PDA

צפה בגרסא המלאה : איזה תרגילים יש לאמות?

PowerfulBody
19-05-07, 12:36
אני יודע עם עובדים על ידיים זה עובד גם על האמות אבל אני רוצה תרגילים ספציפים :carry86w:
תודה לעוזרים!!!

iNFace
19-05-07, 12:55
מצטרף,
ושלא יעשו גם דלקות...
שמעתי על כפיפת כף היד מאחורי הגב עם מוט.
זה שווה בכלל?

דין.
19-05-07, 13:18
שני תרגילים שיותר מהם אתה לא צריך כלום.

לכופף האמה - http://exrx.net/AnimatedEx/WristFlexors/BBWristCurl.gif

לפושט האמה - http://exrx.net/AnimatedEx/WristExtensors/BBReverseWristCurl.gif

iNFace
19-05-07, 22:21
אבל זה עושה דלקת לא?

Yoshi-Moto
19-05-07, 22:23
יש תרגיל, שעושים בו את אותה פעולה רק בעמידה ושהמוט נמצא מאחורי הגב..

אותה פעולה רק שאין לחץ על הפרק כמו התרגילים האלה...

יש אפשרות גם לעבוד על כיווץ איזומטרי... לשקחת חגורת משקל, להוסיף על עצמך משקל ופשוט להתפס על מוט של מתח כ10-20 שניות...

iNFace
19-05-07, 22:24

יש אפשרות גם לעבוד על כיווץ איזומטרי... לשקחת חגורת משקל, להוסיף על עצמך משקל ופשוט להתפס על מוט של מתח כ10-20 שניות...
והתרגיל הזה מאחורי הגב הוא טוב?

Yoshi-Moto
19-05-07, 22:26
כן, נסה ותראה...

שריר בראש
19-05-07, 22:27

זה אפילו עוד יותר גרוע מהמתח... הראה אתה מושך את העצם מהמקום וגם את הכתף כאשר השרירי שלך רפויים.... דלקת ++

iNFace
19-05-07, 22:28
כן, נסה ותראה...

סבבה תודה,
ועכשיו, יש לי תוכנית Ab
זה בסדר אם אני אשים אותו למשל באימון B?
שיש לי יום אחרי מנוחה?
כלומר
Abxabxx
כל אימון B לשים את התרגיל הזה?
האמות יספיקו להתאושש נכון?

Yoshi-Moto
19-05-07, 22:29
זה אפילו עוד יותר גרוע מהמתח... הראה אתה מושך את העצם מהמקום וגם את הכתף כאשר השרירי שלך רפויים.... דלקת ++
את הזה עם המתח הייתי עושה תקופה ארוכה יחסית ולא קרה לי כלום...
לא קילבתי את זה כהמלצה... פשוט עשיתי את זה...
אז אני לא אתווכח יותר מידיי

שריר בראש
19-05-07, 23:27
את הזה עם המתח הייתי עושה תקופה ארוכה יחסית ולא קרה לי כלום...
לא קילבתי את זה כהמלצה... פשוט עשיתי את זה...
אז אני לא אתווכח יותר מידיי

בקיצור סתם ככה להחזיק את המתח באחיזה סטטית + משקל לגוף... [בהנחה שא משקל תינוקות אלה 20+ ] ככה איזה 20 30 שניות גרוע מאוד.... או שלא הבנתי אותך נכון...

מאיפה בכלל הבאת את זה?

m0she
19-05-07, 23:36
כל כיפוף ופשיטה של האצבעות שלך מפעיל שרירים באמה.. אני לא רואה שום סיבה לעבוד על אמות ספציפית. יש לזה בהחלט פוטנציאל לא רע לדלקות.

Yoggie
20-05-07, 00:14
כל כיפוף ופשיטה של האצבעות שלך מפעיל שרירים באמה.. אני לא רואה שום סיבה לעבוד על אמות ספציפית. יש לזה בהחלט פוטנציאל לא רע לדלקות.

אני אחלוק עליך משה. אני משלב עבודה על האמות כחלק מהתוכנית שלי ועד היום לא חוויתי שום דלקת. אני עובד בכפיפה עם מוט מאחורי הגב.

m0she
20-05-07, 00:26
הגידים של חלק מהפלקסורים של האמה ושל האצבעות נמצאים בתוך הcarpal tunnel. הרבה מאוד אנשים מקבלים דלקת רק מלהקליד הרבה במחשב. עומס של משקל בהחלט יכול לגרום לדלקת. כמו שלא כולם מקבלים CTS ממקלדת לא כולם יקבלו דלקת מאמונים, אבל יש לזה פוטנציאל לא רע לדלקות. פוטנציאל לא מחייב שתהיה דלקת בפועל.

Yoggie
20-05-07, 00:53
הגידים של חלק מהפלקסורים של האמה ושל האצבעות נמצאים בתוך הcarpal tunnel. הרבה מאוד אנשים מקבלים דלקת רק מלהקליד הרבה במחשב. עומס של משקל בהחלט יכול לגרום לדלקת. כמו שלא כולם מקבלים CTS ממקלדת לא כולם יקבלו דלקת מאמונים, אבל יש לזה פוטנציאל לא רע לדלקות. פוטנציאל לא מחייב שתהיה דלקת בפועל.
זה נכון אבל אפשר להתייחס להרבה תרגילים בצורה הזאת. אפשר גם להגיד שעלולים להדרס בדרך לחדר כושר הפוטנציאל לתאונות דרכים ליד הבית הוא הגבוה ביותר והסטטיסטיקה לא משקרת.

(:

m0she
20-05-07, 01:03
ממש לא נכון והדוגמא לא רלוונטית. התעלה הקרפלית היא מקור להרבה צרות אצל הרבה אנשים, עוברים שם הרבה גידים ואלו שרירים שיש בהם שימוש יומיומי ובנוסף עובדים בכל תרגיל שדורש אחיזה. הפוטנציאל לפציעה גדול בהרבה מאשר בקבוצות שרירים אחרות. החיים שלנו הם משחק של הסתברויות, נרצה או לא. זה הימור שאני הייתי מוותר עליו.

Yoggie
20-05-07, 01:08
ממש לא נכון והדוגמא לא רלוונטית. התעלה הקרפלית היא מקור להרבה צרות אצל הרבה אנשים, עוברים שם הרבה גידים ואלו שרירים שיש בהם שימוש יומיומי ובנוסף עובדים בכל תרגיל שדורש אחיזה. הפוטנציאל לפציעה גדול בהרבה מאשר בקבוצות שרירים אחרות. החיים שלנו הם משחק של הסתברויות, נרצה או לא. זה הימור שאני הייתי מוותר עליו.

הדוגמא היתה הלצה. איש באמונתו יחיה... לדעתי אין מניעה לעבוד על האמות. ואת מה שאמרת על התעלה הקרפילית אתה יכול גם להגיד על ברכיים, מרפקים, כתפיים... בכל מקרה תעשה מה שטוב לך. אני אמשיך להתאמן עליהן.

m0she
20-05-07, 01:10
אנשים לא מקבלים דלקות בברכיים, במרפקים ובכתפיים מפעילות יומיומית מתונה. אם אתה לא ניזוק מזה, אין סיבה שתמנע. אני חושב שבתור המלצה לאנשים כדאי להסתייג, במיוחד כשאין בזה צורך מיוחד.

Yoggie
20-05-07, 01:15
אני חושב שאתה קצת מגזים בגישה שלך. לא תנסה לא תדע. ולדעתי עדיף שכל אחד ינסה על בשרו ויראה מה טוב לו.

m0she
21-05-07, 21:01
שאלתי היום מרצה שלי לאנטומיה, היא פיזיותרפטיסטית. היא אמרה שיש פוטנציאל גבוה לפציעות ודלקות ושעבודה ספציפית על האמות מיותרת. תעשה עם זה מה שאתה רוצה..

TheGift
21-05-07, 23:52
אני קבלתי דלקת לפני כמה חודשים לאחר אימון אינטנסיבי שבו עבדתי על האמות. איני יודע אם יש לכך קשר ישיר, אבל יכול להיות מאד שכן. בכול אופן, לדעתי את טועה, משה, כי אפשר ורצוי לעבוד על האמות, אם כי לא באותה תדירות שעובדים על קבוצות שרירים אחרים. תרגיל אחד בשבוע זה די והותר מבחינתי.

m0she
21-05-07, 23:59
אין שום סיבה הגיונית לעבוד על האמות. השרירים באמה עובדים בכל, אבל כל, תרגיל. אם אתה מכופף את האצבעות השרירים באמה עובדים, ואתה עושה את זה כמעט בכל תרגיל כי אתה צריך לאחוז את המשקל. בחלק מהתרגילים הברכיוראדיאליס עובד. זה לא כמו טרייספס/בייספס שעובדים בחלק מהתרגילים, השרירים האלה עובדים ממש בכל תרגיל. מעבר לזה, זה איזור מועד לדלקות כמו שכבר אמרתי.

התייעצתי במיוחד בשבילכם עם ד"ר בפיזיותרפיה. אין לי בעיה עם זה שאתה חושב שאני טועה, אבל אני מאמין שהיא בתור קלינאית שרואה הרבה מאוד דלקות ביום יום יודעת קצת יותר מההשערות שמועלות כאן.

erezg
22-05-07, 00:06
מנסיוני המר אני יכול להגיד שאם יש מקום שכדאי להיזהר עליו זה אמות (אח"כ כתפיים).

אל תשווה דוגמא של להידרס כי זה לא משהו נמנע.

התועלת מעבודה ישירה על האמות פחותה לדעתי מהסיכון הכרוך בכך.

בנוסף, אני יכול להגיד שבהחלט קרה לא אחת שהרגשתי כאבים בפרק כף היד לאחר שהות ממושכת של היד על העכבר.

Leo
22-05-07, 00:07
אין שום סיבה הגיונית לעבוד על האמות. השרירים באמה עובדים בכל, אבל כל, תרגיל. אם אתה מכופף את האצבעות השרירים באמה עובדים, ואתה עושה את זה כמעט בכל תרגיל כי אתה צריך לאחוז את המשקל. בחלק מהתרגילים הברכיוראדיאליס עובד. זה לא כמו טרייספס/בייספס שעובדים בחלק מהתרגילים, השרירים האלה עובדים ממש בכל תרגיל. מעבר לזה, זה איזור מועד לדלקות כמו שכבר אמרתי.

התייעצתי במיוחד בשבילכם עם ד"ר בפיזיותרפיה. אין לי בעיה עם זה שאתה חושב שאני טועה, אבל אני מאמין שהיא בתור קלינאית שרואה הרבה מאוד דלקות ביום יום יודעת קצת יותר מההשערות שמועלות כאן. אין שום סיבה לבן אדם עם גנטיקה טובה באמות והיסטורייה של אימונים שעבדו עליהם לא ישירות לעבוד עליהם ,

מה אם:
1. בן אדם רוצה לעבוד על אמות ולראות מה קורה אסור לו?
2. יש לו שריר קצר באמות והוא לא מתפתח טוב

אגב, דיי להישען על סמכויות שונות....

טוב , איך עובדים על האמות בלי לקבל דלקת?

1.התנגדות שהיא לא משקולות שמבטלת את הבעייה שנוצרת עקב טווח התנועה הקצר והמומנט(שמצריך אותך להשתמש במשקל שמסוכן כדי להביא גירוי) , ז"א נגיד להוציא מיים ממגבת עבה רטובה ( קשה יותר ממה שזה נשמע כשעושים את זה טוב)
2.לשנות את המומנט ע"י עבודה עם מוט או משהו , תקח מוט W ריק ששוקל 10 קילו תחזיק אותו בקצה ותעשה האלאו או פשיטות ...

3.עבודה על אחיזה בעיקר עובדת על היד ופחות על האמות , אז אל תקשר ביניהם

m0she
22-05-07, 00:49
1. הוא יכול, פשוט יש סיכוי טוב לקבל דלקת.
2. מה הכוונה בשריר קצר? אם התחל והאחז של השריר לא במקום המתאים התסמינים הקליניים יהיו ברורים. אם השריר במקום, האורך שלו לא משנה כי הוא בכל אופן עובד כפי שציינתי.

אני מבין שעדיף לא להשען על דעתה של פיזיותרפיסטית קלינית שהיא גם מרצה לאנטומיה ועדיף להשען על הדעות שלך.

אתה מוזמן לפתוח ספר אנטומיה [למרות שזה מדעי, אני מצטער אם זה סותר את האמונות שלך] ולקרוא על השרירים באמה. אתה תווכח לדעת שיש שם הרבה יותר שרירים ממה שנראה לך ושכל השרירים שמבצעים כפיפה/פשיטה באצבעות נמצאים או באמה או בכף היד. העיקריים נמצאים באמה. יצא לי גם לראות אותם בדיסקציה, הם מהווים לא מעט מהמסה של האמה.

הבעיה לא נגרמת מטווח התנועה והמומנט. תקרא על התעלה הקרפלית ותבין את הבעיה. דלקת באיזור הזה נגרמת הרבה פעמים משימוש מרובה במקלדת- אתה יכול להבין שמדובר באיזור מועד לדלקות גם בעומסים נמוכים מאוד.

Leo
22-05-07, 01:17
1. ומישהו אחר יגיד לך שיש סיכוי טוב לקבל דלקת בטיביליוס אנטריור מקפיצת חבל ובכתף בגלל בנט אובר רוז ,ופריצת דיסק מכפיפות בטן האמת היא , שהכל זה היסטוריית אימונים וגנטיקה , עדיין יש את האפשרות עלבוד על האזור בצורה סטטית , שישים אותו כגורם מגביל ומילא יש עומס(אבל קטן) בצורה כזאת בתרגילים אחרים רק שהוא לא מהווה גורם מגביל לאמות לעומת הידיים או מה שעובד. זה אם יש לו נטייה לדלקות באמה.
2. גיד ארוך ושריר קצר , יש נטייה לווריאציה שונה אצל אנשים שונים במיוחד באמות ובתאומים שריר ארוך וגיד קצר = קל יותר לעלות במאסה באותם תנאים.

אם היינו נשענים על דעות של בעלי סמכות כדור הארץ היה עדיין "שטוח"...
הכוונה כמובן לא לומר דברים כמו "ד"ר ל בלה בלה" אמר לי ש...
או לייל מקדולד אמר ש.... כי זה חסר כל ערך וקל מאוד להוציא את מה שהאדם עצמו אמר מהפרופורציה...
(והאם תסכים עם ילד בן 13 שרופא המשפחה שלו אומר לו לבצע עבודת משקולות עם 25% ממשקל גופו בשביל לא לעצור את הגדילה שלו , ובאו מלא כאלה לפורום הזה)

יש 20 ומשהו שרירים באמה , אבל בשביל לפתח דפינישן צריך לעבוד על חלקם , גם אם חלק מהם מהווים רק עשר ומשהו אחוז מהמאסה... (ואגב הרבה מהם גם קשורים למרפק)זה גם ימנע פציעות שונות עקב חוסר איזון

באמת? לא נראה לי שצריך להסביר את זה , תעשו אמות עם דאמבל ועם סלדג'האמר(מה שזה לא יהיה בעברית) ותראו עם מה אפשר להעמיס יותר על האמות עם פחות כאב... ( בעצם האנשים עם האחיזה החזקה ביותר בעולם , מי שסגרו את הcoc 3 , עובדים הרבה עם זה)

אה והדלקת שנובעת משימוש במקלדת היא בגלל הזמן לא העומס... יש הבדל

m0she
22-05-07, 01:33
1. לא נכון. זה פשוט מקום מועד לדלקות.
2. זה לא קשור לתנועות.

בגלל שהאמנו למומחים כדור הארץ לא שטוח. כדור הארץ היה שטוח בגלל אנשים כמוך, שדבקו באמונות שלהם ולא בראיות שעמדו להם מול העיניים. במקרה ההוא אלה היו נוצרים. אתה מאמין בt-nation, שזה גם סוג של כת.

רופא משפחה לא מבין באמונים וגם לא אמור להבין בזה. היא פיזיותרפיסטית ולכן הדעה שלה כן רלוונטית לדיון, גם אם תנסה להפוך אותה ללא רלוונטית. אני לא מוציא את הדברים שלה מפרופורציה, אני לא חושב שאמרתי שהיא אמרה "אסור!!!". היא אמרה שזה מיותר ושיש סיכון משמעותי לדלקת.

מה הקשר בין פציעות מחוסר איזון באמה, לבין האוריג'ין שנמצא בקצה הדיסטלי של ההומרוס, לבין דפינישן? השרירים מסודרים בשכבות, לא כל שריר יתן לך משהו מבחינת "דפינישן". אם משהו כבר יוביל לחוסר אימון באמה זה עבודה ספציפית על הפלקסורים, שהם גם ככה פעילים בכל אחיזה, כיוון שאף אחד לא עובד על האקסטנסורים.

הדלקת שנובעת מהשימוש במקלדת נובעת מהמבנה האנטומי הבעייתי של הcarpal tunnel. אני לא מבין על מה הויכוח, אתה מדבר מתוך אמונות שלא ברור על מה הן מבוססות והפיזיותרפיסטית מדברת גם מתוך ידע תאורטי נרחב וגם מתוך נסיון של שנים בקליניקה. אתה יכול להמשיך לדון עם עצמך, זה פשוט דיון מיותר.

Dino Psaras
22-05-07, 01:44
להביא ביד זה התרגיל הכי חזק לאמות, 6 סטים ביום של 700-800 חזרות..:sweatdrop:

Leo
22-05-07, 02:18
ואי משה אתה נכנס בידיוק לסטריאוטיפ מסויים , טוב אין כבר טעם להתווכח איתך על כלום.

Bullet
22-05-07, 11:34
ואי משה אתה נכנס בידיוק לסטריאוטיפ מסויים , טוב אין כבר טעם להתווכח איתך על כלום.
כל אחד בסופו של דבר נכנס לסטריאוטיפ.... T-man :whistle:

Homie
22-05-07, 11:54

כן איזה מוזר זה, של בן אדם שמבין וצודק, באמת אין טעם להתווכח איתו.

VoRteX
22-05-07, 13:01
אם כבר אמות, יש סיכוי ששרירי אמות גדולים יגרמו לגדילה של כף היד והאצבעות?

Homie
22-05-07, 13:02
כן, זה תופעת מוכרת אצל בודיבילדרים, כל השלד שלהם ניהיה פי 2 יותר גדול
כי יש להם פי 2 מאסת שריר מאשר לבן אדם ממוצע.

אתה רציני?

eyalamzleg
22-05-07, 13:51
אני לא מבין מה הקטע יש אנשים שרגישים לדלקות שפשוט לא יעבדו על האמות:| ומי שלא שיעבוד:|

Elevation
22-05-07, 14:08
כן, זה תופעת מוכרת אצל בודיבילדרים, כל השלד שלהם ניהיה פי 2 יותר גדול
כי יש להם פי 2 מאסת שריר מאשר לבן אדם ממוצע.

אתה רציני?

האמת שאם הוא לא סיים את הגדילה שלו, זה יכול להיות שאימונים עצימים יגדילו את העצם. (לא רק את דחיסות המעטפת שלה).

Leo
22-05-07, 14:16
אם כבר אמות, יש סיכוי ששרירי אמות גדולים יגרמו לגדילה של כף היד והאצבעות? מן הסתם , עבודה כללית בתנועות שעובדות על האמות מצריכה מאמץ מהאצבעות ,
וגם אם ישנו רק הגיד באזור המפרק ולא הרקמת שריר עצמו , עדיין העובדה שהשריר עולה למעלה ומתעבה , זה מעלה את המרפק איתו למעלה קצת וזה נותן קצת עובי לפרק כף היד ( יש אנשים עם גנטיקה טובה שהאמות שלהם מגיעות ממש 5 ס"מ מפרק כף היד לדוגמה הבחור מביסט סקילז וכמה בודיבילדרים שאני לא זוכר את השם שלהם)
ויש אנשים שה"בטן שריר" של האמות שלהם זה רק 1\3 מהעצם של האמה.

רובינו זה ערבוב מסויים כשחלק משריר האמות ארוכים יותר וקצרים יותר (כמובן יחסית לממוצע)

אה וגם זריקות של טסט וGH מגדילות חלקים מסויימים בעצמות , כמו הלסת של קאטלר לדוגמה...

תחפשו בגוגל טסט וwrist ותראו שההשפעה היא הגדלת העצם באזור הזה ,
לא יודע באיזה גילאים

נ..ב
הוא לא צודק , הוא אומר בהרבה משפטים משהו כמו , פיזיוטרפיסטית אמרה לי שעבודה על אמות = דלקת נה נה נה נה יאדה יאדה

למה? כי איך זה שבן אדם עולה 15 ס"מ בהיקף באמה במהלך עשר ומשהו שנים של אימונים כבדים , לפעמים פוורליפטינג , כן זה מהכמה עשרות דקות של טסט מהסקווטים ומהמאסה הכללית הא?

לא הוא עבד עליהם לא ישירות בצורה סטטית , עם עבודה דינאמית גורמת לפציעות(ואכן תרגילים מסויימים גורמים לאנשים מסויימים כמו שאמרתי) תעבוד עליהם בצורה אחרת , נגיד איזומטרית.

זה בכללי , עכשיו PB יחליט לבד מה לעשות.

m0she
22-05-07, 14:21
אני לא מביע דעה אישית, אני מביא דעה של מומחית בתחום. אני מבין את הצורך העז שלך לנסות להראות שאני טועה, אבל אתה מתווכח עם מישהי שמתפרנסת מאנשים כמוך שחושבים שדלקת זה משהו שקורה רק לאחרים. אתה אולי חושב שאני מתנשא ושחצן, ואולי היית צודק אם הייתי מגן פה על דעה אישית שלי שלא מבוססת על כלום, אבל סה"כ הבאתי דעה של מישהי שזה העיסוק שלה בניגוד אליך. אתה לא מבין שכשאתה מייעץ לאנשים אתה לוקח אחריות מסויימת, אתה לא יכול להגיד לבן אדם "תנסה, מקסימום תקבל דלקת ואז תפסיק".

לא הבנתי כלום ממה שאמרת על העליה בהיקף של האמה. יש גם עבודה לא סטטית על חלק מהשרירים באמה, כפי שאתה יודע האוריג'ין של חלקם נמצא בmedial & lateral epicondyles ולכן תנועות במרפק מערבות אותם. לא ברור גם מה הקשר בין הטענה שלה, שיש פוטנציאל גדול לקבל דלקת בעבודה ישירה על אמות, לבין זה שלמישהו גדלה האמה במהלך 10 שנים.

Leo
22-05-07, 14:39
אני התייעצתי עם 100 פיזיוטרפיסטים של אתלטים בעלי תואר Ph D והם אמרו לי שכפיפות מרפקים לא גורמות לדלקות. והם כולם לא 10 אלא 20 שנה בתחום.

m0she
22-05-07, 14:44
שתף אותי - מה הקשר בין כפיפת מרפקים לבין עבודה ספציפית על אמות שבה יש כפיפה במפרק כף היד?

Leo
22-05-07, 15:44
שתף אותי - מה הקשר בין כפיפת מרפקים לבין עבודה ספציפית על אמות שבה יש כפיפה במפרק כף היד? שהמפרק שלך ישר כנגד התנגדות שדוחפת אותו למטה.

ובתרגילי חתירה כמו מתח ופולי שהמרפק שלך כפוף כנגד מה שגם פותח אותו

*סליחה , פרק כף היד

Homie
22-05-07, 16:03
שהמפרק שלך ישר כנגד התנגדות שדוחפת אותו למטה.

ובתרגילי חתירה כמו מתח ופולי שהמרפק שלך כפוף כנגד מה שגם פותח אותו

*סליחה , פרק כף היד

מה קשור?
בתרגילים האלו אתה לא מזיז את פרק כף היד, אתה מנסה להחזיק אותו כמה שיותר
יציב , הגידים לא עובדים באותה המידה כמו בעבודה ישירה על האמות..

וגם אני לא ממש הבנתי מה ניסית להגיד או מה אמרת בהודעה על ההיקף.

Leo
22-05-07, 16:37
מה קשור?
בתרגילים האלו אתה לא מזיז את פרק כף היד, אתה מנסה להחזיק אותו כמה שיותר
יציב , הגידים לא עובדים באותה המידה כמו בעבודה ישירה על האמות..

וגם אני לא ממש הבנתי מה ניסית להגיד או מה אמרת בהודעה על ההיקף.
זה נקרא תרגילים איזומטריים , אין הבדל מבחינת הגידים (טוב יש חיכוף אבל הוא זעיר) הדלקת לא קורת בגיד אלא במרפק עצמו ברקמה המחברת בין העצמות.
זה גם סיבה למה אנשים גדולים מאוד יש להם נטייה לפציעות יותר כי שריר גדול מחובר לעצם קטנה(כן יש גדילה של העצם ועלייה בצפיפות אבל הצפיפות זה אחוזים אחדים והגדילה לא משמעותית גם כן , כמובן שהעצם האופן טבעי יכולה לתממוך בעומס הזה רק שיש יותר נטייה לפציעות וסיכון)

יכולה להיות דלקת בגידים אבל זה יקרה בגלל עומס ענקי בעליהם במשיכה , ז"א דדליפט במילים אחרות , והמרפק הוא ה"חולייה החלשה" ולא פרק כף היד.

נ.ב
חוץ מזה שאולי לא שמת לב כי אתה רוצה לעזור בעיקר למשה , אבל זה גם המטרה שיהיה יותר עומס על שריר ופחות על מה שעלול לקרוס , אם מרפק של בן אדם תומך ב200 קילו בנץ' פרס (אגב גם זה בקושי , בנץ' באחיזה צרה מדי ידוע לשמצה כגורם פציעות במפרק בלי ציוד עזר)
אין סיבה שלא תימצא תנועה טבעית שתפעיל על השריר מקסימום לחץ מבלי להפעיל לחץ על אזור שיכול להפצע (ז"א כל החיכוך והמתיחה מצד אחד והדחיסה בצד השני של הרקמה המחברת היא הגורמת לדלקת במקרה של הכפיפות כף יד , שוב זה טיפשי הכליליל בתרגיל הלא אפקטיבי הזה את כל העבודה על האמות)

אז בערך יצא שאמרת שהוא צודק והסברת את הטענה שלי.

ההיקף , הכוונה כמובן שמתאמן טיפוסי שעובד עשר ומשהו שנים ועלה במאסה והכל , לא יהיו לו אמות קטנות... הוא הרי עשה חתירות , משיכות , כפיפות ופשיטות לידיים , סביר להניח שסחב דברים לחברה שלו(חחח) וכל זה העמיס על האמות , ולכן הם גדלו ,
נכון שישנם תרגילים שיכולים לעורר דלקות יותר מתרגילים אחרים אצל מספר אנשים אחרי שימוש מופרז , זה כמו שאני יגיד לך לאמן יד קדמית ע"י כפיפות בתנוחה של הזרצ'ר סקווט....
או בנט אובר רוז באחיזה צמודה עד למצח............ זה פשוט תרגילים ששמים רקמות שונות תחת עומס שיכול לפצוע אותם משימוש יתר או תקלה תכנית בביצוע \ הגעה למשקל מסויים, וגם הרבה מהם גנטיים (ישנם 3 צורות שמסווגים אליהם את החיבור בין השכמות לבריח , צורה אחת מאפשרת לך להתחרות בהנפות אולימפיות ובצורה שנייה לא תוכל לעבוד על כתפיים עם משקל כבד בשום תרגיל פרט לכמה איזומטריים והנפות לצדדים... ומה שביניהם)

בקיצור , אפשר לבחור תרגיל שיחקה את מה שאתה עושה במקום מילא אבל ישים את עיקר העומס לעל תועה מסויימת באמה אם אתה רוצה לאמן אותה.

אבל אם עבודה ישירה על אמות עם דאמבל ששוקל 20 קילו בכפיפות כף יד סטטית הייתה "מתכון לדלקת" כולם היו מקבלים דלקות באמות..................

בהקשר של האמות צריך יותר להזהר מהאחיזה בלחיצות כבדות מאשר אם לעבוד על אמות ישירות או לא (נ.ב גם עלה לי לראש עניין המנוחה , זה גם תורם למה שמשה אמר , צריך לעשות אמות אם רוצים בזמן שיתאפשר להם להתאושש)

פאוור
22-05-07, 17:09
תנסה קפיצים

m0she
22-05-07, 17:54
ליאו, אני באמת מנסה להבין מה שאתה כותב אבל זה מבולגן לחלוטין. לא הבנתי מה אתה מנסה להגיד. אני חושב שאתה לא הבנת את הכוונה שלי, אז אני אחזור על מה שאמרתי ונראה אם אנחנו מסכימים או שבאמת יש איזושהיא מחלוקת.

אני אומר שהשרירים באמה מקבלים עבודה כמעט בכל תרגיל אחר - כיוון שהתרגילים האחרים דורשים אחיזה. למשל במתח, יעבדו גם כופפים של האצבעות [flexor digitorum profundus & superficial למשל שהם שרירים לא קטנים] בנוסף לברכיוראדיאליס [תלוי באחיזה אבל בד"כ יהיה מעורב]. יש עוד שלל דוגמאות לתרגילים וממה שהבנתי אתה מסכים איתי בנקודה הזאת - "הכוונה כמובן שמתאמן טיפוסי שעובד עשר ומשהו שנים ועלה במאסה והכל , לא יהיו לו אמות קטנות... הוא הרי עשה חתירות , משיכות , כפיפות ופשיטות לידיים" - זה מה שאני אומר, האמות שלך יגדלו גם ככה, אין צורך בעבודה ישירה.

מאחר והשרירים באמה מעורבים בכל התרגילים האלה ממילא, אין סיבה לעבוד עליהם בצורה ספציפית של כפיפת מפרק כף היד. עבודה ספציפית על האמה שכוללת כפיפה של מפרק כף היד היא בעלת פוטנציאל גבוה לפיתוח פציעות ודלקות ולכן מומלץ להמנע ממנה.

"הדלקת לא קורת בגיד אלא במרפק עצמו ברקמה המחברת בין העצמות." - תקרא על התעלה הקרפלית ותבין איפה השגיאה פה. דלקת בתוך התעלה גורמת להתנפחות שלוחצת על הmedian nerve. הדלקת נגרמת בין היתר מחיכוך של גידים בתוך התעלה, כמו בשימוש מרובה במקלדת או בהפעלת עומס ישיר על מפרק כף היד בצורה של כפיפה.

אם בכל זאת יש פה מחלוקת, תנסה להסביר את עצמך שוב.

Elevation
22-05-07, 18:15
אני לא מביע דעה אישית, אני מביא דעה של מומחית בתחום. אני מבין את הצורך העז שלך לנסות להראות שאני טועה, אבל אתה מתווכח עם מישהי שמתפרנסת מאנשים כמוך שחושבים שדלקת זה משהו שקורה רק לאחרים. אתה אולי חושב שאני מתנשא ושחצן, ואולי היית צודק אם הייתי מגן פה על דעה אישית שלי שלא מבוססת על כלום, אבל סה"כ הבאתי דעה של מישהי שזה העיסוק שלה בניגוד אליך. אתה לא מבין שכשאתה מייעץ לאנשים אתה לוקח אחריות מסויימת, אתה לא יכול להגיד לבן אדם "תנסה, מקסימום תקבל דלקת ואז תפסיק".

לא הבנתי כלום ממה שאמרת על העליה בהיקף של האמה. יש גם עבודה לא סטטית על חלק מהשרירים באמה, כפי שאתה יודע האוריג'ין של חלקם נמצא בmedial & lateral epicondyles ולכן תנועות במרפק מערבות אותם. לא ברור גם מה הקשר בין הטענה שלה, שיש פוטנציאל גדול לקבל דלקת בעבודה ישירה על אמות, לבין זה שלמישהו גדלה האמה במהלך 10 שנים.

Don't bother.

Leo
23-05-07, 00:18
@אלביישן , תבכה עוד קצת על המוניטין השלילי שזרקתי לך בשביל הקטע

@ משה , בכללי מה שאני מנסה לומר שניתן לעקוף את החולשה של פרק כף היד ע"י בחירת תרגילים נכונים , וניתן לעבוד עם זה את השרירים של האמות בצורה ישירה

טוב הבנתי בקשר לגידים , אני לא מבין בכלל בנושא פרט לכמה מאמרים כלליים אז אני לא ידבר עליו , אבל זה לא הגורם היחיד בפציעות של מרפקים.

ולמה לעבוד על אמות לא ישירות?
כדי להביא אותם לפרופורציה עם שאר הגוף במקרה שהם מפגרות מאחורה...
לי אישית אין את הבעייה הזאת ויש לי שרירים ארוכים מהממוצע באמות ונשמרת פרופורציה טובה בין היד לאמה , אם זאת אני רואה אנשים בחדר כושר שלי ( שעם יד 42 תחשב לנוב שמה ואני שמה איזה ילדון ליד אנשים חטובים על 100 קילו) רואה אנשים עם טריס וביספס מאסיביים ואמות לא מפותחות , נגיד והבן אדם ירצה להביא את האמות למעלה יחסית לגוף , הוא צריך לבחור תרגיל שיעבוד על האמות בעיקר ויגביל את השאר
וזה בערך הייתה השאלה .

אם זה גנטיקה או עבודה עם רצועות....

ואתה אומר שהתרגילים המוכרים לאמות או כל התרגילים פוגעים , אז צריך למצוא משהו שלא פוגע

ואני באמת לא רב , זה לא ריב אולי חוץ מהקטע של כדור הארץ , סך הכל כל הקטע הזה זה וויכוח על נושא , זה מעלה ומחליף רעיונות וזה טוב.

m0she
23-05-07, 00:35
"ולמה לעבוד על אמות לא ישירות?
כדי להביא אותם לפרופורציה עם שאר הגוף במקרה שהם מפגרות מאחורה..."
אני מניח שאתה מתכוון לעבוד עליהן כן ישירות..

אם יש לך תרגיל שלא מערב כפיפה של מפרק כף היד, יכול להיות שהוא בסדר גמור. התרגילים הספציפיים האלה שדובר עליהם בתור עבודה ישירה הם בעלי פוטנציאל טוב לדלקות. לא אמרתי שזה הגורם היחיד, זה פשוט היה הגורם הרלוונטי לדיון.

iNFace
23-05-07, 08:36
"ולמה לעבוד על אמות לא ישירות?
כדי להביא אותם לפרופורציה עם שאר הגוף במקרה שהם מפגרות מאחורה..."
אני מניח שאתה מתכוון לעבוד עליהן כן ישירות..

אם יש לך תרגיל שלא מערב כפיפה של מפרק כף היד, יכול להיות שהוא בסדר גמור. התרגילים הספציפיים האלה שדובר עליהם בתור עבודה ישירה הם בעלי פוטנציאל טוב לדלקות. לא אמרתי שזה הגורם היחיד, זה פשוט היה הגורם הרלוונטי לדיון.

אפילו כפיפת כף היד מאחורי הגב עם מוט?
אבל הוא לא מעקם את המפרק, נכון?

m0she
23-05-07, 09:39
זה בדיוק התרגיל - כפיפה של כף היד. זה לא משנה אם זה מאחורי הגב או מלפנים. מה הכוונה מעקם את המפרק?

Yoggie
23-05-07, 12:20
שאלתי היום מרצה שלי לאנטומיה, היא פיזיותרפטיסטית. היא אמרה שיש פוטנציאל גבוה לפציעות ודלקות ושעבודה ספציפית על האמות מיותרת. תעשה עם זה מה שאתה רוצה..
אתה אוהב להגיד את המילה האחרונה אה משה? :laugh:
אז אני אומר שאני עובד ככה לפחות שנתיים ואין לי שום בעיות. תעשה עם זה מה שאתה רוצה..

בהרבה תרגילים מקבלים פציעות כתפיים שזאת פציעה מאוד ידועה בקרב מתאמנים. להפסיק לאמן כתפיים מעכשיו כי זה מקום מועד לפציעות? זה נכון ואני מסכים איתך שבעובדה היבשה יש למקום סיכון. אני לא אומר שלא. אבל אני חושב שעבודה בצורה זהירה ולא משתגעת תהיה בסדר גמור. אנשים עבדו ועובדים כך מאז ומעולם.

m0she
23-05-07, 13:14
אוהב להגיד את המילה האחרונה? הלכתי לשאול בשביל חברי הפורום, לא ידעתי שגם זה לא בסדר. כבר דברנו על מה שאתה מעלה עכשיו, תקרא שוב את ההודעות, הדיון נהיה סתם מעגלי.

Yoggie
23-05-07, 14:16
אוהב להגיד את המילה האחרונה? הלכתי לשאול בשביל חברי הפורום, לא ידעתי שגם זה לא בסדר. כבר דברנו על מה שאתה מעלה עכשיו, תקרא שוב את ההודעות, הדיון נהיה סתם מעגלי.

זה נאמר בהומור משה, לא סתם שמתי סמיילי. אל תפגע.
אני חושב ששנינו הבנו אחד את השני.

m0she
23-05-07, 14:18
להפגע? חס וחלילה :flowers: