PDA

צפה בגרסא המלאה : מספר חזרות גדול לבטן ולרגליים

ice13
18-06-07, 18:29
אני רוצה לעשות פיצול של פלג גוף עליון (ימים א',ג,ה') ותחתון (ב',ד)! עליון- חזה, גב, כתפיים, ידיים, תחתון- רגליים, בטן, גב תחתון.

אני לא יכול להגיע כל השבוע למכון אלא רק בימים של פלג הגוף העליון (יש כמה סיבות, לא משנה מהם כרגע)!
אז אני נאלץ לעשות את הפלג גוף תחתון בבית! רגליים אני יעשה סקוואט עם משקוליות שיש לי, ובטן אני יעשה כפיפות בטן והרמת רגליים....
עכשיו, השאלה שלי היא: אם אני עושה מספר חזרות גדול בבטן ורגליים לא תיהיה היפוטרפייה כלל?
לא ממש חשוב לי שהרגליים יהיו יפות אלא רק שיהיה בהם כוח, אבל אני רוצה שיראו קוביות אבל אני יוכל להגיע לזה עם אימון חזרות מרובה?
אם למישהו יש להציע אלטרנטיבה ביתית לתרגילים של בטן, רגליים וגב תחתון שקשה לעשות (מספר חזרות קטן) אני ישמח....

ran_z
18-06-07, 18:37
עכשיו, השאלה שלי היא: אם אני עושה מספר חזרות גדול בבטן ורגליים לא תיהיה היפוטרפייה כלל?

לא ממש חשוב לי שהרגליים יהיו יפות אלא רק שיהיה בהם כוח, אבל אני רוצה שיראו קוביות אבל אני יוכל להגיע לזה עם אימון חזרות מרובה?

אם למישהו יש להציע אלטרנטיבה ביתית לתרגילים של בטן, רגליים וגב תחתון שקשה לעשות (מספר חזרות קטן) אני ישמח....

1. השאלה מזה אצלך מס' חזרות גדול? מס' החזרות שנמצא הכי יעיל להיפרטרופיה זה 6-12 , 15 גג, מס' חזרות מעבר לכך לא יעבו את סיבי השריר ביעילות.

2. גם בעבודה בטווחים סיבולתיים של הרגליים יהיה חיזוק של שרירי הרגליים, כמובן לא ביעילות כמו בטווחים שיעילים לכח כלומר מס' חזרות נמוך, אבל יהיה שיפור, השיפור לא ימשך לאורך זמן.

3. ללא ציוד מתאים והשגחה, אין לי להציע לך בעבודה ביתית עבודה על מספר חזרות קטן מחשש לפציעות.

ice13
18-06-07, 18:40
גדול מאוד, בסביבות מאה!

ice13
18-06-07, 18:42
מה לגבי הבטן?

ran_z
18-06-07, 18:44
מאה חזרות ידידי זה כבר גובל באימון אירובי, תלוי כמובן במשך הזמן שאתה מבצע את 100 החזרות, על היפרטרופיה כמובן אין אל מה לדבר. שיפור יהיה ברכיבי הסיבולת והמנגנון האירובי.

ran_z
18-06-07, 18:47
מה לגבי הבטן?

קוביות בבטן העיניין קצת שונה, כי פה כבר מעורבים גורמים של אחוז שומן וגנטיקה.
אתה מוזמן ללכת בשבת לים ולראות בכיף נערים בני 15 שופעים בקוביות בבטן, הסיבה כי הם שחיפים.
אתה לא חייב אימון היפרטרופיה בבטן בשביל לראות קוביות, אחוז שומן נמוך וגנטיקה יכולות לעשות את העבודה גם לבד.