PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר לתפריט למאסה לשחיף ....

roy makaay
13-06-07, 11:37
תראו דיי נידפקתי...אני 174 ס"מ ושוקל 55 קילו, בעיברית קוראים את זה שחיף..
התחלתי להתאמן בבית וכל זה ויש שיפור בכוח אבל לא במראה..חוץ מררבעיית ריבועים בבטן..
עכשיו אני רוצה להתחיל מסה ולעבוד בחד"כ אבל זה נראה לי אחד המבאסים להתחיל את זה בקיץ, ולכן רציתי לבקש עצות שאם וכאשר אני יחליט להתחיל לעשות מסה עכשיו, אז אני יעלה בכמה שפחות שומן..
יש עצות בקטע הזה או שאני הולך להגיע לאיזה 16% שומן ולהראות גרוע בקיץ?
עוד שאלה קטנה בקשר לתפריט מסה.. אם אני משלב בתקופת המסה אירובי אני צריך לקחת בחשבון את הקלוריות שאני שורף באירובי ולאכול יותר בגללן בשביל להגיע למאזן חיובי??

Bodybuilder
13-06-07, 11:42
בעיברית קוראים את זה שחיף:clap:

שמע גבר,אתה כמו שאמרת שחיף ! אין לך מה לפחד במצב שלך לעלות ב % שומן!
אני מציע לך להתחיל מסה מלוכלכת 2-3 חודשים,לראות איך מתקדם,ואז לעבור לעליה במסה נקיה ! אבל גם זה תלוי לאחוזי שומן שיש לך עכשיו ! יכול להיות שאתה רזה על % שומן גבוה ,גם זה יכול להיות.

toxicity
13-06-07, 11:42
עדיף אחוז שומן גבוה מאשר מטר 75 על 55..

יותם טלר
13-06-07, 16:16
תראו דיי נידפקתי...אני 174 ס"מ ושוקל 55 קילו, בעיברית קוראים את זה שחיף..
התחלתי להתאמן בבית וכל זה ויש שיפור בכוח אבל לא במראה..חוץ מררבעיית ריבועים בבטן..
עכשיו אני רוצה להתחיל מסה ולעבוד בחד"כ אבל זה נראה לי אחד המבאסים להתחיל את זה בקיץ, ולכן רציתי לבקש עצות שאם וכאשר אני יחליט להתחיל לעשות מסה עכשיו, אז אני יעלה בכמה שפחות שומן..
יש עצות בקטע הזה או שאני הולך להגיע לאיזה 16% שומן ולהראות גרוע בקיץ?
עוד שאלה קטנה בקשר לתפריט מסה.. אם אני משלב בתקופת המסה אירובי אני צריך לקחת בחשבון את הקלוריות שאני שורף באירובי ולאכול יותר בגללן בשביל להגיע למאזן חיובי??

1. מנסיוני, רוב האנשים נוטים בהתחלה לעלות במאסה בצורה יחסית נקייה, לא הייתי נרתע מלהתחיל עלייה במסה כרגע. אל תתחיל עם תפריט של 3000 קלוריות, אלא העלה את הצריכה הקלורית שלך (מנקודת המוצא הנוכחית) בצורה איטית, מסודרת ומבוקרת, עד שתבחין בעלייה הדרגתית במשקל. ברגע שאתה מתחיל לעלות בקצב רצוי, שמר את הצריכה הקלורית עד שתתקע.
נתקעת? הוסף 300 קלוריות לתפריט, ותמשיך לעלות לאט לאט, חזור על התהליך במידת הצורך.

2. אתה צריך להגיע למאזן קלורי חובי ע"מ לעלות במסה, משמע אם הוצאת קלוריות עליך לקחת אותן בחשבון. הוצאת 200 קלוריות באירובי? החזר אותן לגוף בסיום הפעילות (או במועד אחר באותה יממה).

**אגב, שים לב שאם מטרת היא לבצע אירובי על מנת לצמצם עלייה בשומן, הייתי מציע לך לנפץ את בועת האשליות כבר עכשיו - החשיבות היחידה של הפעילות האירובית בהקשר של שריפת שומן הינה "קאונטר פרודוקטיבית" (מה המצב גלוש :bye1: ) בכך שהיא מאפשרת לגרוע קלוריות מן המאזן היומי.

יותם.

Bullet
13-06-07, 16:36
לא ממש נכון Carnivore. אירובי, או כל פעילות גופנית מעלה את הרגישות לאינסולין ובדרך כלל יוצרת איזה אפקט של partitioning גם ע"י זה וגם ע"י פיצוי-היסף. השאלה היא כמה אירובי, ובאיזה עצימות כאשר אם נתאמן יותר מדי בסופו של דבר זה יהיה counter-productive כי זה פוגע בגדילה.

Vin diesel
13-06-07, 16:37
אימון יתר?

יותם טלר
13-06-07, 16:45
לא ממש נכון Carnivore. אירובי, או כל פעילות גופנית מעלה את הרגישות לאינסולין ובדרך כלל יוצרת איזה אפקט של partitioning גם ע"י זה וגם ע"י פיצוי-היסף. השאלה היא כמה אירובי, ובאיזה עצימות כאשר אם נתאמן יותר מדי בסופו של דבר זה יהיה counter-productive כי זה פוגע בגדילה.
מה כוונתך ב"אפקט של Partitioning"?

אה, וכמובן שאשמח לראות סימוכין לטענות אלו (למען הסר ספק - לא בנימה צינית ושוללת, באמת שאשמח לקרוא).

Bullet
13-06-07, 16:49
מה כוונתך ב"אפקט של Partitioning"?

אה, וכמובן שאשמח לראות סימוכין לטענות אלו (למען הסר ספק - לא בנימה צינית ושוללת, באמת שאשמח לקרוא).
Partitioning זה כשקלוריות נכנסות לשרירים במקום לשומן/שימוש לאנרגיה
ההגיון הוא שנניח אתה שורף באירובי 300 קלוריות, אז אתה יכול להרשות לעצמך 350, וה50 ילכו או לפיצוי-היסף של גליקוגן, או לאיזה הסתגלות מטבולית/שרירית אחרת.

סימוכין אני אביא... רק לא חושב שזה יהיה היום

roy makaay
14-06-07, 01:19
אוקיי תודה במיוחד carnivore
אני נראה ירשם למכון עוד שבוע-שבועיים, האימונים הבייתיים יתנו לי בסיס לא רע עד אז, ונתחיל מסה למרות שזה קצת מדכא להשמין בקיץ בע...

gal.T
14-06-07, 13:10
1.החשיבות היחידה של הפעילות האירובית בהקשר של שריפת שומן הינה "קאונטר פרודוקטיבית" (מה המצב גלוש :bye1: ) בכך שהיא מאפשרת לגרוע קלוריות מן המאזן היומי.
יותר משעשע זה שאתה, צוחק עלי, על משהו שקשור לשפה והתבטאות. מר אבן שושן, או שמא הכינוי 'אממ ממ ממ, אפפ פפ פפ' הינו יותר עדכני.
ההגיון הוא שנניח אתה שורף באירובי 300 קלוריות, אז אתה יכול להרשות לעצמך 350, וה50 ילכו או לפיצוי-היסף של גליקוגן, או לאיזה הסתגלות מטבולית/שרירית אחרת.
לא הבנתי כלכך את כוונתך.

ואני גם לא כלכך חושב שלאימון האירובי הממוצע שאנו עושים יהיה אפקט מסויים על הרגישות לאינסולין או על הp-ratio. מאגרי הגליקוגן בשרירים כמעט ולא מושפעים, בעיקר בכבד, אין תגובות הורמונליות (קטכולאמינים, גלוקגון, קורטיזול וקצת ירידה באינסולין. לא רציני) או גנומיות (כל מה שקשור להפעלת סינטזת החלבונים) רציניות, ככה שהאפקט יהיה מינימלי, אם בכלל. רוצה לקבל אפקט, תגביר עצימות, זמן, רק שהבעיה היא שנדדת לכיוון היותר קיצוני שיהיה כבר קאונטר-פרודקטיבי |שתוק| (התאוששות פחות טובה, אדפטציה אירובית על פני אנאירובית, סכנה לאימון יתר).

יתרונות פטנציאלים לטעמי הם:
1. אפשרות לאכול קצת יותר, למי שמטבעו הוא זללן וזה מוסיף לו הרבה שומן בבאלקינג.
2. מצד שני יש אנשים שאירובי דווקא פותח להם את התאבון, שזה גם טוב (או ההפך, זה משתנה).
3. כושר אירובי שיכול לעזור גם באימוני משקולות, בבריאות (במיוחד בגלל שאנו מוסיפים משקל, אפילו אם הוא שריר), בניוד השומן וזרימת הדם, ואולי במראה מבחינת ספיחת נוזלים.
4. מעבר יותר קל לחיטוב בגלל הבעיה בהסתגלות לאירובי במאזן שלילי.
5. הרבה הבטים פסיכולוגים שקופצים לראש ואין לי כוח לפרט.
6. אם בכל זאת משלבים פעילות רצינית עם אפקט רציני כמו HIIT, בהתאמה לאימוני משקולות בעצימות יותר נמוכה, ועושים משהו בסגנון של בוקר\ערב, אז כן, אני חושב שבהחלט אפשר לקבל אפקט על הP-ratio.
7. אפשר לשמוע הרבה עדויות מאנשים שעולים ככה יותר נקי. וכמה שזה שרירותי לצאת בהצהרות ובמעשים על סמך כמה עדויות אנקדוטליות, יש לזה פוטנציאל מסויים לעבוד ולא יזיק לנסות. |אולי ניוד השומן קשור לזה|
8. כל הכוסיות נמצאות בסצינת האירובי ובפחות במשקולות.
9. כש'8' נאמר, אני לא רואה טעם להמשיך.

גל

Vin diesel
14-06-07, 13:20
גל,תענוג לקרא את האודעות שלך.תותח!

roy makaay
14-06-07, 14:22
חחח באמת תודה על הפירוט גל , סבבה נראה לי אני ישלב אירובי לא משהו חזק יותר מדי, 15 דק' ריצה ו15 דק' אופניים או משהו כזה.