PDA

צפה בגרסא המלאה : מינון הקריאטין...

Protein
03-06-07, 15:29
היום במקרה יצא לי לפגוש מדריך שלי לשעבר בחדר כושר שכיום לומד תואר בתזונה....
שאלתי אותו לגבי קריאטין ומהם ההמלצות הכי עדכניות לגבי שימוש בו..

הוא אומר לי שכיום רואים שאין כל צורך להשתמש בשיטת העמסה קודם כל.. ודבר שני.. הוא אמר לי שלא צריך את ה-10 גרם קריאטין ביום (אימון) אלא מספיקה 6-7 גרם(ביום) חצי לפני האימון חצי אחרי .. 3-3.5 לפני האימון, 3-3.5 אחרי .. ואפשר למשוך ככה תקופה של חודשיים וחצי שלוש עם הקריאטין ללא הפסקה ללא כל חשש על הכליות.. דבר שיכול לגרום לתוצאות יפות...

מה דעתכם ? :sbb3:

Bullet
03-06-07, 15:29
הוא צודק

gil-Nissim
03-06-07, 15:37
צודק, היום לא צריך לעשות עמסה.

אבל יותר עדיף לקחת 5 גרם ליפני האימון ו5 גרם אחרי.

Protein
03-06-07, 15:43
לגבי העמסה גם אני חושב וראיתי הרבה דעות כאלה גם..

אבל הקטע של פחות מ10 גרם ליום כאילו פחות מ5 לפני 5 אחרי אלא 3 לפני 3 אחרי זה חדש..
זה נשמע דיי הגיוני שככה אפשר למשוך יותר זמן גם מבחינת הכליות ונראה לי שכמה שיותר זמן שהסייקל ימשך ההשפעה של הקריאטין תהיה יותר טובה לא?

כל זה בתנאי ש6 גרם ביום אימון באמת מספיקה לגוף .... ?

gil-Nissim
03-06-07, 15:48
אני לא מבין אותך,למה לא לקחת 5 גרם ליפני,ואחרי ?
קראטין טהור,זה לא קראטין איטל אסטר שניספג בצורה יעליה יותר..

ומה הקשר לכליות עכשיו ?
אפשר לעשות סייקל של חודש-חודש וחצי,וגם לעשות סייקל של כמה חודשים בלי הפסקה,ככה מעידים המחקרים שזה לא פוגע בשום דבר.

Protein
03-06-07, 21:19
אתה חושב שאם תיקח 10 גרם ביום למשך 3 חודשים בלי הפסקה זה לא יכביד לך על הכליות ? לפי דעתי זה מינון קצת גבוהה לתקופה כזאת.. בגלל זה אולי לתקופה כזאת כדי מינון יותר נמוך קצת.. לא יודע אמרתי לך פשוט את מה שהוא אמר לי שמחקרים עדכניים מראים.. לא אומר שאתה לא צודק או משו .. :jockey:

gal.T
03-06-07, 22:59
אין כל קשר לכליות, כל עוד מקפידים על שתייה מרובה לאורך תקופת השימוש. אין כאן איזה נזק מצטבר. לגבי תקופת השימוש, אני יודע שההשערה ההתחלתית היא שתהיה ירידה בנשאי הקריאטין בשרירים לאחר שימוש ארוך טווח. התופעה נראתה רק אצל עכברים, כאשר מחקרים על בני אדם הראו שאפילו לטווח מאוד ארוך, אין כל שינוי.

ברגע שמאגרי הקריאטין בשרירים יגיעו לרוויה, התיסוף יעבור למצב של שימור השפעת הקריאטין, ככה שלא תראה שיפור בהשפעה של התוסף לאחר הזמן הזה, כמו ששיערת. ולגבי המינונים, עקרונית הקונצנוס כאן הוא לכיוון ה5ג' למנה, אך ישנם הבדלים בכמויות על פי משקל גוף שכנראה היו חלק משיקוליו של המאמן (אם אני זוכר נכון זה 0.03-0.05 לק"ג משקל גוף, למטרת תחזוקה).

גל

Protein
03-06-07, 23:04
גל לפי דעתך...

קודם כל, יש צורך בהעמסה או שזה באמת כמו שכולם אומרים וגם אני לפי מאמרים שקראתי ברשת רואה , מיותר?

ושנית מה לדעתך המינון הרצוי , פעמיים של 3-4 גרם לפני ואחרי האימון או פעמיים של 5 גרם לפני ואחרי האימון ?

נתונים שלי : 1.79 75 ק"ג 13% +-

תודה מראש עומר :]