PDA

צפה בגרסא המלאה : מותניים

yoyo50001
25-05-07, 19:26
אימונים למותניים יש הצעות?חוץ מאירובי שנעשה כבר...

ran_z
25-05-07, 19:30
יש לך את שריר המותן-כסל, עבודה טוב עליו תעשה ע"י כפיפת ירך תוך רוטציה לטרלית.
גם בכפיפת גו דרך מפרק הירך (כאשר הרגליים מקובעות).

שב"ש

shahaflol
25-05-07, 19:37
יש לך את שריר המותן-כסל, עבודה טוב עליו תעשה ע"י כפיפת ירך תוך רוטציה לטרלית.
גם בכפיפת גו דרך מפרק הירך (כאשר הרגליים מקובעות).

שב"ש
אז התרגיל הוא לא כפיפות גו אלא כפיפות ירך אם התנועה מהירך.

ran_z
25-05-07, 19:38
אז התרגיל הוא לא כפיפות גו אלא כפיפות ירך אם התנועה מהירך.

הוא כן.

toxicity
25-05-07, 19:40
למה אתה רוצה להגדיל תמותניים?

shahaflol
25-05-07, 19:54
הוא כן.
מה כן?

Coleman
25-05-07, 20:14
מה יפה במתניים רחבות??? תוסיף משקל בעבודה על האלכסונים אולי זה יעזור

Elevation
25-05-07, 20:15
נדמה לי שהוא התכוון להצרת המותניים.

ואירובי זאת התשובה, יקירי.

yoyo50001
25-05-07, 21:23
נכון היתכוונתי להצרת המותניים.

ran_z
26-05-07, 16:11
מה כן?

הוא כן כפיפת גו כפי שאמרתי.

shahaflol
26-05-07, 16:20
הוא כן כפיפת גו כפי שאמרתי.

תחשוב על מה שאתה אומר. אם התנועה באה מהירך, הבטן לא עובדת אלא כמייצבת. יש הבדל בין כפיפת גו כשהתנועה מהרגליים לבין כפיפת ירך.

ran_z
26-05-07, 16:31
אין לי מה לחשוב על מה שאני אומר כי אני יודע את מה שאני אומר, כי למדתי את מה שאני אומר, בניגוד להרבה אנשים פה שאוהבים להמציא כל יום מחדש את האנטומיה והקניזיולוגיה.

מה לא ברור לך שהשריר עובד כאשר מתבצעת כפיפת גו דרך מפרק הירך כפי שאמרתי במצב של רגליים מקובעות.

מה לא נכון בזה מה????

השריר המותן-כסל מתחיל עוד בחוליות התחתונות של עמוד השידרה, ונאחז בירך, לכן כיווץ והפעלתו תגרום לכפיפה בירך ומשיכה לפנים של חוליות גו התחתון.
כשהרגל והגו קבועים תווצר משיכה לפנים של חוליות הגב התחתון (לורדוזה).
שריר הכסל מתחיל באגן ונאחז בירך, לכן בעת כווצו תתבצע כפיפה של הירך במפרק הירך, במידה והרגליים מקובעות, יתבצע סיבוב אגן לפנים.

shahaflol
26-05-07, 16:38
אין לי מה לחשוב על מה שאני אומר כי אני יודע את מה שאני אומר, כי למדתי את מה שאני אומר, בניגוד להרבה אנשים פה שאוהבים להמציא כל יום מחדש את האנטומיה והקניזיולוגיה.

מה לא ברור לך שהשריר עובד כאשר מתבצעת כפיפת גו דרך מפרק הירך כפי שאמרתי במצב של רגליים מקובעות.

מה לא נכון בזה מה????

השריר המותן-כסל מתחיל עוד בחוליות התחתונות של עמוד השידרה, ונאחז בירך, לכן כיווץ והפעלתו תגרום לכפיפה בירך ומשיכה לפנים של חוליות גו התחתון.
כשהרגל והגו קבועים תווצר משיכה לפנים של חוליות הגב התחתון (לורדוזה).
שריר הכסל מתחיל באגן ונאחז בירך, לכן בעת כווצו תתבצע כפיפה של הירך במפרק הירך, במידה והרגליים מקובעות, יתבצע סיבוב אגן לפנים.

איך אפשר לעזאזל לבצע כפיפת גו דרך מפרק הירך???????? איך????????? אלה שני מפרקים שונים! אתה יכול לבצע את שניהם ביחד, אבל פה דיברת על כפיפת גו דרך מפרק הירך, אין כזה דבר.

http://exrx.net/WeightExercises/RectusAbdominis/WtHangingLegHipRaise.html
אם אתה מדבר על התרגיל הזה, אז בדרך שהוא מבצע אותה יש שתי תנועות, תחילה כפיפת ירך ורק אח"כ כפיפת גו, אבל זה לא "כפיפת גו דרך מפרק הירך"
הקשר בין ההודעה שלך לשלי מקרי בהחלט.

ran_z
26-05-07, 17:10
איך אפשר לעזאזל לבצע כפיפת גו דרך מפרק הירך???????? איך????????? אלה שני מפרקים שונים! אתה יכול לבצע את שניהם ביחד, אבל פה דיברת על כפיפת גו דרך מפרק הירך, אין כזה דבר.

בוודאי שיש, פשוט מאוד אתה מקבע את הרגליים כמו שאמרתי, לדוגמה שאתה שוכב על הגב רגליים ישרות צמודות, ועוזר מחזיק/תופס לך אותם, ואתה פשוט מבצע כפיפה של הגו, וקבלת כפיפה של הגו דרך מפרק הירך. (Back Flexion at the hip Joint).

(http://exrx.net/WeightExercises/Rect...gHipRaise.html)http://exrx.net/WeightExercises/Rect...gHipRaise.html

אם אתה מדבר על התרגיל הזה, אז בדרך שהוא מבצע אותה יש שתי תנועות, תחילה כפיפת ירך ורק אח"כ כפיפת גו, אבל זה לא "כפיפת גו דרך מפרק הירך"
הקשר בין ההודעה שלך לשלי מקרי בהחלט.
(http://exrx.net/WeightExercises/Rect...gHipRaise.html)

אני ממש לא מדבר על התרגיל הזה, בכלל EXRX לא דוגמה בישבילי האתר הזה לוקה עוד מהיסוד, לדוגמה בתרגיל שנתת כתבו ששריר המטרה הוא הבטן, ממש לא נכון, המותן-כסל הוא שדומיננטי , כי הוא מבצע כפיפת ירך תוך רוטציה לטראלית.
בתרגיל הזה ע"מ שהבטן תיהיה דומיננטית הירכיים לא אמורות לבצע כפיפה!, כופפי הירך עובדים סטאטית!, את התנועה של סיבוב האגן לאחור מבצעים שרירי הבטן.
כיפוף הירך סטאטית נועד להגביר את ההתנגדות לביצוע סיבוב אגן לאחור.

shahaflol
26-05-07, 17:18
בוודאי שיש, פשוט מאוד אתה מקבע את הרגליים כמו שאמרתי, לדוגמה שאתה שוכב על הגב רגליים ישרות צמודות, ועוזר מחזיק/תופס לך אותם, ואתה פשוט מבצע כפיפה של הגו, וקבלת כפיפה של הגו דרך מפרק הירך. (Back Flexion at the hip Joint).

התנועה שאתה מבצע היא כפיפת גו, לא כפיפת ירך. לא הבנתי עדיין איך "קיבלתי כפיפת גו דרך מפרק הירך". התנועה באה מהגו, לא מהירך.
ציר התנועה הוא במפרק הגו, ולא במפרק הירך, אז אל תנסה למרוח אותי.

אני ממש לא מדבר על התרגיל הזה, בכלל EXRX לא דוגמה בישבילי האתר הזה לוקה עוד מהיסוד, לדוגמה בתרגיל שנתת כתבו ששריר המטרה הוא הבטן, ממש לא נכון, המותן-כסל הוא שדומיננטי , כי הוא מבצע כפיפת ירך תוך רוטציה לטראלית.
בתרגיל הזה ע"מ שהבטן תיהיה דומיננטית הירכיים לא אמורות לבצע כפיפה!, כופפי הירך עובדים סטאטית!, את התנועה של סיבוב האגן לאחור מבצעים שרירי הבטן.
כיפוף הירך סטאטית נועד להגביר את ההתנגדות לביצוע סיבוב אגן לאחור

די כבר להתיחס בטפל! לא אמרתי שהאתר מדוייק, אני יודע שלא, התרגיל שנתתי הוא סתם דוגמא, לא התייחסתי לאיך שהם מנתחים אותו. בתרגיל הזה מלמטה ועד למצב של 90 מעלות המותן כסל הוא הדומיננטי כי האיש מבצע כפיפת ירך, ומ90 והלאה האיש מבצע כפיפת גו, ולכן שרירי הבטן פועלים.
אני עדיין לא מבין מאיפה הצורך לתת פה את ההסבר הלא נחוץ הזה.

ran_z
26-05-07, 17:32
התנועה שאתה מבצע היא כפיפת גו, לא כפיפת ירך. לא הבנתי עדיין איך "קיבלתי כפיפת גו דרך מפרק הירך". התנועה באה מהגו, לא מהירך.

הסברתי מיקודם אני אסביר שוב:
שריר הכסל מתחיל באגן ונאחז בירך לכן בעת כווצו תתבצע כפיפה של הירך במפרק הירך, במידה והרגליים מקובעות יתבצע סיבוב אגן לפנים.

שריר המותן-כסל מתחיל בחוליות תחתונות של עמוד השידרה, ונאחז בירך, לכן כווץ השריר והפעלתו תגרום לכפיפה בירך ומשיכה לפנים של חוליות הגב התחתון.
כשהרגל והגו קבועים תווצר משיכה לפנים של חוליות הגב התחתון (לורדוזה). ולכן בעבודה עליו זה נקרא כפיפת גו דרך מפרק הירך back flexion at the hip joint.

די כבר להתיחס בטפל! לא אמרתי שהאתר מדוייק, אני יודע שלא, התרגיל שנתתי הוא סתם דוגמא, לא התייחסתי לאיך שהם מנתחים אותו. בתרגיל הזה מלמטה ועד למצב של 90 מעלות המותן כסל הוא הדומיננטי כי האיש מבצע כפיפת ירך, ומ90 והלאה האיש מבצע כפיפת גו, ולכן שרירי הבטן פועלים.
אני עדיין לא מבין מאיפה הצורך לתת פה את ההסבר הלא נחוץ הזה.

טפל? הסבר לא נחוץ? אתה הבאת דוגמה לתרגיל, אני אמרתי שאני לא מדבר על התרגיל הזה, ותיקנתי את הטעות שEXRX עשו שם בהקשר לאותו תרגיל. אתה חושב שההסבר לא נחוץ, חבל.

shahaflol
26-05-07, 17:41
הסברתי מיקודם אני אסביר שוב:
שריר הכסל מתחיל באגן ונאחז בירך לכן בעת כווצו תתבצע כפיפה של הירך במפרק הירך, במידה והרגליים מקובעות יתבצע סיבוב אגן לפנים.

שריר המותן-כסל מתחיל בחוליות תחתונות של עמוד השידרה, ונאחז בירך, לכן כווץ השריר והפעלתו תגרום לכפיפה בירך ומשיכה לפנים של חוליות הגב התחתון.
כשהרגל והגו קבועים תווצר משיכה לפנים של חוליות הגב התחתון (לורדוזה). ולכן בעבודה עליו זה נקרא כפיפת גו דרך מפרק הירך back flexion at the hip joint.

"back flexion at the hip joint"
תאמין לי, פעם ראשונה שאני שומע את המושג הזה, לא מצאתי אותו אפילו בגוגל. הלכתי להביא את הספר שיש לי "עוצמות חדשות" וגם שם המושג לא מופיע. כדאי שתבדוק שוב את המקורות שלך או שתראה לי מאיפה הבאת אותו.

ולכן בעבודה עליו זה נקרא כפיפת גו דרך מפרק הירך back flexion at the hip joint.
המותן כסל עובד בכפיפת ירך.

ran_z
26-05-07, 17:49
"back flexion at the hip joint"
תאמין לי, פעם ראשונה שאני שומע את המושג הזה, לא מצאתי אותו אפילו בגוגל. הלכתי להביא את הספר שיש לי "עוצמות חדשות" וגם שם המושג לא מופיע. כדאי שתבדוק שוב את המקורות שלך או שתראה לי מאיפה הבאת אותו

קורס מדריכי חדר כושר, מכללת וינגייט.

המותן כסל עובד בכפיפת ירך.

נכון מאוד, המותן-כסל עובד בכפיפת ירך (תוך רוטציה לטרלית), בסיבוב אגן לפנים (במצב רגליים מקובעות), בהגדלת הלורדוזה (כשרגל וגו מקובעים), ובכפיפת גו דרך מפרק הירך (במצב רגליים מקובעות).

shahaflol
26-05-07, 17:54
קורס מדריכי חדר כושר, מכללת וינגייט.

נכון מאוד, המותן-כסל עובד בכפיפת ירך (תוך רוטציה לטרלית), בסיבוב אגן לפנים (במצב רגליים מקובעות), בהגדלת הלורדוזה (כשרגל וגו מקובעים), ובכפיפת גו דרך מפרק הירך (במצב רגליים מקובעות).

יש לי במקרה את הניתוח הקנזיולוגי של התרגיל שתיארת מולי ולא כתוב בשום מקום כפיפת גו דרך מפרק הירך, אתה צריך לבסס את מה שאתה אומר ביותר מהצהרה על מה שאמרו לך.

כשאני אומר שיש לי את הניתוח מולי, אני מתכוון בספר של דר' איתי זיו, בשבילי זה+ חיפוש באינטרנט אם מוזכר המושג הזה איפשהו זה מספיק עד שיוכח לי אחרת.

ran_z
26-05-07, 18:12
צר לי, אין לי, אני מספר מה שאני לומד, אם מה שאני לומד לא נכון, אז אוי ויי ווי.
המרצים בוינגייט הם כיביכול מהטובים בארץ בתחום (לטענתם), למורה שלי לאנטומיה/פיזיולוגיה/קניזיולוגיה, יש תואר שני בתחום ונכון לעכשיו לימודי דוקטורט בתחום, אני לא הייתי רוצה לחשוב שהחומר והמושגים לקוים, ואין לי כוונה להתווכח איתם.
ולגבי הספר עוצמות חדשות, זה נשמע לי ספר מאוד מעניין, דיפדפתי בו גם אני מעט.
אבל לא משם תבוא הישועה, את הישועה לתשובה צריכים לחפש בספרי האנטומיה והקניזיולוגיה.

במידה ואתה רוצה הכוונה למקורות האלו (כמו למושג החדש שלא הכרת, שהתווכחנו עליו שעה שלמה) אז בבקשה:

Frederic delavier, (2001) . strength training anatomy.

Williams, P.L & Warwick.C.L (1989). Gray's Anatomy (37th edition ). New-York : Churchil Livingstone.

.Calais-Germain,B. (1993) . anatomy of movement

ד"ר כרמלי, אלי. (1996). האנטומיה של מערכת התנועה.

shahaflol
26-05-07, 18:21
צר לי, אין לי, אני מספר מה שאני לומד, אם מה שאני לומד לא נכון, אז אוי ויי ווי.
המרצים בוינגייט הם כיביכול מהטובים בארץ בתחום (לטענתם), למורה שלי לאנטומיה/פיזיולוגיה/קניזיולוגיה, יש תואר שני בתחום ונכון לעכשיו לימודי דוקטורט בתחום, אני לא הייתי רוצה לחשוב שהחומר והמושגים לקוים, ואין לי כוונה להתווכח איתם.
ולגבי הספר עוצמות חדשות, זה נשמע לי ספר מאוד מעניין, דיפדפתי בו גם אני מעט.
אבל לא משם תבוא הישועה, את הישועה לתשובה צריכים לחפש בספרי האנטומיה והקניזיולוגיה.

במידה ואתה רוצה הכוונה למקורות האלו (כמו למושג החדש שלא הכרת, שהתווכחנו עליו שעה שלמה) אז בבקשה:

Frederic delavier, (2001) . strength training anatomy.

Williams, P.L & Warwick.C.L (1989). Gray's Anatomy (37th edition ). New-York : Churchil Livingstone.

.Calais-Germain,B. (1993) . anatomy of movement

ד"ר כרמלי, אלי. (1996). האנטומיה של מערכת התנועה.
דר' איתי זיו בעל תואר שלישי והוא רכז קורס המדריכים למועדוני בריאות וכושר של וינגייט. יש לו עוד רקע די עשיר שאין לי כוח לפרט עליו, ואני אפילו מתפלא שאתה לא מכיר אותו מוינגייט, כי הוא היה גם המרצה של חבר שלי שלמד את הקורס הזה.

הביבליוגרפיה שהבאת - בספר שהבאתי הוא משתמש בספרים הנ"ל ובעוד כמה עשרות.

עכשיו גם גיליתי שמוכרים אותו באתר
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=918&CategoryID=122
ד"א, התלמידים החדשים של הקורס למדריכים אמורים לקבל את הספר וללמוד ממנו בקורס.

ran_z
26-05-07, 18:33
מכיר אותו, אמורים זה מילה יפה :mushy: , אני בספק עם מישהו אי פעם קיבל אותו, במקרה הכי טוב הם היו מוכרים אותו מסובסד, וינגייט טמאים, לנו הם ניסו למכור את הדיסק הזה שנמכר גם באתר של גיל, מולטי כושר, הם רצו עליו 150 שקל אמרו מחיר מיוחד לתלמידי וינגייט, אמרתי להם לכו לכו תעשו מקלחת, והיו עוד כאלה שקנו.
בכל מקרה אולי מה שאתה אומר יכול להיות נכון ובתכנון של וינגייט, אני באופן אישי לא שמעתי על זה, אולי גם כי אני לא תלמיד חדש, עוד 5 מפגשים וסיימתי הקורס, התחלתי אותו מלפני 7 חודשים.

shahaflol
26-05-07, 18:40
מכיר אותו, אמורים זה מילה יפה :mushy: , אני בספק עם מישהו אי פעם קיבל אותו, במקרה הכי טוב הם היו מוכרים אותו מסובסד, וינגייט טמאים, לנו הם ניסו למכור את הדיסק הזה שנמכר גם באתר של גיל, מולטי כושר, הם רצו עליו 150 שקל אמרו מחיר מיוחד לתלמידי וינגייט, אמרתי להם לכו לכו תעשו מקלחת, והיו עוד כאלה שקנו.
בכל מקרה אולי מה שאתה אומר יכול להיות נכון ובתכנון של וינגייט, אני באופן אישי לא שמעתי על זה, אולי גם כי אני לא תלמיד חדש, עוד 5 מפגשים וסיימתי הקורס, התחלתי אותו מלפני 7 חודשים.

אהה אז התחלת אותו די מזמן. חשבתי שכבר סיימת אותו.
זה מה שאמר לי חבר שלי שבמקרה מכיר אותו באופן אישי והשיג לנו את הספר הזה זול יותר, וזה די הגיוני שיתחילו בקרוב להביא אותו בתחילת הקורס. אני לא יכול להגיד לך שאני בטוח בזה, אתה יכול לשאול את המרצים שלך.
הגיוני גם שהם ימכרו לכם אותו מסובסד, באמת שאני לא יודע מה להגיד לך.