PDA

צפה בגרסא המלאה : הקשר בין תחושת השובע לאפקט הארוחה

eumail20000
25-05-07, 09:45
לעיתים קרובות יוצא לי לאכול ארוחות שמבחינת קלוריות , פחמימות , חלבונים , שומנים אמורה להספיק לי בהחלט , למרות זאת אין תחושת שובע ומלאות והדבר קצת מבלבל.
לדוג. חטיף חלבון כמעט ולא משביע אותי לעומת ארוחה רגילה למרות כמות קלוריות זהה.
האם יש קשר בין תחושת השובע לבין אפקט הארוחה על רמות האינסולין, מילוי מאגרי הגליקוגן?

P-a-n-1-c
25-05-07, 09:54
לעיתים קרובות יוצא לי לאכול ארוחות שמבחינת קלוריות , פחמימות , חלבונים , שומנים אמורה להספיק לי בהחלט , למרות זאת אין תחושת שובע ומלאות והדבר קצת מבלבל.
האם יש קשר בין תחושת השובע לבין אפקט הארוחה על רמות האינסולין, מילוי מאגרי הגליקוגן?

כמובן.
פחמ' מורכבות מעניקות תחושת שובע גדולה יותר [מתפרקות לאט יותר בגוף] מאשר פחמ' פשוטות. פחמ' בעלות GI נמוך יותר מעניקות את אותו האפקט וכמובן ככל שהמזון עתיר יותר בסיבים ככה הוא גם משביע יותר.

eumail20000
25-05-07, 11:44
כמובן.
פחמ' מורכבות מעניקות תחושת שובע גדולה יותר [מתפרקות לאט יותר בגוף] מאשר פחמ' פשוטות. פחמ' בעלות GI נמוך יותר מעניקות את אותו האפקט וכמובן ככל שהמזון עתיר יותר בסיבים ככה הוא גם משביע יותר.
אז אם כך - שובע הוא אכן מדד לאפקט הארוחה?

תומר זכאי
25-05-07, 11:49
למיטב הבנתי גם פסיכולוגיה רבה יש באפקט השובע, מעבר לאינסולין או הורמון אחר שמופרש כתוצאה מארוחה.

P-a-n-1-c
25-05-07, 12:05

וודאי!
בגלל זה בחיטוב מומלץ לצרוך אוכל בעל GI נמוך.

יiסי
25-05-07, 12:11

לא הוא שובע הוא לא מדד אחי...
אם תכניס 30 גרם חלבון והם ישלימו בדיוק את מה שצריך להשלים ויעשו את העבודה שלהם ובכול מקרה לא תהיה שבע אין קשר אתה מבין? הגוף לא צריך להגיע לשובע בשביל להתקיים בעיקרון הגוף צריך כמות הרבה יותר מעטה משרוב האנשים האוכלים ביום יום בשביל להתקיים ובמקרה שלך להשתפר אחרי האימון..

לפי דעתי אין שום קשר... אם יש לך בעיה עם שובע תאכל איזה 10 מלפפונים תראה מה זה שובע

יiסי
25-05-07, 12:12
וודאי!
בגלל זה בחיטוב מומלץ לצרוך אוכל בעל GI נמוך.

תן לי דוגמא למאכלים עם GI נמוך אני בחיטוב אולי זה יעזור לי

אבל איך ? מה הקשר בין האפקט לשובע???

Bullet
25-05-07, 12:25
חטיף חלבון דחוס, ארוחה בדרך כלל לא.
יש קשר בין האינסולין, וגם בין הגליקוגן אני מניח.
חוץ מהסוכר בדם חשובים גם הורמונים שמופרשים בקיבה המעידים על נפח האוכל בקיבה וגם כל מיני ניורוטרנמיטרים (סרוטונין, דופאמין, נוראדרנלין)

eumail20000
25-05-07, 15:01
חטיף חלבון דחוס, ארוחה בדרך כלל לא.
יש קשר בין האינסולין, וגם בין הגליקוגן אני מניח.
חוץ מהסוכר בדם חשובים גם הורמונים שמופרשים בקיבה המעידים על נפח האוכל בקיבה וגם כל מיני ניורוטרנמיטרים (סרוטונין, דופאמין, נוראדרנלין)
הבנתי,
בקיצור - רצוי להגיע לתחושת שובע - גם אם צריך לאכול יותר.

יiסי
25-05-07, 16:09
הבנתי,
בקיצור - רצוי להגיע לתחושת שובע - גם אם צריך לאכול יותר.

מההה?? אני ממש לא חושב זה נכון!