PDA

צפה בגרסא המלאה : סקאווט "בריא"

wile coyote
29-05-07, 15:21
ראיתי שיש מליון סוגי סקוואט.
יש איזה המלצות לסקוואט שמפעיל לחץ יותר נמוך על הברך?
אין לי כוח לחודש של דלקת ברכיים.

Bullet
29-05-07, 15:29
אם תעשה אותו נכון לא תהיה לך דלקת, מה הקשר "אין לי כוח לדלקת ברכיים"?

wile coyote
29-05-07, 15:38
פשוט כואב לי הברך אחרי הסקוואט והמדריך אומר שאני עושה את זה נכון אז אני מחפש סגנון אחר

Coleman
29-05-07, 15:58
אם יש לך כאבים בברכיים תנסה עם דאמבלים או לג פרס..לא אותה יעילות אבל דומה...;

יונתן מהמעלית
29-05-07, 16:16
עם יש לך כאבים בבירכיים תנסה לעמוד בפיסוק קצת יותר גדול עם הכפות רגליים באלכסון כלפי חוץ
זה אמור להפחית את הלחץ ממה ששמעתי

אה ועל תנעל ברכיים בעלייה

- Idan -
29-05-07, 16:32
אפשר לנעול ברכיים, אבל בהחלט צריך להוציא מעט את כפות הרגליים בזוית החוצה (לא רק בפיסוק רחב, גם בפיסוק צר יחסית - רוחב כתפיים), כאשר הברכיים צריכות לפנות באותה זוית של כפות הרגליים. הרעיון הוא לשמור על מנח אנטומי טבעי.

gman
29-05-07, 16:40
אפשר לנעול ברכיים, אבל בהחלט צריך להוציא מעט את כפות הרגליים בזוית החוצה (לא רק בפיסוק רחב, גם בפיסוק צר יחסית - רוחב כתפיים), כאשר הברכיים צריכות לפנות באותה זוית של כפות הרגליים. הרעיון הוא לשמור על מנח אנטומי טבעי.
+תזכור לרדת נמוך...
תבדוק עוד פעם את הטכניקה שלך, אין מיליון סוגי סקוואטים לדעתי יש רק סוג אחד נכון.
(אלא אם מחשיבים פרונט סקוואט, האק סקוואט ואובר הד סקוואט)

Troya
29-05-07, 17:44
Full Squat

goldBEN
29-05-07, 19:33
אל תגיד לי שאתה עובד בסמית' מאשין...

igorek
29-05-07, 19:35
תעלה סירטון של הסקוואט שלך למה נראה לי שאתה לא בדיוק מבצע אותו נכון.

Cowboy187
29-05-07, 20:11
אל תגיד לי שאתה עובד בסמית' מאשין...

מה הבעיה?
מעניין אותי לשמוע ממך פירוט והסבר, אנטומי אפילו, אם לא אכפת לך.

אני וכל מי שבחדר כושר אצלי עושה בסמית', אפילו מדריך אחד שעושה בסביבות 150-200 קילו סקוואט (הפעם האחרונה שראיתי אותו מתאמן הייתה לפני הרבה זמן.. אז אני לא זוכר בדיוק), גם יש סתם מתאמן שעושה עם 120-150 בערך..

goldBEN
29-05-07, 20:19
הטווח תנועה של הסמית' הוא למעלה ולמטה והטווח תנועה של הגוף שלך כשהוא עושה סקוואט הוא לא למעלה ולמטה כמו איזה מכונה, יש לו נטייה לפה ולשמה והסמית' מונע את הנטייה הזאת וזה מה שגורם לכאבים בברכיים.
אם כבר סקוואט אז רק חופשי.

gman
30-05-07, 04:11
מה הבעיה?
מעניין אותי לשמוע ממך פירוט והסבר, אנטומי אפילו, אם לא אכפת לך.

אני וכל מי שבחדר כושר אצלי עושה בסמית', אפילו מדריך אחד שעושה בסביבות 150-200 קילו סקוואט (הפעם האחרונה שראיתי אותו מתאמן הייתה לפני הרבה זמן.. אז אני לא זוכר בדיוק), גם יש סתם מתאמן שעושה עם 120-150 בערך..
התנועה פשוט לא טבעית.

Cowboy187
30-05-07, 06:07
הטווח תנועה של הסמית' הוא למעלה ולמטה והטווח תנועה של הגוף שלך כשהוא עושה סקוואט הוא לא למעלה ולמטה כמו איזה מכונה, יש לו נטייה לפה ולשמה והסמית' מונע את הנטייה הזאת וזה מה שגורם לכאבים בברכיים.
אם כבר סקוואט אז רק חופשי.

תודה!
אני מסכים שטווח התנועה מוגבל, אך בכל זאת הטכניקה היא טובה, ואין כאבי ברכיים, לא אצלי ולא אצל הרבה בחדר כושר שמרימים הרבה יותר ממני, אבל החסרון היותר בולט נראה לי הוא הפונקציונאליות- התנועה הטבעית שעושים ביום יום כדי להרים דברים או אפילו לקום מהרצפה היא הרבה מהסקוואט החופשי.

ת'אמת , אנחנו מחכים לכלוב שעכשיו במשלוח, ואז נתחיל לעשות חופשי אצלנו. בטח אף אחד לא ישתמש יותר בסמית' כשכבר יש אולימפי ויהיה כלוב :wiggle:

powergainer
30-05-07, 09:14
עד עכשיו הייתי עושה hack squat בסמית' בזוית חיובית בשכיבה.
שלשום התחלתי את התוכנית החדשה עם סקוואת רגיל כגנד מוט ישר. השתמשתי בחצי מהמשקל שאני משתמש ב-hack aquat אבל הפעלתי פי שתיים כוח.
כבר יומיים כואב לי הארבע ראשי רצח. :S זה סימן טוב, לא?