PDA

צפה בגרסא המלאה : מיקסום ויטמינים ומינרלים

HallucinogeN
26-05-07, 21:31
בהנחה שזו הכמות ויטמינים & מינרלים שאני צורך מהתזונה היומית שלי...
האם מומלץ מולטי ויטמין (במינון נמוך?) \ תיסופים אחרים ועד כמה כל זה משמעותי?
אני חשבתי להוסיף ויטמין C אסטר (500 מ"ג), 200 מגנזיום, 13 אבץ, 8 בי-6 (ZMA) ו500 מ"ג סידן עם ויטמין D.
מחיר מול יעילות...?!

ויטמין A (רטינול) - 90215 יב"ל
ויטמין B1 (תיאמין) - 1.5 מ"ג
ויטמין B2 (ריבופלאוין) - 3.5 מ"ג
ויטמין B3 (ניאצין) - 59.5 מ"ג
ויטמין B5 (חומצה פנטוטנית) - 8.8 מ"ג
ויטמין B6 (פירידוקסין) - 5 מ"ג
ויטמין B8 (ביוטין) - ?
ויטמין B9 (חומצה פולית) - 705 מ"ג
ויטמין B12 (קובלמין) - ?
ויטמין C (חומצה אסקורבית) - 505 מ"ג
ויטמין E (אי) - 10.5 mg_Ate
ויטמין D - ?
ויטמין K - ?

אבץ - 21 מ"ג
נחושת - 2.3 מ"ג
ברזל - 24.5 מ"ג
זרחן - 2466 מ"ג
מגנזיום - 560 מ"ג
מנגן - 6 מ"ג
סידן - 893 מ"ג
סלניום - 257 מק"ג
נתרן - 1376-1632 מ"ג
פאבא - ?
יוד - ?
בורון - ?
כרומיום - ?

מה דעתכם על תמציות צמחים כמו ג'ינקו בילובה, ג'ינסג וכל שאר מעוררי התשוקה ונותני האנרגיה?
ותמציות נוגדני החמצון?
Alpha Lipoic Acid?
חומצות אמינו?

מה כדאי לתסף מלבד לתפריט?

gal.T
26-05-07, 22:34
תשלים את החוסרים ע"י אוכל, תוספים אחר כך. מ"ו יהיה מיותר ברוב המקרים, אולי הוא יהיה שימושי בחיטוב, אך נעדיף לתסף ספציפית במה שחסר אלא אם כן התזונה שלנו ממש גרועה. בתפריט דל קלוריות ופחמימות קיצוני נתחיל לראות חוסרים בחלק מקבוצת הויטמינים מסוג B, במגנזיום, אבץ, ברזל, וסידן לפעמים. דגש על אשלגן הוא גם חשוב, ובחיטוב גם הנתרן.

לפי מה שאני רואה חסר לך קצת ויטמין E (מה עם השמן דגים?, יש שם הרבה ממנו), וגם סידן (גבולי). ויטמין E לא הייתי ממליץ לך לתסף, הוא בעייתי, וגם סידן אתה יכול בקלות לקבל מיותר מוצרי חלב.

לגבי כל שאר הדברים שהזכרת, יש הרבה מה לומר על כל אחד מהם לחוד, כאשר אני הייתי ממליץ לך לחשוב על מה אתה רוצה להשיג בכלל מהתיסוף. זה נראה כאילו אתה פשוט להוט לתסף במשהו.

גל

HallucinogeN
27-05-07, 05:59
כן, יש בזה משו'... P:
יש לי קצת התלהבות ראשונית של כל עניין התוספים. הייתי רוצה לדעת מה באמת יכול לתת לי פוש בכח, אנרגיות, חשק מיני, הגדלת הפרשת הורמון הטסטוסטרון והגדילה והשלמת תזונה? למה יש השפעה אמיתית ומה משתלם? (מלבד קריאטין והפורמולות השונות שלו שאני מעדיף לשמור לזמן שארגיש שאני באמת צריך)

1) מה עם ויטמין C? לשיפור בריאות, נוגדן חמצון וכושר גופני
ZMA? לשיפור תוצאות ועלייה בהפרשת הורמון הגדילה (שאגב יוצא ממש זול לחבר את המרכיבים פשוט במקום לקנות אותו בתור "פורמולה")

ALA (2 (חומצה אלפא-ליפואית), דיי יקרה לתיסוף, שווה משהו?
עוד אפשרות תיסוף שלה - Aero Power
L-Carnitine..................................350 mg
Alpha Lipoic Aci...........................70 mg
Caffeine........................................50 mg
Co-enzyme Q-10.........................30 mg

3) עכשיו שאני בצבא, דיי צמא לאנרגיות כי אני דיי עייף. ומעבר להשפעה מעוררת החשק המיני של הצמחים (ג'ינסנג, ג'ינקו וכל שאר מחזקי כח האון והגבריות) חשבתי לעצמי אם הדבר תורם לעלייה בטסטוסטרון וכו'. מעניין אותי מאוד הדעה בעניין הזה.

תודה!

gal.T
27-05-07, 15:06
מה שאתה מחפש לא קיים. תוספים ארגוגניים (משפרי ביצועים) הם אותן פורמולות שאתה מדבר עליהן, שגם לפי דעתי עדיף לשמור אותן לשלב שבו תהיה יותר בטוח וממוקצע בתזונה והאימונים שלך.
אפשר לומר שבגדול, ההשקפה שלי בנושא התוספים (לא אלו שבאים להשלים משהו שאנו לא מגיעים אליו מהתזונה, כמו; גיינרים, ויטמינים, מינרלים, משקאות איזוטוניים, חטיפים וכו', כאשר אבקת חלבון אני לא מחשיב כתוסף) היא שעדיף לשמור אותם לשלב שבו אנו מרגישים כמה שיותר בטוחים עם ה'basics'. הסיבה לכך היא שאפשר להגיע מאוד רחוק "רק" עם תזונה ואימונים נכונים, וכאשר הם לקויים, התוספים יכולים;
א. לא לעבוד
ב. לתת אחוז מסויים שהיינו מגיעים אליו אם היינו עושים את הדברים כמו שצריך
ג. להסית אותנו מטיפול בליקויים הללו

התוספים שהזכרת די נופלים בין הכסאות, מפני שאתה מדבר על דברים שהם אינם נחוצים להשלמה תזונתית כלשהיא, אך הם די גבוליים (מה שאומר שגם היתרונות שתקבל מהם יהיו מאוד מינימלים) בכך שהם כן עושים משהו מעבר (חוץ מZMA, שלא יתן כלום לאדם שלא צריך את ההשלמה הזאת, אולי רק שינה יותר טובה ומניעת התכווצויות שרירים).

ויטמין C\חומצה אסקורבית יתפקד כאנטיאוקסידנט במינונים הללו, הוא יכול לעזור במיתון הקורטיזול כשהוא מחולק בשווה במהלך היום, בכמויות של כמה גרמים, אך אין עדיין תמימות דעים מוחלטת בנושא. מינונים מסויימים של חומצה אסקורבית יכולים לגרום לכמה תופעות של אי נעימויות בקיבה, צרבות, אולי אבנים בכליות, וישנן כמה עדויות שא"א יכולים לפגום בתהליך חמצון מסויים בתאים הנחוץ לנו לאדפטציה של השרירים לאימונים. ובכל מקרה מזון עדיף בהיבט של הא"א.

ALA\חומצה אלפא ליפואית (להבדיל מחומצת השומן ALA\חומצה אלפא לינולנית) מתפקדת גם כן כאנטיאוקסידנט. צריך לשים לב לצורה שבה היא מגיעה, אם זה הS-איזומר שיכול לבטל את פעילות החומצה ואינו אפקטיבי בכלל, או הR שנחשב לרצוי. החומצה יכולה לעזור בהגנה על הכבד, בהעלאת הרגישות לאינסולין (בכל הגוף, ככה שאין לה אפקט של 'Partitioning') אך זה יעזור בעיקר לחולי סכרת או בהעמסת פחמימות ולא במשקה שלאחר האימון. יש לה גם יתרון בהורדה של "חישן אנרגיה" הנקרא AMPK הנותן פידבק למוח לגבי המזון ולכך כמה יתרונות, אך מבחינתי עיקר החשיבות שלה הוא כא"א חזק.

לגבי הצמחים שהזכרת, הטסטוסטרון לא יעלה, אתה יכול לקרוא קצת באתר של גמאנון, יש שם הרבה מידע נחמד על כל מיני תבלינים וצמחים שונים.
http://www.gamnon.net/AG-NewHerbal/Herbs03-Gimal/Heb-Spices-Gimal-Ginseng.htm#Top

Sugarzaza
27-05-07, 15:30
לא עברתי על הכל, אבל הזרחן אצלך בכמויות מטורפות. תעיף את המוגזים והממתקים.

HallucinogeN
27-05-07, 21:26
אוקיי, תודה רבה :]

אז החלטתי בסוף בעזרתך לתסף בדרך טבעית יותר,
ויטמין C - כיוון שאין לי חסר ממש בויטמין אלא מדובר בכמויות נוספות למיקסום, ספיגה ומן הסתם, ספורטאים צריכים יותר, וגם מעשנים... :\
הוספתי מיץ תפוזים \ תפוז לתפריט - 160~\80~ מ"ג ויטמין סי בהתאמה

סידן - כדי לאזן את היחס בינו לבין המגנזיום (1:2), וכדי לשמור על מאזן סידן חיובי במעט
הוספתי 1-2 כוס ברוקולי וגביע יוגורט יופלה\דנונה ביו - 60~ + 200~ מ"ג בהתאמה

כרגע אני ישאיר את האומגה 3, התוסף היחידי.
אולי עם הזמן אני אראה מה ההשפעות עליי של ZMA, HMB ו-פורמולה ל"כח-האון" (ג'ינסנג, ג'ינקו וכל זה) ונחליט...

עד אז...Stay Anabolic!
:happy: