PDA

צפה בגרסא המלאה : כאבים חוזרים בגב התחתון

guvi
14-10-06, 14:55
שלום!

אני מתאמן קבוע, ותיק 5 שנים, ומקפיד על 3 אימונים בשבוע Abc, רק שרגלים אני מעדיף לרוץ + סקאוטים שתיכף אפרט.
מזה כחודש שהתחלתי לעבוד על דדליפט וסקאוטים (במינון, התחלתי עם כ-5 סטים מכל אחד לשבוע, משקל נמוך)
שאחרי כל אימון כזה הופיעו לי כאבים בגב התחתון ונעלמו אחרי יום. לפני שבוע הכאבים החריפו, והופיעו גם אחרי אימון כתפיים. מאז אותו אימון כתפיים אני לא מתאמן, ועדיין יש כאבים שם אחרי מאמץ שלאו דווקא קשור בגב (ריצות, כדורגל).

למישהו כאן היה דבר דומה? מה כדאי לעשות? לראות אורטופד או שלתת לזה זמן לנוח ואולי זה יעבור לבד?

תודה רבה מראש!

Daniel-Barak
14-10-06, 16:36
אתה בטוח שאתה מבצע את התרגילים כראוי?

guvi
14-10-06, 16:41
לפני שבועיים עבדתי במשך שבוע (3 אימונים סה"כ) על כח (6 חזרות לסט, משקל גבוה מאוד). יכול מאוד להיות שהכאבים התחילו דווקא שם, וללא קשר לסקאוטים

sojgoon
14-10-06, 16:41
לך להיבדק לפי דעתי...אל תקח סיכונים, אתה לא צריך את זה.

- Idan -
14-10-06, 17:24
הכאבים הראשונים שנעלמו לאחר יום, ככל הנראה היו פשוט Doms בזוקפי הגב שלך. רלוונטי לחלוטין מאחר ואלו היו תנועות חדשות בשבילך. הכאבים שאתה מתאר אחרי זה, באים כמעט תמיד כתוצאה מטכניקה לקויה:

- אתה מתכופף קדימה.
- אתה לא שומר על הקשתה בגב וכך רוב העומס נופל על עמוד השדרה.
- אתה מציב את המוט גבוה מידי על הצוואר, מה שמגביר את העומס על עמוד השדרה.
- אתה לא שומר על מבט קדימה. מבט מושפל למטה גורר אחריו את הגוף להתכופף ואז שוב פעם יש לנו את הבעיה של הכיפוף קדימה.

ויכולים להיות עוד מיליון סיבות. לפעמים נדמה שהטכניקה טובה וזה מטעה. אם תוכל לצלם את עצמך, אני אנסה לראות מה לא בסדר. אני לא מתיימר להיות איזה מומחה, אבל אני חושב שאני אדע לזהות סקוואט טוב או לא טוב אם אני אראה אחד כזה.

לגבי דד ליפט, פשוט תשמור על גב ישר, מבט קדימה, מוט צמוד לגוף ככל הניתן. בנקודת ההרמה מהרצפה, כתפיים צריכות להיות אחרי המוט (כלומר המוט צריך ממש לגעת לך בשוקיים והחזה צריך להיות ממש מעליו). לפני כמה ימים ראיתי מישהו במכון שלי עושה דד ליפט בצורה כל כך גרועה, הגב שלו היה כמו לולב, ועוד חבר שלו עומד לידו ולא אומר לו כלום.

אם אתה לא מצליח להסתדר עם הסקוואט ועדיין מרגיש כאבים בזמן התרגיל, תנסה לעבור לפרונט סקוואט. גם אם תרצה בכוונה לבצע אותו בטכניקה לקויה ולהתכופף קדימה - אתה לא תוכל, אחרת המוט פשוט יפול קדימה. דבר נוסף, בפרונט סקוואט המוט יושב על הכתפיים ולא על הגב, מה שמפחית משמעותית את העומס על עמוד השדרה.

guvi
14-10-06, 20:14
לי דווקא נראה שהכאבים האלה נגרמו מהאימון כח שעשיתי במשך שבוע לפני שבועיים, ופחות קשור לסקאוט והדדליפט.

כשאני לוחץ על החוליות- אין אף אחת שכואבת, אבל כן כואב כשאני לוחץ על הרחב גבי בערך באמצע הגב הכאב הוא הכי חד. בעמוד שדרה אין כאב..

האם זה סימן מעודד? מה הסיכוי שזה לא משהו רציני?

בינתיים עד שיהיה שינוי אני לא מתאמן בכלל אנארובי. האם אירובי (ריצה) גם יכולה לסכן, ועדיף לא לרוץ?

שוב המון תודה.