PDA

צפה בגרסא המלאה : איזה שריר זה בדיוק ... General Back ?

ThaiB0X
04-07-07, 20:40
אני רואה בEXRX את הדבר הזה ואני בחיים לא מבין למה הם מתכוונים,
זה לא שזה איזה שריר ספציפי...
הכוונה היא לכלל שרירי הגב? כי אם כן אז למה הם מכלילים גם את שאר השרירים (לטיסימוס, רומבוידס, טרס מייז'ור וכו') ברשימת סינרגיסטים...
לדוגמא פה:

http://www.exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/SMBentOverRow.html

ואגב,

האם חשוב לעשות בכל אימון גם תרגילים מבודדים וגם מורכבים לאותה קבוצת שרירים או אימון אחד ככה ואימון אחד ככה ?

תודה רבה אחיי השרירנים :sbb4:

Sagilevi
04-07-07, 21:23
General Back הכוונה לתרגילי חתירה שעובדים על הרבה שרירים בגב.
מתח עובד בעיקר על ה-Latissimus Dorsi.

תרגילים מבודדים אתה ממש לא חייב ... רק אם אתה צריך.

ThaiB0X
04-07-07, 21:40
המטרה בתרגילים מבודדים זה לרכז עבודה של שריר מסויים מבלי "להעביד" קבוצות שרירים אחרים שעלולות להגביל אותי בגלל עייפות או כל סיבה אחרת ?

Sagilevi
04-07-07, 21:46
לא רק בגלל עייפות, למשל לחזה אם הטרייספס שלך חלש אז אתה יכול לעשות לחיצת חזה ואז פרפר כדי לחזק את החזה בינתיים עד שהטרייספס שלך יתחזק מספיק ללחיצת חזה.
כמובן שהסיבה השניה זה אם חלק מסוים בגוף שלך חלש יותר מהאחרים אז אתה יכול להוסיף תרגיל מבודד.

אני לא אוהב תרגילים מבודדים לדעתי תנסה בלי ואם אתה צריך אז אין בעיה להוסיף 1-2 תרגילים.

ThaiB0X
04-07-07, 22:00
מה דעתכם על 10 סטים של מתח בלבד כאימון לגב אם אני מצליח לעשות בכל סט טווח היפרטרופיה (6-15). תרגיל מורכב העובד על כל שרירי הגב בנוסף לשרירים נוספים בגוף. ראיתי אנשים שהתפתחו יפה מאוד ממתח בלבד בפלג הגוף העליון שלהם...

tal_s
04-07-07, 22:04
מה דעתכם על 10 סטים של מתח בלבד כאימון לגב אם אני מצליח לעשות בכל סט טווח היפרטרופיה (6-15). תרגיל מורכב העובד על כל שרירי הגב בנוסף לשרירים נוספים בגוף. ראיתי אנשים שהתפתחו יפה מאוד ממתח בלבד בפלג הגוף העליון שלהם...
לא טוב עדיף שתשלב מתח עובד בעיקר על הרחב גבי
4 סטים של מתח
ו4 סטים של חתירה

ThaiB0X
04-07-07, 22:09
מה זאת אומרת מתח עובד ?

עד עכשיו האמת אימון הגב שלי היה מורכב מ:

3 סטים מתח אחורי רחב אבל לא עד הסוף
3 סטים פולי אחורי
3 סטים חתירה בישיבה
3 סטים גב תחתון על המכשיר הזה שמתכופפים בעמידה (עכשיו אני מתחיל לעשות דדליפטים)
3 סטים שראגס בשביל הטרפזים