PDA

צפה בגרסא המלאה : quads קופצני...

SmaMMiT
22-10-06, 06:52
Compex
שלום רב לך תראה בחודש חודשיים האחרונים יש לי ברגל ימין ( הדומיננית עם זה משנה )
על השריר הארבה ראשי הקטן זה שמעל לברך ובולט החוצה בצורת דמעה ארוכה קפיצות שלא מפסיקות אפילו עכשיו ממש עכשיו הוא קופץ זה משגע אותי חסר לי אולי איזהשהוא ויטמין בגוף?
היה לי את אותה בעיה בכתף שמאל בעבר אבל זה עבר לבד אחרי כמה שבועות ופה זה רק מחמיר
וכבר מפחיד תודה רבה לך משה.

Der Metzgermeister
22-10-06, 16:18
אמ..אומרים שזה בגלל חוסר מגנזיום

jonathan
22-10-06, 19:10
לי זה קורה בחצי מהשרירים בגוףף..פעם בשבוע בערך יש לי את זה..פעם זה בכתף..פעם זה ביד אחורית..פעם זה ברחב גבי כל שריר נראה לי יש לי את זה פעם בכמה ימים

SmaMMiT
22-10-06, 19:12
לי זה קורה בחצי מהשרירים בגוףף..פעם בשבוע בערך יש לי את זה..פעם זה בכתף..פעם זה ביד אחורית..פעם זה ברחב גבי כל שריר נראה לי יש לי את זה פעם בכמה ימים

אז מה עושים?????? אני יקבל סרטן מזה בסוף!!!!:cry_1:

P-a-n-1-c
22-10-06, 19:17
אז מה עושים?????? אני יקבל סרטן מזה בסוף!!!!:cry_1:

מה הקשר? :huh:

NIRAN
22-10-06, 19:23
לתסף במגנזיום, אבל תחכה לתשובה של אריאל

SmaMMiT
22-10-06, 20:24
מה הקשר? :huh:

זה היה בצינייות...:diractor:

compex
22-10-06, 23:29
שלום סממית :):)
התופעה מכונה BFS (Bennign Fasciculation syndrome) והיא למעשה מתבטאת בהפרעה של מוליכים עצביים שמופרשים בקצות עצבי התנועה.
למה זה קורה? יש כמה סיבות:
1. פעילות גופנית שלא קודם לה הכנה טובה לשריר. אז, בסוף הפעילות הגופנית, בגלל תהליך בניית יחידות מוטוריות חדשות באופן מואץ, יש שינוי ברמת המלכים בסביבת השריר, מה שגורם להפרעת איזון האלקטרוליטים (אותם המלכים הטבעיים הנמצאים בשריר) וכתוצאה מזה, יש גירויי עצבי בקצות העצבים המקושרים לשריר. (או בהסבר כימי, הפרעה במשאבת הנתרן-אשלגן). זה גורם להתכווצויות בלתי רצוניות בשרירים, בעיקר בראש המתחבר לגיד, כלומר הקצה של השריר.
2. חוסר שתייה מספק, שגם הוא גורם להפרעה במאזן המלכים בגוף ומכאן להפרע במאזן האלקטרוליטים בסביבת השריר.
3. חוסר במגנזיום, זה יותר נדיר, לא שכיח ואפילו הייתי אומר שלא סביר, אם אתה איש בריא, אוכל הכל, ללא בעיית כליות.

לסיכום: למרות השמועות, אל תרוץ לקחת שום תוסף עם מגנזיום, כדי שלא תחתוף התקף לב.

מה כן לעשות:
1. תדאג להקפיד על חימום טוב של השרירים ה"רועדים" לפני תחילת האימון ותוסיף מתיחות טובות בסיומו. תן לשרירים הללו לנוח בין אימון לאימון. אל תגרום לאימון יתר.
2. תקפיד על שתייה בכמת מספקת במהלך האימון, וזה אומר לפחות 0.5 ליטר 20 דקות לפני תחילת האימון וכ-0.5 ליטר כל חצי שעה של אימון.

זהו בינתיים. :) תודיע לי איך זה מתקדם.

שלך,

אריאל

SmaMMiT
23-10-06, 05:02
קודם כל תודה רבה לך אריאל על התשובה המפורטת שלך!
עכשיו בקשר ל1 אני כמעט בטוח שזה זה לאחרונה אני עובד ב Squat בלי לעשות יותר מידיי מתיחות וחימום
בקשר ל 2 אני שותה באופן קבוע 6 ליטר מים ולפעמים גם יותר אז כנראה שזה לא זה
ושלוש אני לא אוכל מוצרי חלב בכלל יכול להיות שזה בגלל זה? אין לי בעיה או משהו פשוט הם לא מסתדרים לי בתפריט

Ori-Silver
23-10-06, 07:46
שלום סממית :):)
התופעה מכונה BFS (Bennign Fasciculation syndrome) והיא למעשה מתבטאת בהפרעה של מוליכים עצביים שמופרשים בקצות עצבי התנועה.
למה זה קורה? יש כמה סיבות:
1. פעילות גופנית שלא קודם לה הכנה טובה לשריר. אז, בסוף הפעילות הגופנית, בגלל תהליך בניית יחידות מוטוריות חדשות באופן מואץ, יש שינוי ברמת המלכים בסביבת השריר, מה שגורם להפרעת איזון האלקטרוליטים (אותם המלכים הטבעיים הנמצאים בשריר) וכתוצאה מזה, יש גירויי עצבי בקצות העצבים המקושרים לשריר. (או בהסבר כימי, הפרעה במשאבת הנתרן-אשלגן). זה גורם להתכווצויות בלתי רצוניות בשרירים, בעיקר בראש המתחבר לגיד, כלומר הקצה של השריר.
2. חוסר שתייה מספק, שגם הוא גורם להפרעה במאזן המלכים בגוף ומכאן להפרע במאזן האלקטרוליטים בסביבת השריר.
3. חוסר במגנזיום, זה יותר נדיר, לא שכיח ואפילו הייתי אומר שלא סביר, אם אתה איש בריא, אוכל הכל, ללא בעיית כליות.

לסיכום: למרות השמועות, אל תרוץ לקחת שום תוסף עם מגנזיום, כדי שלא תחתוף התקף לב.

מה כן לעשות:
1. תדאג להקפיד על חימום טוב של השרירים ה"רועדים" לפני תחילת האימון ותוסיף מתיחות טובות בסיומו. תן לשרירים הללו לנוח בין אימון לאימון. אל תגרום לאימון יתר.
2. תקפיד על שתייה בכמת מספקת במהלך האימון, וזה אומר לפחות 0.5 ליטר 20 דקות לפני תחילת האימון וכ-0.5 ליטר כל חצי שעה של אימון.

זהו בינתיים. :) תודיע לי איך זה מתקדם.

שלך,

אריאל

מה זאת אומרת אפשר לחתוף התקף לב מתיסוף של מגנזיום?

compex
23-10-06, 23:18
קצת צחוק של אנשים שעוסקים בפיזיולוגיה.. אל תתיחס.