PDA

צפה בגרסא המלאה : לקחת הפסקה מהקריאטין?

Deja Vu
12-06-07, 19:47
יש לי קילו קריאטין אם כל יום אני ייקח חמש גרם עד שייגמר החבילה זה ייפגע בי באיזשהו אופן?

Agoraphobic
12-06-07, 19:53
למה להפסיק?

maya
12-06-07, 19:55
למה להפסיק?
צריך לעשות פעם בכמה זמן הפסקה כי אחרת הגוף יפסיק ליצר לבד

Agoraphobic
12-06-07, 19:58
אוקיי. סבבה.. תודה

Bullet
12-06-07, 19:59
יש לך הוכחה לזה?

YONI
12-06-07, 20:06
הגוף לא יפסיק לייצר בכלל אלא יתרגל לקבל ממקור חיצוני וזה לא כל כך מומלץ
בגלל זה מפסיקים בשביל לתת לגוף להתאזן עם הקריאטין שהוא קיבל לעומת מה שהוא מייצר לא?

PcGunMan
12-06-07, 20:17
זה לא נכון....כי הגוף יגיב לקראטין 3-6 שבועות ולאחר מכן הוא פחות או יותר יפסיק להגיב להקראטין ואם נקח אותו זה סתם.. הגוף לא יספוג את קראטין..

Bullet
12-06-07, 20:18
זה לא נכון....כי הגוף יגיב לקראטין 3-6 שבועות ולאחר מכן הוא פחות או יותר יפסיק להגיב להקראטין ואם נקח אותו זה סתם היה גם הגוף לא יקלוט קראטין וגם בזבוז כסף
זה לא מדויק. אמנם הפעילות של נשאי הקריאטין תרד, אבל אם כדבריך, הקריאטין לא ייקלט, אז בסופו של דבר הגוף יבזבז את עודף הקריאטין שלו.

PcGunMan
12-06-07, 20:20
זה לא מדויק. אמנם הפעילות של נשאי הקריאטין תרד, אבל אם כדבריך, הקריאטין לא ייקלט, אז בסופו של דבר הגוף יבזבז את עודף הקריאטין שלו.
מי אמר שהוא לא יבזבז?
לא קורה שלאחר סיקל של קראטין יורדים טיפה במשקלי עבודה לעומת המשקלים שהיית בסיקל

עריכה: תקן אותי אם אני טועה זה די נגרם מזה לא?

Bullet
12-06-07, 20:24
מי אמר שהוא לא יבזבז?
לא קורה שלאחר סיקל של קראטין יורדים טיפה במשקלי עבודה לעומת המשקלים שהיית בסיקל

עריכה: תקן אותי אם אני טועה זה די נגרם מזה לא?
אם הוא יבזבז את עודפי הקריאטין, אז הוא יהיה חייב לחזור למצב של ספיגת קריאטין מהקריאטין שאתה מתסף בו. לכן מה שאתה אומר לא הגיוני. הקטע הוא שצריך כמות קטנה מאוד של קריאטין כדי לתחזק, משהו כמו 2-3 גרם ביום.

PcGunMan
12-06-07, 20:26
אם הוא יבזבז את עודפי הקריאטין, אז הוא יהיה חייב לחזור למצב של ספיגת קריאטין מהקריאטין שאתה מתסף בו. לכן מה שאתה אומר לא הגיוני. הקטע הוא שצריך כמות קטנה מאוד של קריאטין כדי לתחזק, משהו כמו 2-3 גרם ביום.
נכון מאוד..לכן אני לא לוקח יותר ממנת קרטאין אחת בשווי של 5 גרם ליום
ודעתי שיטת העמסה הזאת היא לא משהו גם יש ספיחה רבה יותר של נוזלים וגם מה שאמרת

Deja Vu
13-06-07, 14:51
למישהו יש מחקר שמוכיח שהגוף מתרגל לקריאטין ממקור חיצוני זה פוגע במשהו?

Bullet
13-06-07, 15:01
למישהו יש מחקר שמוכיח שהגוף מתרגל לקריאטין ממקור חיצוני זה פוגע במשהו?
לא, אבל הם יגידו לך שככה זה, ולא צריך מחקר. ושהמחקרים לא באמת מציגים את המציאות כפי שהיא, אלא כפי שהרופאים רוצים שאנחנו נחשוב שהיא

יותם טלר
13-06-07, 15:57
הסיבה היחידה שמומלץ להפסיק את השימוש הרציף בקראטין אחת לתקופה, הינה כמקדם בטיחות.
ההגיון הבריא אומר, שקיימת סכנה שבמתן אקסגוני של חומר המיוצר בגוף, קיימת סכנה של הפסקת הייצור האוטונומי.

ההצהרה שקריאטין יחדל מלהיות מיוצר בגוף הינה חסרת ביסוס, מחקרים ארוכי טווח (עד כשנה למיטב ידיעתי) לא אימתו את החשש ולא גרמו להפסקת הייצור הטבעי בגוף הנבדקים.

יותם.

Bullet
13-06-07, 16:31
קרניבור, זה כמו להגיד שאם נאכל הרבה כולסטרול, ייצור הכולסטרול בגוף ייפסק

Kachok
13-06-07, 16:33

אבל מצד שני אפשר לראות תופעה כזו במתן אקסוגני של טסטוסטרון

m0she
13-06-07, 16:58
השאלה היא האם הבקרה על ייצור הקריאטין דומה לבקרה על ייצור הטסטוסטרון. אי אפשר להסיק מתהליך אחד לשני סתם. האם הגוף יפסיק לייצר חומצות אמינו לא חיוניות אם נאכל הרבה מהן באופן קבוע? הרשה לי לפקפק. אז צריכים לעשות הקבלות מתאימות, תוך היכרות עם המסלולים המטבוליים.

Kachok
13-06-07, 16:59
השאלה היא האם הבקרה על ייצור הקריאטין דומה לבקרה על ייצור הטסטוסטרון. אי אפשר להסיק מתהליך אחד לשני סתם. האם הגוף יפסיק לייצר חומצות אמינו לא חיוניות אם נאכל הרבה מהן באופן קבוע? הרשה לי לפקפק. אז צריכים לעשות הקבלות מתאימות, תוך היכרות עם המסלולים המטבוליים.

גם נכון לא חשבתי על זה לעומק....צורת הפעולה של המערכת ההורמונלית ומערכת הפקת האנרגיה בתאים/שריר שונות לגמרי

יותם טלר
13-06-07, 16:59
אני מסכים איתך, הצגתי את הסיבה לחשש מתיסוף ארוך טווח בקריאטין - לא תמכתי בה.

כפי שאמר קאצ'וק, ישנן ראיות למקרים בהן ישנם סיבוכים כתוצאה ממתן אקסגוני של חומרים שגופנו מייצר, כלומר ההגיון המנחה אותנו לתהות על השלכותיו של התיסוף בקריאטין הינו בריא ומבוסס.
אשמח מאד לשמוע שנערכים מחקרים נוספים על הנושא, שלא נבדק באופן יסודי מספיק - כמו דילמות רבות בהן אנו מתחבטים בהקשר של תזונה ופיתוח הגוף.

gil-Nissim
13-06-07, 17:05
אני מסכים איתך, הצגתי את הסיבה לחשש מתיסוף ארוך טווח בקריאטין - לא תמכתי בה.

כפי שאמר קאצ'וק, ישנן ראיות למקרים בהן ישנם סיבוכים כתוצאה ממתן אקסגוני של חומרים שגופנו מייצר, כלומר ההגיון המנחה אותנו לתהות על השלכותיו של התיסוף בקריאטין הינו בריא ומבוסס.
אשמח מאד לשמוע שנערכים מחקרים נוספים על הנושא, שלא נבדק באופן יסודי מספיק - כמו דילמות רבות בהן אנו מתחבטים בהקשר של תזונה ופיתוח הגוף.
בן כמה אתה אחי ?
:huh:

יותם טלר
13-06-07, 17:11
בן כמה אתה אחי ?
:huh:
23, למה אחי?

gil-Nissim
14-06-07, 01:53
23, למה אחי?
סתם אחי,כי אמרת שאתה עובד בחנות,ובתמונה אתה ניראה קטן,יעני לא במסה ובגוף..
אלה בפנים כזה ממה שרואים חשבתי אתה בן 17 חח..
לילה טוב ואנבולי אחי.
:sbb4:

P-a-n-1-c
14-06-07, 09:39
סתם אחי,כי אמרת שאתה עובד בחנות,ובתמונה אתה ניראה קטן,יעני לא במסה ובגוף..
אלה בפנים כזה ממה שרואים חשבתי אתה בן 17 חח..
לילה טוב ואנבולי אחי.
:sbb4:

הוא דווקא נראה בן 23 (במציאות יענו)
איך אתה מבין משהו מהפנים שלו בתמונה?? לא זיהיתי אותו בגרוש כשבאתי לחנות רק עד שהוא אמר "שלום אני יותם".