PDA

צפה בגרסא המלאה : זיכרון שריר ?

ari
07-09-06, 16:13
קראתי באחת התגובות שיש דבר שנקרא זיכרון שריר .
אם לקח לי להגיע למסת שרירים מסויימת בזמן מסויים
ואז נגיד עשיתי הפסקה וחזרתי למסת שרירים קודמת
הזמן שיקח לי להגיע חזרה למסת השרירים שצברתי יהיה קטן באופן משמעותי ?
אם כן, עד כמה משמעותי ?

Gil-G
07-09-06, 16:15
אני לא יודע בכמה משמעותי אבל בהחלט יש הבדל

אגב... זיכרון שריר זה משהו שיש לו תוקף או שהוא נחלש עם הזמן?

PcGunMan
07-09-06, 16:15
זה היה פחות משמעותי אבל זה הכל תולי בזונה שלך
אני נסעתי לחודש לאמריקה אומנם שמרתי יחסית על תוזנה אימונים ממש פחות וכשחזרתי תוך 4 5 ימים עם תוזנה נכונה אימונים טובים חזרתי למסה
אבל עוד פעם הכל תלוי בתזונה שלך ובאימונים

-Bk
07-09-06, 16:19
כן יש כזה דבר שנקרא זיכרון שריר, הוא משמעותי אפילו מעוד .. ומן הסתם קשור לתזונה ...
Gil-G בעיקרון זה נחלש קצת עם הזמן... תלוי על כמה זמן מדובר ? חודש ? שנה ? 10 שנים ?
וPcGunMan אני מאמין שאצלך פשוט השריר מהתמלא בחזרה נוזלים וגליקוגן עקב החזרה לאימונים סדירים ותזונה הולמת, בחודש לא יורדים בכמות כלכך גדולה של שריר...

אהוד
07-09-06, 16:21
אני לא התאמנתי חצי שנה , אחרי שלפני זה התאמנתי יותר מחצי שנה
באימון הראשון והשני נתפסו לי השרירים ואחרי זה העלתי משקלים מהר מאוד , ועכשיו אני מרגיש אחרי חודש שאני יכול לעבור לתוכנית אחרת .

אני לא בדיוק יודע מה זה אומר מבחינה פיזית , אבל נראה לי שזה בערך כמו שומן , אם אתה מרזה אז אתה מרוקן את השומן מהתאים שלו , ובגלל זה הרבה יותר קל להשמין שוב כי התאים כבר נמצאים ולא צריך לבנות אותם

-Bk
07-09-06, 16:22
מערכת שונה לגמרי אין מה להשוות.... אבל כן החזרה הרבה הרבה יותר מהירה מהתהליך הראשוני של האימונים, חוצמזה שתמיד בהתחלה מתקדמים מהר, גם בהתחלה שהלכת למכון אם אתה זוכר את התקופה עלית מהר במשקלים נכון ?

Takima
07-09-06, 16:49
זה היה פחות משמעותי אבל זה הכל תולי בזונה שלך
אני נסעתי לחודש לאמריקה אומנם שמרתי יחסית על תוזנה אימונים ממש פחות וכשחזרתי תוך 4 5 ימים עם תוזנה נכונה אימונים טובים חזרתי למסה
אבל עוד פעם הכל תלוי בתזונה שלך ובאימונים
:huh:

NIRAN
07-09-06, 17:09
התפספסה לו ה ת

ari
07-09-06, 17:22
מערכת שונה לגמרי אין מה להשוות.... אבל כן החזרה הרבה הרבה יותר מהירה מהתהליך הראשוני של האימונים, חוצמזה שתמיד בהתחלה מתקדמים מהר, גם בהתחלה שהלכת למכון אם אתה זוכר את התקופה עלית מהר במשקלים נכון ?
כן אני זוכר .. תקשיב מה הסיפור איתי
התאמנתי בערך חודש ברצף, השקעתי עליתי יפה במשקלים ל50 קילו בערך במכונות
ואז בגלל המלחמה (גר בצפון=\) לא התאמנתי בערך חודש
עכשיו חזרתי להתאמן ואני דוחק בסביבות ה30-40 , זה רק זמני, ז"א צפוי לי לחזור למשקלים שהתאמנתי איתם מקודם במהירות?

Red_Hot
07-09-06, 19:08
אני לא התאמנתי חצי שנה , אחרי שלפני זה התאמנתי יותר מחצי שנה
באימון הראשון והשני נתפסו לי השרירים ואחרי זה העלתי משקלים מהר מאוד , ועכשיו אני מרגיש אחרי חודש שאני יכול לעבור לתוכנית אחרת .

אני לא בדיוק יודע מה זה אומר מבחינה פיזית , אבל נראה לי שזה בערך כמו שומן , אם אתה מרזה אז אתה מרוקן את השומן מהתאים שלו , ובגלל זה הרבה יותר קל להשמין שוב כי התאים כבר נמצאים ולא צריך לבנות אותם
כשאתה משמין אתה לא מוסיף עוד תאים (היפרפלזיה) אתה רק מגדיל את אלו הקיימים (היפרטרופיה).

ובעיקרון לפי D.J. Millward זיכרון שריר זה רקמות השריר והרקמות שמסביביהן (פאשיה ושות') שנמתחו עקב הגדילה במסה. לאחר הפסקה יהיה קל יותר לחזור למסה כי הרקמות כבר משוחררות. אני אגב איתו בנושא הזה.

-Bk
07-09-06, 19:10
כשאתה משמין אתה לא מוסיף עוד תאים (היפרפלזיה) אתה רק מגדיל את אלו הקיימים (היפרטרופיה).

ובעיקרון לפי D.J. Millward זיכרון שריר זה רקמות השריר והרקמות שמסביביהן (פאשיה ושות') שנמתחו עקב הגדילה במסה. לאחר הפסקה יהיה קל יותר לחזור למסה כי הרקמות כבר משוחררות. אני אגב איתו בנושא הזה.
שומן דווקא כן מבצע היפרפלזיה, תאי שריר לא מבצעים זאת (וגם זה חלק טוענים שכן אבל בכמות מזערית ולא משהו שממש משפיע ... )

Red_Hot
07-09-06, 19:12
שומן דווקא כן מבצע היפרפלזיה, תאי שריר לא מבצעים זאת (וגם זה חלק טוענים שכן אבל בכמות מזערית ולא משהו שממש משפיע ... )
מאיפה הבאת שתאי שומן מבצעים היפרפלזיה?

Bullet
07-09-06, 19:33
מאיפה הבאת שתאי שומן מבצעים היפרפלזיה?
הם כן. כשתאי השומן בגוף מתמלאים יותר מדי, נוצרים תאי שומן חדשים.
ואז יותר קשה להרזות.

Danielllo
07-09-06, 19:54

הקשיבו לבחור סיים לימוד בתזונה :) BK אתה תותח על אחי!!!:1eye:

אגב מה השם הפרטי שלך?!?!?:ph34r:

sojgoon
07-09-06, 21:04
:huh:

OMG עד שהבנתי!!! וואיי איך פרצתי בצחוקקק יא אללההההה חחחחחחח
הכל תלוי בזונ* שלך :D
משפט לפנים

NIRAN
07-09-06, 23:44
גל או מישהו פעם כתבו על זה, זה רקמת מחברת שעוטפת את השריר והיה בפוסט הזה תוכנית למתוח תרקמה הזאת וככה לגרום לשריר לגדול מהר יותר וכמו כן היה כתוב שחוסר מתיחה יכול פיזית למנוע את גדילת השריר.

Red_Hot
08-09-06, 00:16
גל או מישהו פעם כתבו על זה, זה רקמת מחברת שעוטפת את השריר והיה בפוסט הזה תוכנית למתוח תרקמה הזאת וככה לגרום לשריר לגדול מהר יותר וכמו כן היה כתוב שחוסר מתיחה יכול פיזית למנוע את גדילת השריר.
אכן:
http://www.abcbodybuilding.com/magazine/fascialstretching.htm
עליתי עכשיו 6 ס"מ בגב בתוך 3 חודשים בזכות זה. וזה לא רע בכלל...

NIRAN
08-09-06, 00:18
ואללה אתה עושה תמתיחות האלו?
מה עם עליית הקיפים בידיים לדוגמא?

mr popo
08-09-06, 00:44

זה היה אני :disgust:
הנה השרשור
http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=4589&page=2&highlight=%E6%EB%F8%E5%EF+%F9%F8%E9%F8
זה באמת נושא מעניין....
אני מאוד ממליץ למי שבאמת רוצה לחפור בנושא ללמוד קצת על DOGGCRAP, שמסתמכת פחות או יותר על אותם עקרונות.

פופו.

Shirel
08-09-06, 14:03
חייבים לבצע את המתיחות עם משקולות או שאפשר בלי?
ומתיחות שלא באימון, סתם חצי שעה לעשות מתיחות ייתן אפקט דומה? או שחייבים את הפאמפ וכל העסק הזה?

NIRAN
08-09-06, 17:24
סליחה פופו כל הקרדיט לפופו! חחח