PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לדיאטנית קלינית ותגובה.

יiסי
25-05-07, 11:14
שאלה האם הדיאטה שלי תקינה?
תוכן:
שלום אני בן 17 וחצי , מטר 83-84 , שוקל 73-74 בערך.
יש לי אחוז שומן לא ידוע אבל לפי דעתי דיי גבוה שמציק לי ואני מעוניין כמה שיותר לרדת באחוז שומן עד לרמה של גוף חטוב..
אני אוכל לפי הערכים האלה כחודשיים בערך והורדתי כבר הרבה שומן (מ83 קילו)
קלוריות - 1460
שומנים - 28
פחמימות - 107
חלבונים - 170
פחמימות: 8 פרוסות לחם קל ובננה
חלבונים: טונה במים . חזה עוף , קוטג , דנונה 0%
שומנים: כפית שמן זית , חופן אגוזים..

בלילות אני מתאמן אירובי ואנאירובי וכך נכנס למאזן קלורי שלילי מה שבעצם שורף את השומן הכול כך שנוא עליי... רציתי לשאול האם זה מזיק לתהליך ההתפתחות והאם זה נשמע קיצוני? יש לציין שאני לא רעב ומרגיש דיי טוב עם הבטן..

תשובתה של הדיאטנית: כותרת: עודף חלבון מזיק לכבד ולכליות
תוכן:
יוסי היקר
ראשית, אתה לגמרי לא צריך לרזות יותר. שנית, אתה אוכל כמות מוגזמת של חולבון, אפילו בשביל מתעמל. אתה אמור לאכול עד 1 גר לק"ג גוף שזה 70 גר' בערך ולא 170 גר' ביום!
סה"כ אתה מספק לגוף אבות מזון טובים - חלבונים מסוג טוב ושומן (1-2 כפות שמן זית ו/או חופן אגוזים על בסיס יום יומי כן?) ופחמימות במידה טובה , ואני מקווה שגם ירקות...
אני מציעה לפנות לפחות פעם אחת לייעוץ אישי על מנת בכל זאת להתאים לך משהו אישי מאוזן יותר, בעיקר מבחינת החלבון אם הבנתי נכון את הנתון שמסרת ואכילה לאחר אימון.
שלך,
שירה.

עכשיו מה שאני בא להגיד זה כך.. כרגע אני עומד על 70 קילו ומכפיל 2.2 ואפילו 2.5 (שמגיע ל175 גרם) יש יימים שאני מתעצל לאכול 170 ואני אוכל בערך 155 ככה ..
עכשיו איך היא הגיע ל70?? מזיק לכבד ולכליות? שמעתי פעם לחישות על זה... היו לי אכן כמה בעיות בכבד אבל מכדורים (ראקוטן) ושתייה דיי מופרזת עם חברים שעשו לי קצת בעיות... והכול עבר ברוך ה' ...
מה גם שהחלבונים שלי באים על חשבון הפחמימות בעצם... אני אוכל פחות ממה שרשמתי בערך ~90 גרם ליום .. בקיצור בימים שאני אוכל ארוחה מהירה של אחרי אימון אני מגיע ל100~ פחמימות ול170~ חלבון אולי קצת פחות אם אני לא מודד בדיוק כמה חזה עוף אכלתי...
זה עד כדי כך יכול להיות רע?

עריכה: ומאיפה היא יודעת שאני לא צריך לרזות עוד?!

PcGunMan
25-05-07, 11:17
דיטאניות לא מבינות בגרושששששש בזה
גם אני הייתי אצל דיאטנית והיא אמרה לי אותו דבר אתה צריך ללכת לתזונאי כמו:
גיל גרנות,יאיר להב

יiסי
25-05-07, 11:19
אני פשוט לא מבין מאיפה היא יודעת שאין לי עוד שומן להרזות? (כאילו אני באמת בשלבים מאוד אחרונים של חיטוב לפי דעתי אבל עדיין יש מה להוריד....)
ומה זה הדעה הזאת שזה ידפוק לי תכליות?
ו70 גרם? אני ימות ברעב

PcGunMan
25-05-07, 11:39
אני פשוט לא מבין מאיפה היא יודעת שאין לי עוד שומן להרזות? (כאילו אני באמת בשלבים מאוד אחרונים של חיטוב לפי דעתי אבל עדיין יש מה להוריד....)
ומה זה הדעה הזאת שזה ידפוק לי תכליות?
ו70 גרם? אני ימות ברעב
אל תלך לדיאטנית אל תעשה מה שהן אומרות הן מפגרות לגמרה בשכל
במקום שהן יגידו לך שהן לא מבינות בדיאטת ספורט הן מזינות תשכל.. אל תעשה מה שהן אומרות אתה ממש תוכל אותה ואתה תצטער על זה..יש פה כמה שהלכו לדיאטניות ואכלו אותה

יiסי
25-05-07, 12:02
אל תלך לדיאטנית אל תעשה מה שהן אומרות הן מפגרות לגמרה בשכל
במקום שהן יגידו לך שהן לא מבינות בדיאטת ספורט הן מזינות תשכל.. אל תעשה מה שהן אומרות אתה ממש תוכל אותה ואתה תצטער על זה..יש פה כמה שהלכו לדיאטניות ואכלו אותה

בסדר רק תגיד לי מאיפה היא ידעה שאני לא צריך לרזות ושידפק לי הכבד והכליות?
כי אני מטר 84-83 על 70 קילו אז כאילו מה אני תת משקל? אני לא מבין?!!

Bullet
25-05-07, 12:03
אין טעם לצרוך 2.5 גרם לקילו משקל גוף של חלבון, זה מיותר לחלוטין.
1.8-2 גרם גג זה בסדר

יiסי
25-05-07, 12:13
אין טעם לצרוך 2.5 גרם לקילו משקל גוף של חלבון, זה מיותר לחלוטין.
1.8-2 גרם גג זה בסדר

אבל כאשר אני מוריד בפחמימות אני צריך משהו שישלים את החוסר ואני ישבע ממנו בעצם ...
ואיך לפי דעתך היא הסיקה את המסקנה שאני לא צריך לרדת בהנחה שאני 73? (אני 70 בכלל)

Bullet
25-05-07, 12:20
אבל כאשר אני מוריד בפחמימות אני צריך משהו שישלים את החוסר ואני ישבע ממנו בעצם ...
ואיך לפי דעתך היא הסיקה את המסקנה שאני לא צריך לרדת בהנחה שאני 73? (אני 70 בכלל)
יש לך 100 גרם פחממות, אתה לא צריך לאכול 2.5 גרם לקילו!
היא אמרה שאתה צריך רק ~70 גרם חלבון כי היא הניחה שזה 1 גרם לקילו, שזאת כמות בסדר למי שמתאמן אירובי קל ביותר, אבל לא למי שמתאמן משקולות

יiסי
25-05-07, 14:09
יש לך 100 גרם פחממות, אתה לא צריך לאכול 2.5 גרם לקילו!
היא אמרה שאתה צריך רק ~70 גרם חלבון כי היא הניחה שזה 1 גרם לקילו, שזאת כמות בסדר למי שמתאמן אירובי קל ביותר, אבל לא למי שמתאמן משקולות

אמרתי לה בפירוש: אני מתאמן גם אירובי וגם אנאירובי

והאנאירובי שאני עושה בחיטוב ד"א הוא חזק (AB) וממש קורע אותי ורוב תקופת החיטוב שזה משהו כמו חודשיים-שלוש אני עם דומז יום יומיים ותאמין לי או לא אני רואה גדילה בידיים ובכתפיים ואנשים ממש אומרים לי ... מוכרות בחנויות בגדים שואלות אותי אם אני מתאמן.. חברים מתחילים להגיד להה התחלת להבין איך מתאמנים נהיית סוס אה? כאילו אני לא יודע אם זה אשליה אופטית או מה אבל ממש התרחבתי בגב/כתף.חזה מתחילת החיטוב... החולצות שבמסה לא היו כ"כ צמודות בכתפיים עכשיו אנ מרגיש כאילו הכתף עומדת לקרוע אותם :)

maya
25-05-07, 14:30
דיאטניות רגילות לא מבינות הרבה בפיתוח גוף , הם לומדות לאנשים מהשורה שצריך 0.8 גרם חלבון לקילו ומי שמתאמן צריך 1-1.5 . מענין היה לישאול אותה אם אתה מפתח גוף כמה אז היא ההיתה אומרת.
אתה לא צריך באמת כול כך הרבה חלבון 1.8-2 יספיק לך ותשתה הרבה מים אז לא יהיה לך נזק לכליות או לכבד

יiסי
25-05-07, 14:36
דיאטניות רגילות לא מבינות הרבה בפיתוח גוף , הם לומדות לאנשים מהשורה שצריך 0.8 גרם חלבון לקילו ומי שמתאמן צריך 1-1.5 . מענין היה לישאול אותה אם אתה מפתח גוף כמה אז היא ההיתה אומרת.
אתה לא צריך באמת כול כך הרבה חלבון 1.8-2 יספיק לך ותשתה הרבה מים אז לא יהיה לך נזק לכליות או לכבד

אני בכלל לא מאמין בקטע של הנזק לכבד , שהייתי שמן בגיל 13 הייתי אוכל 2 קילו אנטריקוט כמו כלום שזה הרבה יותר מ200 גרם חלבון... :)
כן כנראה שבאמת הם לא מבינות הרבה..
ואני מדגיש: אמרתי לה במפורש: אני מתאמן אירובי + אנאירובי כול ערב.
וגם אמרתי לה שאני במטרה לחטב ולשמור על מסה קיימת וכו'.
יש שם פורום אחר של דיאטנית ספורט ואחד מדריך כושר אריק ששון משהו כזה לא זוכר שהם מבינים הרבה יותר אבל לא מגיבים בכלל לתוכניות תזונה כי זה "ללא אחריות"

Leo
25-05-07, 16:46
דיאטניות מפגרות , מעניין אם כל בעלי המקצוע כאלה.

shay
25-05-07, 16:51
תפקידה של הדיאטינית זה שלא תשמין ולא תרזה היא לא מוכנה לקחת שום סיכון או אחריות על אף אחד,תזונאי יקח עליו את האחריות ויעזור לך(חלקם/ן).

m0she
25-05-07, 17:05
קודם כל אתה באמת יכול צריך לקצץ בחלבון. דבר שני, היא אומרת שאתה לא צריך לרדת במשקל כי אתה בbmi תקין כנראה. העצות שלה לא מכוונות לאתלטים אלא לסתם אנשים שרוצים לשמור על הבריאות, אין סיבה להכנס בה על זה.

יiסי
25-05-07, 17:10
קודם כל אתה באמת יכול צריך לקצץ בחלבון. דבר שני, היא אומרת שאתה לא צריך לרדת במשקל כי אתה בbmi תקין כנראה. העצות שלה לא מכוונות לאתלטים אלא לסתם אנשים שרוצים לשמור על הבריאות, אין סיבה להכנס בה על זה.

כן הבנתי... יכול צריך? :) אני לא מבין איזה נזק יכול לבוא לי מהכמות חלבון הזאת... כאילו זה לא חלבון רק מהמוצרים זה בסה"כ גם מהלחם קל והכול ויש ימים שלמשל אני לא אוכל תטונה במים באחרי אימון כי פשוט אין אז אני אוכל תחליף אחר או מוסיף חזה עוף ...

כן אני בטוח שאני בBMI תקין אבל זה לא אומר כלום על איך שהגוף נראה כאילו אחוז שומן לא בדקתי אבל אני מתכוון לבדוק עוד שבועיים ככה של חיטוב ולראות איפה אני עומד מעניין אותי לדעת...

m0she
25-05-07, 17:23
החלבון לא יגרום נזק אבל אין צורך בזה. האמת שהביאו לי מחקרים מעניינים מאוד על צריכת חלבון והקשר שלה ליצירת חסינות לאינסולין אך לצערי לא הספקתי להכנס לעומק העניין [במובנים של כמה חלבון דרוש, אילו חומצות אמינו גורמות לזה במיוחד ומה המנגנון].
מבחינה רפואית, קלינית, אתה לא צריך לרדת במשקל. זה מה שהיא אומרת.