PDA

צפה בגרסא המלאה : חזרה לאימונים אחרי הפסקה ממושכת

Sid
02-07-07, 03:19
שלום רב,
לפני כחמישה חודשים נאלצתי לעבור ניתוח בקע מפשעתי ומאז אני במנוחה מוחלטת.
בימים אלה אני מעוניין לחזור לאימונים. ברור לי שזה חייב להיות בהדרגה, בעומס נמוך, אך השאלה איך בדיוק לעשות זאת.
האם יש תוכנית לפי קבוצות שרירים((A,B,C המותאמת למצב כזה של חזרה לפעילות אחרי הפסקה ממושכת? אם כן, מהי התוכנית וכמה זמן מומלץ לעבוד לפיה?

או שאולי מומלץ בשלב ראשון לעבוד בכל אימון על כל חלקי הגוף? אם כן, אז כמה זמן צריך לעשות אימונים כאלה (שבוע? שבועיים? חודש?) וכמה תרגילים וסטים מומלץ להקדיש לכל שריר בגוף, במסגרת אימון כללי מהסוג הזה?

תודה רבה

maya
02-07-07, 07:25
תתחיל באימון לכול הגוף 2-3 סטים לשריר 12 חזרות אחרי 2-4 שבועות שאתה מרגיש שיפור תיתקדם

YONI
02-07-07, 09:00
למה עברת את הניתוח אתה ספורטאי הישג או משהו כזה? או שסתם היו לך בעיות בשרירי הבטן?...

Coleman
02-07-07, 17:53
ולמה חמישה חודשים מנוחה? :o

barco
02-07-07, 17:57
מזה הניתוח הזה?

///Efi///
02-07-07, 20:50
מאמן אחד לאיגרוף שמיתאמן איתי במכון גם עבר ניתוח במיפשעה וחזר להיתאמן תוך פחות מחודש....

Logout
02-07-07, 22:09
מאמן אחד לאיגרוף שמיתאמן איתי במכון גם עבר ניתוח במיפשעה וחזר להיתאמן תוך פחות מחודש....
זה לא אומר שזה טוב כן?

Sid
03-07-07, 03:10
אוקיי, זה בעצם מה שגם המליצו לי המדריכים בחדר הכושר-אימונים כלליים לכל הגוף, תרגיל אחד לכל שריר, שני סטים, 12-15 חזרות.
רק השאלה כמה אימונים כאלה לעשות, עד שאחזור לתוכנית הרגילה לפי קבוצות שרירים?
(אני מדבר על מספר אימונים ולא על תקופת זמן, כי אני לא יודע כמה פעמים בשבוע יצא לי להתאמן)

לגבי העניין הרפואי, אני מבין שזה מעניין פה הרבה משתמשים, ולכן אולי כדאי להקדיש לזה אשכול בפורום של פציעות.
בכל אופן, לשאלות שנשאלתי-
אני לא ספורטאי מקצועני. אני מתאמן בחדר כושר די הרבה שנים, והבעיה הופיעה כנראה משילוב של העמסת יתר וגנטיקה.
בגילאים 3 ו-10 עברתי כבר ניתוחים כאלה משני הצדדים, וכעת זה חזר בצד ימין. עד כמה שהצלחתי להבין, יש אנשים שאצלם הבעיה יכולה להופיע אפילו מספר פעמים במהלך חייהם ולעומת זאת אצל אחרים, זה לא יופיע אפילו פעם אחת. הכול עניין של גנטיקה, ומבנה גוף.

לגבי זמן המנוחה, חקרתי קצת את הנושא בכל מיני פורומים של כירורגיה, וגם התייעצתי עם הרופא המנתח. המקלים (ביניהם הרופא שביצע את הניתוח) יגידו שניתן לחזור לפעילות אחרי מספר שבועות. המחמירים יגידו שצריך לנוח מספר חודשים.
אגב, אצלי השתמשו בטכניקה חדשה לפיה מכניסים רשת לגוף, ואז זה אמור להקטין את הסיכוי לחזרה של בקע באותו מקום (לעומת זאת, רשת יכולה לגרום לזיהום ולסיבוכים, כי בכל זאת מדובר בעצם זר, שהגוף עלול לדחות)
בכל מקרה גם אם זה נכון, שהרשת מונעת חזרה של בקע באותו אזור, הרי תמיד יש גם את הצד השני, וגם את הטבור, כך שחייבים להזהר...