PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה בקשר שסוג הדדליפיט

tal_s
26-06-07, 19:05
איך מומלץ לעשות את הדדליפט אם התרגיל מיועד בעיקר להמסטרינג
http://www.exrx.net/WeightExercises/Hamstrings/BBStraightLegDeadlift.html
או
http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBDeadlift.html

ואם אפשר להביא לי קישור לאתר אם תנועות הכי נכונות שאפשר לשני הדדליפטים או שהאתר הזה מדגים אותם בסדר?:boxing:

tbm
26-06-07, 19:10
התרגיל הראשון ממש לא מומלץ.

Sagilevi
26-06-07, 19:18
tbm עשית קורס ווינגיט נכון? מה אמרו לכם שה-Deadlift הרגיל בטכניקה נכונה פוגע בגב או לא?

tbm
26-06-07, 19:22
tbm עשית קורס ווינגיט נכון? מה אמרו לכם שה-Deadlift הרגיל בטכניקה נכונה פוגע בגב או לא?

את האמת לא ממש זוכר. בגדול הם שוללים המון דברים שם בגלל דברים קטנים. אישית אני חושב שדד ליפט עלול לפגוע בגב בגלל העומסים אבל STIFF LEG הרבה יותר גרוע. וינגייט יודעים מה הם מדברים אבל לפעמים ממש מגזימים.

Sagilevi
26-06-07, 19:45
זה נכון שאם מעלים משקלים בהדרגה הגב מסתגל ומתחזק ואז אין עומס? או שזה לא נכון?
יש לווינגיט או לך איזה תרגיל שמהווה תחליף (פחות טוב) שיש עליו פחות מחלוקת בנוגע למזיק/לא מזיק?

תודה מראש.

tbm
26-06-07, 19:52
זה נכון שאם מעלים משקלים בהדרגה הגב מסתגל ומתחזק ואז אין עומס? או שזה לא נכון?
יש לווינגיט או לך איזה תרגיל שמהווה תחליף (פחות טוב) שיש עליו פחות מחלוקת בנוגע למזיק/לא מזיק?

תודה מראש.

אין ספק שהגב מתחזק אך לרוב הבעיה עם שרירי הגב היא לא השאלה אם הם חזקים או לא אלא העומס שהם מפעילים על החוליות (כוחות דחיסה) שבעתיד עלול בע"מ לגרום לבעיות. על מה אתה רוצה לעבוד שאתה מחפש תרגיל?

Sagilevi
26-06-07, 19:57
אני עושה תוכנית FBW עם תרגילים בסיסיים בעיקר שיעזרו לי לחוזק כללי של הגוף.
לא נראה לי שאני מחפש בדדליפט איזה עבודה על שריר מסויים כי אני יכול לעשות פשוט סקוואט מלא רחב יותר ולהוסיף Back Extension.

אבל אם אני אצטרך להרים משהו כבד מהרצפה אז בטח תהיה לי בעיה לא?
יכול להיות שאני אעבוד בעבודה שאני אצטרך להרים דברים כבדים.

tbm
26-06-07, 20:03
אני עושה תוכנית FBW עם תרגילים בסיסיים בעיקר שיעזרו לי לחוזק כללי של הגוף.
לא נראה לי שאני מחפש בדדליפט איזה עבודה על שריר מסויים כי אני יכול לעשות פשוט סקוואט מלא רחב יותר ולהוסיף Back Extension.

אבל אם אני אצטרך להרים משהו כבד מהרצפה אז בטח תהיה לי בעיה לא?
יכול להיות שאני אעבוד בעבודה שאני אצטרך להרים דברים כבדים.

אז לדעתי תחזק את זוקפי הגב בתרגילי פשיטה על כסא רומי (BACK EXTENSION) ותן דגשים לרגליים, סקוואט בהחלט לא רע. אתה יכול לבצע דד ליפט רגיל רק שים לב לאיך שהגוף שלך מגיב.
אל תשכח את שרירי הבטן שהם מייצבים בתרגילי הרמה.

Sagilevi
26-06-07, 20:05
טוב על הדדליפט נראה לי אני אוותר אבל בכל זאת אני צריך ללמוד את הטכניקה כדי לדעת איך להרים דברים כבדים מהרצפה.

תודה.

tal_s
26-06-07, 20:16
עדיין לא עניתים לי על השאלה?,
איזה סוג של דדליפט הכי מומלץ לעבודה על ההמסטרינג?

Bullet
26-06-07, 20:18
עדיין לא עניתים לי על השאלה?,
איזה סוג של דדליפט הכי מומלץ לעבודה על ההמסטרינג?
דדליפט רומני.

tal_s
26-06-07, 20:19
דדליפט רומני.
אפשר לינק לסרטון אם ביצוע נכון בבקשה:sbb4: ?

Bullet
26-06-07, 20:26
http://www.webs.uidaho.edu/strength/romanian_deadlift.htm

tal_s
26-06-07, 20:29
:sbb4: http://www.webs.uidaho.edu/strength/romanian_deadlift.htm
Bullet תודה אחי קבל מוניטין

- Idan -
26-06-07, 20:50
את האמת לא ממש זוכר. בגדול הם שוללים המון דברים שם בגלל דברים קטנים. אישית אני חושב שדד ליפט עלול לפגוע בגב בגלל העומסים אבל STIFF LEG הרבה יותר גרוע. וינגייט יודעים מה הם מדברים אבל לפעמים ממש מגזימים.
כל עוד הטכניקה היא נכונה, לא תהיה פגיעה כלשהיא בגב. זה נוגע גם לגבי SLDL (סטיף לג), למרות שאני מסכים שבשביל SLDL צריך גמישות גבוהה ולכן הפוטנציאל לפציעה הוא גבוה יותר בהנחה שהמתאמן לא עובד עם טכניקה נכונה.

אגב, תנסו שלא לקחת דוגמא לתרגילים האלה מ-EXRX, ההדגמות שם לא משהו.

tal_s
26-06-07, 20:54
תגידו בדדליפט רומני צריך לכופף מעת את הברכיים או לשמור עליהם ישרות?:helpsmilie:

igorek
26-06-07, 21:03
תגידו בדדליפט רומני צריך לכופף מעת את הברכיים או לשמור עליהם ישרות?:helpsmilie:
כיפוף קטן בתחילת התנועה אך בהמשך התנועה הזווית בין הירך לשוק לא צריכה להשתנות.
אם אתה עושה את התרגיל נכון אתה צריך להרגיש מתיחה חזקה מאוד בהאמסטרינג.
תחשוב כאילו אתה עומד ליד קיר כשהתחת שלך מופנה אל הקיר ומנסה לגעת בקיר עם התחת.

Leo
26-06-07, 21:18
התרגיל הראשון ממש לא מומלץ.
מומלץ ע"י מי חחחחחחחחחח

אבל אתה צודק , אבן אדם היחידי שיכול לעשות את זה זה נשים שמשתמשות ב40 קילו או משהו

tbm
26-06-07, 22:25
מומלץ ע"י מי חחחחחחחחחח

אבל אתה צודק , אבן אדם היחידי שיכול לעשות את זה זה נשים שמשתמשות ב40 קילו או משהו

הבעיה הגדולה ב STIFF שאנשים לא שומרים על גב ישר (מקערים אותו) את הנזקים אתה יכול להבין לבד

sandman
26-06-07, 23:07
מה הזווית הרצויה בין גב תחתון לרגל אחורית (מפרק האגן) צריכה להיות בזמן ביצוע דדליפט ברגליים ישרות. והכוונה לזווית כאשר נמצא במצב הנמוך ביותר בזמן התרגיל, כלומר ברגע שמתחילים להרים את המשקולת מהריצפה.

כי אני אף פעם לא יודע אם אני מוריד יותר מדי את הגב וגורם לכיפוף עדין אך מסוכן, או שעובד בסדר.

כמובן שאני לא מרגיש כאב בגב אך עדין תמיד יכול להופיע פתאום כאב וזה יהיה כבר מאוחר מדי.

כמו כן אם יש למישהו הדגמה נכונה, ברורה אך בריאה לאיך צריך לבצע דדליפט קלאסי/ ברגליים ישרות.
כמובן שזה יהיה גבר ולא אישה גמישה מאוד שאני לא אוכל בחיים לעשות כמוה. ושיעבוד גם עם משקל קל ולא מוט בלבד כי זה משנה את התנועה.

יש הרבה הדגמות והסברים באתר של קרוספיט אך אני לא ממש מצליח להבין אותם.

תודה מראש.

Sagilevi
26-06-07, 23:08
tbm סליחה שאני מציק מה שאמרת על הדדליפט תקף גם על דדליפט רומני ?
תודה מראש.

tal_s
26-06-07, 23:10
מה הזווית הרצויה בין גב תחתון לרגל אחורית (מפרק האגן) צריכה להיות בזמן ביצוע דדליפט ברגליים ישרות. והכוונה לזווית כאשר נמצא במצב הנמוך ביותר בזמן התרגיל, כלומר ברגע שמתחילים להרים את המשקולת מהריצפה.

כי אני אף פעם לא יודע אם אני מוריד יותר מדי את הגב וגורם לכיפוף עדין אך מסוכן, או שעובד בסדר.

כמובן שאני לא מרגיש כאב בגב אך עדין תמיד יכול להופיע פתאום כאב וזה יהיה כבר מאוחר מדי.

כמו כן אם יש למישהו הדגמה נכונה, ברורה אך בריאה לאיך צריך לבצע דדליפט קלאסי/ ברגליים ישרות.
כמובן שזה יהיה גבר ולא אישה גמישה מאוד שאני לא אוכל בחיים לעשות כמוה. ושיעבוד גם עם משקל קל ולא מוט בלבד כי זה משנה את התנועה.

יש הרבה הדגמות והסברים באתר של קרוספיט אך אני לא ממש מצליח להבין אותם.

תודה מראש.
מצטרף, ותגידו דדליפט ברגליים ישרות = דדליפט רומני?

Bullet
26-06-07, 23:11
מצטרף, ותגידו דדליפט ברגליים ישרות = דדליפט רומני?לא.
תסתכל בלינק שהבאתי לך!!!

ran_z
26-06-07, 23:12
חדש בEXRX , דדליפט רומני, ביצוע שלהם, מה אתם אומרים, כמה ניתן להם ציון מ-1 עד 10 ?

http://www.exrx.net/WeightExercises/OlympicLifts/RomanianDeadlift.html

Bullet
26-06-07, 23:16
לא משהו...

tbm
26-06-07, 23:23
בשביל לבצע Stiff או Romanian עם פחות סיכון לגב יש צורך לשמור על מנח גב נטרלי ז"א למי שלא מכיר את האנטומיה עמ"ש לא בנוי ישר אלא קימור קיעור קימור (לורדוזה קיפוזה ולורדוזה) מנח נטרלי הוא ששום דבר לא משתנה בזוויות. מה שאנשים כן נוטים לעשות הוא לצמצם את הלורדוזה (כמו חתול שמפחד...) ובכך העומסים על הגב גדלים וזה מקור לבעיות. בכל מקרה בתרגילים האלה בלי שום קשר המומנט על הגב גדול כי המשקל נמצא מקדימה ומרכז הכובד מאחורה (שוב פעם לחצים) לכן אם כבר Deadlift אז רגיל.