Center, Columbus 43210, USA. sen-1@medctr.osu.edu
PMID: 11708399 [PubMed - indexed for MEDLINE]

"

^סהר^אבוטבול^
18-05-07, 10:23
זה בריא וזה טוב לקחת ויטמינים

chivas90210
18-05-07, 15:44
זה בריא וזה טוב לקחת ויטמינים

משה(או שקוראים לך יוסי?) צודק במאה אחוז...כן אני חושב שקראתי את המאמר הזה בעבר או משהו דומה...
אכן חיזוק בויטמין C לתקופת "השפעת" אכן יוצרת חיסון מסויים לגוף, אני רואה את על עצמי...לא שבפלורידה יש חורף..חחח אבל מהתקופות שהייתי גר בניו יורק הקרה!

ויטמינים זה בריא אם אתה לוקח במינון נכון...וכן עדיף קודם לידאוג לויטמינים ומינרלים מ"אוכל מלא" ולא תוספים.....