PDA

צפה בגרסא המלאה : זמן מינימלי לצבירת מסת שריר-שאלה

gps
23-05-07, 17:59
אומרים שהזמן המינימלי לצבירת מסת שריר במכון כושר היא חודש וחצי עד חושדיים..
השאלה שלי היא: מדוע?

שאלה שניה: אם נגיד מישהו התאמן פעם.. לא אימונים חזקים משהו אבל התאמן במכון כושר.. ואז עשה הפסקה של 3-4 חודשים.. הזמן המינימלי לצבירת מסת שריר מתחיל מחדש? (שוב חודש וחצי-חודשיים לא יהיה גדילה) או שלא? כי אם מדובר על חודש וחצי שבהם הגוף מחזק את העצמות והשרירים ומפתח קורדינציה תוך שרירית ומחזק את הסחוסים והגידים ורק אח"כ יוכל לבנות שריר אז לא נראה לי שהוא מאבד את מה שבנה בתוך 3-4 חודשים.. דעתכם?

תודה

- Idan -
23-05-07, 18:45
מה?? מי אומר את זה? זה בדיוק ההפך. בחודשים הראשונים שלך אתה אמור לראות את התוצאות הכי מהירות שלך גם במשקלי העבודה וגם במסת השריר. זה נובע בגלל המעבר של מערכת העצבים בין שני המצבים הקיצוניים של בן אדם שלא התאמן לבן אדם שנכנס למשטר אימונים.

THE_JUGGERNAUT
23-05-07, 18:51
"אומרים" אולי, שהזמן המינימילי בו תוכל לראות תוצאות/שינוי הוא חודש - חודש וחצי

gps
23-05-07, 19:17
"אומרים" אולי, שהזמן המינימילי בו תוכל לראות תוצאות/שינוי הוא חודש - חודש וחצי

נו אז אם התאמנתי פעם אימונים לא משהו fbw.. עשיתי הפסקה 3-4 חודשים.. ועכשיו אני חוזר להתאמן שוב.. שוב פעם הזמן המינימלי שצריך לעבור כדי לראות תוצאות/שינוי הוא חודש-חודש וחצי? כי אם כן למה לי לקחת קריאטין נגיד בתקופת זמן שממילא לא יהיה בה תוצאות/שינוי ?

Leo
23-05-07, 19:20
אתה צובר מסת שריר גם לפני זה , זה מיתוס , רק שאחרי חודשיים אתה צובר הרבה מאוד מאסה מהר מאוד

הסיבה היא שבחודשיים האלה מערכת העצבים לומדת לעבוד ביעילות יחסית (אבל עדיין השריר מקבל גירוי קטן) ואחרי שהיא מגיעה לנק' מסויימת השריר מתחיל בהתאמה המבנית(ז"א בניית שריר)

לכן טוב לעבוד בחודשיים הראשונים בתרגילים שיאיצו את התהליך של התאמת מע' העצבים , ולמידה של ביצוע נכון של תרגילים בין היתר (לא בידיוק עוזר לזה אבל טוב)
לא Powerlifting כמובן , אבל עבודה איזומטרית נגיד או Dynamic Effort

gps
23-05-07, 19:24
אתה צובר מסת שריר גם לפני זה , זה מיתוס , רק שאחרי חודשיים אתה צובר הרבה מאוד מאסה מהר מאוד

הסיבה היא שבחודשיים האלה מערכת העצבים לומדת לעבוד ביעילות יחסית (אבל עדיין השריר מקבל גירוי קטן) ואחרי שהיא מגיעה לנק' מסויימת השריר מתחיל בהתאמה המבנית(ז"א בניית שריר)

לכן טוב לעבוד בחודשיים הראשונים בתרגילים שיאיצו את התהליך של התאמת מע' העצבים , ולמידה של ביצוע נכון של תרגילים בין היתר (לא בידיוק עוזר לזה אבל טוב)
לא Powerlifting כמובן , אבל עבודה איזומטרית נגיד או Dynamic Effort

ואני שוב שואל אם התקופה הזאת היא חד פעמית? או שגם אם הפסקתי אימונים למשך 3-4 חודשים אז התקופה הזאת לא תשוב על עצמה?

shay
23-05-07, 19:28
לדעתי היא תחזור בקטנה..אבל זה לא כ"כ משנה אחרי ההפסקה זה או- שאתה רציני או לא.
שתהייה רציני אתה תיראה תוצאות.

Leo
23-05-07, 19:31
ואני שוב שואל אם התקופה הזאת היא חד פעמית? או שגם אם הפסקתי אימונים למשך 3-4 חודשים אז התקופה הזאת לא תשוב על עצמה?
לא , אולי הפסקה של עשרות שנים

אבל כשאתה חוזר להתאמן אתה משתמש במשקלים גבוהים מנוב מוחלט , וגם אם לא אתה עולה מהר בגלל זכרון שריר(שהשריר המתח ולכן יגדל מהר יותר , אני לא ארחיב) וזכרון מע' עצבים (שזה בעצם זכרון רגיל) אז זה לא יקרה

(מילא אתה תעבוד POWERLIFTING אם אתה רוצה תוצאות מקסימליות במאסה בעתיד)

gps
23-05-07, 19:43
לא , אולי הפסקה של עשרות שנים

אבל כשאתה חוזר להתאמן אתה משתמש במשקלים גבוהים מנוב מוחלט , וגם אם לא אתה עולה מהר בגלל זכרון שריר(שהשריר המתח ולכן יגדל מהר יותר , אני לא ארחיב) וזכרון מע' עצבים (שזה בעצם זכרון רגיל) אז זה לא יקרה

(מילא אתה תעבוד POWERLIFTING אם אתה רוצה תוצאות מקסימליות במאסה בעתיד)

אוקיי אז הבנתי שלא..
לא הבנתי את השורה האחרונה.. מה זה פאוור ליפטינג ומה ניסית להגיד בזה?

Leo
23-05-07, 19:49
הרמות כוח \ אימונים בפחות מ 5 חזרות

gps
23-05-07, 19:54
הרמות כוח \ אימונים בפחות מ 5 חזרות

חח מה עם זה אבל אחי?

THE_JUGGERNAUT
23-05-07, 20:05
אפשר לשאול לאן אתה חותר בשאלה הזאת?