PDA

צפה בגרסא המלאה : [דיון] ווליום Vs תדירות

עוז20
26-05-07, 20:51
העלתה בראשי שאלה מה יעשה את תוכנית אימונים שלנו לאיכותית ומועילה יותר ברוב במקרים, אז ניגש לשאלה העיקרית מה בעצם יעשה אותה למה שאנו מחפשים?

ווליום חזק ותדירות נמוכה??
או שבעצם תדירות גבוה וווליום נמוך??
טוב אז אני אתן דוגמא קטנה למה שאני מתכוון בעצם:

ab-כביכול תוכנית עם תדירות גבוה בין גירוי לשריר לשריר וווליום לא בשמים...

abcd-תוכנית עם תדירות נמוכה וווליום גבוה...

אז מה יתן לנו לרוב המתאמנים את ההחלטה?(אני גם לא סגור על עצמי מה עדיף יותר, תמיד אני מנסה משהו אחר חשבתי לחקור לעומק יותר את המצב)

אני אשמח אם נדון בנושא!
(מחקרים יתקבלו בברכה)

- Idan -
26-05-07, 20:58
Dude, you can't be serious. :mellow:

http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=180

חוץ מזה, לא אמרת תמיד שאתה דוגל בגישה של האינדיבידואליות ושהשיטה שעובדת לך הכי טוב היא חלוקה ל- ABCD?

בכל אופן, אני מעדיף תדירות גבוהה - ווליום נמוך.

עוז20
26-05-07, 21:01
Dude, you can't be serious. :mellow:

http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=180

חוץ מזה, לא אמרת תמיד שאתה דוגל בגישה של האינדיבידואליות ושהשיטה שעובדת לך הכי טוב היא חלוקה ל- ABCD?

בכל אופן, אני מעדיף תדירות גבוהה - ווליום נמוך.

אמת! אבל משום מה אני מתעניין בזה...

עוז20
26-05-07, 21:22
אוקיי, חשבתי על משהו בקשר לדיון על Hft לעומת חלוקת Abcd.

אם אני עובד על שריר אחד פעם בשבוע, כל תשומת הלב מבחינת התזונה באותו יום של האימון תופנה בעיקר לשריר הזה. כלומר אם יש לנו רק שריר אחד שנתתי לו גירוי באותו יום, חומצות האמינו שהולכות לפיצוי היסף יתרכזו רק בשריר הזה (אין להן סיבה להגיע לשרירים אחרים לפיצוי יסף מאחר ולא עבדנו עליהם, מעבר לשיחלוף הבסיסי שמתבצע מידי יום ללא קשר לאימוני התנגדות).

אם אני עובד על כמה שרירים באותו יום, החומצות אמינו שהולכות לפיצוי יסף צריכות כביכול "להתחלק" בין השרירים. לא?
לכן לפי התיאוריה הזאת, הגדילה של שריר שעבד פעם אחת בשבוע צריכה להיות מוגברת לעומת שריר שעבד עם עוד כמה שרירים באותו אימון כי אנחנו מנצלים יותר חומצות אמינו לבניית השריר.

יפה רשמת עידן מעניין לחקור את זה...

shahaflol
26-05-07, 22:19
אוקיי, חשבתי על משהו בקשר לדיון על Hft לעומת חלוקת Abcd.

אם אני עובד על שריר אחד פעם בשבוע, כל תשומת הלב מבחינת התזונה באותו יום של האימון תופנה בעיקר לשריר הזה. כלומר אם יש לנו רק שריר אחד שנתתי לו גירוי באותו יום, חומצות האמינו שהולכות לפיצוי היסף יתרכזו רק בשריר הזה (אין להן סיבה להגיע לשרירים אחרים לפיצוי יסף מאחר ולא עבדנו עליהם, מעבר לשיחלוף הבסיסי שמתבצע מידי יום ללא קשר לאימוני התנגדות).

אם אני עובד על כמה שרירים באותו יום, החומצות אמינו שהולכות לפיצוי יסף צריכות כביכול "להתחלק" בין השרירים. לא?
לכן לפי התיאוריה הזאת, הגדילה של שריר שעבד פעם אחת בשבוע צריכה להיות מוגברת לעומת שריר שעבד עם עוד כמה שרירים באותו אימון כי אנחנו מנצלים יותר חומצות אמינו לבניית השריר.

יפה רשמת עידן מעניין לחקור את זה...

התאוריה שלך לא יכולה להיות נכונה. לא כל גרם חלבון שאתה מכניס לגוף הולך לבנית שריר, אפילו לא חצי מזה.
קח לדוגמא אדם שאוכל 160 גרם חלבון ביום. לפי מה שאתה אומר, אם הוא יתאמן ביום א' על חזה, אז כל עוד הוא נמצא במצב אנאבולי והשריר שלו בפיצוי יסף ( והוא מספיק לצרוך יותר מ400 גרם חלבון בזמן הזה), הוא אמור לעלות ב400 גרם מסת שריר ביומיים שלושה האלה. במצב כזה אולי מה שאתה אומר נכון.
ברור לכולם שהמצב לא כך, ולא כל גרם חלבון מנוצל לבנית שריר, אז באמת שלא יהיה הבדל אם באותה תקופה החזה בלבד יבצע פיצוי יסף או גם היד הקדמית לדוגמא.

Bullet
26-05-07, 22:34
הוא גודל יותר ביום האימון אבל הוא במצב של פירוק שריר כל השבוע

Leo
26-05-07, 22:48
תדירות > ווליום.

באימוני Hft אתה עושה את אותה עבודה כמו אימוני ווליום רק בתוך הרבה מאו חלקים.
וכך אתה מקבל יותר "תקופות גדילה" בשנה...

נ.ב
אימון יתר לא קיים כפי שרובכם תופסים את המושג הזה

עוז20
26-05-07, 22:50
נראה לי שאני אגיד בי בי לווליום הגבוה ואגיד ברוך הבא לתדירות גבוה...

Leo
26-05-07, 22:52
נראה לי שאני אגיד בי בי לווליום הגבוה ואגיד ברוך הבא לתדירות גבוה...
הבאסה בתדירות גבוהה זה שאתה רץ למכון כל יום , ולפעמים פעמיים ביום (יש שיטות שאתה עושה 8 אימונים ב 4 ימים ו3 ימי מנוחה בשבוע)

עושה סט עבודה אחד או שתיים ,
ורץ הבייתה

אידיאלי למי שעובד בבית עם ציוד או תרגילי משקל גוף אקזוטיים או שתיהם

לא למי שבא למכון כשיש לו זמן אבל מדבר עם אנשים ונכנס כבר לאימון...

עוז20
26-05-07, 22:54
הכוונה שלי לשנות מאימון Abcd לab

Leo
26-05-07, 22:57
טוב אז זה לא
תדירות גבוהה , זה יותר תדירות

chivas90210
27-05-07, 10:28
עוז דבר ראשון זה טוב מאוד לשנות תוכניות אימון מידי כמה חודשים זה מוסיף לגירוי השריר.
דבר שני השריר ממשיך לבצע "גדילה" במשך של כימעט יומיים ככה שגם אם האימונים הבאים לא יהיו אייסולט על השריר שעבדת זה לא אומר שהוא לא יקבל את תשומת הלב כמו שאמרת מהתזונה"
בקשר לכמות החלבון - אני לא רוצה ליפתוח פה ויכוחים אבל יש הרבה שטוענים שסך כל הקלוריות השבועויות זה מה שחשוב קרי - אם התאמנת חזה ויום למחרת צרכת פחות חלבון ופחמימות זה לא אומר שהשריר יגדל פחות מהספקה יומית שווה.

בכל אופן רוב ה Bb המיקצועיים עובדים על Abcd ובכך מאפשרים היתאוששות מקסימלית של השריר המבודד. אני גם מחלק את ימי האימון ל-חלק גוף עליון ותחתון.

אליאב קרייסלר
27-05-07, 12:07
אני דווקא ממעריצי הווליום האכזרי של שריר פעם ב-5 ימים....
זה לא אומר שזה מתאים לכל אחד חח זה פשוט אומר שאני אוהב את זה ,