PDA

צפה בגרסא המלאה : כמויות שומן וסוגיו

Talon
20-05-07, 11:41
אחרי כל מיני מאמרים שקראתי החלטתי לבצע כך את תפריט השומנים כך בחיטוב:

ב7 בבוקר: ברנפלקס עם כ100-150 גרם חלב1% ואחרי חצי שעה כפית שמן זית כלומר כ8 גרם שומן רב בלתי רווי + 1.5-2% שומן רווי של החלב.

ב10: עוד כ5 גרם של שמן מטחינה גולמית עם פרוסה מקמח מלא.

ב1: מנה בשרית דלת שומן +כפית שמן זית או כפית טחינה גולמית (100% שומשום טחון) כלומר 1-3 גרם שומן רווי ו5 גרם שומן רב בלתי רווי.

בדומה לכך בארוחה כשעתיים לפני האימון ובארוחה כ45 דקות לאחר האימון.

כשעה לפני השינה: קוטג' שלם 3% כלומר כ7.5 גרם שומן רווי.

סה"כ קרוב ל40 גרם שומן בכל סוגיו ליום (משקל :61. גובה: 66).

וכעת לשאלות:

הצריכה השומנית שלי כוללת בעיקר שמן זית וטחינה גולמית, לפי הבנתי, שמן זית כולל אחוז גבוה יותר של אומגה 3 לעומת אומגה 6 ולכן ישמש כמקור שמן מעולה, אך נאמר שטחינה כוללת הרבה אומגה 6? האם בתפריט שכזה אני יכול לספק את כמות השומן היעילה ביותר להורדה בכמות השומן בגוף? האם אני מספק את כמות האומגה 3 ליום? ואם לא? מה אוכל להוסיף לחיטוב (פרט לתוספי תזונה)? כי גם הבנתי שאגוזי מלך אמנם מכילים כמות גדולה של אומגה 3...אך כמות גדולה מדי של אומגה 6?
למי שיש נתונים של כמויות אומגה 3 וכמויות אומגה 6 בשמנים שונים, יעזור מאוד.

ועוד שאלה קטנה, האם החלפה של כפית שמן זית במספר זיתים זהה מבחינה ערכית? ואם כן בכמה זיתים?

WingS
20-05-07, 14:08
אחרי כל מיני מאמרים שקראתי החלטתי לבצע כך את תפריט השומנים כך בחיטוב:

ב7 בבוקר: ברנפלקס עם כ100-150 גרם חלב1% ואחרי חצי שעה כפית שמן זית כלומר כ8 גרם שומן רב בלתי רווי + 1.5-2% שומן רווי של החלב.

ב10: עוד כ5 גרם של שמן מטחינה גולמית עם פרוסה מקמח מלא.

ב1: מנה בשרית דלת שומן +כפית שמן זית או כפית טחינה גולמית (100% שומשום טחון) כלומר 1-3 גרם שומן רווי ו5 גרם שומן רב בלתי רווי.

בדומה לכך בארוחה כשעתיים לפני האימון ובארוחה כ45 דקות לאחר האימון.

כשעה לפני השינה: קוטג' שלם 3% כלומר כ7.5 גרם שומן רווי.

סה"כ קרוב ל40 גרם שומן בכל סוגיו ליום (משקל :61. גובה: 66).

וכעת לשאלות:

הצריכה השומנית שלי כוללת בעיקר שמן זית וטחינה גולמית, לפי הבנתי, שמן זית כולל אחוז גבוה יותר של אומגה 3 לעומת אומגה 6 ולכן ישמש כמקור שמן מעולה, אך נאמר שטחינה כוללת הרבה אומגה 6? האם בתפריט שכזה אני יכול לספק את כמות השומן היעילה ביותר להורדה בכמות השומן בגוף? האם אני מספק את כמות האומגה 3 ליום? ואם לא? מה אוכל להוסיף לחיטוב (פרט לתוספי תזונה)? כי גם הבנתי שאגוזי מלך אמנם מכילים כמות גדולה של אומגה 3...אך כמות גדולה מדי של אומגה 6?
למי שיש נתונים של כמויות אומגה 3 וכמויות אומגה 6 בשמנים שונים, יעזור מאוד.

ועוד שאלה קטנה, האם החלפה של כפית שמן זית במספר זיתים זהה מבחינה ערכית? ואם כן בכמה זיתים?

שמן זית הוא מקור טוב לחומצות שומן חד לא רווי. הוא דל בחומצות שומן רב לא רוויות. אומגה 6 שיש בטחינה היא חומצת שומן חיונית, ולכן יש לצרוך ממנה גם כן.
מקורות טובים לאומגה 3 הם דגים ושמן פשתן.

Talon
20-05-07, 16:25
אוקייי....אבל צריך שיווצר מאזן בין הצריכה של שתי חומצות אלו לטובת אומגה 3...ובמצב כזה האומגה 6 עולה עליו...

תודה על התגובה...!
למי שיש תשובה מפורטת יותר למה ששאלתי אשמח!!