PDA

צפה בגרסא המלאה : לאכול כל 3 שעות-נכון או לא?

gman
07-06-07, 12:10
טוב אז ראיתי שבזמן האחרון יש כמה אנשים שטוענים שלא צריך לאכול כל 3 שעות, ביניהם בולט גל.ט ומשה.
אני זוכר שבאיזה דיון בולט כתב שהוא מעדיף לאכול 4 ארוחות גדולות וזהו.
מה דעתכם בנושא?

Bullet
07-06-07, 12:13
איזה 4 ארוחות, אני כתבתי שאני מעדיף לאכול 2 ארוחות בחיטוב, ובמסה ~3-4

yaniv
07-06-07, 12:14
זה תלוי במטרה שלך בגנטיקה שלך ובעוד גורמים..

אני כיועץ תזונה מתחשב בגומרים אלה ועוד כמה

בכל מקרה אחרי 3 שעות אתה לא תפרק שריר זה בטוח.... אכילה כל 3 שעות באה מסיבו תאחרות....כמו העלה מסוימת בחילוף החומרים

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:15
בשביל מה הפוסט הזה? סתם לפתוח תיבת פנדורה נכון?
בולט אוכל 2 ארוחות כי הוא אוכל 800 קלוריות ביום, אל תשווה את בולט פה לאף אחד.

Sugarzaza
07-06-07, 12:16
איזה 4 ארוחות, אני כתבתי שאני מעדיף לאכול 2 ארוחות בחיטוב, ובמסה ~3-4

2 ארוחות נשמע מעט מאוד, למה לעשות את זה לעצמך?

maya
07-06-07, 12:18
הכי חשוב שבסוף היום אתה מקבל את כול החלבונים פחמימות שומנים ויטמינים ומנירלים שאתה צריך

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:22
אני חייב להביא פה ציטוט של הניגרי מפורום VIP בקשר לנושא מסויים:

עוד משהו: אינני מתיימר להיות הכי מבין בייקום, יש פה כמה אנשים בעלי ידע יותר משלי, כאלה שבולשים יום יום במאמרים באנגלית - אבל אני מדבר מניסיון וזה ההבדל.

פשוט מגיע לו מוניטין על זה, כל מילה בסלע.

- Idan -
07-06-07, 12:22
אני כיועץ תזונה מתחשב בגומרים אלה ועוד כמה
אתה תזונאי? :huh:

yaniv
07-06-07, 12:28
אתה תזונאי? :huh:

:diractor: יועץ... עם לקוחות...

Bullet
07-06-07, 12:28
אני חייב להביא פה ציטוט של הניגרי מפורום VIP בקשר לנושא מסויים:

פשוט מגיע לו מוניטין על זה, כל מילה בסלע.
פשוט מגיע לך כאפת שטות על שאתה מסכים עם מה שהוא אמר.
ואיך הרגלי האכילה שלי קשורים לפה? אני לא רואה קשר.

yaniv, זה לא מזרז את חילוף החומרים. חילוף החומרים רודף אחרי הצריכה הקלורית, לא אחרי תדירות הצריכה

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:35

yaniv, זה לא מזרז את חילוף החומרים. חילוף החומרים רודף אחרי הצריכה הקלורית, לא אחרי תדירות הצריכה

למה? כי הוא השפיל לך את הצורה?

gal.T
07-06-07, 12:36

תיקון; חילוף החומרים יואץ ב9 קק"ל גבירותי ורבותי, כתוצאה מריבוי ארוחות.

אליאב קרייסלר
07-06-07, 12:37

אתה יודע מה מציק לי בעין כל פעם שאני רואה את התגובות שלך זה שאחרי כל הזמן הזה שאתה קורא מאמרים ציפיתי לראות איזה בחור מאסיבי יד 44 על גובה ממוצע ואחוז שומן נמוך במקום זה הרגע נכנסתי לסרטון שלך וגיליתי נתונים לא משמחים בכלל :XDemoticon: ידידי כנראה שהידע שלך ממש ממש שגוי כדאי שתתחיל להסתמך קצת על דברים שאנשים באמת בודקים אותם ורואים שזה עובד ולא על קישקושים שרשומים ברשת.:nono:
ניגרי זאת הדוגמא המוחצת לכל מה שאני מתווכח איתכם עליו כל הזמן
ועם זה לא מספיק כמובן יש חבר'ה גדולים כמו סוליקו , כמו גלעד נייט וולף , כמו עומר די בול ,וכמוני שלא מתעסקים בקקה ובאמת רוצים לגדול

Bullet
לא, לא כי זה השפיל לי את הצורה (אממ... למה? :huh: אני מפספס פה משהו?)
אלא כי זה לא קשור לדיון וזה עלול לגלוש לאפיקים אישיים

כן אליאב, מי כמוני יודע שאתם ממש לא מתעסקים בקקה.

P-a-n-1-c
עד עכשיו לא ראיתי שום באדיבילדר שאוכל 2 ארוחות ביום...

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:38

בוא נחשוב למי הוא התכוון במשפט שלו....
:book:

Bullet
07-06-07, 12:39
דווקא יש שאוכלים אחת. אבל לא בישראל. חוץ מזה, זה באמת לא הגיוני להכניס הרבה קלוריות ב2 ארוחות. במסה למשל זה בלתי אפשרי גם בשבילי. בחיטוב זה אפשרי.

תיקון; חילוף החומרים יואץ ב9 קק"ל גבירותי ורבותי, כתוצאה מריבוי ארוחות.
זה 9 קק"ל בארוחה או 9 קק"ל סה"כ? ואיך מדדו את זה? נשמע כמו כמות יותר קטנה מסטיית התקן האפשרית

yaniv
07-06-07, 12:40

אחי במאת אני מעריך את הידע שלך.. אבל הידע של בנוי על מחקרים שחלקם נעשו על חולדות וחלקם משתנים מיום ליםו הרי זה מדע

ניגרי הוא בחור בעל ניסיון שלא צריך מחקרים אלה הוא חי על עובדות מחייו ככה שהידע שלו ואלי לא טוב ולא מהספרים כמו לשך אבל היד עמהניסיון שלו שעליו הוא מדבר הוא רחב וזה הככי חשוב

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:40
דווקא יש שאוכלים אחת. אבל לא בישראל. חוץ מזה, זה באמת לא הגיוני להכניס הרבה קלוריות ב2 ארוחות. במסה למשל זה בלתי אפשרי גם בשבילי. בחיטוב זה אפשרי.

איפה יש BB שאוכלים ארוחה אחת? אולי תביא לי איזה שם שניים, לא יותר מזה (וגם זה אני בספק).

igorek
07-06-07, 12:41
אז?
בוא תסביר לי איך אפשר לאכול 6000 קלוריות בארוחה אחת.
זאת הסיבה היחידה למה אי אפשר ממש לאכול ארוחה אחת ביום אבל חוץ מזה מבחינץ חילוף החומרים וכו' לא ממש יהיה שישנוי בתוצאות.

Bullet
07-06-07, 12:41
איפה יש BB שאוכלים ארוחה אחת? אולי תביא לי איזה שם שניים, לא יותר מזה (וגם זה אני בספק).
תגלוש לפורום של לייל, יש שם כמה שעושים מאסה באופן הבא: צמים 16 שעות, ואז אוכלים את כל האוכל שלהם (3000 קלוריות+) בטווח 8 השעות הנותרות.

אחי במאת אני מעריך את הידע שלך.. אבל הידע של בנוי על מחקרים שחלקם נעשו על חולדות וחלקם משתנים מיום ליםו הרי זה מדע

ניגרי הוא בחור בעל ניסיון שלא צריך מחקרים אלה הוא חי על עובדות מחייו ככה שהידע שלו ואלי לא טוב ולא מהספרים כמו לשך אבל היד עמהניסיון שלו שעליו הוא מדבר הוא רחב וזה הככי חשוב
תסביר לי איך דברים כאלה יכולים להשתנות מיום ליום? גוף האדם משתנה מיום ליום? אופן הפעולה משתנה מיום ליום?
אגב מה הקטע שלכם עם חולדות? אני בכלל ידוע בתגובות שלי שאני יוצא נגד הסתמכות על מחקרים עם בע"ח!!!!

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:42
תגלוש לפורום של לייל, יש שם כמה שעושים מאסה באופן הבא: צמים 16 שעות, ואז אוכלים את כל האוכל שלהם (3000 קלוריות+) בטווח 8 השעות הנותרות.

לייל אמר להרים ידיים

אליאב קרייסלר
07-06-07, 12:42

אמרתי את מה שאמרתי לא כי זה באמת משנה לי , מצידי שכולם פה ישארו קטנים ורק אני יהיה ענק:king: ... אמרתי את זה בשבילך אתה לא מסכים איתי שעם כל המאמרים והמחקרים מגיעים לך קצת נתונים של פסיכופט?

igorek
07-06-07, 12:43

אתה קראת בכלל מחקר אחד שאתה מדבר על כל ה"משתנים"?
אני בטוח גם שניגרי ניסה לאכול 6000 קלוריות בארוחה אחת כדי לבדוק את ההשפעות הפיזיולוגיות של זה:thumbdown:

gal.T
07-06-07, 12:44
להסתמך על נסיון בלבד זה לא גישה נכונה, בדיוק כמו עבודה על סמך ידע נטו.

האידיאל נמצא איפשהו באמצע. נכון ש'אין חכם כבעל הנסיון' כשזה נוגע לשורה התחתונה של 'מה עובד', אך גם צריך לדעת מה לעשות בניסוי וטעייה על סמך ידע מסויים, וצריך גם את הידע על מנת להגיע למסקנות הנכונות (ולא ללכת סחור סחור בעשייה של דברים שעל פניהם נראים נכונים ומועילים, אך אינם מהווים הבדל משמעותי - ע"ע תדירות הארוחות).

גל

P-a-n-1-c
אז?
בוא תסביר לי איך אפשר לאכול 6000 קלוריות בארוחה אחת.
זאת הסיבה היחידה למה אי אפשר ממש לאכול ארוחה אחת ביום אבל חוץ מזה מבחינץ חילוף החומרים וכו' לא ממש יהיה שישנוי בתוצאות.

ומה עם כל ההקפדה של ה3 שעות?
שמע אני גם קראתי את המאמרים ואת המחקרים וכו', פשוט לא מסתדר לי אם זה כ"כ נוצץ למה אנשים עדיין כ"כ שמים על זה? הרי עובדה שBB בארץ ובחול ותזונאים בארץ ובחול עדיין מביאים ללקוחות שלהם שמירה מטורפת על 3~ שעות בין ארוחה לארוחה.

igorek
אמרתי את מה שאמרתי לא כי זה באמת משנה לי , מצידי שכולם פה ישארו קטנים ורק אני יהיה ענק:king: ... אמרתי את זה בשבילך אתה לא מסכים איתי שעם כל המאמרים והמחקרים מגיעים לך קצת נתונים של פסיכופט?
אתה ראית פעם את גיל גרנות? את צ'אד ניקולס (המאמן של רוני קולמן)? יש להם נתונים של פסיכופטים?

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:45
אתה ראית פעם את גיל גרנות? את צ'אד ניקולס (המאמן של רוני קולמן)? יש להם נתונים של פסיכופטים?

גיל לא רוצה לגדול. זה ההבדל ה"קטן".

Bullet
07-06-07, 12:45
לא.
קודם כל אני לא מי יודע מה מיישם הכל. זה דבר אחד לדעת ודבר שני ליישם. מה לעשות, החיים קשים :emb1: .
חוץ מזה אני לא מבין מה אתה רוצה, שאני אהיה יותר מסתי ממך? בגלל הידע? אז אם אתה תעשה עכשיו תואר שלישי בתזונה אתה אמור להיות יותר מסתי מארנולד... לא?

אני מעל הממוצע מבחינת מסה בקרב מתאמני חדר כושר, והרבה מעל לממוצע מבחינת כוח. זה מספיק לי תאמין לי. כמובן שלא הייתי מתנגד ליותר, אבל אני לא מי יודע מה ממהר לאנשהו.

igorek
07-06-07, 12:46
ומה עם כל ההקפדה של ה3 שעות?
שמע אני גם קראתי את המאמרים ואת המחקרים וכו', פשוט לא מסתדר לי אם זה כ"כ נוצץ למה אנשים עדיין כ"כ שמים על זה? הרי עובדה שBB בארץ ובחול ותזונאים בארץ ובחול עדיין מביאים ללקוחות שלהם שמירה מטורפת על 3~ שעות בין ארוחה לארוחה. למה כל-כך הרבה אנשים חושבים שאבקות חלבון זה סטרואידים? שאימונים פוגעים בגביהה?
מיתוסים.
וכמה בדיוק תזונאים בארץ ובחו"ל אתה מכיר שאתה יודע על התפריטים שלהם?

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:48
למה כל-כך הרבה אנשים חושבים שאבקות חלבון זה סטרואידים? שאימונים פוגעים בגביהה?
מיתוסים.

מיתוסים קיימים בקרב נובים (אל תגיד לי עכשיו שרופא הוא לא "נוב", זה נכון שיש לו ידע, אבל לא בפיתוח גוף). פשוט קשה לי להאמין שתזונאי ספורט שכל החיים שלהם עסוקים במתן עצות לבאדיבילדרים ומביאים אותם להישגים, פשוט מטעים אותם ומאכילים אותם מיתוסים.
יאיר להב וגיל גרנות לדוגמא מהארץ כן תומכים בזה. כל הBB בעולם עובדים לפי השיטות האלו.

Bullet
07-06-07, 12:48
אתם רואים? שוב השרשור גלש לאפיקים לא קשורים. מה בסה"כ שאלו??? האם חייב לאכול כל 3 שעות או לא... איך זה קשור עכשיו לידע ולתוצאות?

igorek
07-06-07, 12:49
מיתוסים קיימים בקרב נובים (אל תגיד לי עכשיו שרופא הוא לא "נוב", זה נכון שיש לו ידע, אבל לא בפיתוח גוף). פשוט קשה לי להאמין שתזונאי ספורט שכל החיים שלהם עסוקים במתן עצות לבאדיבילדרים ומביאים אותם להישגים, פשוט מטעים אותם ומאכילים אותם מיתוסים. איזה תזונאי ספורט אתה מכיר שמקפיד לתת תפריטים עם שמירה עד המוות של 3 שעות בין כל ארוחה?

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:50
איזה תזונאי ספורט אתה מכיר שמקפיד לתת תפריטים עם שמירה של 3 שעות בין כל ארוחה?

בשמות אני לא מכיר. אבל כמו שאמרתי לך כל הBB עובדים הרי עם תזונאי צמוד אליהם נכון? והם כן אוכלים כל 2-3 שעות.

Bullet
07-06-07, 12:50
מיתוסים קיימים בקרב נובים (אל תגיד לי עכשיו שרופא הוא לא "נוב", זה נכון שיש לו ידע, אבל לא בפיתוח גוף). פשוט קשה לי להאמין שתזונאי ספורט שכל החיים שלהם עסוקים במתן עצות לבאדיבילדרים ומביאים אותם להישגים, פשוט מטעים אותם ומאכילים אותם מיתוסים.
מישהו בפורום של לייל הציע בצחוק לכתוב ספר כמו נניח UD2, רק על הקטע שאמרתי עם האכילה המוזרה הזאת(Intermittent fasting), ולייל אמר פשוט שזה לא שווה, כי דבר כזה לא יימכר. אנשים פשוט לא רגילים לדפוסי אכילה כאלה (מה שחוקרים מסכימים שזה יותר דומה לדפוסי אכילה של האדם הקדמון מאשר הדפוסי אכילה של כל 3 שעות) ואף אחד לא יינסה אפילו את השיטה הזאת.

אגב, אתה אומר שגם UD2 וגם PSMF "לא עובד"? הרי זה מבוסס על תאוריה, אבל בפועל זה עובד טוב מאוד

נ.ב פאניק, כמה זמן אתה אצל גיל? מה הנתונים שלך?

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:52
מישהו בפורום של לייל הציע בצחוק לכתוב ספר כמו נניח UD2, רק על הקטע שאמרתי עם האכילה המוזרה הזאת(Intermittent fasting), ולייל אמר פשוט שזה לא שווה, כי דבר כזה לא יימכר. אנשים פשוט לא רגילים לדפוסי אכילה כאלה (מה שחוקרים מסכימים שזה יותר דומה לדפוסי אכילה של האדם הקדמון מאשר הדפוסי אכילה של כל 3 שעות) ואף אחד לא יינסה אפילו את השיטה הזאת.

אגב, אתה אומר שגם UD2 וגם PSMF "לא עובד"? הרי זה מבוסס על תאוריה, אבל בפועל זה עובד טוב מאוד

זה מבוסס על תאוריה שעברה את מבחן ניסיון.
זה ההבדל בין זה לבין ניסויים בחולדות.

igorek
07-06-07, 12:52
בשמות אני לא מכיר. אבל כמו שאמרתי לך כל הBB עובדים הרי עם תזונאי צמוד אליהם נכון? והם כן אוכלים כל 2-3 שעות.
הם אוכלים כל 2-3 שעות כי הם אוכלים כמויות עצומות של אוכל אז הם מחלקים את זה להרבה ארוחות כדי שזה יהיה יותר נוח.

אליאב קרייסלר
07-06-07, 12:53

חח גיל לא מתאמן , אבל Bullet מתאמן ואל תגיד לי שהוא לא רוצה לגדול כי אם אתה מאמין בזה אתה חתיכת פטי אין בנאדם שמתאמן ולא רוצה להיראות טוב לא קיים כזה דבר

igorek
07-06-07, 12:54
זה מבוסס על תאוריה שעברה את מבחן ניסיון.
זה ההבדל בין זה לבין ניסויים בחולדות.
אתה טוען שהעובדה שלאכול פחות מ-6 ארוחות מביאה תוצאות היא לא עברה את מבחן המציאות?
חבל שהמאזניים וההיקפים שלי אומרים אחרת.

P-a-n-1-c
בתכלאס זה לא חשוב אם אתה גודל או לא. זה עיניין של גנטיקה בסופו של דבר.
מה שחשוב זה לא אם אתה גדול, זה אם אתה גדל. זה ההבדל.

gman
טוב אז שורה תחתונה, זה לא משנה אם לאכול 5000 קלוריות ב 8 ארוחות או 4 ארוחות מבחינת קצב עליה במאסה נכון?

igorek
חח גיל לא מתאמן , אבל Bullet מתאמן ואל תגיד לי שהוא לא רוצה לגדול כי אם אתה מאמין בזה אתה חתיכת פטי אין בנאדם שמתאמן ולא רוצה להיראות טוב לא קיים כזה דבר
יש מה שנקרא גנטיקה... לא כל מי שרוצה לגדול גדל כמו מטורף, לא משנה כמה ידע יש לו.

Bullet
היי! קודם כל אף פעם לא עשיתי תקופת מסה משמעותית... בוא נתחיל מזה טוב?
אני "תקוע" בחיטוב בגלל שהיו לי הרבה הפסקות מאימונים, ומה לעשות, כשבן אדם מפסיק להתאמן (ולשמור על תזונה) הוא הופך למה שהוא באמת אמור להיות בלי האימונים והתזונה

אני לא מבין, אתם מדברים כאילו אני סומלי מורעב :laugh:

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:55
אתה טוען שהעובדה שלאכול פחות מ-6 ארוחות מביאה תוצאות היא לא עברה את מבחן המציאות?
חבל שהמאזניים וההיקפים שלי אומרים אחרת.

כמה ארוחות היית אוכל ביום?
4-5 זה סבבה. 2-3 וואלה לאדע.

gal.T
למה כל-כך הרבה אנשים חושבים שאבקות חלבון זה סטרואידים? שאימונים פוגעים בגביהה?
מיתוסים.
וכמה בדיוק תזונאים בארץ ובחו"ל אתה מכיר שאתה יודע על התפריטים שלהם?
מחזק.

כשמדברים על דברים שלא משנים, one way or another, זה לא משנה אם כל החברה שמגיעים לתוצאות הכי טובות עושים X, כאשר אנו יודעים שאין הבדל משמעותי בין X אל מול Y. אם ההבדל הוכח בצורה אמפירית כחסר משמעות בדברים שממש חשובים, ואנשים משני צידי המטבע מתקדמים יפה (אני אישית בדיאטה הכי מוצלחת של חיי כרגע, עם 3 ארוחות ביום), אז גם מבחן המציאות (נסיון) וגם המדע מחזקים את חוסר החשיבות של הנושא.

אין טיעון יותר שרירותי מזה להוכחת טענה.

יiסי

בטח שקיים כזה דבר... אני מכיר בן אדם שיש לו ידע עצום בכול גוף האדם , כושר גופני , תזונה , פיתוח גוף.. מה שלא תרצה... הוא פשוט לא מעניין אותו כבר עוד סנטימטר פחות סנטימטר הוא מתאמן נטו בשביל ההרגשה הטובה והבריאות.... הוא לא מתאמן להיראות טוב . לפתח שרירים וכו'... בכול מקרה יש לו יד 45 בשקט :)

Bullet
טוב אז שורה תחתונה, זה לא משנה אם לאכול 5000 קלוריות ב 8 ארוחות או 4 ארוחות מבחינת קצב עליה במאסה נכון?
יותר בריא לאכול את ה8 ארוחות.

P-a-n-1-c
07-06-07, 12:56
מחזק.

כשמדברים על דברים שלא משנים, one way or another, זה לא משנה אם כל החברה שמגיעים לתוצאות הכי טובות עושים X, כאשר אנו יודעים שאין הבדל משמעותי בין X אל מול Y. אם ההבדל הוכח בצורה אמפירית כחסר משמעות בדברים שממש חשובים, ואנשים משני צידי המטבע מתקדמים יפה (אני אישית בדיאטה הכי מוצלחת של חיי כרגע, עם 3 ארוחות ביום), אז גם מבחן המציאות (נסיון) וגם המדע מחזקים את חוסר החשיבות של הנושא.

אין טיעון יותר שרירותי מזה להוכחת טענה.

למה גיל ממליץ לכל הלקוחות שלו ללא יוצא מן הכלל לאכול 5-6 ארוחות?

אליאב קרייסלר
07-06-07, 12:56
לא.
קודם כל אני לא מי יודע מה מיישם הכל. זה דבר אחד לדעת ודבר שני ליישם. מה לעשות, החיים קשים :emb1: .
חוץ מזה אני לא מבין מה אתה רוצה, שאני אהיה יותר מסתי ממך? בגלל הידע? אז אם אתה תעשה עכשיו תואר שלישי בתזונה אתה אמור להיות יותר מסתי מארנולד... לא?

אני מעל הממוצע מבחינת מסה בקרב מתאמני חדר כושר, והרבה מעל לממוצע מבחינת כוח. זה מספיק לי תאמין לי. כמובן שלא הייתי מתנגד ליותר, אבל אני לא מי יודע מה ממהר לאנשהו.

אני חושב שאתה הבנת על מה אני מדבר , ובכל זאת אתה מתחמק מהעיקר...
העיקר הוא שאתה קורא המון אבל המון מאמרים , ומיישם מה שאתה קורא..והנה התוצאה
העיקר הוא שאני לא קורא כלום ומאמין באולד סקול של הבאדיבילדינג מתאמן עם אנשים שעברו המון שנים טובות של פיתוח גוף ועושים מה שהם עושים כי זה עובד ולא כי הם קראו את זה על דף נייר...זה מה שאני מיישם... והנה התוצאה.

שוב רק בשבילך אני אומר את זה אין לי בעיה שתמשיכו להיראות איך שאתם נראים בדרך שלכם.
ולמה אומרים מסתי ולא מאסיבי?

gman
07-06-07, 12:57
יותר בריא לאכול את ה8 ארוחות.
למה זה יותר בריא?

igorek
כמה ארוחות היית אוכל ביום?
4-5 זה סבבה. 2-3 וואלה לאדע.
הייתי אוכל מתי שבא לי, לפעמים כל 20 דקות, לפעמים 2-3 פעמים ביום, פשוט הקפדתי לאכול 3500+ קלוריות וגדלתי ואני בספק אם הייתי גדל יותר אם הייתי מקפיד כמו מטורף עם סטופר על ארוחה כל 3 שעות.

P-a-n-1-c
בטח שקיים כזה דבר... אני מכיר בן אדם שיש לו ידע עצום בכול גוף האדם , כושר גופני , תזונה , פיתוח גוף.. מה שלא תרצה... הוא פשוט לא מעניין אותו כבר עוד סנטימטר פחות סנטימטר הוא מתאמן נטו בשביל ההרגשה הטובה והבריאות.... הוא לא מתאמן להיראות טוב . לפתח שרירים וכו'... בכול מקרה יש לו יד 45 בשקט :)
אם הוא בן 40 זה הגיוני.
אם הוא בגיל שלנו זה חרטה אש.

gal.T
למה גיל ממליץ לכל הלקוחות שלו ללא יוצא מן הכלל לאכול 5-6 ארוחות?
מעניין לי תתחת.

יiסי
07-06-07, 12:58
ובקר לפותח הפוסט.. לא נראה לי שזה נכון.
אני אישית בחיטוב כרגע ומחלק את המזון ל3 ארוחות שאפשר לקרוא להם טובות ומשביעות ולא של ציפור כמו בתפריט של 6... פחות טירטורים למטבח.. פחות התעסקות.. יותר פנאי.. יותר נוח (בסה"כ כולנו חובבנים ויש לי עוד הרבה חיים חוץ מזה והלוואי שזה היה הצרות שלי וזה בלתי אפשרי לאדם הממוצע שיוצא מהבית לאכול 6 ארוחות מסודרות ומדודות ביום..)

אליאב קרייסלר
07-06-07, 13:00
אתם רואים? שוב השרשור גלש לאפיקים לא קשורים. מה בסה"כ שאלו??? האם חייב לאכול כל 3 שעות או לא... איך זה קשור עכשיו לידע ולתוצאות?

בשביל שהוא ידע לבחור בדרך הנכונה :laugh: :clap: זה למה...

אליאב קרייסלר
07-06-07, 13:01
אני לא מבין, אתם מדברים כאילו אני סומלי מורעב :laugh:

אני מאוד אשמח שתוכיח לי שאתה לא כזה על ידי תמונה טובה...

P-a-n-1-c
07-06-07, 13:01
מעניין לי תתחת.

תשובה לעיניין אבא'לה

gal.T
07-06-07, 13:04
תשובה לעיניין אבא'לה
לנוכח מהלך העניינים בשרשור הזה, זו התשובה הכי עניינית כאן.

Sugarzaza
07-06-07, 13:05
בתכלאס זה לא חשוב אם אתה גודל או לא. זה עיניין של גנטיקה בסופו של דבר.
מה שחשוב זה לא אם אתה גדול, זה אם אתה גדל. זה ההבדל.

מחזק.

P-a-n-1-c
ובולט אני לא אמרתי שאתה שחיף כי גם אני לצערי לא נראה כמו אליאב :bye1:
אני פשוט לא מבין איך זה יכול להיות שאתה כל הזמן בחיטוב!!! כאילו כמה אפשר כבר לחטב?? ואתה עוד עושה חיטובים חולניים של PSMF UD2 וכו', שאמורים כביכול לזרז את החיטוב.

Bullet
אני חושב שאתה הבנת על מה אני מדבר , ובכל זאת אתה מתחמק מהעיקר...
העיקר הוא שאתה קורא המון אבל המון מאמרים , ומיישם מה שאתה קורא..והנה התוצאה
העיקר הוא שאני לא קורא כלום ומאמין באולד סקול של הבאדיבילדינג מתאמן עם אנשים שעברו המון שנים טובות של פיתוח גוף ועושים מה שהם עושים כי זה עובד ולא כי הם קראו את זה על דף נייר...זה מה שאני מיישם... והנה התוצאה.

שוב רק בשבילך אני אומר את זה אין לי בעיה שתמשיכו להיראות איך שאתם נראים בדרך שלכם.
ולמה אומרים מסתי ולא מאסיבי?
אוקיי, אתה מאמין באולד סקול וגדל יופי :king:
אבל כמה אנשים מאמינים באולד סקול ולא גדלים? אתה יודע כמה יש במכון שלי שעושים איזה 8 סטים לשריר קטן באימון ו12 סטים לשריר גדול (זה אולד סקוווול, לא?) והם שחיפים שלא יאומן?
משעות ערב (5-6 ככה) ועד הלילה המכון מתמלא בdumbell curlers שתופסים את הכסא משקולות, את הספת משקולות וכוווולם עושים אימון שלם לבייספס ולטרייספס, אה ואני הכי אוהב את האלה של ה-"אנשי חזה ויד קדמית ובטן"- הם עושים רק חזה, יד קדמית, ובטן :XDemoticon: אבל עזוב את זה, אתה יודע על מה אני מדבר. בכל מכון יש את האלה שמתאמנים כמו מפגרים, למשל עושים חצי טווח תנועה במקרה הטוב (המממ רבע סקוואטים anyone?) ופשוט מתאמנים כמו מפגרים, אפילו אתה תסכים שהם מתאמנים כמו מפגרים, והם עדיין גדולים. כן אליאב...אפילו יותר ממך!!!!!!!!!
איך תסביר את זה? :wacko: אולי השיטה שלהם טובה יותר?
שנה שעברה היה מתאמן שכל הזמן חפר לי בשכל שאסור לעשות FBW, והוא אמר ש1-3 חזרות עובדים על ניפוח, וש10-15 עובדים על כוח. אתה יודע למה? כי אחד הסוסים אמר לו את זה (כן אליאב, הוא גם יותר סוס ממך!) אני לא רציתי להתווכח איתו ושיעזוב אותי בשקט ושיתן לי לעשות את הFBW שלי, אבל הוא המשיך בשלו... אז אמרתי לו שישאל את המאמן, והוא היה בטוח שהמאמן יסכים איתו. באתי איתו לשאול את המאמן והמאמן כמובן הסכים איתי (ש1-3 חזרות זה לא ניפוווווחחחח). אז מה הוא (המתאמן) אמר לי? שהמאמן לא גדול, אז הוא לא מבין כלום.

אה וjust for the record, הוא היה שחיף אש

למה זה יותר בריא?
הממ ראיתי מחקר שקושר תדירות ארוחות גבוהה לכולסטרול נמוך יותר, או שזה היה LDL נמוך יותר, הזכרון שלי מעורפל בקטע הזה...

יiסי
07-06-07, 13:06
אם הוא בן 40 זה הגיוני.
אם הוא בגיל שלנו זה חרטה אש.

הוא בן 35.. איך ניחשת? כשהיה בגילנו היה מפתח גוף חובבן אבל מאוד רציני...
איך שהוא היום זה דיי מפחיד כאילו אם תראה אותו בחדר כושר בטוח תגיד הנה בן אדם שמרים משקולות.. הקטע פה שהוא לא מרים משקולות וחוץ ממקבילים מתח שכיבות שמיכה הוא לא עושה שום דבר...
אם הייתי זורק נתונים שלו הייתי אומר
-19%-18% שומן.. 90+ קילו
יד 45 בשקט (עם נטייה ליותר מ45...)
בכללי גוף מסיבי בטירוף עם גנטיקה מטורפת שאם הייתה באה לידי ניצול לפי דעתי היה יכול להיות בכיף אחד מהמתחרים הבולטים בארץ... דיברתי איתו הרבה והוא אמר לי שפשוט נמאס לו מכול השטויות האלה והאבקות שהוא היה משקיע כסף והיה "משועבד" יותר מדיי... יום אחד הוא קם ופשוט זרק את כול הפיתוח גוף ועושה רק הרבה מאוד אירובי ברמות מטורפות ופה ושם כוח בסיסי של פק"לים כמו שכבר אמרתי.... (דוגמא לאימון שלו שראיתי בעיניים שלי? :) 21 ק"מ על שעה ו40 דקות פעמיים בשבוע , מיד אחרי 5-6 סטים מקבילים 5-6 סטים מתח ואיזה 100 150 שמיכה :) )
סליחה על החפירה אבל זה באמת תופעת טבע ארצישראלית מעניינת
משקל אחד שאני יודע שהוא אמר לי שהוא מרים פעם בחודש ככה הוא עושה אימון משקולות הוא מרים בכפיפות מרפק כ-35 קילו ביד... 3 סטים 15 חזרות חלקות... (מרשים לא?)
ביזבוז :mushy:

Bullet
07-06-07, 13:07
ובולט אני לא אמרתי שאתה שחיף כי גם אני לצערי לא נראה כמו אליאב :bye1:
אני פשוט לא מבין איך זה יכול להיות שאתה כל הזמן בחיטוב!!! כאילו כמה אפשר כבר לחטב?? ואתה עוד עושה חיטובים חולניים של PSMF UD2 וכו', שאמורים כביכול לזרז את החיטוב.
קודם כל אמרתי לך שהיו תקופות שלא התאמנתי ולא שמרתי על תזונה, חלק כי לא היה לי זין, חלק כי חשבתי כבר לפרוש, וחלק כי פשוט לא היה לי זמן.

אה ואני לא ממש עושה אירובי... פשוט שונא את זה, וגם הייתה תקופה שלא יכולתי לעשות אירובי מסיבות בריאותיות (שהסתדרו תודה לאל)

gman
07-06-07, 13:09
אוקיי, אתה מאמין באולד סקול וגדל יופי :king:
אבל כמה אנשים מאמינים באולד סקול ולא גדלים? אתה יודע כמה יש במכון שלי שעושים איזה 8 סטים לשריר קטן באימון ו12 סטים לשריר גדול (זה אולד סקוווול, לא?) והם שחיפים שלא יאומן?
משעות ערב (5-6 ככה) ועד הלילה המכון מתמלא בdumbell curlers שתופסים את הכסא משקולות, את הספת משקולות וכוווולם עושים אימון שלם לבייספס ולטרייספס, אה ואני הכי אוהב את האלה של ה-"אנשי חזה ויד קדמית ובטן"- הם עושים רק חזה, יד קדמית, ובטן :XDemoticon: אבל עזוב את זה, אתה יודע על מה אני מדבר. בכל מכון יש את האלה שמתאמנים כמו מפגרים, למשל עושים חצי טווח תנועה במקרה הטוב (המממ רבע סקוואטים anyone?) ופשוט מתאמנים כמו מפגרים, אפילו אתה תסכים שהם מתאמנים כמו מפגרים, והם עדיין גדולים. כן אליאב...אפילו יותר ממך!!!!!!!!!
איך תסביר את זה? :wacko: אולי השיטה שלהם טובה יותר?
שנה שעברה היה מתאמן שכל הזמן חפר לי בשכל שאסור לעשות FBW, והוא אמר ש1-3 חזרות עובדים על ניפוח, וש10-15 עובדים על כוח. אתה יודע למה? כי אחד הסוסים אמר לו את זה (כן אליאב, הוא גם יותר סוס ממך!) אני לא רציתי להתווכח איתו ושיעזוב אותי בשקט ושיתן לי לעשות את הFBW שלי, אבל הוא המשיך בשלו... אז אמרתי לו שישאל את המאמן, והוא היה בטוח שהמאמן יסכים איתו. באתי איתו לשאול את המאמן והמאמן כמובן הסכים איתי (ש1-3 חזרות זה לא ניפוווווחחחח). אז מה הוא (המתאמן) אמר לי? שהמאמן לא גדול, אז הוא לא מבין כלום.

אה וjust for the record, הוא היה שחיף אש

הממ ראיתי מחקר שקושר תדירות ארוחות גבוהה לכולסטרול נמוך יותר, או שזה היה LDL נמוך יותר, הזכרון שלי מעורפל בקטע הזה...
אבל אתה בכל מקרה חייב להגיד שזה בריא יותר, למרות שאתה לא בטוח במה P:
בכל מקרה, תודה לעונים, אני חשוב שאני אשנה את התפריט שלי ל4 ארוחות גדולות ביום, מאשר כמה חצאי ארוחה נוספים.

P-a-n-1-c
07-06-07, 13:10
הוא בן 35.. איך ניחשת? כשהיה בגילנו היה מפתח גוף חובבן אבל מאוד רציני...
איך שהוא היום זה דיי מפחיד כאילו אם תראה אותו בחדר כושר בטוח תגיד הנה בן אדם שמרים משקולות.. הקטע פה שהוא לא מרים משקולות וחוץ ממקבילים מתח שכיבות שמיכה הוא לא עושה שום דבר...
אם הייתי זורק נתונים שלו הייתי אומר
-19%-18% שומן.. 90+ קילו
יד 45 בשקט (עם נטייה ליותר מ45...)
בכללי גוף מסיבי בטירוף עם גנטיקה מטורפת שאם הייתה באה לידי ניצול לפי דעתי היה יכול להיות בכיף אחד מהמתחרים הבולטים בארץ... דיברתי איתו הרבה והוא אמר לי שפשוט נמאס לו מכול השטויות האלה והאבקות שהוא היה משקיע כסף והיה "משועבד" יותר מדיי... יום אחד הוא קם ופשוט זרק את כול הפיתוח גוף ועושה רק הרבה מאוד אירובי ברמות מטורפות ופה ושם כוח בסיסי של פק"לים כמו שכבר אמרתי.... (דוגמא לאימון שלו שראיתי בעיניים שלי? :) 21 ק"מ על שעה ו40 דקות פעמיים בשבוע , מיד אחרי 5-6 סטים מקבילים 5-6 סטים מתח ואיזה 100 150 שמיכה :) )
סליחה על החפירה אבל זה באמת תופעת טבע ארצישראלית מעניינת
משקל אחד שאני יודע שהוא אמר לי שהוא מרים פעם בחודש ככה הוא עושה אימון משקולות הוא מרים בכפיפות מרפק כ-35 קילו ביד... 3 סטים 15 חזרות חלקות... (מרשים לא?)
ביזבוז :mushy:

איך ניחשתי? כי אנשים מתאמנים בשביל "הבריאות" בגילאים כאלה. וואלה כשאתה כבר נשוי ויש לך את מחלת ה"onegina" + ילדים אז לא כ"כ אכפת לך מעוד ס"מ בבייספס. בדרך כלל!!

Bullet
07-06-07, 13:12
אבל אתה בכל מקרה חייב להגיד שזה בריא יותר, למרות שאתה לא בטוח במה P:
בכל מקרה, תודה לעונים, אני חשוב שאני אשנה את התפריט שלי ל4 ארוחות גדולות ביום, מאשר כמה חצאי ארוחה נוספים.
בריא יותר-אני חושב שכן. למרות שלא התעמקתי בעניין הזה.

מה זה משנה בכלל אם זה בריא? הוויכוח לא על בריא. להזריק סטרואידים זה בריא? אתה חושב שלבודיבילדרים אכפת מבריא?

אליאב קרייסלר
Bullet
למה אתה חושב שזה משנה להם? הם גדלים , מקבלים חיוך וסותמים את הפה...
אתה מתעסק בבולשיט קורא מאמרים ומתייחס לזה כאילו זה אלוהים שלך שאסור לנגוד את המאמר!!!!!!!!!!! אסור לנגודד את מה שקראתייי!!!! ואתה בכלל לא מתקדם...
עשה מה שאתה רוצה אני את שלי אמרתי
ואני עדיין לא ראיתי תמונה שלך..עלה והצלח

P-a-n-1-c
Sugarzaza (http://www.atraf-f.net/or/member.php?u=3209)

תשאיר פה ICQ אני אוסיף אותך..

P-a-n-1-c
07-06-07, 13:13

מה זה משנה בכלל אם זה בריא? הוויכוח לא על בריא. להזריק סטרואידים זה בריא? אתה חושב שלבודיבילדרים אכפת מבריא?

אתה רוצה להתחרות? כי אם לא אני אישית לא תומך בסטרואידים למטרות שלא תחרותיות :whistle:
וואלה בנאדם שלא מתחרה בד"כ כן אכפת לו מהבריאות שלו.

igorek
07-06-07, 13:14
Bullet
למה אתה חושב שזה משנה להם? הם גדלים , מקבלים חיוך וסותמים את הפה...
אתה מתעסק בבולשיט קורא מאמרים ומתייחס לזה כאילו זה אלוהים שלך שאסור לנגוד את המאמר!!!!!!!!!!! אסור לנגודד את מה שקראתייי!!!! ואתה בכלל לא מתקדם...
עשה מה שאתה רוצה אני את שלי אמרתי
ואני עדיין לא ראיתי תמונה שלך..עלה והצלח
לא ראיתי שבולט אמר שאסור לאכול יותר מ-3 ארוחות ביום, הוא אמר שזה לא בדיוק ישנה את התוצאות אם תאכל 3 ארוחות ביום.

P-a-n-1-c
07-06-07, 13:15
לא ראיתי שבולט אמר שאסור לאכול יותר מ-3 ארוחות ביום, הוא אמר שזה לא בדיוק ישנה את התוצאות אם תאכל 3 ארוחות ביום.

אבל יש דברים (ואל תבקש דוגמאות כי לא עולות לי לראש) שהוא כן דוחף מחקרים שראסמי מזה נשמעים בולשיט (על חולדות וכדומה).

igorek
07-06-07, 13:17
אבל יש דברים (ואל תבקש דוגמאות כי לא עולות לי לראש) שהוא כן דוחף מחקרים שראסמי מזה נשמעים בולשיט (על חולדות וכדומה). המחקרים על חילוף החומרים בוצעו על בני-אדם ובקשר לחולדות, אנחנו לא היינו מתקדמים הרבה מבחינה רפואית אם לא היינו מבצעים מחקרים על חיות. אתה לא יכול לקחת בנאדם, להזריק לו משהו ואז להרוג אותו כדי לבדוק את התוצאות, חוץ מזה, חולדות הן קרובות מאוד לאדם מבחינה אינדוקרנולוגית.

Bullet
07-06-07, 13:17
אבל יש דברים (ואל תבקש דוגמאות כי לא עולות לי לראש) שהוא כן דוחף מחקרים שראסמי מזה נשמעים בולשיט (על חולדות וכדומה).
אוקיי, תביא לפה את המחקרים שהבאתי על חולדות

יiסי
07-06-07, 13:19
איך ניחשתי? כי אנשים מתאמנים בשביל "הבריאות" בגילאים כאלה. וואלה כשאתה כבר נשוי ויש לך את מחלת ה"onegina" + ילדים אז לא כ"כ אכפת לך מעוד ס"מ בבייספס. בדרך כלל!!

חחחחחחחחחח יוווווווווווווו! זה בדיוק התירוץ שלו שכול ה"צעירים" שואלים אותו למה הוא לא מרים משקולות וכול זה או ששואלים אותו מה היקפים חחחחח הוא אומר דברים סגנון: שתגדלו תבינו , אישתי לקחה לי את הברזלים חחחחחחחחחחחחחח

אליאב קרייסלר
07-06-07, 13:20
:):):):) חבר'ה אני פרשתי מהשטויות האלה כי בולט ואיגור מתווכחים איתי על פארש
במקום לשים לב למשמעות של מה שאני כותב...
אז נמשיך ככה אני רציתי רק לעזור ופעם אחת ולתמיד שתבינו שאין טעם במה שאתם עושים אבל בסדר חח לא רוצים להתקדם , זאת החלטה שלכם...עלו והצלחו כי אני יודע שאני אצליח...
SAYONARA SUCKERS:bye1:

חח panic עזוב הם ישארו בראש שלהם ואנחנו בשלנו...

P-a-n-1-c
07-06-07, 13:21
אמרתי לך אל תתפוס אותי במילה, אני לא מתכוון לחפש עכשיו את המחקרים והאשכולות כי זה באמת על הזין שלי.

בכל אופן בולט בלי קשר, לא ענית לי עדיין. למה אתה לא רוצה לעושת מאסה כמו שצריך וחיטוב כמו שצריך? אתה לא מרגיש שאתה מתאמן לחינם?

P-a-n-1-c
07-06-07, 13:22
חחחחחחחחחח יוווווווווווווו! זה בדיוק התירוץ שלו שכול ה"צעירים" שואלים אותו למה הוא לא מרים משקולות וכול זה או ששואלים אותו מה היקפים חחחחח הוא אומר דברים סגנון: שתגדלו תבינו , אישתי לקחה לי את הברזלים חחחחחחחחחחחחחח

חחחחחחחחחח ככה זה
מזכיר לי את אל באנדי D:

יiסי
07-06-07, 13:22
אמרתי לך אל תתפוס אותי במילה, אני לא מתכוון לחפש עכשיו את המחקרים והאשכולות כי זה באמת על הזין שלי.

בכל אופן בולט בלי קשר, לא ענית לי עדיין. למה אתה לא רוצה לעושת מאסה כמו שצריך וחיטוב כמו שצריך? אתה לא מרגיש שאתה מתאמן לחינם?

אין דבר כזה.. גם אם לא השגת את מטרת "הגוף" בכול מקרה שיפרת.חיזקת.תחזקת בצורה "פנימית יותר".. לא ככה?

חחח אל באנדי :P

P-a-n-1-c
07-06-07, 13:24
אין דבר כזה.. גם אם לא השגת את מטרת "הגוף" בכול מקרה שיפרת.חיזקת.תחזקת בצורה "פנימית יותר".. לא ככה?

חחח אל באנדי :P

לא יודע. אישית הייתה לי תקופה של כמה חודשים שפשוט דשדשתי במקום והייתי מת כבר לפרוש, הרגשתי שוואלה אנ'לא גדל אז מה הטעם?
ואז דיברתי עם אליאב הוא אמר לי שגם אצלו זה ככה וואלה זה בא בתקופות פעם אתה לא גדל פעם אתה גדל בבום, והוא צדק :king:

igorek
07-06-07, 13:27
:):):):) חבר'ה אני פרשתי מהשטויות האלה כי בולט ואיגור מתווכחים איתי על פארש
במקום לשים לב למשמעות של מה שאני כותב...
אז נמשיך ככה אני רציתי רק לעזור ופעם אחת ולתמיד שתבינו שאין טעם במה שאתם עושים אבל בסדר חח לא רוצים להתקדם , זאת החלטה שלכם...עלו והצלחו כי אני יודע שאני אצליח...
SAYONARA SUCKERS:bye1:

חח panic עזוב הם ישארו בראש שלהם ואנחנו בשלנו...
אני מצטער אבל אני לא מבין את הנקודה שלך, אתה טוען שאנחנו מתעסקים בקקי אבל לדעתי להתעסק בקקי זה לא לאכול 3 ארוחות במקום 18 אלא לשבת עם סטופר כל 3 שעות כדי לדעת מתי לאכול.

Bullet
07-06-07, 13:28
איזה מסה וחיטוב כמו שצריך... :sad: אני מתגייס באוגוסט, אני לא יודע אפילו אם תהיה לי אפשרות להתאמן בצבא :cry_1:

gal.T
07-06-07, 13:30

הבריאות קשורה בעומס של הארוחות, ולאו דווקא בתדירות שלהן (ההשפעה היא עקיפה).

אני מסתכל על גודל הארוחות בקביעת כמות הארוחות היומית, כאשר ארוחות קטנות\גדולות מדי לא יהיו אופטימליות (האחת תיצור פרופיל שומנים לא תקין, ירידה ברגישות לאינסולין וכו', והשנייה לא תהיה נוחה, פרקטית, משביעה וכו'). צריך למצוא את האמצע, צריך לדעת מה הם הרגלי האכילה שנוחים למתאמן (מבחינה פסיכולוגית והתנהגותית), אם גישת ה'זלילה מסביב לשעון' תגרום לו להתמיד, או שמא גישת ה'להרביץ ארוחה מספקת ואולי איזה פרי בין לבין' זה מה שמתאים לו.

יכולים להיות הרבה הבטים שונים להסתכל ולהחליט מה מתאים, אך כאשר זה נובע מהבנה דפוקה של הפזיולוגיה של גוף האדם שגורמת לאותו אדם לבסס את החלטותיו על פחד מפירוק שריר, השמנה, אי ספיגה של החלבון, מטבוליזם, או כל שטות אחרת, זו עבודה לא נכונה עם הכלי הזה (מוגבלות מסויימת בתור תזונאי).

גל

- Idan -
07-06-07, 13:30
בולט, אני לא מבין למה אתה נכנס בכלל לויכוח הזה. זה ויכוח עקר, כבר היינו בסיפור הזה. יש להם חוסר הבנה בסיסי, הם לא מבינים שאנקדוטות לא מוכיחות הרבה (או לא מוכיחות הכל) מאחר ואין להם יכולת לבודד משתנים. זה פשוט כמו לדבר אל הקיר. שים לב אילו תשובות לא קשורות הם נותנים לתגובות שלך, מה גם שאין עקביות בתגובות שלהם, זה קצת מראה שאין להם על מה להסתמך בתשובות שלהם...

gal.T
07-06-07, 13:36
בולט, אני לא מבין למה אתה נכנס בכלל לויכוח הזה. זה ויכוח עקר, כבר היינו בסיפור הזה. יש להם חוסר הבנה בסיסי, הם לא מבינים שאנקדוטות לא מוכיחות הרבה (או לא מוכיחות הכל) מאחר ואין להם יכולת לבודד משתנים. זה פשוט כמו לדבר אל הקיר. שים לב אילו תשובות לא קשורות הם נותנים לתגובות שלך, מה גם שאין עקביות בתגובות שלהם, זה קצת מראה שאין להם על מה להסתמך בתשובות שלהם...
כמובן, עוד מהתגובות הראשונות שהופיעו במהירות העולה על זו של צ'ט, הבנתי שזה ויכוח התנצחותי. אין טעם לדון בנושא כשאין אובייקטיביות, ומעבר לכך, כשהוא מונע ע"י גחמה להוכיח מי צודק על פני מה נכון.

אני גם לא מבין למה המשכת (יעקוב) לבלבל בביצים.

Bullet
07-06-07, 13:36
אני מסתכל על גודל הארוחות בקביעת כמות הארוחות היומית, כאשר ארוחות קטנות\גדולות מדי לא יהיו אופטימליות (האחת תיצור פרופיל שומנים לא תקין, ירידה ברגישות לאינסולין וכו', והשנייה לא תהיה נוחה, פרקטית, משביעה וכו').

למה שהיא תיצור ירידה ברגישות לאינסולין? (על איזה שיטה אתה מדבר בכלל)

כמובן, עוד מהתגובות הראשונות שהופיעו במהירות העולה על זו של צ'ט, הבנתי שזה ויכוח התנצחותי. אין טעם לדון בנושא כשאין אובייקטיביות, ומעבר לכך, כשהוא מונע ע"י גחמה להוכיח מי צודק על פני מה נכון.

אני גם לא מבין למה המשכת (יעקוב) לבלבל בביצים.
שתיקה מתפרשת כהסכמה

יiסי
07-06-07, 13:49

שתיקה מתפרשת כהסכמה

על שיטה של ארוחות לא מסודרות ,
ארוחת שחיתות וארוחה קטנה ואי סדר במזון.. [ככה לפחות הבנתי]

gal.T
07-06-07, 13:54
לא לטווח הארוך כמובן, אלא פר ארוחה גדולה שתהיה פחות עדיפה מבחינת רמות גלוקוז ואינסולין במהלך היום. בין הארוחות כמובן שיהיה שיפור שמאזן את העניינים, אך אנו לא נמקסם את תהליכי הגליקוגנזיס בצורה הזאת. ובכללי, ניצול אבות המזון יהיה פחות יעיל.

הכוונה היא לארוחות מאוד גדולות.

Bullet
07-06-07, 14:05
לא לטווח הארוך כמובן,
בדיוק בשביל זה שאלתי :book:

אליאב קרייסלר
07-06-07, 14:08
אני מצטער אבל אני לא מבין את הנקודה שלך, אתה טוען שאנחנו מתעסקים בקקי אבל לדעתי להתעסק בקקי זה לא לאכול 3 ארוחות במקום 18 אלא לשבת עם סטופר כל 3 שעות כדי לדעת מתי לאכול.

עוד פעם... אנחנו בפורום פיתוח גוף , אתם עושים מה שאתם עושים ואני מה שאני עושה.. מי גודל יותר?

זהו אני לא מתכוון להמשיך בפוסט השטותי הזה :mad:
אתם יודעים הכל מהכל ועדיין לא רוצים להתקדם... אז מה אני יגיד לכם?!?!
רוצים לגדול?! דחפו סייקל.. אין לי כוח לחרטות שלכם

Protein
07-06-07, 14:54
שמעו אני חייב להגיד לכם קראתי פה את כל התגובות , 9 דפים.. חח לא התייאשתי ..
לפי דעתי פשוט כל בן אדם לפי הנוחיות שלו והסדר יום שלו אתה לא יכול לכפות על בן אדם שלא מסתדר לו ביום לאכול 5-6 ארוחות כי זה פשוט גורם לו להיכנס ללחץ עם הארוחות וכל הזמן להיכנס לחישובים כאלו ואחרים .. יש בן אדם ש5-6 ארוחות כן יתאימו לו יש בן אדם ש3 ארוחות יתאימו לו..
מבחינת איך הם יעזרו לו וישפרו אותו באימונים ובפיתוח הגוף זה כבר מה שהוא קיבל בגנטיקה :] אבל יש אנשים שפשוט לא יכולים כל היום להסתובב סביב האוכל עם הסטופר של השעתיים שלוש ארוחה , זה קשה וזה מלחיץ וזה גוזל מהם הרבה.. אני חושב שחשוב לשים דברים לפעמים בפרופורציה ... צריך להגיע לתזונה נכונה, צריך לאכול כמו שצריך אבל לא צריך להיות במצב של סביב האוכל כל היום .. זה מצב לא בריא כבר.. בסופו של דבר כל אחד צריך לעשות גם מה שנוח לו ובגבול הטעם הטוב.. נכון שכולנו שואפים להגיע לתוצאות הכי טובות , אבל ראבאק תעצרו רגע לפעמים ושימו את הדברים בפרופורציה... כל אחד שיעשה מה שעובד בשבילו וטוב בשבילו , זו דעתי. בהצלחה :]

:10:

gal.T
07-06-07, 15:14
עוד פעם... אנחנו בפורום פיתוח גוף , אתם עושים מה שאתם עושים ואני מה שאני עושה.. מי גודל יותר?
תשובה הכי אמיתית שאפשר

כל עוד כולם מקפידים על;
א. אימונים קשים, בהתאם ליכולות
ב. מספיק חלבון
ג. מספיק קלוריות בהתאם למטרה

התשובה תהיה; מי שהגנים שלו והמצב הגופני שלו יותר מתאימים למטרה, ותו לא (everything else is details). ואין דבר שמבחן המציאות הוכיח כיותר נכון ממה שאמרתי כרגע.

גל
(החלטתי להגיב בגלל שזה היה צריך להאמר, וזאת אף על פי שכל השרשור הזה לא שווה אפילו התייחסות, מפני שעם בורות והתנצחות אי אפשר להתמודד בפנייה להגיון.)

Sugarzaza
07-06-07, 15:46
243-860-019

התשובה לשאלה היא, שאין נכון או לא נכון. אם נוח לך לאכול כל 3 שעות וזה נוח לך מבחינת זמנים, תאבון ושילוב עם שאר הפעילויות האחרות שלך במהלך היום - בבקשה. ואם לא, אז לא. אם תאכל כל 4-5 שעות זה בסדר גמור כל עוד התפריט שלך בנוי היטב ואתה לא חונק את עצמך עם אוכל כל ארוחה.

בכל אופן, כמו שזה נראה כיום, לריבוי ארוחות (6-7 ארוחות) אין יתרון משמעותי, ובטח לא כזה שאפשר לפרסם בעקבותיו הצהרה חד משמעית וכוללת על אנשים המתאמנים, לעומת 3-5 ארוחות ביום. ולהפך.

Protein
07-06-07, 15:47
243-860-019

התשובה לשאלה היא, שאין נכון או לא נכון. אם נוח לך לאכול כל 3 שעות וזה נוח לך מבחינת זמנים, תאבון ושילוב עם שאר הפעילויות האחרות שלך במהלך היום - בבקשה. ואם לא, אז לא. אם תאכל כל 4-5 שעות זה בסדר גמור כל עוד התפריט שלך בנוי היטב ואתה לא חונק את עצמך עם אוכל כל ארוחה.

בכל אופן, כמו שזה נראה כיום, לריבוי ארוחות (6-7 ארוחות) אין יתרון משמעותי, ובטח לא כזה שאפשר לפרסם בעקבותיו הצהרה חד משמעית וכוללת על כלל המתאמנים, לעומת 3-5 ארוחות ביום. ולהפך.

מסכים לגמרי..

gal.T
07-06-07, 15:54
עוד כלים לארגז, כאשר בשניהם אני רואה יתרונות במצבים שונים ואצל אנשים שונים.

igorek
07-06-07, 17:36

זהו אני לא מתכוון להמשיך בפוסט השטותי הזה :mad:
אתם יודעים הכל מהכל ועדיין לא רוצים להתקדם... אז מה אני יגיד לכם?!?!
רוצים לגדול?! דחפו סייקל.. אין לי כוח לחרטות שלכם
ולמה בדיוק נראה לך שאני לא מתקדם?
יש לך פלג גוף עליון יותר גדול משלי ולי יש רגליים יותר גדולות משלך, זה אומר שמה שאני עושה לרגליים חייב להיות יותר טוב ממה שאתה עושה ומה שאתה עושה לפלג גוף עליון יותר טוב ממה שאני עושה?

barak
07-06-07, 18:06
אני חושב שיש יתרון נוסף לאכילת ארוחות כל 3-4 שעות (במסה לפחות). הרי כשאוכלים (פחמימות) רמות האינסולין בגוף עולות. אינסולין הוא הורמון אנאבולי, כלומר ככל שנאכל יותר ארוחות רמות האינסולין שלנו יהיו גבוהות במשך יותר זמן ונגדל יותר. נכון או לא???

Bullet
07-06-07, 18:08
אני חושב שיש יתרון נוסף לאכילת ארוחות כל 3-4 שעות (במסה לפחות). הרי כשאוכלים (פחמימות) רמות האינסולין בגוף עולות. אינסולין הוא הורמון אנאבולי, כלומר ככל שנאכל יותר ארוחות רמות האינסולין שלנו יהיו גבוהות במשך יותר זמן ונגדל יותר. נכון או לא???
לא, כי אם אתה אוכל יותר ארוחות אז פחות אינסולין בכל ארוחה, ואז רמת האינסולין נמוכה וקבועה. לעומת זאת, בפחות ארוחות=יותר פחממות כל ארוחה=יותר אינסולין אבל לפחות זמן. סה"כ יש כמות שווה של אינסולין על אותה כמות פחממות.

barak
07-06-07, 18:13
לא, כי אם אתה אוכל יותר ארוחות אז פחות אינסולין בכל ארוחה, ואז רמת האינסולין נמוכה וקבועה. לעומת זאת, בפחות ארוחות=יותר פחממות כל ארוחה=יותר אינסולין אבל לפחות זמן. סה"כ יש כמות שווה של אינסולין על אותה כמות פחממות.
כן, אבל במהלך היום גופנו מפריש קורטיזול, בגלל כל מיני מצבי מתח ולחץ וכו' ואינסולין הרי סותר את הקורטיזול, לכן ככל שאוכלים יותר ארוחות, יש בעצם פחות זמן שהקורטיזול בגופנו. עד שהוא כבר מתחיל לעלות, מורידים אותו

- Idan -
07-06-07, 18:15
לא.

סה"כ אינסולין שיהיה בדם ב-24 שעות יהיה זהה בין צריכה של ארוחות בתדירות שונה, כל עוד סך הקלוריות יהיה זהה (גם ratio של אבות המזון צריך להיות זהה). הדבר היחידי שישתנה יהיה הפיק של רמת האינסולין בדם, כאשר בתדירות ארוחות נמוכה, הפיק יהיה גבוה יותר בגלל כמות האוכל הגבוהה יותר.

לסיכום:

תדירות ארוחות נמוכה = פיק אינסולין גבוה בתדירות נמוכה.
תדירות ארוחות גבוהה = פיק אינסולין נמוך בתדירות גבוהה.

סה"כ רמות האינסולין יהיו שוות.

עריכה:

Crap, בולט הקדים אותי. :/

Amit
07-06-07, 18:31
עשיתם מהפיתוח גוף משהו ברמה של מדע טילים... משהו שהספורט רחוק מאוד מלהתקרב אליו כולה לאכול להתאמן לישון (ובמקרים מסוימים גם להזריק) וזהו

moshebe
07-06-07, 18:36
עשיתם מהפיתוח גוף משהו ברמה של מדע טילים... משהו שהספורט רחוק מאוד מלהתקרב אליו כולה לאכול להתאמן לישון (ובמקרים מסוימים גם להזריק) וזהו

חח תשובה לעניין

YONI
07-06-07, 19:15
פשוט לא יאומן אנשים חושבים שהם תזונאים בשיא הקריירה שלהם פה שהם שמים פס על מה שתזונאים כמו גיל ויאיר להב אומרים
אם הייתם יודעים משהו הייתם עושים כסף מזה ולא טוחנים כל היום ציטים כי אתם אוכלים 3 ארוחות ביום ועוד בוכים פה שאתם תקועים בחיטוב שנה
וזה שמישהו פה אומר שהיד שלו גדולה יותר ממישהו אחר אני מוכן לחתום שהרוב הגדול זה שומן ואם היו עושים פה חיטוב כמו שצריך אז חבל על הזמן
ארוחה אחת ביום נו למה לא אני מאוד מקווה שאנשים לא מקשיבים לשטויות שמדברים פה

gal.T
07-06-07, 21:15
פשוט לא יאומן אנשים חושבים שהם תזונאים בשיא הקריירה שלהם פה שהם שמים פס על מה שתזונאים כמו גיל ויאיר להב אומרים
אם הייתם יודעים משהו הייתם עושים כסף מזה ולא טוחנים כל היום ציטים כי אתם אוכלים 3 ארוחות ביום ועוד בוכים פה שאתם תקועים בחיטוב שנה
וזה שמישהו פה אומר שהיד שלו גדולה יותר ממישהו אחר אני מוכן לחתום שהרוב הגדול זה שומן ואם היו עושים פה חיטוב כמו שצריך אז חבל על הזמן
תעודה או הסמכה לא הופכים דברים לנכונים.

ניתן למצוא דברים נכונים ולא נכונים אצל כל אחד, בין אם השכלתו אקדמית או אוטודידקטית. הטיעון שלך לא אומר כלום, לא יותר מטיעון ה 'הוא גדול = הוא צודק'. ויותר מזה, צרות האופקים הזו היא המחלה הכי גדולה של המדע. היא אינה מובילה לתגליות או להתקדמות כלשהי, אלא לשכל רפה ומוגבל. שיבושם לך.

אין יותר מדי מה להסביר כאן. אינסולין הוא אינו הורמון אנאבולי ברמה של סינגלים הקשורים לתהליכי ההיפרטרופיה, אלא ברמה של קיום תהליכי סינטזת חלבונים בסיסיים ביותר. ויתרה מכך, הוא נדרש ברמות שהן קצת מעל צום (מה שהגוף לא מגיע אליו מהמרחק הזה בין הארוחות) על מנת לבצע זאת. אפילו אכילת שומן או חלבונים, לבדם, יגרמו להפעלת הגנים הבסיסית הזו של סינטזת החלבונים.

barak
07-06-07, 21:18
כן, אבל במהלך היום גופנו מפריש קורטיזול, בגלל כל מיני מצבי מתח ולחץ וכו' ואינסולין הרי סותר את הקורטיזול, לכן ככל שאוכלים יותר ארוחות, יש בעצם פחות זמן שהקורטיזול בגופנו. עד שהוא כבר מתחיל לעלות, מורידים אותו
מישהו יכול לענות לי על זה בבקשה?

gal.T
07-06-07, 21:29
מישהו יכול לענות לי על זה בבקשה?
זה עניין של קינטיקה (http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%99%D7%A7%D7%94).

כמו שאינסולין לא יופרש בכמות יותר גדולה במהלך היום, אלא ב"דפוס התנהגותי" שונה, כך גם יהיה המצב עם קורטיזול. בכל מקרה, המחקרים בנושא לא הראו שינויים יומיים משמעותיים בהיבט הזה, עם מבחן מדידת הפרשת החנקן או מדדים אחרים שאיששו את חוסר ההבדלים בהיבט של איבוד חלבון.

(איך אנו נכנסים שוב לדיון טכני בנושא?, אין כל חדש תחת השטח שצריך להעלות את הדיונים הללו שוב)

m0she
07-06-07, 21:47
רק הערה קצרה, לא קראתי את כל הדיון.

יש בסטטיסטיקה מודל שנקרא רגרסיה ליניארית. זה מודל שבו על פי מדידות בונים פונקציה ליניארית [y=a+bx] שמתארת לנו השפעה של משתנה אחד על משתנה אחר. למשל, איך כמות המסה הרזה משפיעה על הוצאת הקלוריות היומית. לא נכנס לשאר הפרטים הסטטיסטיים. עכשיו, בואו נחשוב שניה. האם זה הגיוני להתחשב ר-ק במסה רזה בהוצאה הקלורית היומית? ברור למשל שפעילות גופנית תשפיע על ההוצאה היומית. זאת אומרת שיש לנו משתנים מתערבים. אם נזהה אותם ונבודד אותם, נוכל ליצור פונקציה יותר טובה ויותר אמינה.

מה אני אומר בעצם? אתם מסתכלים על בן אדם שאוכל כל 3 שעות ואומרים "הוא גדול - זה עובד". הראיה הזו אינה נכונה בעליל. הרי יש עוד משתנים שודאי גורמים לו לגדול - כמות האוכל, גנטיקה, רוטינת האמונים שלו. כך שבדיקה נכונה של השפעת תדירות הארוחות תהיה כאשר נקבע את כל המשתנים האחרים ונשנה רק את תדירות הארוחות. בתחום הזה ישנם מחקרים רבים ואכן הובאו רפרנסים רבים בפורום הזה.

לגבי מי שאמר שחולקים על יאיר להב - יאיר להב הוא דיאטן קליני. יש לו מטרות שהן מעבר לחיטוב או מסה. הוא רוצה לבנות הרגלי אכילה ולעזור לאנשים לשלוט ברעב למשל. יש אנשים שריבוי ארוחות יעזור להם בזה וזה מבורך. אין סיבה לא לאכול בתדירות גבוהה, אבל גם אין סיבה כן לאכול בתדירות גבוהה מהפן של הגברת חילוף חומרים או עליה במסת שריר.

toxicity
07-06-07, 22:04
אתם מתעסקים בקקה בדיון הזה העיקרון של ה3 ארוחות ביום הוא לא להשאר במאגרי גליקוגן מדוללים..
פשוט מאוד תדאגו לאכול מספיק חלבונים מספיק קלוריות ותראו שהכל יהיה טוב ויפה

אליאב קרייסלר
07-06-07, 22:08
ולמה בדיוק נראה לך שאני לא מתקדם?
יש לך פלג גוף עליון יותר גדול משלי ולי יש רגליים יותר גדולות משלך, זה אומר שמה שאני עושה לרגליים חייב להיות יותר טוב ממה שאתה עושה ומה שאתה עושה לפלג גוף עליון יותר טוב ממה שאני עושה?

אממ חחח כן , כי אני עובד רגליים רק סקוואטים...
ודרך אגב איך הגעת להחלטה שיש לך רגליים גדולות משלי?:laugh:
אתה ממש גדול ברגליים :clap: , חח אבל אני עוד לא חשפתי את הרגליים שלי:bot: ...
נכון לעכשיו הן יותר גדולות כי הרבה זמן לא עבדתי עליהן חוץ מסקוואט (ואני לא מנסה לתרץ...אתה יותר גדול שם וזהו זה) , אבל תן לי קצת לחזור לעניינים בעניין הרגליים אני בטוח שאני יוכל להוות לך איום יפה (לא אמרתי שאני יעקוף) :happy:

ועכשיו סתם משהו שבא לי להוסיף בשביל שתדעו...
אצלי זה ההפך , אם יש נקודות חלשות אז אני מזניח אותם עוד יותר... כשאני באימון גב למשל ואני מסתכל במראה חח זה פשוט נותן לי אדרנלין להפציץ עוד יותר... אבל כשאני באימון של שרירים שיחסית בפיגור אצלי (תאומים) אני רק רואה אותם אני מתבאס וישר עובר לתרגיל הבא...בגלל זה אני כבר בקושי עובד רגליים חוץ מסקוואט פעם בשבוע

- Idan -
07-06-07, 22:10
רק הערה קצרה, לא קראתי את כל הדיון.

יש בסטטיסטיקה מודל שנקרא רגרסיה ליניארית. זה מודל שבו על פי מדידות בונים פונקציה ליניארית [y=a+bx] שמתארת לנו השפעה של משתנה אחד על משתנה אחר. למשל, איך כמות המסה הרזה משפיעה על הוצאת הקלוריות היומית. לא נכנס לשאר הפרטים הסטטיסטיים. עכשיו, בואו נחשוב שניה. האם זה הגיוני להתחשב ר-ק במסה רזה בהוצאה הקלורית היומית? ברור למשל שפעילות גופנית תשפיע על ההוצאה היומית. זאת אומרת שיש לנו משתנים מתערבים. אם נזהה אותם ונבודד אותם, נוכל ליצור פונקציה יותר טובה ויותר אמינה.

מה אני אומר בעצם? אתם מסתכלים על בן אדם שאוכל כל 3 שעות ואומרים "הוא גדול - זה עובד". הראיה הזו אינה נכונה בעליל. הרי יש עוד משתנים שודאי גורמים לו לגדול - כמות האוכל, גנטיקה, רוטינת האמונים שלו. כך שבדיקה נכונה של השפעת תדירות הארוחות תהיה כאשר נקבע את כל המשתנים האחרים ונשנה רק את תדירות הארוחות. בתחום הזה ישנם מחקרים רבים ואכן הובאו רפרנסים רבים בפורום הזה.
סיכמת את זה יפה, רק חבל שדבריך כמו דברים רבים שנאמרו כאן - נופלים על אוזניים ערלות.

Kachok
07-06-07, 23:08
עצוב ששאלה פשוט לכאורה על כמות ארוחות הפכה לדיון בנימה כזו אישית לגבי מי גדול יותר,מי חכם יותר, מי מתקדם יותר וכו'...איך לעזעזל מספר אחרוחות ביום קשור למתחים אישיים בין משתמשים פה?

רוב הדיון אתם מדברים על הוצה קלורית,מספר ארוחות,מחקרים אבל הנקודה העיקרית פה ...וזה קשור אליך אליאב...היא שבמשפטים בהם אתה מנסה להגיד שאתה גדול יותר נקודה אתה מפספס את הפרט הכי חשוב....גנטיקה

כן אנשים גנטיקה , מי שנדפק ע"י ההורים והטבע (או ע"י אלוהים למאמינים בינינו) גם אם יאכל בצורה מושלמת ויתאמן חזק...זובי יגיע למה שמתאמן עם גנטיקה של אלופים יגיע אליה, לכן אליאב אתה,שגנטיקה לא חסרה לך לא במצב של להשוות את הגדילה שלך לשל אחרים....

Night_Wolf
08-06-07, 19:44

מוניטין!!!!!!!
כמה שאתה צודק בהודעה הזאת שלך אחי זה מדהים!

ערכתי את ההודעה שלי,אני לא הולך להתווכח פה אם אף אחד אני סומך על גיל גרנות!,אני ראיתי לאילו תוצאות הוא הביא אנשים ואני ראיתי לאן הם הגיעו אם התוצאות שלהם חלקם אפילו למר עולם מניסיון שלי אישי אני יכול להגיד שרוב התזונאים עובדים בשיטה היעילה הזאת ועובדה שאנשים מגיעים להישגים.
Bullet בוא ניראה אותך נותן למישהו תפריט חיטוב של 2 ארוחות ביום ושהוא ישרוד את זה ויגיע לתוצאות מרשימות:)
בנתיים אתה מתלונן שהחיטוב הזה אפילו עלייך לא עובד וקשה לך תחשוב לפני שאתה מתווכח,בהצלחה!

Bullet
08-06-07, 20:47
במחקר הבא אנשים אכלו מאוזן, פעם אחת בארוחה אחת ביום, פעם שניה ב3 ארוחות ביום (והפוך) במשך 8 שבועות כל פעם. מדדו נתונים שקשורים לבריאות, ואת הרכב הגוף.
בקבוצות שאכלו פעם ביום, נרשמה ירידה במסת השומן ושמירה על מסה רזה בעוד שבקבוצות של ה3 ארוחות ביום מסת השומן והמסה הרזה לא השתנו. מעבר לכך, אצל האנשים שאכלו פעם ביום נרשמה ירידה ברמות הקורטיזול.
Subjects’ weight and body fat mass were lowered (1.4 and 2.1
kg, respectively) after consumption of the 1 meal/d diet but not
after consumption of the 3 meals/d diet.

המחקר:
A controlled trial of reduced meal frequency without caloric
restriction in healthy, normal-weight, middle-aged adults1–
Background: Although consumption of 3 meals/d is the most common
pattern of eating in industrialized countries, a scientific rationale
for this meal frequency with respect to optimal health is lacking.
A diet with less meal frequency can improve the health and extend
the lifespan of laboratory animals, but its effect on humans has never
been tested.
Objective: A pilot study was conducted to establish the effects of a
reduced-meal-frequency diet on health indicators in healthy,
normal-weight adults.
Design: The study was a randomized crossover design with two
8-wk treatment periods. During the treatment periods, subjects consumed
all of the calories needed for weight maintenance in either 3
meals/d or 1 meal/d.
Results: Subjects who completed the study maintained their body
weight within 2 kg of their initial weight throughout the 6-mo period.
There were no significant effects of meal frequency on heart rate,
body temperature, or most of the blood variables measured. However,
when consuming 1 meal/d, subjects had a significant increase
in hunger; a significant modification of body composition, including
reductions in fat mass; significant increases in blood pressure and in
total, LDL-, and HDL-cholesterol concentrations; and a significant
decrease in concentrations of cortisol.
Conclusions: Normal-weight subjects are able to comply with a 1
meal/d diet. When meal frequency is decreased without a reduction
in overall calorie intake, modest changes occur in body composition,
some cardiovascular disease risk factors, and hematologic variables.
Diurnal variations may affect outcomes. Am J Clin Nutr 2007;
85:981– 8.

אבל אני לא רואה טעם להביא את זה לפה, אתם לא מאמינים למדע, אתם מאמינים בעבודת אלילים ובהשתחוות לסוסים

Night_Wolf
08-06-07, 20:49
זה שאתה מעלה את המחקר לכאן זה נחמד מצידך אבל להעתיק מחקר מאיזה אתר באינטרנט לא מוכיח את זה,עובדות מוצקות כן!

בכל מקרה:clap: אני סיימתי להתווכח קבלתי כבר כאב ראש רציני מימך.

אלילים?וסוסים?צא מהבועה שאתה חי בה בן אדם ומהר...

kahanna
08-06-07, 20:50
אתה יודע בכלל מה זה קורטיזול?

Night_Wolf
08-06-07, 20:51
במחקר הבא אנשים אכלו מאוזן, פעם אחת בארוחה אחת ביום, פעם שניה ב3 ארוחות ביום (והפוך) במשך 8 שבועות כל פעם. מדדו נתונים שקשורים לבריאות, ואת הרכב הגוף.
בקבוצות שאכלו פעם ביום, נרשמה ירידה במסת השומן ושמירה על מסה רזה בעוד שבקבוצות של ה3 ארוחות ביום מסת השומן והמסה הרזה לא השתנו. מעבר לכך, אצל האנשים שאכלו פעם ביום נרשמה ירידה ברמות הקורטיזול.
Subjects’ weight and body fat mass were lowered (1.4 and 2.1
kg, respectively) after consumption of the 1 meal/d diet but not
after consumption of the 3 meals/d diet.

המחקר:
A controlled trial of reduced meal frequency without caloric
restriction in healthy, normal-weight, middle-aged adults1–
Background: Although consumption of 3 meals/d is the most common
pattern of eating in industrialized countries, a scientific rationale
for this meal frequency with respect to optimal health is lacking.
A diet with less meal frequency can improve the health and extend
the lifespan of laboratory animals, but its effect on humans has never
been tested.
Objective: A pilot study was conducted to establish the effects of a
reduced-meal-frequency diet on health indicators in healthy,
normal-weight adults.
Design: The study was a randomized crossover design with two
8-wk treatment periods. During the treatment periods, subjects consumed
all of the calories needed for weight maintenance in either 3
meals/d or 1 meal/d.
Results: Subjects who completed the study maintained their body
weight within 2 kg of their initial weight throughout the 6-mo period.
There were no significant effects of meal frequency on heart rate,
body temperature, or most of the blood variables measured. However,
when consuming 1 meal/d, subjects had a significant increase
in hunger; a significant modification of body composition, including
reductions in fat mass; significant increases in blood pressure and in
total, LDL-, and HDL-cholesterol concentrations; and a significant
decrease in concentrations of cortisol.
Conclusions: Normal-weight subjects are able to comply with a 1
meal/d diet. When meal frequency is decreased without a reduction
in overall calorie intake, modest changes occur in body composition,
some cardiovascular disease risk factors, and hematologic variables.
Diurnal variations may affect outcomes. Am J Clin Nutr 2007;
85:981– 8.

אבל אני לא רואה טעם להביא את זה לפה, אתם לא מאמינים למדע, אתם מאמינים בעבודת אלילים ובהשתחוות לסוסים

ואל תרשום בקטן תראה לכולם מה אתה חושב!

toxicity
08-06-07, 20:52
אתה יודע בכלל מה זה קורטיזול?
סליחה אבל מי אתה?

P-a-n-1-c
08-06-07, 20:55
מוניטין!!!!!!!
כמה שאתה צודק בהודעה הזאת שלך אחי זה מדהים!

ערכתי את ההודעה שלי,אני לא הולך להתווכח פה אם אף אחד אני סומך על גיל גרנות!,אני ראיתי לאילו תוצאות הוא הביא אנשים ואני ראיתי לאן הם הגיעו אם התוצאות שלהם חלקם אפילו למר עולם מניסיון שלי אישי אני יכול להגיד שרוב התזונאים עובדים בשיטה היעילה הזאת ועובדה שאנשים מגיעים להישגים.
Bullet בוא ניראה אותך נותן למישהו תפריט חיטוב של 2 ארוחות ביום ושהוא ישרוד את זה ויגיע לתוצאות מרשימות:)
בנתיים אתה מתלונן שהחיטוב הזה אפילו עלייך לא עובד וקשה לך תחשוב לפני שאתה מתווכח,בהצלחה!

חבל שאנ'לא יכול להביא לך מוניטין יותר :(

עבודות אלילים והשתחוות לסוסים? איפה אתה חי?? מדע זה טוב ויפה אבל במבחן התוצאה תאוריה נופלת לצאת פרקטיקה!

YONI
08-06-07, 20:55
יש לי הרגשה שאם אני מביא לך מחקר על אנשים שקפצו מהגג של הבניין שלהם ונרשמה להם ירידה ברמות הקורטיזול אתה תעשה גם את זה
לא אני זה שתקוע בחיטוב ולא אני זה שאוכל ארוחה אחת ביום כאילו נפלתי בשבי הסורי
אבל תמיד טוב להציג אופוזיציה אחרת איזה עניין היה פה אם כולם היו מסכימים עם כולם

Bullet
08-06-07, 21:04
זה שאתה מעלה את המחקר לכאן זה נחמד מצידך אבל להעתיק מחקר מאיזה אתר באינטרנט לא מוכיח את זה,עובדות מוצקות כן!

בכל מקרה:clap: אני סיימתי להתווכח קבלתי כבר כאב ראש רציני מימך.

אלילים?וסוסים?צא מהבועה שאתה חי בה בן אדם ומהר...
מחקרים לא מעתיקים מאתרים באינטרנט.... זה לא T-Nation.
מחקרים מבוצעים ע"י אוניברסיטאות תחת השגחה צמודה של רופאים.
אני לא מבין למה אלו לא עובדות מוצקות, הרי האנשים הם אמיתיים, לא וירטואליים.

erezg
08-06-07, 21:06
מראש אני אומר שהגבתי מבלי לקרוא את כל האשכול, כך שאני מצטער אם אני חזור על משהו שכבר נאמר.

לאורך הזמן, לא הסכמתי עם הגישה של לאכול 3-4 ארוחות ביום ופחות.

ד"א, אם באמת תבדוק תראה שגם לייל, בכבודו ובעצמו, ממליץ שלא לרדת מ-3 ארוחות ביום.

* עריכה - ראיתי שאתה ממליץ לאכול ארוחה אחת.

חבל שנעלם חלק ממסד הנתונים של הפורום, אחרת היית מצטט לך גם את גל ט. שהמליץ להימנע מאכילה של ארוחה אחת ואף 2.

אליאב קרייסלר
08-06-07, 21:08
קיוויתי שזה לא יגיע לשלב שבו אני אצטרך לענות בצורה כלכך מכוערת כמו שאני עומד לעשות עכשיו אבל אין ברירה אתם פשוט דורשים את זה..

אליאב , סוליקו , גלעד נייט וולף , עומר דיבול

נגד

בולט וחבריו לפוסט...

אנחנו עובדים בשיטה אחת ואתם בשלכם.. אתם לא חושבים שזה שאנחנו הרבה יותר גדולים ממכם אומר משהו?! השיטות שלכם לא עובדותתתתתת לא עובדותתתתת אתם לא יודעים לא להתאמן ולא לאכול זהו עכשיו תמשיכו לעשות מה שאתם עושים נראה מי יגיע רחוק בינתיים אנחנו כבר עכשיו יכולים לראות איפה כל אחד נמצא
חחחחחחחחחחחח חבר'ה פשוט תפסיקו לחיות בסרט שאתם עובדים כמו שצריך , אולי במקום לקרוא מאמרים תתחילו פשוט להתאמן כמו שצריך ולא להתעסק בקקה?

Bullet
08-06-07, 21:11
אה ובשביל הפרוטוקול, זה לא שמאז ומתמיד אכלתי 2 ארוחות ביום :nonono:
זה רק לאחרונה (חודש אחרון), כל הזמן הייתי אוכל 3-4.

NIV-L
08-06-07, 21:16
בטח שלאכול כל 3 שעות הדבר מוכח לפני שהגעתי לגיל הייתי אוכל ככה מתי שבא לי ולא הייתי גודל משמעותי והתאמנתי גם ברצינות
התחלתי עם גיל אחרי כמה זמן ובתפריט אני אוכל כל 3 שעות..השיטה עובדת ומוכיחה את עצמה אי אפשר להתווכח על זה ביכלל ההבדלים משמועתיים

Bullet
08-06-07, 21:18
מראש אני אומר שהגבתי מבלי לקרוא את כל האשכול, כך שאני מצטער אם אני חזור על משהו שכבר נאמר.

לאורך הזמן, לא הסכמתי עם הגישה של לאכול 3-4 ארוחות ביום ופחות.

ד"א, אם באמת תבדוק תראה שגם לייל, בכבודו ובעצמו, ממליץ שלא לרדת מ-3 ארוחות ביום.

* עריכה - ראיתי שאתה ממליץ לאכול ארוחה אחת.

חבל שנעלם חלק ממסד הנתונים של הפורום, אחרת היית מצטט לך גם את גל ט. שהמליץ להימנע מאכילה של ארוחה אחת ואף 2.
אני לא ממליץ שום דבר.
כדאי שתבדוק שוב מה לייל ממליץ ומה לא. ומה שאני עושה זה בכלל לא רלוונטי לפה. השאלה המקורית הייתה האם לאכול כל 3 שעות. זה יוצא יותר מ3-4 ארוחות ביום.

P-a-n-1-c
08-06-07, 21:20
לייל אמר להרים ידיים

לייל אמר לשים ידיים על הראש

Bullet
08-06-07, 21:21
במקומך הייתי שותק

yonip
08-06-07, 21:21
יוני זה אתה יוני מהשינויים ? :\

אליאב קרייסלר
08-06-07, 21:22

לייל אמר למחוא כפיים:clap:

עריכה : חחחח פניק הרגת אותי אבל יש גבול חחחחחחחחחחח

P-a-n-1-c
08-06-07, 21:23
בסופו של דבר 90% ממרי ישראל באו מבית היוצר של ישראלבודי בראשות גיל גרנות, את זה אף אחד לא יכול לקחת ממנו. בשורה התחתונה גיל עובד לפי שיטות שלכאורה פרימיטיביות לטענתכם (בולט, עידן, איגור) אבל ההבדל הקטן והמשמעותי הוא שהוא מביא אנשים להישגים.
יש הרבה פה שמשמיצים את גיל ואומרים שהוא בלי הסמכה וכו' וכו', בסופו של דבר הבנאדם יש לו רקורד שלא ייבש גדולים ממנו. כמו שאמרתי - במבחן התוצאה פרטיקה עולה על תאוריה.

- Idan -
08-06-07, 21:27
אני מבין שיש פה כמה אנשים עם קריאה וחשיבה סלקטיבית.

נו שוין.

gman
08-06-07, 21:31
---

Night_Wolf
08-06-07, 21:33
קיוויתי שזה לא יגיע לשלב שבו אני אצטרך לענות בצורה כלכך מכוערת כמו שאני עומד לעשות עכשיו אבל אין ברירה אתם פשוט דורשים את זה..

אליאב , סוליקו , גלעד נייט וולף , עומר דיבול

נגד

בולט וחבריו לפוסט...

אנחנו עובדים בשיטה אחת ואתם בשלכם.. אתם לא חושבים שזה שאנחנו הרבה יותר גדולים ממכם אומר משהו?! השיטות שלכם לא עובדותתתתתת לא עובדותתתתת אתם לא יודעים לא להתאמן ולא לאכול זהו עכשיו תמשיכו לעשות מה שאתם עושים נראה מי יגיע רחוק בינתיים אנחנו כבר עכשיו יכולים לראות איפה כל אחד נמצא
חחחחחחחחחחחח חבר'ה פשוט תפסיקו לחיות בסרט שאתם עובדים כמו שצריך , אולי במקום לקרוא מאמרים תתחילו פשוט להתאמן כמו שצריך ולא להתעסק בקקה?

אחי בולט לא מבין שעובדות מוצקות מוכיחות הכל שיעלה תמונות וישווה איתנו :)
כמובן שהוא טוען שאנחנו לא "טבעיים" וחושב שסייקלים זה מעל הכל טחחחחחח סייקלים או לא אם אין תזונה אין תוצאות!
יש פה משתמש אם משפט שאני מאוד אוהב בחתימה את הגוף שלך בונים במטבח !

Night_Wolf
08-06-07, 21:34
במקומך הייתי שותק
חחחחחחח למה הוא ניראה יותר טוב מימך בהרבה!

- Idan -
08-06-07, 21:36
בסופו של דבר 90% ממרי ישראל באו מבית היוצר של ישראלבודי בראשות גיל גרנות, את זה אף אחד לא יכול לקחת ממנו. בשורה התחתונה גיל עובד לפי שיטות שלכאורה פרימיטיביות לטענתכם (בולט, עידן, איגור) אבל ההבדל הקטן והמשמעותי הוא שהוא מביא אנשים להישגים.
יש הרבה פה שמשמיצים את גיל ואומרים שהוא בלי הסמכה וכו' וכו', בסופו של דבר הבנאדם יש לו רקורד שלא ייבש גדולים ממנו. כמו שאמרתי - במבחן התוצאה פרטיקה עולה על תאוריה.
לא יודע מי השמיץ את גיל, כבודו במקומו מונח, אבל אתה ידידי - נאיבי. אתה רואה רק את ההצלחות של גיל, אתה לא רואה את אלו שלא הלך להם בלשון במעטה. אתה מתיחס רק לאליטה של הבודיבילדינג, אלו שהגיעו לבמה. תן לי לשאול אותך משהו. אתה מאמין שכל אחד שיגיע לגיל, יגיע בסופו של דבר לרמה תחרותית? תן לי לנסח שוב את השאלה. אתה חושב שלניגרי (אביב עומר) יש חזה סימטרי בגלל שהוא עושה 4 תרגילים לחזה עם 18 סטים ובגלל שהוא אוכל 8 ארוחות יומיות?

אליאב קרייסלר
08-06-07, 21:37
אחי בולט לא מבין שעובדות מוצקות מוכיחות הכל שיעלה תמונות וישווה איתנו :)
כמובן שהוא טוען שאנחנו לא "טבעיים" וחושב שסייקלים זה מעל הכל טחחחחחח סייקלים או לא אם אין תזונה אין תוצאות!
יש פה משתמש אם משפט שאני מאוד אוהב בחתימה את הגוף שלך בונים במטבח !

בלי קשר לטבעיות או לא טבעיות זה שהמון לקוחות של גיל משקיעים ורוצים להגיע להיות מרי ישראל אין ברירה זה כי הענף הזה דורש את זה...
וחוץ מזה שגם אפשר להישאר טבעי ולהגיע לתוצאות נחמדות אהממ אהממ אהממממממ אעעעההההמממממממממממממממ :bye1: :sbb3: :clap:

דרך אגב עידן לא כל הלקוחות של גיל מגיעים לרמה תחרותית , כי לא כולם רוצים , כי לא לכולם יש גנטיקה , כי לא כולם על חומרים , אבל מה שכן - אני לא ראיתי אפילו פציאנט אחד של גיל שלא הגיע לתוצאות

erezg
08-06-07, 21:50
אני לא ממליץ שום דבר.
כדאי שתבדוק שוב מה לייל ממליץ ומה לא. ומה שאני עושה זה בכלל לא רלוונטי לפה. השאלה המקורית הייתה האם לאכול כל 3 שעות. זה יוצא יותר מ3-4 ארוחות ביום.

שוב, שלא תבין אותי לא נכון, איני תומך באכילה של כ-6 ארוחות ביום מאחר ואדם "סוס אחושרמוטה" כזה או אחר המליץ לי כך.

אני תומך בכך, לאחר ניסיון ולאחר קריאה מרובה. כן, מרבית ההמלצות הן לאכילה מרובה של ארוחות.
דנו בפורום בסוגיה זו לא אחת, ואני חייב לציין כי המחקר הרציני ביותר שהציגו בפניי בכדי להראות שריבוי ארוחות אינו מאיץ את חילוף החומרים, התבצע למשך שבוע או שבועיים בלבד, באכילה סבירה של קלוריות, על כמות מעטה של אנשים.

טרם נתקלתי במחקר שבוצע למשך זמן והוכיח שאכילה מרובהאינה מאיצה את חילוף החומרים.

כמו כן, סבורני שהדבר משמעותי שמדובר על כמות גבוהה של קלוריות כפי שצורכים אנו, מפתחי הגוף.

זוהי הסיבה, לכך שבחיטוב או בצריכת קלוריות מתונה, לא יהיה אולי הבדל משמעותי בין צריכה של 3 ל-6 ארוחות.

עם זאת, אדם שצורך 4000 קלוריות, האם נשמע לך הגיוני שיחלקן לשתי ארוחות של 2000 קלוריות, או ל-3 ארוחות של 1300 קלוריות פר ארוחה?

ד"א אני מחשיב עצמי עם תומכי לייל :mushy: .. אך עם זאת לא הולך אחריו בצורה עיוורת.

כאן (http://www.bodyrecomposition.com/forums/showthread.php?t=9799&highlight=meal+frequency)תוכל לראות כי הוא ממליץ להימנע מצריכה של ארוחה אחת או שתיים בלבד.

. You may start to see differences when you start looking at silly extremes like 1 meal vs. 6 meals or 2 meals vs. 6 meals but only because, with very low meal frequencies, you're spending too much of the day with no nutrition.

שים לב שהוא מדבר על תדירות הארוחות ולא על מספרן, וממליץ להימנע מלא לאכול מספר רב של שעות.

אכן הוא אומר שלא יהיה הבדלל משמעותי בין 3 ל-6 ארוחות, אך להבנתי, לא ניתן להגיד זאת באופן גורף. הכל תלוי בנסיבות.

אם מדובר בכמות מתונה של קלוריות, לא תהיה בעיה.
אם מדובר ב-3 ארוחות בהפרשים של כ-5 שעות בין ארוחה לארוחה, גם כן לא תהיה בעיה.

עם זאת כאשר אתה מדבר על אי אכילה במשך 16 שעות, באופן יומיומי, אני חושב שתתעורר בעיה.

P-a-n-1-c
08-06-07, 21:51
לא יודע מי השמיץ את גיל, כבודו במקומו מונח, אבל אתה ידידי - נאיבי. אתה רואה רק את ההצלחות של גיל, אתה לא רואה את אלו שלא הלך להם בלשון במעטה. אתה מתיחס רק לאליטה של הבודיבילדינג, אלו שהגיעו לבמה. תן לי לשאול אותך משהו. אתה מאמין שכל אחד שיגיע לגיל, יגיע בסופו של דבר לרמה תחרותית? תן לי לנסח שוב את השאלה. אתה חושב שלניגרי (אביב עומר) יש חזה סימטרי בגלל שהוא עושה 4 תרגילים לחזה עם 18 סטים ובגלל שהוא אוכל 8 ארוחות יומיות?

אני מדבר בתור אחד שמרוצה מגיל. אני מדבר בתור לקוח מרוצה ויש פה עוד רבים כאלה. אני אישית לא נתקלתי באחד שבא לגיל ועשה את מה שהוא הביא לו 1 ל1 ולא הגיע לתוצאות. ויודע מה אם קיים אחד כזה, אז קיים. לכל כלל יש יוצאי דופן (חוץ מערבים שהם חראות בלי יוצאי דופן והומואים שהם מגעילים בלי יוצאי דופן).

הניגרי הגיע למה שהוא הגיע כמובן עם גנטיקה, אבל גנטיקה זה לא הכל בחיים. יש כאלה שהתחילו מ0 והגיעו לתוצאות שלא יאמנו. לא כולם אלוהים בירך אותם והם קיבלו נק' פתיחה חלומית. יש כאלה שנלחמו ועדיין נלחמים על כל תזוזה של המטר סביב הבייספס שלהם ועל כל תזוזה של המחוג במשקל במכון שלהם.

יש המון אנשים כאן בפורום שמשמיצים את גיל. אני לא אנקוב בשמות כי זה לא מתאים. מה שאני אומר זה שאנשים שבאים לגיל ומשקיעים ב98% מהמקרים לא יעלו חרס בידיהם ויגיעו לתוצאות.
מצד שני יש המון אנשים בפורום שמתעסקים בכ"כ הרבה בולשיט ובכ"כ הרבה סיפורי סבתא שזה מדהים. אני אישית לא מתיימר להיות "גדול", אמרתי כבר בתחילת הפוסט שמה שחשוב זה לא אם אתה גדול אלא אם אתה גדל. גדול תלוי בגורמים שונים - גנטיקה וזמן. לגדול זה כן פונקציה של תזונה, אימונים ומנוחה.

ככה שלדעתי עדיף במקום לקרוא עוד מחקר ועוד מאמר, להתחיל ליישם עבודות ועיניינים שכבר עברו את מבחן הניסיון והוכחו כעובדים מאשר להיות שפני ניסוי ולהתחיל לגבש אסטרטגיות ומהלכים על ריק.

בכל אופן, שיהיה בהצלחה לכולם.

דימי.

- Idan -
08-06-07, 21:57
דרך אגב עידן לא כל הלקוחות של גיל מגיעים לרמה תחרותית , כי לא כולם רוצים , כי לא לכולם יש גנטיקה , כי לא כולם על חומרים , אבל מה שכן - אני לא ראיתי אפילו פציאנט אחד של גיל שלא הגיע לתוצאות
או במילים אחרות, לא ראית לקוח אחד של גיל שיש לו יד יותר קטנה מ-40 ס"מ?

מעניין שתמיד כשמדובר במישהו שעובד לפי השיטות המקובלות, או עם מישהו בעל מוניטין גבוה (גיל), והוא לא גדול באופן יוצא דופן, אז זה בגלל שהוא "לא רוצה" להיות גדול. או שאין לו גנטיקה. אבל כשאנחנו אומרים שלנו אין גנטיקה בלי קשר לשיטה שאנחנו עובדים איתה, אז זה בגלל השיטה ולא בגלל הגנטיקה. ואם אנחנו אומרים שזה בגלל שאנחנו לא רוצים להיות גדולים, אז זה נהיה פתאום תירוץ. :confused:

מעניין...

בכל אופן, אם נחזור רגע לעניין הארוחות, אף אחד לא המליץ לאכול ארוחה אחת ביום, או 2 ארוחות ואף אחד לא אמר ש-3 ארוחות עדיפות על פני 6. הטענה המרכזית כאן היא ש-3 ארוחות יביאו לאותה תוצאה כמו 6 ארוחות. הבעיה היא, שאף אחד מכם לא יכול לא להוכיח את הטענה וגם לא להפריך אותה, כי אף אחד כאן לא ניסה להתקדם לאורך זמן עם 3 ארוחות יומיות! איך אתם יכולים לטעון משהו שהוא לא נכון אם לא ניסיתם אותו? זה פשוט מגוחך ברמות מטורפות.

אגב אליאב, איך הולך עם ה-5x5? או שפרשת מזה?

P-a-n-1-c
08-06-07, 22:02

מעניין שתמיד כשמדובר במישהו שעובד לפי השיטות המקובלות, או עם מישהו בעל מוניטין גבוה (גיל), והוא לא גדול באופן יוצא דופן, אז זה בגלל שהוא "לא רוצה" להיות גדול. או שאין לו גנטיקה. אבל כשאנחנו אומרים שלנו אין גנטיקה בלי קשר לשיטה שאנחנו עובדים איתה, אז זה בגלל השיטה ולא בגלל הגנטיקה. ואם אנחנו אומרים שזה בגלל שאנחנו לא רוצים להיות גדולים, אז זה נהיה פתאום תירוץ. :confused:

מעניין...

בכל אופן, אם נחזור רגע לעניין הארוחות, אף אחד לא המליץ לאכול ארוחה אחת ביום, או 2 ארוחות ואף אחד לא אמר ש-3 ארוחות עדיפות על פני 6. הטענה המרכזית כאן היא ש-3 ארוחות יביאו לאותה תוצאה כמו 6 ארוחות. הבעיה היא, שאף אחד מכם לא יכול לא להוכיח את הטענה וגם לא להפריך אותה, כי אף אחד כאן לא ניסה להתקדם לאורך זמן עם 3 ארוחות יומיות! איך אתם יכולים לטעון משהו שהוא לא נכון אם לא ניסיתם אותו? זה פשוט מגוחך ברמות מטורפות.

אם אנ'לא טועה גיל דווקא היה פעם בראש של אימונים והשקעה וכו' והוא דווקא הגיע לרמות מצויינות.

ומה זה הדבר הזה אין גנטיקה? עשה לי טובה עידן אתה יודע שזה בולשיט. גנטיקה משחקת תפקיד בשלבים האחרונים כבר של הגדילה. לא יכול להיות שאתה תשמור על תזונה ועל אימונים בגיל העשרה (לא מדבר עליך וגם לא מדבר על בולט או על השאר, אני מדבר בכללי) או בשנות ה20 המוקדמות ולא תגיע לאיזשהן תוצאות. תוצאות נמדדות לפי נק' פתיחה ונק' סיום. לא חוכמה להביא מישהו שהיה עם נק' פתיחה אסטרונומית בהתחלה וגדל כולה 2 קילו אבל הוא נראה "סוס". החוכמה היא להביא מישהו שהתחיל בנק' פתיחה שהיא מינוס והגיעה לרמה של פלוס מטורף. נכון שמקרים כאלה לא קורים הרבה, אבל כמו שאמרתי - אם אתה רוצה אתה תגדל. לא בטוח שתהיה גדול כי כמו שאמרת וציינת זה גנטיקה, אבל אתה תגדל. הגנטיקה תתחיל לשחק תפקיד אחרי שנים ארוכות של אימונים ולא אחרי 2-3 שנים.

בכל אופן, זזתי לשבת קצת עם חברים. אני אחזור מאוחר יותר ואולי אקפוץ לפוסט לבדוק מה קורה. שיהיה לכם אחלה לילה! :)

דימי.

gal.T
08-06-07, 22:05
נו, אז לא הבנתי, למי בסוף יש את הזיין הכי גדול?: ליעקוב?, לגלעד?, לאליאב? לדימי?, למי?...

מה השורה התחתונה כאן בקרב ההתנצחות הגדול ביותר בתולדות הפורום הזה?. שהצלחתם לחלוטין להוכיח את חוסר בגרותכם, את הבורות, את חוסר יכולתכם להבין, להקשיב, לראות דברים בצורה אובייקטיבית, לא לקחת דברים ללב, לא לרדת לפנים אישיים, ומה לא.

אין כאן גישות שונות, יש כאן רק טיעוני סרק מפגרים שנורו באוויר בוולגריות וזכו לתשומת לב מפתיעה (שזה דבר עצוב בפני עצמו), ויש כאן טיעונים הגיוניים שמנסים להפריד את העיקר מהטפל על סמך שילוב של מדע (שנתפס כאן בזלזול ילדותי, מאכזב ומייאש) ומציאות (שבעלי האזניים הערלות לא מצליחים להכיר בה).

השורה התחתונה (הפעם האלף) בנוסח המתאים למאותגרים שכלית שבנינו;

רוני קולמן מביא ביד, בשני הידיים, ישר אחרי האימונים שלו. רוני, בין היחידים שזכאים לתואר 'גדול', מסביר שבצורה הזאת הוא הגיע להיפרטרופיה המקסימלית בידיים שלו. כלומר, ללא שום מחקר, בגלל שזה מה שהנסיון של רוני מראה, אוננות לאחר האימון גורמת להיפרטרופיה.

עכשיו, יקומו החכמים ויגידו, רגע... אולי רוני גדול בגלל שהוא; א. פריק גנטי, ב. אוכל כמו בהמה, ג. מתאמן כמו בהמה, וד. לוקח מגיל קטן גרמים של הורמונים בריכוז שבועי בדם. כלומר, אם היינו מורידים את האוננות מהמשוואה עדיין היינו רואים את אותן התוצאות?. כי באמת מחקרים עם מתודולוגיה אמינה הראו שאין לדבר חשיבות אצל שאר האנשים.

רגע, אז אם ראו שאין הבדל במחקרים שהפרידו נתונים בצורה מבוקרת ובדקו אותם סטטיסטית עם המכשור הכי אמין שיש, ואנחנו עדיין מנסים להראות אנשים גדולים שמאוננים ותזונאים שממליצים לאנשים גדולים לאוננן, כהסבר הגיוני לחשיבות של האוננות אם רוצים להיות ענקים... אז אולי ההגיון שלנו שווה תחת, ואנחנו סתם מנסים להוכיח שהזיין שלנו הכי גדול?.

אתם רואים כמה זה מטומטם?.
יותר מטומטם אפילו מהעובדה שירדתי לרמה הזאת. ככה שאם עכשיו המסר לא הועבר, אני מניח שאפשר להצדיק את האמרה 'אי אפשר להתווכח עם מפגר כי הוא תמיד ינצח' (או משהו בסגנון).

Bullet
08-06-07, 22:08
שוב, שלא תבין אותי לא נכון, איני תומך באכילה של כ-6 ארוחות ביום מאחר ואדם "סוס אחושרמוטה" כזה או אחר המליץ לי כך.

אני תומך בכך, לאחר ניסיון ולאחר קריאה מרובה. כן, מרבית ההמלצות הן לאכילה מרובה של ארוחות.
דנו בפורום בסוגיה זו לא אחת, ואני חייב לציין כי המחקר הרציני ביותר שהציגו בפניי בכדי להראות שריבוי ארוחות אינו מאיץ את חילוף החומרים, התבצע למשך שבוע או שבועיים בלבד, באכילה סבירה של קלוריות, על כמות מעטה של אנשים.

טרם נתקלתי במחקר שבוצע למשך זמן והוכיח שאכילה מרובהאינה מאיצה את חילוף החומרים.

כמו כן, סבורני שהדבר משמעותי שמדובר על כמות גבוהה של קלוריות כפי שצורכים אנו, מפתחי הגוף.

זוהי הסיבה, לכך שבחיטוב או בצריכת קלוריות מתונה, לא יהיה אולי הבדל משמעותי בין צריכה של 3 ל-6 ארוחות.

עם זאת, אדם שצורך 4000 קלוריות, האם נשמע לך הגיוני שיחלקן לשתי ארוחות של 2000 קלוריות, או ל-3 ארוחות של 1300 קלוריות פר ארוחה?

ד"א אני מחשיב עצמי עם תומכי לייל :mushy: .. אך עם זאת לא הולך אחריו בצורה עיוורת.

כאן (http://www.bodyrecomposition.com/forums/showthread.php?t=9799&highlight=meal+frequency)תוכל לראות כי הוא ממליץ להימנע מצריכה של ארוחה אחת או שתיים בלבד.

. You may start to see differences when you start looking at silly extremes like 1 meal vs. 6 meals or 2 meals vs. 6 meals but only because, with very low meal frequencies, you're spending too much of the day with no nutrition.

שים לב שהוא מדבר על תדירות הארוחות ולא על מספרן, וממליץ להימנע מלא לאכול מספר רב של שעות.

אכן הוא אומר שלא יהיה הבדלל משמעותי בין 3 ל-6 ארוחות, אך להבנתי, לא ניתן להגיד זאת באופן גורף. הכל תלוי בנסיבות.

אם מדובר בכמות מתונה של קלוריות, לא תהיה בעיה.
אם מדובר ב-3 ארוחות בהפרשים של כ-5 שעות בין ארוחה לארוחה, גם כן לא תהיה בעיה.

עם זאת כאשר אתה מדבר על אי אכילה במשך 16 שעות, באופן יומיומי, אני חושב שתתעורר בעיה.
אתה יכול להסתכל במחקר שאני הבאתי, הוא 8 שבועות.
אנשים אכלו מאוזן והקבוצה של הארוחה אחת לא פירקה שריר ואיבדה 2 קילו, ירידה של קילו שומן בחודש בלאכול מאוזן :1eye:

כמות קלוריות גבוהה לא רלוונטית בחיטוב, דבר ראשון. דבר שני, תסתכל בפורום שלו על הפוסטים של הIntermittent Fasting, המחקרים הללו מראים אחרת (יש אפילו מחקרים שמראים שאכילה מוזרה שכזאת עלולה להיות אפילו בריאה) אנשים עשו מאסה עם אכילה בטווח של 8 שעות (שזה ~2 ארוחות ככה ביום) ועלו בשריר וירדו בשומן.

אני לא תומך לייל, אני לא הולך בצורה עוורת אחרי אף אחד. אם הדיאטה/תוכנית אימונים לא עובדת עליי טוב אני לא עושה אותה, פשוטו כמשמעו.
בציטוט שהבאת הוא לא אומר שזה לא טוב מבחינת הרכב גוף, זה לא סותר את דבריי.

Bullet אתה באמת אוכל 800 קלוריות ליום?!
לא באופן קבוע חחחח רק כשאני עושה PSMF.

moshebe
08-06-07, 22:14
Bullet אתה באמת אוכל 800 קלוריות ליום?!

m0she
08-06-07, 22:16
אתם חבורה של אידיוטים.

- Idan -
08-06-07, 22:16
אני מדבר בתור אחד שמרוצה מגיל. אני מדבר בתור לקוח מרוצה ויש פה עוד רבים כאלה. אני אישית לא נתקלתי באחד שבא לגיל ועשה את מה שהוא הביא לו 1 ל1 ולא הגיע לתוצאות.

אמרתי כבר בתחילת הפוסט שמה שחשוב זה לא אם אתה גדול אלא אם אתה גדל.
מה זה תוצאות? כל התקדמות שהיא היא תוצאה. עליתי 15 קילו, אז מה? זאת תוצאה. עשיתי חיטוב והורדתי 8 קילו (שאגב, החיטוב הזה היה ממש לא בשיטה המקובלת. טחנתי סוכר ענבים, גבינות צהובות 28% שומן, והכי גרוע, אכלתי "רק" 4 ארוחות ביום! :shok1: ). 8 קילו זאת תוצאה? זאת תוצאה ועוד איך. הרבה אנשים היו מתים להוריד 8 קילו ולא מצליחים. הבעיה כאן היא, שהחבר'ה המגודלים של הפורום טוענים שהם הגיעו לגודלם בזכות השיטות המקובלות, וכל עוד אני אעבוד לפי השיטות הלא מקובלות, אני לא אתקדם בחיים. או במילים אחרות, אם אני אעבוד לפי השיטות המקובלות - אני בהכרח אהיה גדול. אהה, מצאתי כשל לוגי.

אוקיי, אז לגבי ההדגשה שלך. אתה מאמין שכל אחד יכול לגדול, ואת האמת, גם אני. השאלה היא, עד כמה כל אחד יכול לגדול? הגודל הסופי אליו תגיע הוא נגזרת ישירה מתקופת הגדילה ומקצב הגדילה שלך. אם אני אגדל במשך שנתיים בקצב מהיר, בסופו של דבר אני אהיה יותר גדול ממישהו שיגדל במשך שנה בקצב איטי. מסכים איתי?

אני אמשיך להגיב כאן בקשר לתגובה השניה שלך אלי.
אין לי הרבה להוסיף, חוץ מזה ששוב פעם, אתה דיברת על זה שלכל אחד תהיה התקדמות ואני כבר הסכמתי עם זה. אני לדוגמה התקדמתי.

gal.T
08-06-07, 22:26
אתם חבורה של אידיוטים.
ואני אחד מהם. איך לא ראיתי את זה מההתחלה, במקום לבזבז זמן יקר על השטויות האלה?.

Antonator1
08-06-07, 22:36
אני עם בולט ואיגור...

בגלל שקראתם באיזה אתר ששווה לאכול 5 - 6 ארוחות ביום בהפרשים של 2 - 4 שעות, עכשיו אתם אוטומטית קובעים שכל המקצוענים עושים את זה? באמת מה זה השטויות האלו?! גם הם בני אדם... מה נראה לכם, בגלל שהם מקצוענים - אז הם רובוטים שמתוכנתים לאכול כל 3 שעות, כמות מדוייקת של קלוריות ולהתאמן שעה וחצי בדיוק? סביר מאד להניח שהרבה מהמקצוענים אוכלים הרבה שטויות, לא סופרים קלוריות עד האחרונה, לא אוכלים כל 3 שעות וכו...

חלקכם מתייחסים לגיל גרנות כאילו הוא אל. יופי, אנשים הגיעו לתוצאות איתו. אבל מה? יש פול אנשים שהגיעו לתוצאות גם בלעדיו... למעשה יש לא מעט אנשים בארץ שמשתינים ממגדל גבוה על ישראלבודי, קובי זרע, גיל גרנות וכל זה, מתאמנים עם מוט אולימפי ופלטות בגאראג' שלהם ומגיעים למסה, חיטוב וכח גדולים בהרבה מהרבה מכם\מאיתנו. יודעים מה? יש אנשים שאוכלים כמו בן אדם רגיל ומפמפמים ברזל חזק פעמיים בשבוע והם יותר גדולים מכולכם. איך אני איתכם? כך שלהצדיק בצורה גורפת את השיטות שאתם משתמשים בהם רק בגלל שאתם די גדולים זה בולשיט.

ואני לא אומר שאסור לאכול כל 3 שעות. אני רק מצטרף לבולט ואיגור בטענתם שזה די מיותר. גם אני כשהתחלתי הייתי מייחס חשיבות לכל הזבל הזה (לאכול כל 3 שעות, לאכול ארוחה לפני אימון ואחרי אימון בזמנים ובכמויות מדויקות, לישון בדיוק 8 שעות כל לילה, לאכול 6 ארוחות וכאלה). כמו שאמרתי, זה לא מזיק ואפילו נוח, אבל זה מיותר בכל הנוגע להתקדמות אמיתית. לקבוע שאיגור ובולט שהם לא מתקדמים (למרות שאיגור ועוד איך מתקדם) זה דבר אחד. אבל תהיו מודעים לכך שיש אנשים לא משקיעים חצי מכם ומגיעים לתוצאות יותר מרשימות.

מסקנה - אתם אלה שמתעסקים בקקה.

Deja Vu
08-06-07, 22:43
מה שמצחיק זה שהאנשים פה שאוכלים אם הסטופר ולא יוצאים מהבית בשביל לא להפסיד ארוחה קוראים לאנשים שמייחסים חשיבות לדברים הבאמת חשובים כמו כמות קלוריות וכמות חלבון משחקים בקקי:thumbdown:

moshebe
08-06-07, 22:47
מה שמצחיק זה שהאנשים פה שאוכלים אם הסטופר ולא יוצאים מהבית בשביל לא להפסיד ארוחה קוראים לאנשים שמייחסים חשיבות לדברים הבאמת חשובים כמו כמות קלוריות וכמות חלבון משחקים בקקי:thumbdown:

מחזק,גם אני חושב(כמובן שזאת דעתי האישית ויש פה המון שהרבה יותר מבינים ויכולים לחשוב אחרת)

אני גם חושב שכמות הקלוריות הסופית היא בעצם מה שתקבע

Antonator1
08-06-07, 22:51
מחזק,גם אני חושב(כמובן שזאת דעתי האישית ויש פה המון שהרבה יותר מבינים ויכולים לחשוב אחרת)

אני גם חושב שכמות הקלוריות הסופית היא בעצם מה שתקבע
בינגו.:mushy:

- Idan -
08-06-07, 22:52
אני עם בולט ואיגור...

בגלל שקראתם באיזה אתר ששווה לאכול 5 - 6 ארוחות ביום בהפרשים של 2 - 4 שעות, עכשיו אתם אוטומטית קובעים שכל המקצוענים עושים את זה? באמת מה זה השטויות האלו?! גם הם בני אדם... מה נראה לכם, בגלל שהם מקצוענים - אז הם רובוטים שמתוכנתים לאכול כל 3 שעות, כמות מדוייקת של קלוריות ולהתאמן שעה וחצי בדיוק? סביר מאד להניח שהרבה מהמקצוענים אוכלים הרבה שטויות, לא סופרים קלוריות עד האחרונה, לא אוכלים כל 3 שעות וכו...

חלקכם מתייחסים לגיל גרנות כאילו הוא אל. יופי, אנשים הגיעו לתוצאות איתו. אבל מה? יש פול אנשים שהגיעו לתוצאות גם בלעדיו... למעשה יש לא מעט אנשים בארץ שמשתינים ממגדל גבוה על ישראלבודי, קובי זרע, גיל גרנות וכל זה, מתאמנים עם מוט אולימפי ופלטות בגאראג' שלהם ומגיעים למסה, חיטוב וכח גדולים בהרבה מהרבה מכם\מאיתנו. יודעים מה? יש אנשים שאוכלים כמו בן אדם רגיל ומפמפמים ברזל חזק פעמיים בשבוע והם יותר גדולים מכולכם. איך אני איתכם? כך שלהצדיק בצורה גורפת את השיטות שאתם משתמשים בהם רק בגלל שאתם די גדולים זה בולשיט.

ואני לא אומר שאסור לאכול כל 3 שעות. אני רק מצטרף לבולט ואיגור בטענתם שזה די מיותר. גם אני כשהתחלתי הייתי מייחס חשיבות לכל הזבל הזה (לאכול כל 3 שעות, לאכול ארוחה לפני אימון ואחרי אימון בזמנים ובכמויות מדויקות, לישון בדיוק 8 שעות כל לילה, לאכול 6 ארוחות וכאלה). כמו שאמרתי, זה לא מזיק ואפילו נוח, אבל זה מיותר בכל הנוגע להתקדמות אמיתית. לקבוע שאיגור ובולט שהם לא מתקדמים (למרות שאיגור ועוד איך מתקדם) זה דבר אחד. אבל תהיו מודעים לכך שיש אנשים לא משקיעים חצי מכם ומגיעים לתוצאות יותר מרשימות.

מסקנה - אתם אלה שמתעסקים בקקה.
מה שיותר מגוחך, שהם קובעים משהו שהוא לא נכון מבלי שהם ניסו אותו בכלל. אף אחד מהם הרי לא ניסה להתקדם עם 3 ארוחות לאורך זמן, אבל משום מה החליטו "שזה ידוע שחייבים לאכול 6 ארוחות". פעם היה ידוע שכדור הארץ הוא מרכז היקום וכל כוכבי הלכת כולל השמש סובבים סביבו. כשגלילאו גליליי הציע שהשמש היא במרכז ושאר כוכבי הלכת סובבים סביבה, הוא הועמד על כך למשפט בגלל שהוא התנגד לגישה המקובלת.

m0she
08-06-07, 23:01
ואני אחד מהם. איך לא ראיתי את זה מההתחלה, במקום לבזבז זמן יקר על השטויות האלה?.

זה בסדר, אני ניסיתי להסביר מה זה רגרסיה ליניארית.

- Idan -
08-06-07, 23:08
LOL. באמת משה, מה חשבת לעצמך? :laugh:

Kachok
08-06-07, 23:45
Wtf מה הולך פה בפוסט הזה? אפילו בפוסטים של סנדריק לא הולכת כזו התעסקות בצואה...

gal.T
09-06-07, 00:00
כן, זה היה משעשע.

ראיתי סרט לאחרונה שהשרשור הזה הזכיר לי אותו. מדובר שם על בחור ובחורה שהוקפאו במטרה להחזירם לאחר שנה (כניסוי ראשוני לטכנולוגיה הזאת בבני אדם), כאשר הדברים השתבשבו, והם נשכחו בהקפאה. קיצר, הראו איך האבולוציה מתקדמת בזמן שהם מוקפאים, ומה שקרה זה שהטפשים הראו נטייה גבוהה להתרבות, החכמים כמעט ולא, וכך, 500 שנה מאוחר יותר העולם כולו היה מלא באנשים בורים שלא ניתן לתאר את טיפשותם במילים.
כצפוי, הבחור והבחורה התעוררו מההקפאה בדיוק באותה תקופה, ומראים בסרט איך הם מנסים להשתלב. מה שהיה כלכך דומה לשרשור הזה בסרט, זה שהבחור כל הזמן ניסה לפנות להגיון שלהם, להשתמש במילים גבוהות, בהסברים מתוחכמים, אך לא רק שהדבר נפל על אזניים ערלות שלא מבינות, הם גם כמעט הרגו אותו בגלל זה. ובסופו של דבר, רק כשהוא דיבר איתם בגובה העיניים, במילים ובהגיון המעוות שלהם, הוא הצליח להסתדר (שזה מגביל להסבר שלי על האוננות, רק שכאן בשרשור אנו מדברים על רמת טיפשות שדורשת קצת יותר מזה).

Bullet
09-06-07, 00:11
כן, זה היה משעשע.

ראיתי סרט לאחרונה שהשרשור הזה הזכיר לי אותו. מדובר שם על בחור ובחורה שהוקפאו במטרה להחזירם לאחר שנה (כניסוי ראשוני לטכנולוגיה הזאת בבני אדם), כאשר הדברים השתבשבו, והם נשכחו בהקפאה. קיצר, הראו איך האבולוציה מתקדמת בזמן שהם מוקפאים, ומה שקרה זה שהטפשים הראו נטייה גבוהה להתרבות, החכמים כמעט ולא, וכך, 500 שנה מאוחר יותר העולם כולו היה מלא באנשים בורים שלא ניתן לתאר את טיפשותם במילים.
כצפוי, הבחור והבחורה התעוררו מההקפאה בדיוק באותה תקופה, ומראים בסרט איך הם מנסים להשתלב. מה שהיה כלכך דומה לשרשור הזה בסרט, זה שהבחור כל הזמן ניסה לפנות להגיון שלהם, להשתמש במילים גבוהות, בהסברים מתוחכמים, אך לא רק שהדבר נפל על אזניים ערלות שלא מבינות, הם גם כמעט הרגו אותו בגלל זה. ובסופו של דבר, רק כשהוא דיבר איתם בגובה העיניים, במילים ובהגיון המעוות שלהם, הוא הצליח להסתדר (שזה מגביל להסבר שלי על האוננות, רק שכאן בשרשור אנו מדברים על רמת טיפשות שדורשת קצת יותר מזה).
אוקיי, האנשים היו טפשים... אבל לפחות הם היו גדולים! :sbb3:

אליאב קרייסלר
09-06-07, 01:04

מעניין...

בקשר לגנטיקה שיש או אין לאנשים פה בפורום תשמע עידן אתה מוכרח להודות שלא הגיוני שכל כל כל הלקוחות של גיל הםבעלי גנטיקה טובה , אם לא שמת לב אני התחלתי בתור דחליל אמיתי (אני יכול להעלות תמונה אם עוד לא ראית) , עומר הבנתי שהתחיל בתור בחור מאוד מאוד שמן , שלא נדבר על גלעד עשה מהפך של 180 מעלות אני יודע שהוא לא אוהב שמזכירים את זה אז אני לא אפרט על המצב ההתחלתי שלו... וכולם הגיעו לתוצאות די יפות או במיקרה של עומר וגלעד מאוד יפות...

בקש ל 5x5:
האמת עם התוכנית לא ראיתי התקדמות כי לא הספקתי לראות , המאמן שלי ישר הוריד אותי מזה... אבל היה כיף לגוון לדפוק בכל אימון סקוואט ולהרגיש איך זה לעבוד עם תדירות גבוהה ביחס למה שאני עובד בדרך כלל...

כרגע אני מתחיל לראות שאני זז סופסוף בהיקפים ובמשקל גוף בצורה עיקבית , איטית אבל עיקבית...אז אני אחכה עד שאני יתקע ואז אולי נחזור ל5X5 שעזרת לי לבנות:mushy:

אליאב קרייסלר
09-06-07, 01:07

חחח שמיר חמודי תסכים איתי שהתוצאות מדברות בעד עצמן? :1eye:

נ.ב - ברגעים אלה אתה כנראה משתרלל עכשיו בסילבר קטבולי מהתחת חחחחחחחחחחחחחחחח אל תדאג יש לנו עוד דברים לחגוג דבר איתי באיסיקיו

דרך אגב לכל מי שהתבלבל , הנה עוד הוכחה יפה :
אני כמו שאמרתי הרבה פעמים לא לקחתי את השנה ברצינות , התאמנתי חזק והכל אבל התזונה , יודעים מה? בדיוק כמו שאתם אומרים, אותה כמות קלורית , רק ב-3-4 ארוחות...
התקדמתי?! עליתי?! אכלתי זין בפיתה כל השנה הזאת הייתה על הפנים בקושי גדלתי ,רק עכשיו אני מתחיל לחזור ולהיות על הגל...

אליאב קרייסלר
09-06-07, 01:13
אני עם בולט ואיגור...

אתה מדבר כמו מישהו שבחיים שלו לא פגש באדיבילדר מקצועי? פגשת.? לא נראהלי...
אני אומר מה שאני אומר מניסיון , אם כבר אמרת '' בגלל שקראתם באתר'' זה מופנה רק אל חבריך שבויכוח הזה אתה בעדם כי הם היחידים שכל היום באינטרנט ,
אני יכול להגיד לך ש90 אחוז ממרי ישראל אני מכיר אישית ועד היום לא הכרתי אחד מהם שמאמין בבולשיט שאתם מאמינים בהם :):):):) אז אין לי בעיה תמשיכו לעשות מה שאתם עושים ואני אמשיך לעשות מה שאני עושה עם ''חבורת ישראלבאדי'' אני קורא לזה ככה מהיום...
אין לי בעיה שאני וכל מי שהזכרתי פה נמשיך להיות הגדולים בפורום , את כל הוויכוח הזה התחלתי בשבילכם בשביל שתבינו שאת הידע רוכשים מניסיון ולא ממשהו שקוראים...בשביל שאתם תתקדמו ,לא בשביל להראות שאני יודע וכמו שאני עושה פה מרוב עצבים כבר איזה 4-5 הודעות - להשפיל אנשים...

אליאב קרייסלר
09-06-07, 01:19
אוקיי, האנשים היו טפשים... אבל לפחות הם היו גדולים! :sbb3:

כבר נתתי לך אותה פה בהפוכה על כל הציניות הזאתי והחוצפה שיש לך שדרך אגב אני לא מבין מאיפה השגת אותה ומה גורם לך לחשוב שמותר לך לדבר איך שאתה מדבר

אתה מדבר פה על אנשים שגדלים למרות שהם אהבלים ופרימיטיבים , וצוחק עליהם ועוקץ אותם...לא יודע כנראה זה מקנאה , אולי אתה לא יודע איך זה
אבל כשאנשים נעשים גדולים , רואים תוצאות... חח אתה חושב שמעניין אותם אם הם טיפשים או לא? אני בטוח שאם אתה תעלה עוד 3 סמ'' ביד פתאום , גם לא יהיה אכפת לך ''לנפנף'' את כל התאוריות שלמדת עד היום ולהגיד ''כוסעמק אני משתפר אז מה אכפת לי מהלייל-בולשיט''

- Idan -
09-06-07, 01:30
בקשר לגנטיקה שיש או אין לאנשים פה בפורום תשמע עידן אתה מוכרח להודות שלא הגיוני שכל כל כל הלקוחות של גיל הםבעלי גנטיקה טובה
זה בדיוק מה שאמרתי, שיש לגיל לקוחות שכנראה לא הגיעו וכנראה גם לא יגיעו ליד 40 ס"מ, או אפילו 38 ס"מ, למרות שהשיטה של גיל עובדת.

אני כמו שאמרתי הרבה פעמים לא לקחתי את השנה ברצינות , התאמנתי חזק והכל אבל התזונה , יודעים מה? בדיוק כמו שאתם אומרים, אותה כמות קלורית , רק ב-3-4 ארוחות...
התקדמתי?! עליתי?! אכלתי זין בפיתה כל השנה הזאת הייתה על הפנים בקושי גדלתי ,רק עכשיו אני מתחיל לחזור ולהיות על הגל...
לא אמרת שהיתה לך השנה איזו פציעה או משהו? ירדת במשקלי העבודה וכו'?

אליאב קרייסלר
09-06-07, 01:46
זה בדיוק מה שאמרתי, שיש לגיל לקוחות שכנראה לא הגיעו וכנראה גם לא יגיעו ליד 40 ס"מ, או אפילו 38 ס"מ, למרות שהשיטה של גיל עובדת.

לא אמרת שהיתה לך השנה איזו פציעה או משהו? ירדת במשקלי העבודה וכו'?

זה לא משנה למה הם יגיעו , גם אני יודע שבגלל שיש לי עצמות דקות הייתי יכול להיות עכשיו עם יד 44 אבל אני לא , וכנראה אם אני אשאר טבעי יהיה לי גם קשה מאוד להגיע לזה...
אבל כמו שאתה יודע אני לא צריך להסביר את זה , הקטע שאנשים משתפרים.
כל מי שאצל גיל פשוט מאוד רואה תוצאות , זה לא משנה אם הוא יכול להיות מר ישראל או בקושי מיס פיטנס...פשוט מאוד אנשים רואים תוצאות בהשוואה למצב ההתחלתי...

בקשר לפציעה שהיה לי בצוואר שגרמה לשיתוק בבייספס - עוד כחודש יש לה יום הולדת שנה לכושילאמאמא שלה הצולעת שאתמול דחפתי לה...!$!*!)%^*)@$

הייתה עוד בעיה השנה אבל היא נמשכה רק כחודש וחצי ובסוף התבררה כחרטה זה האנזימים בכבד , עשיתי בדיקה ראשונה - הייתה שלילית , אחרי תקופה קצרה ללא טיפול עשיתי עוד אחת - הייתה חיובית...אחח הרפואה הזאת תהרוס אותי

וזהו...בתקופה של ''הבעיה בכבד'' באמת ירדתי במשקל קצת (קצת הרבה) וגם בכוח ובמשקלים ובהיקפים אבל חזרתי לזה יחסית מהר...

נ.ב - עכשיו שאני חושב על זה בפועל כן השתפרתי , זאת אומרת מבחינת מראה , אולי שנה שעברה הייתי באותם היקפים אבל הייתי הרוב נוזלים עכשיו אני די יבש,אפילו מאוד יבש. הפרצוף כבר לא נראה אחרי העמסות קריאטין חחח

Antonator1
09-06-07, 01:51
עידן, העלת עוד נקודה מעניינת:

יש אנשים מסוימים שיעבדו עם גיל וההתקדמות תהיה זניחה.

ומצד שני יש אנשים שיפמפמו ברזל פעמיים בשבוע ויתקדמו יותר.

מסקנה: לא לצאת בהצהרות גורפות.

Night_Wolf
09-06-07, 03:48
טוב יאלה חפירה רצינית הפוסט הזה לנעול ומהר!

אני ואליאב נאכל כל 3 שעות וניראה מי יגיע לאן :)
בולט אל תשכח את העובדה שאתה בעצמך אומר שהחיטוב שלך לא מתקדם,שאתה מוכן לפרק את כל השריר שלך בישביל להיות "שחיפוז אם קוביות",ושאתה בחיטוב באותו זמן שאני בערך (רק שאני הייתי שמן והיה לי מה לחטב בקטע שלך אני לא יודע מה עבר לך בראש:crazy: )

בכל אופן בהצלחה לכולם שכל אחד יגיע לאן שהוא יגיע ואז נדבר:sbb3:

Moshe
09-06-07, 04:27
כן, זה היה משעשע.

סרט טוב , ראיתי אותו בYES אם אני לא טועה לפני המון זמן..
סרט דיי מצחיק עם המפגר שהוא נוחת אצלו בדירה וההוא רק שותה קולה ואוכל צ'יפס ומשועבד לטלויזיה , ממש קאוצ' פוטטו.
אתה זוכר אולי את השם? , ברח לי ..
בכל מקרה אשכול באמת מפגר , גם אני דיי התכחשתי למדע ולא האמנתי ל"שטויות" , אבל למדתי להאזין ולראות אופקים שונים ותאמינו לי כיף הרבה יותר לא להיות סתום בלום שלא מסתכל ימינה ושמאלה.
שיהיה אחלה סופ"ש:mushy:

m0she
09-06-07, 08:17
נייט וולף, אליאב, ושות' - זיינתם את המח, מספיק.
1. לא הסברתם בשום מקום מה היתרון של הרעיון האידיוטי לאכול כל 3 שעות.
2. אני אישית מכיר לקוחות של גיל שהיו לא מרוצים, חאלס עם השטויות.

אני לא מצפה אפילו לתגובה נורמלית ממכם, כי אין לכם שום יכולת כנראה מעבר לתיפוף על החזה תוך קריאות "אני גדול!! ארו ארו ארו!!".

http://www.galeriacubarte.cult.cu/documento/00Tarzan.jpg

P-a-n-1-c
09-06-07, 08:23
סרט טוב , ראיתי אותו בYES אם אני לא טועה לפני המון זמן..
סרט דיי מצחיק עם המפגר שהוא נוחת אצלו בדירה וההוא רק שותה קולה ואוכל צ'יפס ומשועבד לטלויזיה , ממש קאוצ' פוטטו.
אתה זוכר אולי את השם? , ברח לי ..
בכל מקרה אשכול באמת מפגר , גם אני דיי התכחשתי למדע ולא האמנתי ל"שטויות" , אבל למדתי להאזין ולראות אופקים שונים ותאמינו לי כיף הרבה יותר לא להיות סתום בלום שלא מסתכל ימינה ושמאלה.
שיהיה אחלה סופ"ש:mushy:

מה שמצחיק זה שבתקופה שאתה עם גיל ירדת בצורה חולנית. עזוב את זה שהוא לפי הטענות שלך "התעלל" בך וכו'. למה אתה חושב לי הוא לא הביא תוכניות שהיו מעל ומעבר בשבילי? אתה בא ואומר לו שמע גיל אנ'לא מסוגל ככה וככה והוא מוריד וזהו! עזוב את זה, כבר אמרתי לך שאתה יורק לבאר שממנה אתה שותה (או שתית) וזה צביעות נטו מבחינתך, אבל חפיף.

עידן, אני אישית לא גדול, אני מודה. אין לי גנטיקה טובה, גם את זה אני לא מתבייש להגיד. אבל אני גדל, זה מה שחשוב. אומנם יש תקופות של חושך ושאתה בקושי זז מ"מ בהיקפים, אבל אז בא בום ואתה גדל.
כמו שאמרתי לך, תביא לי מישהו דוגמא שבא לגיל ועשה 1 ל1 מה שהוא אמר לו, ולא הגיע לתוצאות, תביא לי דוגמא! וכמו שאמרתי אם יש אחת כזאת (שאני בספק) אז כמו שאמרתי "סטטיסטית" זה 1 ל20.

בולט, גם אני פעם הייתי הולך 1 ל1 מה שגיל מביא לי מבלי לסטות ימינה ושמאלה ואפילו לא חושב למה וכמה. באיזשהו שלב הבנתי שזה די אידיוטי מה שאני עושה כי הרי אני לא אהיה כל החיים עם גיל ובאיזשהו שלב אני כן צריך להבין מה אני עושה ולמה אני עושה. נכון להיות הידע שלי השתפר בכמה דרגות בנושא התזונה (אימונים ככה ככה). הידע שקיים אצלי היום מספיק לי. אני לא רוצה ללמוד ביוכימיה או כל הדברים האלה, מספיק לי שאני יודע דברים ומעבר וזהו.
כמו שאמרתי לדעתי אתה כנראה עושה משהו טוב אם אתה לא מתקדם. זה לא הגיוני שאתה תהיה תקוע במשך כ"כ הרבה זמן בדישדוש במקום! לא הגיוני! הרי הנוסחא היא קבועה - תאכל, תתאמן, תישן, אבל תעשה את זה בהיגיון ונכון!

אנטון, אתה רואה יותר מידי סרטים של BB שאתה חי בסרט כזה בעצמך. מתאמנים בגראז'ים?? חחח תמיד יש פריקים גנטים אבל רוב האוכ' לא כזאת!!! רוב האוכ' היא אדם ממוצע שהתחיל בנק' מתחילה לא מזהירה ולאט לאט עד כמה שהגוף שלו יתן לגדול\לרזות. כל אלה שמרימים ברזל פעם בשבוע ואוכלים סופגניה ביום וזהו, הרי תכלאס כמה כבר יש כאלה? 1 ל..

גל, אתה עוד תשמע ממני :bye1:

דימי.

P-a-n-1-c
09-06-07, 08:50

אני לא מצפה אפילו לתגובה נורמלית ממכם, כי אין לכם שום יכולת כנראה מעבר לתיפוף על החזה תוך קריאות "אני גדול!! ארו ארו ארו!!".

http://www.galeriacubarte.cult.cu/documento/00Tarzan.jpg

בוא נראה מה יש לארנולד להגיד בעיניין:

http://www.winkmichma.de/funnypics/images/arnold_stfu.jpg

PcGunMan
09-06-07, 08:56
במסה פחות חשוב לאכול כל שלוש שעות אלה יותר חשוב בחיטוב/דיאטה

Bullet
09-06-07, 09:34
כבר נתתי לך אותה פה בהפוכה על כל הציניות הזאתי והחוצפה שיש לך שדרך אגב אני לא מבין מאיפה השגת אותה ומה גורם לך לחשוב שמותר לך לדבר איך שאתה מדבר

אתה מדבר פה על אנשים שגדלים למרות שהם אהבלים ופרימיטיבים , וצוחק עליהם ועוקץ אותם...לא יודע כנראה זה מקנאה , אולי אתה לא יודע איך זה
אבל כשאנשים נעשים גדולים , רואים תוצאות... חח אתה חושב שמעניין אותם אם הם טיפשים או לא? אני בטוח שאם אתה תעלה עוד 3 סמ'' ביד פתאום , גם לא יהיה אכפת לך ''לנפנף'' את כל התאוריות שלמדת עד היום ולהגיד ''כוסעמק אני משתפר אז מה אכפת לי מהלייל-בולשיט''
הרבה יותר מעניין אותי הלייל-בולשיט וכל הקטע של הארוחות והמדע מאשר הקטע של הגדילה.
אני לא מקנא בכם כי לא כ"כ בוער לי להשיג עוד ס"מ ליד שלי, פשוט לא. אני בכלל לא רוצה להיות גדול. אני מניח שאם אמשיך להתאמן זה מה שיהיה בסופו של דבר (אפילו אם לא אוכל כל 3 שעות) אבל זה עדיין יהיה סבבה.

בולט אל תשכח את העובדה שאתה בעצמך אומר שהחיטוב שלך לא מתקדם,שאתה מוכן לפרק את כל השריר שלך בישביל להיות "שחיפוז אם קוביות",ושאתה בחיטוב באותו זמן שאני בערך (רק שאני הייתי שמן והיה לי מה לחטב בקטע שלך אני לא יודע מה עבר לך בראש:crazy: )

גם אני התחלתי מנקודה התחלה מסריחה, אפילו יותר ממך. באמת לא אכפת לי להיות שחיף עם קוביות, אני גם ככה לא יודע מה יהיה איתי בצבא.

בולט, גם אני פעם הייתי הולך 1 ל1 מה שגיל מביא לי מבלי לסטות ימינה ושמאלה ואפילו לא חושב למה וכמה. באיזשהו שלב הבנתי שזה די אידיוטי מה שאני עושה כי הרי אני לא אהיה כל החיים עם גיל ובאיזשהו שלב אני כן צריך להבין מה אני עושה ולמה אני עושה. נכון להיות הידע שלי השתפר בכמה דרגות בנושא התזונה (אימונים ככה ככה). הידע שקיים אצלי היום מספיק לי. אני לא רוצה ללמוד ביוכימיה או כל הדברים האלה, מספיק לי שאני יודע דברים ומעבר וזהו.
כמו שאמרתי לדעתי אתה כנראה עושה משהו טוב אם אתה לא מתקדם. זה לא הגיוני שאתה תהיה תקוע במשך כ"כ הרבה זמן בדישדוש במקום! לא הגיוני! הרי הנוסחא היא קבועה - תאכל, תתאמן, תישן, אבל תעשה את זה בהיגיון ונכון!

אוקיי, למה נראה לך שאני לא מתקדם? הבעיה העיקרית שלי היא התקופות בין החיטוב (תחזוקה) שאז קשה היה לי לשמור על לא לאכול יותר מדי ויצא גם שלא יצא לי להתאמן בתקופות האלה ככה שיוצא 2 צעדים קדימה, צעד אחד אחורה.
החיטוב עצמו תמיד הלך לי מעולה מבחינת שמירה על מסת שריר וירידה בשומן. אם אתה לא מאמין אתה יכול לשאול את דני.

P-a-n-1-c
09-06-07, 09:48
אין לי מה להאמין או לא להאמין. העובדות בשטח הן שאתה עושה חיטוב שנה שלמה.
ותגיד אתה עושה צחוק? הנק' פתיחה שלך הייתה יותר גרועה משל גלעד?? מה אתה מבלבל??

m0she
09-06-07, 10:04
אתה לא מאכזב פאניק. תגובות רציניות והגיוניות זה לחלשים כנראה.

Bullet
09-06-07, 10:05
אין לי מה להאמין או לא להאמין. העובדות בשטח הן שאתה עושה חיטוב שנה שלמה.
ותגיד אתה עושה צחוק? הנק' פתיחה שלך הייתה יותר גרועה משל גלעד?? מה אתה מבלבל??
ואיך זה קשור לתדירות ארוחות?

m0she
09-06-07, 10:18
דמגוגיה היא המדע החדש

P-a-n-1-c
09-06-07, 10:47
אתה לא מאכזב פאניק. תגובות רציניות והגיוניות זה לחלשים כנראה.

תכלאס.

Moshe
09-06-07, 11:10
מה שמצחיק זה שבתקופה שאתה עם גיל ירדת בצורה חולנית. עזוב את זה שהוא לפי הטענות שלך "התעלל" בך וכו'. למה אתה חושב לי הוא לא הביא תוכניות שהיו מעל ומעבר בשבילי? אתה בא ואומר לו שמע גיל אנ'לא מסוגל ככה וככה והוא מוריד וזהו! עזוב את זה, כבר אמרתי לך שאתה יורק לבאר שממנה אתה שותה (או שתית) וזה צביעות נטו מבחינתך, אבל חפיף.

"חולנית" , כולה 2 קילו בחודש , זה ממש לא חולני זה המינימום שצריכים לרדת
ואני לא רואה טעם ב6 אימוני משקולות ועוד 5 אימוני אירובי של 40 דקות בשבוע , לדעתי פשוט מיותר תגיד מה שתגיד , אני ממש אבל ממש לא מזלזל בגיל .
כמו שאמרתי לך ואני אגיד לעוד רבים גיל הוא בן אדם דגול , ידע מפה עד השמיים , ניסיון רב אבל זה ברוטלי מידי וזה דיי הוציא לי את החשק מלהתאמן במיוחד כשעשיתי 1:1 ולא פספסתי אף אימון והייתי ממש "גרמני" כמו שאומרים, מה גם שעשיתי את זה 4 חודש רצוף. לבקש לעשות פחות? , למה אני הבנתי משהו מהחיים שלי? , ידעתי שיש אופציה אחרת? סמכתי על זה בעיניים עצמות אמרתי אם הוא אמר אז אמר אני עושה וזה עכשיו פגע בריאותית או זה או מה שעשיתי לפני זה , זה פשוט 50:50 מה גם שנכנסתי בתקופה הזו 2 פעמים לאימון יתר , זאת אומרת שזה היה יותר מידי וחבל על הוויכוח המיותר הזה אני לא הולך לפתוח את הנושא הזה. אני ממש לא יורק לבאר ממנה שתיתי אני פשוט חושב שאפשר היה להשיג תוצאות דומות בפחות ברוטליות זה הכל.

ובקשר לתדירות ארוחות אתם מזיינים בשכל כבר 175 תגובות באשכול ומצד אחד יש הוכחות מהמדע אבל אתם אנשי ה"מעשה" לא הוכחתם שום דבר סתם יוצאים ביציאות "אכלתי פעם 3-4 ארוחות ביום ולא גדלתי באותה מידה" , אני בטוח שלא התאמנתם כמו שהתאמנתם עם 6 , הייתם פצועים או שהיו עוד פקטורים בנושא ש"לא גדלתם כי...".
בד"כ אותם פריקים של 6 ארוחות כשעוברים ל3 זה אומר שהם במצב נטרלי והם לא ממש מתאמנים או שקרה משהו , ככה שתפסיקו לזבל בשכל כבר.

Bullet
09-06-07, 11:18
holy shit,
6 משקולות בשבוע ו5 אירובי?
אני לא עושה את זה בשבועיים! :blink:

P-a-n-1-c
09-06-07, 11:32
holy shit,
6 משקולות בשבוע ו5 אירובי?
אני לא עושה את זה בשבועיים! :blink:

אבל הוא חיטב ואתה לא
יחי ההבדל הקטן

Bullet
09-06-07, 11:39
אבל הוא חיטב ואתה לא
יחי ההבדל הקטן
חה, 2 קילו בחודש עם 11 אימונים בשבוע, אני עושה את זה בשבועיים עם חצי מהאימונים! :1eye:

- Idan -
09-06-07, 12:08
כמו שאמרתי לך, תביא לי מישהו דוגמא שבא לגיל ועשה 1 ל1 מה שהוא אמר לו, ולא הגיע לתוצאות, תביא לי דוגמא!
אני לא יכול להביא לך דוגמא כי אני לא מכיר את הלקוחות של גיל, ומין הסתם אני לא אתחיל לתחקר אותו על הלקוחות שלו. חוץ מזה שאני לא מבין מה אתה מנסה להוכיח? איך ההצלחה של גיל קשורה לזה שאפשר להתקדם גם בדרך אחרת? אם יצאו מהאוניברסיטה העברית רק משפטנים מצליחים, האם זה אומר בהכרח שמאוניברסיטת חיפה לא יצאו משפטנים מצליחים? אין קשר בין השניים.

אנחנו הולכים סחור סחור, אתה עדיין לא הבנת את הנקודה שלי. לצורך העניין על אותו משקל שלך, תביא לי דוגמה למתאמן שלא הגיע לתוצאות ועשה את כל מה שצריך לעשות כדי לעלות במסה. שזה אומר לאכול את כל הקלוריות שהוא צריך, לא משנה בכמה ארוחות, והתאמן כמו שצריך, דבר שאמור לבוא לידי ביטוי בעליה במשקלי העבודה לאורך זמן.

עכשיו בוא ננסה לקצר תהליכים ונצא מנקודת הנחה שאתה עכשיו אומר לי, "מה קרה לך, אני מכיר מלא אנשים שאוכלים רק 3 ארוחות ביום ולא עולים גרם אחד". אתה יודע למה? כי זה פשוט קשה לדחוף את כל הקלוריות ל-3 ארוחות. אפשרי - אבל קשה. ואנשים משום מה מתקשים להבין את הנקודה הזאת: הכל עניין של כמות קלוריות ואיך אתה מצליח לדחוף אותן. אם אתה אוכל 3 ארוחות אבל 500 קלוריות פחות אז מן הסתם שהסיבה לחוסר התקדמות זה ה-500 קלוריות פחות ולא ה-3 ארוחות. יש פה 2 משתנים תלויים: ככל שתאכל יותר ארוחות, כנראה שתצליח להכניס יותר קלוריות. מכאן אנשים מסיקים את המסקנה השגויה ש-3 ארוחות זה לא יעיל. אבל אם יש מישהו שכן יצליח לדחוף את כל הקלוריות ל-3 ארוחות, אז מבחינתו זה כן יהיה יעיל.

הטענה כאן לא היא על עליונותה של שיטה כזאת או אחרת, אלא על העובדה שצריכה של 3 ארוחות לא פחות אפקטיבית מ-6 כל עוד סך הקלוריות נשאר זהה. הבעיה שאף אחד מהמתנגדים כאן לא ניסה את זה תוך כדי בידוד שאר המשתנים , ולכן הוא לא יכול להפריך את הטענה.

Antonator1
09-06-07, 12:13
אתה מדבר כמו מישהו שבחיים שלו לא פגש באדיבילדר מקצועי? פגשת.? לא נראהלי...
אני אומר מה שאני אומר מניסיון , אם כבר אמרת '' בגלל שקראתם באתר'' זה מופנה רק אל חבריך שבויכוח הזה אתה בעדם כי הם היחידים שכל היום באינטרנט ,
אני יכול להגיד לך ש90 אחוז ממרי ישראל אני מכיר אישית ועד היום לא הכרתי אחד מהם שמאמין בבולשיט שאתם מאמינים בהם :):):):) אז אין לי בעיה תמשיכו לעשות מה שאתם עושים ואני אמשיך לעשות מה שאני עושה עם ''חבורת ישראלבאדי'' אני קורא לזה ככה מהיום...
אין לי בעיה שאני וכל מי שהזכרתי פה נמשיך להיות הגדולים בפורום , את כל הוויכוח הזה התחלתי בשבילכם בשביל שתבינו שאת הידע רוכשים מניסיון ולא ממשהו שקוראים...בשביל שאתם תתקדמו ,לא בשביל להראות שאני יודע וכמו שאני עושה פה מרוב עצבים כבר איזה 4-5 הודעות - להשפיל אנשים...
אתה טוען את הטענה שלנו פחות או יותר - ומפנה אותה נגדנו.

gal.T
09-06-07, 12:17

אני ממש מרחם על הבורות של חלק מהאנשים כאן.
(כן, בואו נפתח את הVIP, אנשים כאן מספיק בוגרים בשביל זה :-\ )

erezg
09-06-07, 12:55
אתה יכול להסתכל במחקר שאני הבאתי, הוא 8 שבועות.
אנשים אכלו מאוזן והקבוצה של הארוחה אחת לא פירקה שריר ואיבדה 2 קילו, ירידה של קילו שומן בחודש בלאכול מאוזן :1eye:

כמות קלוריות גבוהה לא רלוונטית בחיטוב, דבר ראשון. דבר שני, תסתכל בפורום שלו על הפוסטים של הIntermittent Fasting, המחקרים הללו מראים אחרת (יש אפילו מחקרים שמראים שאכילה מוזרה שכזאת עלולה להיות אפילו בריאה) אנשים עשו מאסה עם אכילה בטווח של 8 שעות (שזה ~2 ארוחות ככה ביום) ועלו בשריר וירדו בשומן.

אני לא תומך לייל, אני לא הולך בצורה עוורת אחרי אף אחד. אם הדיאטה/תוכנית אימונים לא עובדת עליי טוב אני לא עושה אותה, פשוטו כמשמעו.
בציטוט שהבאת הוא לא אומר שזה לא טוב מבחינת הרכב גוף, זה לא סותר את דבריי.

לא באופן קבוע חחחח רק כשאני עושה PSMF.

בקשר למחקר שהבאת.. לא כ"כ הבנתי מה הולך שם.
מה ההגבלה הקלורית ? מה אכלו האנשים?
איך ניתן להתקיים בכלל מארוחה ביום??
נשמע לי הזוי.

שוב, אני רואה עדיפות לאכילה מרובה של ארוחות בעיקר כשמדובר בכמות גדולה של קלוריות.

באשר לאכילה במשך 8 שעות, אני לא מכיר את השיטה ולא כ"כ מבין מה עומד מאחוריה. כשיהיה לי זמן אני אבדוק במה מדובר.

וכן, הוא אומר אין הבדל בין 3 ל-6 ארוחות. אתה יכול להתחיל לראות הבדלים בצריכה של ארוחה אחת בלבד או שתיים מאחר ואתה נמצא זמן רב בלי אכילה.

לאילו הבדלים התכוון המשורר אם לא בהרכב הגוף ??

Bullet
09-06-07, 12:58
בקשר למחקר שהבאת.. לא כ"כ הבנתי מה הולך שם.
מה ההגבלה הקלורית ? מה אכלו האנשים?
אין הגבלה קלורית. אכלו בתחזוקה
איך ניתן להתקיים בכלל מארוחה ביום?? הם היו מאוד רעבים, אבל זה מחקר... לא הביאו להם יותר אוכל וכתוב במחקר המלא גם שהמשגיחים הכריחו אותם לרוקן את הצלחות עד הסוף :laugh:
נשמע לי הזוי.

שוב, אני רואה עדיפות לאכילה מרובה של ארוחות בעיקר כשמדובר בכמות גדולה של קלוריות.
גם אני
באשר לאכילה במשך 8 שעות, אני לא מכיר את השיטה ולא כ"כ מבין מה עומד מאחוריה. כשיהיה לי זמן אני אבדוק במה מדובר.
אם אתה רוצה מחקרים, לי יש בשפע

וכן, הוא אומר אין הבדל בין 3 ל-6 ארוחות. אתה יכול להתחיל לראות הבדלים בצריכה של ארוחה אחת בלבד או שתיים מאחר ואתה נמצא זמן רב בלי אכילה.

לאילו הבדלים התכוון המשורר אם לא בהרכב הגוף ??
הבדלים בריאותיים, הבדלים זמניים. ההבדלים בהרכב הגוף דווקא חיוביים

הנה.

erezg
09-06-07, 13:09
אין הגבלה קלורית. אכלו בתחזוקה

כשאני חושב על זה, זה דווקא די מתיישב לי.
תקן אותי אם אני טועה, מדובר באנשים ממוצעים עם מסת שריר לא גדולה ואחוז שומן נורמלי.
לכן, אין סיבה שיפרקו מסת שריר. עם זאת, ייתכן שירדו מעט בשומן.
שוב, אני בספק גדול מאד מאד שהם אכן אכלו לפי התחזוקה.
לא לאכול יום שלם ואז לאכול 2000 קלוריות בארוחה??

אני בטוח שאם היית לוקח למחקר מתאמנים עם מסת שריר ואחוז שומן לא גבוה, התוצאות היו שונות.

אם אתה רוצה מחקרים, לי יש בשפע

לא חייב מחקרים, רק להבין את הרעיון מאחורי השיטה.

הבדלים בריאותיים, הבדלים זמניים. ההבדלים בהרכב הגוף דווקא חיוביים

מהלך הפוסט, ניתן להבין שלא זו הכוונה.

Night_Wolf
09-06-07, 13:14

http://www.galeriacubarte.cult.cu/documento/00Tarzan.jpgטוב הפעם הגזמת שתקתי על התגובה הראשונה שלך על השניה אני אגיב ולא מענין אותי VIP יש לך או כל דבר סמכות אחרת פה תשמע טוב!:diractor:
א.פעם הבאה שאתה קורא לי מטומטם או מפגר או "בור" או איך שלא תבחר אני נישבע לך שאתה תצטער על זה ביוקר ואני אקח את הענין באופן אישי לא כדאי לך,אני בד"כ בן אדם שצוחק אם כולם ומכבד כל אחד בפורום או כל מי שמחוץ אליו וקשור לפיתוח גוף או ישראלבודי אבל אם אתה תנסה להראות לכולם כמה שאתה חכם שיושב בבית וקורא כל היום אבל הולך ברחוב ומקבל כאפות ותנסה להוכיח שאני מפגר או "בור" תצטער על זה!
ב.אני כבר ראיתי תמונות שלך יא שחיף! אז אתה מוזמן להעלות ולחלוק אותן פה ולהוכיח לפורום למה כן ממולץ לאכול כל 3 שעות מאשר שלא לאכול בכלל ולהראות כמו סומלי לבן.
ג.מענין את סבתא שלי הלקוחות של גיל שלא מרוצים לדעתי גיל איש מקצוע מצליח ואין סיבה שאם בן אדם ישקיע ויעמוד בתזונה ובתפריט שלו שלא לא יהיה מרוצה ואם אתה כזה מומחה תהיה תזונאי בעצמך וניראה לאן תגיע!

אין לי יותר מה להגיד לך מצידי הויכוח המטומטם הזה ניגמר ותחשוב אפילו שאתה נצחתה ואתה צודק, אבל אם אני יראה עוד עקיצה מימך חבל לך על הזמן.

Bullet
09-06-07, 13:16
כשאני חושב על זה, זה דווקא די מתיישב לי.
תקן אותי אם אני טועה, מדובר באנשים ממוצעים עם מסת שריר לא גדולה ואחוז שומן נורמלי.
לכן, אין סיבה שיפרקו מסת שריר. עם זאת, ייתכן שירדו מעט בשומן.
שוב, אני בספק גדול מאד מאד שהם אכן אכלו לפי התחזוקה.
לא לאכול יום שלם ואז לאכול 2000 קלוריות בארוחה??

אני בטוח שאם היית לוקח למחקר מתאמנים עם מסת שריר ואחוז שומן לא גבוה, התוצאות היו שונות.
לא חייב מחקרים, רק להבין את הרעיון מאחורי השיטה.
מהלך הפוסט, ניתן להבין שלא זו הכוונה.
חח אתה בספק גדול מאוד מאוד? אתה רוצה להגיד שהמחקר לא אמין או משהו?
למה אתה בטוח שהתוצאות יהיו שונות? אולי דווקא אצלם יהיו תוצאות טובות יותר? אתה לא בדקת, לא תוכל לדעת בוודאות.
הרעיון מאחורי השיטה הוא שבעת פירוק שומן תאי השומן פולטים חומר שנקרא adiponectin, והוא מעלה את הרגישות לאינסולין-->משפר partitioning. רעיון נוסף הוא שהגוף לא מפרק שריר כמו מטורף בטווח הקצר-מאוד (יום זה קצר מאוד). רעיון נוסף הוא שהגנום שלנו בנוי באופן הזה, ישנם דיעות של מדענים שטוענות שהאדם הקדמון לא אכל כל 3 שעות, אלא בילה את היום בעבודה ובציד, ובערב חזר הבייתה למשפחה עם צבי על הכתף שלו ובישל ארוחה ואכל את הצבי מהר מאוד (אכילה של כמות גדולה מאוד של אוכל במשך כמה שעות) כי לא היה לו מקרר לשים את הצבי כדי לשמור אותו לאח"כ.

עריכה: נייט וולף, זה רק אני או שכל פעם שמנסים לערוך דיון תרבותי, הגיוני, ומדעי אתה ישר מתחבא מאחורי מסת השריר שלך וצועק שהצד השני שחיף? ממתי אתה צריך להיות שרירי כדי להיות צודק?

erezg
09-06-07, 13:28
חח אתה בספק גדול מאוד מאוד? אתה רוצה להגיד שהמחקר לא אמין או משהו?
אני לא אמרתי כלום..:whistle:

למה אתה בטוח שהתוצאות יהיו שונות? אולי דווקא אצלם יהיו תוצאות טובות יותר? אתה לא בדקת, לא תוכל לדעת בוודאות.

בכל מקרה זה דיבורים בעלמא, אני רוצה לראות את הבנאדם שירעיב את עצמו יום שלם ואז ידחוף 3000 קלוריות בארוחה וגם לא יקיא את זה אח"כ.

הרעיון מאחורי השיטה הוא שבעת פירוק שומן תאי השומן פולטים חומר שנקרא adiponectin, והוא מעלה את הרגישות לאינסולין-->משפר partitioning. רעיון נוסף הוא שהגוף לא מפרק שריר כמו מטורף בטווח הקצר-מאוד (יום זה קצר מאוד).

נשמע מעניין, אבל כפי שאמרתי קודם, עם כל הכבוד, אני לא חושב שמישהו שפוי בדעתו מתכוון לבצע את זה ולו רק בשל אי הנוחות.

רעיון נוסף הוא שהגנום שלנו בנוי באופן הזה, ישנם דיעות של מדענים שטוענות שהאדם הקדמון לא אכל כל 3 שעות, אלא בילה את היום בעבודה ובציד, ובערב חזר הבייתה למשפחה עם צבי על הכתף שלו ובישל ארוחה ואכל את הצבי מהר מאוד (אכילה של כמות גדולה מאוד של אוכל במשך כמה שעות) כי לא היה לו מקרר לשים את הצבי כדי לשמור אותו לאח"כ.

לא ידעתי שהאדם הקדמון עסק בפיתוח גוף :mushy:.

Bullet
09-06-07, 13:33
אני לא אמרתי כלום..:whistle:
בכל מקרה זה דיבורים בעלמא, אני רוצה לראות את הבנאדם שירעיב את עצמו יום שלם ואז ידחוף 3000 קלוריות בארוחה וגם לא יקיא את זה אח"כ.
נשמע מעניין, אבל לא כפי שאמרתי קודם, עם כל הכבוד, אני לא חושב שמישהו שפוי בדעתו מתכוון לבצע את זה ולו רק בשל אי הנוחות.
לא ידעתי שהאדם הקדמון עסק בפיתוח גוף :mushy:.
יש כאלה בפורום של לייל, תסתכל תחת הכותרת IF bulk, הם טוענים שהם בכלל לא כ"כ רעבים. שזה די הגיוני, כי אחד הגורמים לרעב הוא האוכל עצמו.

המממ אני לא חושב לבצע את זה כרגע אבל מה שבטוח, אם ייצא לי לעבוד בקיץ הזה לפני הגיוס אני חושב לנסות דבר דומה, לקחת 50% מהחלבון במשך היום, והפחממות והשומן אחרי אימון עד הלילה.

אל תהיה bro, אתה יודע שהגוף של הסוס הממוצע לא שונה מהגוף של הבן אדם הממוצע. אה ולא נראה לי שהאדם הקדמון היה couch potato. מצאו עדויות שהחיילים של העמים הקדמוניים כמו היוונים קדמוניים וויקינגים ושבטים גרמניים היו ברמה אתלטית שקולה למתחרי האולימפיאדות שלנו.

m0she
09-06-07, 13:34
רגע נייטוולף, אני לא מבין. עד עכשיו אמרתם שאין לגיל אף לקוח לא מרוצה. עכשיו אמרתי שיש, אז אתה אומר שזה לא מעניין אותך. אתה מבין שאין מה לדבר איתך בכלל?
אתה יכול להעלב, זה לא מפריע לי כל כך. האמת שלא קראתי לך בור או אידיוט אפילו פעם אחת, למרות שבהחלט העברתי את הרעיון דרך התמונה.
אני לא מבין למה נראה לך שאני אמור להיות גדול אם אני בכלל לא מתאמן. עוד יותר לא ברור לי למה נראה לך שזה מעליב אותי שאתה קורא לי שחיף.

בינינו, כשיש לך שאלה שנינו יודעים איפה אתה מפרסם אותה. לך תשתה כוס מים קרים ותרגע.

Kachok
09-06-07, 13:35
יש כאלה בפורום של לייל, תסתכל תחת הכותרת IF bulk, הם טוענים שהם בכלל לא כ"כ רעבים. שזה די הגיוני, כי אחד הגורמים לרעב הוא האוכל עצמו.

המממ אני לא חושב לבצע את זה כרגע אבל מה שבטוח, אם ייצא לי לעבוד בקיץ הזה לפני הגיוס אני חושב לנסות דבר דומה, לקחת 50% מהחלבון במשך היום, והפחממות והשומן אחרי אימון עד הלילה.

אל תהיה bro, אתה יודע שהגוף של הסוס הממוצע לא שונה מהגוף של הבן אדם הממוצע. אה ולא נראה לי שהאדם הקדמון היה couch potato. מצאו עדויות שהחיילים של העמים הקדמוניים כמו היוונים קדמוניים וויקינגים ושבטים גרמניים היו ברמה אתלטית שקולה למתחרי האולימפיאדות שלנו.

לא כמו האוחצ'ות שהצבא מורכב מהם עכשיו

gal.T
09-06-07, 13:44
ארז,
IF זה הדבר הכי חם כרגע בז'ורנלים המדעיים, בכנסים בנושא תזונה, ובמיוחד בפורומים שונים. אני ראיתי כבר עשרות אנשים, אפילו בתקופה של ה'Warior Diet', שמתאמנים, מבצעים לוג מסודר, והתוצאות מבחינת השינויים בהרכב הגוף, נוחות ובמיוחד מבחינה בריאותית (זו הסיבה שזה נושא כלכך חם, כל הCaloric Restriction ו Intermittent Fasting) הם מאוד מעניינות.

עדיין לא דיברנו על זה הרבה כאן, אבל גם אני לא כלכך בעד צום מלא למתאמנים (למרות שמבחן המציאות מראה תוצאות טובות), ואני חושב שאנשים שמתאמנים יראו תוצאות קצת יותר טובות כאשר הם ישלבו קצת חלבונים בצום בסגנון PSMF.

אבל לא נכנס לזה כרגע, תבדוק את הנושא בעצמך ותווכח לדעת שהוא מאוד מעניין ומעלה תהיות, שוב (כל פעם אנו מבינים יותר כמה אנו מתעסקים בבולשיט), לגבי המגבלות התזונתיות שלנו בתור מתאמנים. דעתי היא שמבחן המציאות, כמבחן הקובע שכולם מדברים עליו כאן, אכן מראה שמעבר לחלבון ומאזן קלורי אין הרבה נתונים שמשפיעים בצורה משמעותית על המשוואה.

גל

Night_Wolf
09-06-07, 13:45
רגע נייטוולף, אני לא מבין. עד עכשיו אמרתם שאין לגיל אף לקוח לא מרוצה. עכשיו אמרתי שיש, אז אתה אומר שזה לא מעניין אותך. אתה מבין שאין מה לדבר איתך בכלל?
אתה יכול להעלב, זה לא מפריע לי כל כך. האמת שלא קראתי לך בור או אידיוט אפילו פעם אחת, למרות שבהחלט העברתי את הרעיון דרך התמונה.
אני לא מבין למה נראה לך שאני אמור להיות גדול אם אני בכלל לא מתאמן. עוד יותר לא ברור לי למה נראה לך שזה מעליב אותי שאתה קורא לי שחיף.

בינינו, כשיש לך שאלה שנינו יודעים איפה אתה מפרסם אותה. לך תשתה כוס מים קרים ותרגע.
כי אני ואליאב לא מתעסקים אם לוזרים מצטער...:1eye:
זה אתה אמרתה שיש ואמרתי לך שאם כבר יש אז כניראה שהם לא התמידו והשקיעו וחבל כי רק הם הפסידו מזה.
לא בידיוק נעלבתי פשוט זה מטריף אותי שזה שאתה חכם כלכך וקורא מאמרים כל היום זה נותן לך סיבה לקרוא לי בור ובהחלט הבנתי את זה מהתמונה ומהציטוט האחרון שלך של "לתופף על החזה ולצעוק ארו" בגלל זה הגבתי לך כמו שהגבתי והבטחתי לך שאם תעשה את זה שוב תצטער על זה מאוד כי אני לא ילד כאפות שישתוק לך ואני מבטיח לך את זה :happy: :whistle:
ושיש לי שאלה אני מפרסם אותה בVIP נכון כי אני מתענין ואני לא יודע כל דבר ואני לא גאון הדור אבל זה לא אומר שאתה תוכל לצחוק עלי.

אתה בכלל לא מתאמן?חחחח אני לא מופתע בכלל מישהו יקר לי הראה לי פעם תמונות שלך ותאמין לי שלא בכיתי שראיתי אותן!וקראתי לך שחיף כי אתה שוב כמו שציינתי התגובה שלך עיצבנה אותי אז רציתי להזכיר לך מי אתה:thumbdown:
עכשיו לנושא ואני הפעם באמת יגיד לך את זה פעם אחרונה אני מאמין ראיתי הוכחות שכל בודיבילדר או בן אדם שמתעסק בתחום בתור תחביבאוכל כל 3 שעות עכשיו אתה תאכל את ה2 ארוחות שלך ביום ותהנה מהמחקרים שלך ורק תשמור על הפה שלך שאתה פונה אלי:excl:

Bullet
09-06-07, 13:49
אבל נייט וולף, כשאתה שואל שאלות בפורום VIP וm0she וגל T או אני או כל אחד אחר עונים (זוכר את השאלה על התה הירוק?) אנחנו עונים על סמך מחקרים, לא על סמך "אני מכיר מתאמן בחדר כושר הוא שותה תה ירוק וואי איזה חטוב הוא נהיה אחושרמוטה יש לו וורידים בבייספססס!!!"
ואתה עכשיו אומר שאתה לא מכבד את המחקרים ואת המדע, אז אתה לא רואה פה סתירה מסויימת?

m0she
09-06-07, 13:50
אתה מזכיר לי מי אני בזה שאתה קורא לי שחיף? זה עצוב שאתה חושב שהמהות של אדם כלשהוא מסתכמת בהיקף הבייספס שלו. נראה לך שזה ישנה את הגישה שלי?

אני דווקא מדבר על אנשים שלא פספסו אימון ושקלו כל גרם במשקל אלקטרוני. היו רחוקים מלחפף, זה בטוח.

אתה מפגין פה דואליות מעניינת - מצד אחד, כל המחקרים לא מעניינים אותך. מצד שני, אתה בא לvip בשביל לקבל מחקרים על שאלות שמעניינות אותך.

אתה שוב חוזר על הטיעון של "כל אחד שאני מכיר אוכל 6 ארוחות ביום". כבר הסבירו פה הרבה פעמים למה הטיעון הזה לא תקף אבל אתה כמובן מתעלם מזה. אתה יכול לפנות לפורומים בחו"ל ולראות לוגים של אנשים שעושים דברים אחרת, כמו שגל סיפר.

אגב - זה אולי יהיה שוק עבורך, אבל בתקופה שפרסמתי תמונות דווקא כן אכלתי 6 ארוחות ביום.

Antonator1
09-06-07, 13:53
גלעד,
הנקודה שלי, של איגור ושל בולט הייתה שבסך הכל דברים כמו ספירת שעות ו - 6 ארוחות בדיוק קצת מיותרים. אני בטוח שאף אחד מאיתנו לא באמת אוכל 2 ארוחות ביום, אבל בהחלט אין צורך להתעסק יותר מדי בפרטים שלא באמת מקדמים אותך בצורה יוצאת דופן. כל אחד בוחר מה שמתאים ונוח לו מהדברים הללו. נגיד יש בן אדם שנוח לו לאכול 5 ארוחות ולא לספור 3 שעות - זה מה שהוא יעשה. נגיד ולבן אדם אחר יותר נוח לאכול 4 ארוחות בהפרשים של 4 שעות - זה מה שהוא יעשה. ולמעשה היעילות של התזונה של שניהם תהיה שווה. אתה מבין מה אני מנסה להעביר כאן?

gal.T
09-06-07, 13:53
כ
עכשיו לנושא ואני הפעם באמת יגיד לך את זה פעם אחרונה אני מאמין ראיתי הוכחות שכל בודיבילדר או בן אדם שמתעסק בתחום בתור תחביבאוכל כל 3 שעות עכשיו אתה תאכל את ה2 ארוחות שלך ביום ותהנה מהמחקרים שלך ורק תשמור על הפה שלך שאתה פונה אלי:excl:
זו לא הוכחה, זו הבחנה בנתון אחד שלא משנה כלום.

צר לי, אנחנו מכירים אישית ואני לא רוצה לפגוע בך, אבל אתה הרווחת כל מילה ומסר ממה שמשה אמר. אתה ידידי, מתנהג כמו אדיוט. תלמד להכיר בכך, לפתוח קצת את הראש, ואולי יקחו אותך ברצינות.

Night_Wolf
09-06-07, 13:56
אבל נייט וולף, כשאתה שואל שאלות בפורום VIP וm0she וגל T או אני או כל אחד אחר עונים (זוכר את השאלה על התה הירוק?) אנחנו עונים על סמך מחקרים, לא על סמך "אני מכיר מתאמן בחדר כושר הוא שותה תה ירוק וואי איזה חטוב הוא נהיה אחושרמוטה יש לו וורידים בבייספססס!!!"
ואתה עכשיו אומר שאתה לא מכבד את המחקרים ואת המדע, אז אתה לא רואה פה סתירה מסויימת?
אני לא אמרתי שאני לא מכבד את המחקרים ואת המדע,יש הרבה דברים שאני מסכים ואיתם וחלק שלא!
אני חושב שבן אדם מתעסק בBB באופן תחרותי או סתם בתור תחביב אם השקעה ללא תחרויות צריך לאכול כל שעתיים וחצי עד 3 שעות.
ובקשר לפוסט לתה ירוק התענינתי שאלתי קבלתי את התשובה שרציתי וזהו!

Bullet
09-06-07, 13:58
אני לא אמרתי שאני לא מכבד את המחקרים ואת המדע,יש הרבה דברים שאני מסכים ואיתם וחלק שלא!
אני חושב שבן אדם מתעסק בBB באופן תחרותי או סתם בתור תחביב אם השקעה ללא תחרויות צריך לאכול כל שעתיים וחצי עד 3 שעות.
ובקשר לפוסט לתה ירוק התענינתי שאלתי קבלתי את התשובה שרציתי וזהו!
ועם-זאת אתה מתעלם מהמחקרים שמביאים בקשר לתדירות הארוחות.
אם יהיה בודיבילדר במכון שלך שיגיד לך שבתקופה שהוא צרך תה ירוק הוא דווקא השמין בטרוף, אתה תסיק מפה שתה ירוק משמין?

זזתי לאימון פלג גוף עליון, רק 7 סטים לשריר גדול... כמה לא בודיבילדרי מצידי

Night_Wolf
09-06-07, 14:11
ועם-זאת אתה מתעלם מהמחקרים שמביאים בקשר לתדירות הארוחות.
אם יהיה בודיבילדר במכון שלך שיגיד לך שבתקופה שהוא צרך תה ירוק הוא דווקא השמין בטרוף, אתה תסיק מפה שתה ירוק משמין?

זזתי לאימון פלג גוף עליון, רק 7 סטים לשריר גדול... כמה לא בודיבילדרי מצידי

חחחחחחחח כן אני יאמין לו :)
ביום שזה יקרה כמובן:laugh:

כעקרון יש לכם הרבה יותר ידע מאשר שיש לי בעיקר לגל, אבל עדין זה לא אומר שאם אני לא מסכים אם המחקרים שלכם אני נחשיו "בור".
רק התרגזתי מהיציאה המפגרת של משה,משה אם אתה הייתה עושה ועובר מה שאני עברתי והשקעתי בישביל פיתוח גוף אולי למרות החוכמה שלך הייתה מראה קצת הערכה וסותם את הפה.

שבוע טוב

m0she
09-06-07, 14:16
1. מה שהשקעת או לא השקעת לא רלוונטי לדיון.
2. אם יש לך סיבה הגיונית [וכבר הסבירו פה יפה למה "הוא גדול והוא עושה ככה" זו לא סיבה הגיונית] לא להסכים עם המחקרים אתה מוזמן בפעם ה1000 להביא אותה.

Deja Vu
09-06-07, 15:00
חחח שמיר חמודי תסכים איתי שהתוצאות מדברות בעד עצמן? :1eye:

נ.ב - ברגעים אלה אתה כנראה משתרלל עכשיו בסילבר קטבולי מהתחת חחחחחחחחחחחחחחחח אל תדאג יש לנו עוד דברים לחגוג דבר איתי באיסיקיו

חחחחחח איזה בסוף לא הלכתי ושוב אתה מפספס את הנקודה כן הגעתה לתוצאות מרשימות ואני הראשון שישבח אותך על זה אבל עצם העובדה שהגעתה לאותם תוצאות בשש ארוחות לא אומר שזה מה שהוביל אותך לתוצאה זה רק נתון אחד

arbel2
20-05-08, 21:54
מקפיץ לטובת הציבור ,עלו פה הרבה נקודות טובות והנושא עלה היום שוב
.