PDA

צפה בגרסא המלאה : בקושי יכול לזוז,תעזרו לי

dstyle
24-10-06, 08:33
אז ככה, בדרך כלל האימון רגליים כתפיים שלי הוא ביום חמישי ולאחר מכן יש לי את שישי שבת לנוח:o
לא אימנתי את הרגליים בערך שבועיים כי פשוט לא יצא לי:\ אז התאמנתי ביום ראשון דווקא על רגליים כתפיים ובאימון עשיתי דיפ סקווט פשיטת רגליים ודחיקה כזאת לרגליים בקיצור במקום לעשות בהדרגתיות אני כמו דביל עשיתי על משקלים גבוהים אפילו יותר מהרגיל אחרי האימון עשיתי מתיחות לרגליים והכל והלכתי,בבוקר קמתי במצב שאני בקושי זז הכל כואב וכל צעד שלי אני כמעט קורס הברך כאילו "לא עומדת בעומס" אני לא מסוגל להפעיל שריר ברגל והכל כואב לי ברכיים וכל הרגליים הישבן הגב התחתון והטרפזים למרות שאני לא מבין מה הקשר אליהם, ואז גם היה לי שיעור ספורט הייתי חייב להשתתף ורצתי 1000 (לא ריצה ארוכה אבל כאבי תופת כל המסלול של הריצה) היום בבוקר קמתי והמצב גרוע יותר מאתמול אני ממש לא יכול לזוז בחיים לא היה לי דבר כזה וזו לא נראית לי סתם התכווצות שרירים:\
תודה מראש לעוזרים,אני בן 15 עוד מעט...מה זה יכול להיות:\\?

Leo
24-10-06, 09:26
תחכה אם זה יחלים קודם אולי זה רק דומס , יש מצב רק תרוויח מהעסק אם לא אז תשאל

ran_z
24-10-06, 12:38
לא ההית צריך לעשות את הריצת 1000 קילומטר הרגליים שלך צריכות מנוחה טובה עכשיו לא פעילות על תדאג סביר מאוד כפי שleo אמר שזה רק דומס זה יעבור לך בהדרגה.

dstyle
24-10-06, 12:41
אני מקווה מאד, תודה.
והמורה לספורט חשב שזה יעזור אם אני ארוץ אמרתי לו שאני צריך לנוח והוא אמר לי לרוץ:s
עכשיו קצת יותר טוב אבל עדיין לא יכול ליישר לגמרי את הרגל כאביםם חזקים בכל הרגליים והגב תחתון לפעמים אני הולך ופתאום "קורס" לשניה :\

dstyle
24-10-06, 12:43
ועוד המורה המעפן הזה לספורט התחיל לצעוק עליי למה אני עובד על כוח במכון כושר ושזה לא טוב בגיל הזה שאני דופק לעצמי תגוף וכלמיני שטויות ...טחח:\ לא שם עליו..(עוד מעט בן 15...)

TZAHI10
24-10-06, 13:04
אם היית עושה אירובי קצר אחרי האימון יכול להיות שזה היה משחרר לך את השרירים ואז הם היו פחות נתפסים לך, בנוסף אירובי אחרי אימון ממריץ את מחזור הדם שמסלק את החלב שמצטבר בשרירים וגורם להם להתפס.
מה שאני מציע לך שתוכל לעשות כרגע זה לעשות אמבטיה חמה חמה למשך חצי שעה זה יכול לגרום לשרירים להתרחב ופחות להיות תפוסים וגם ממיס את החלב או איך שקוראים להם

SmaMMiT
24-10-06, 13:12
דבר ראשון אל תדאג זה דומס היה לי את מה שאתה מתאר וגם יותר גרוע כמה וכמה פעמים זה יעבור מקסימום תוך כמה ימים היה לי פעם אחת שזה לקח שבוע אבל זה ממש נדיר
מה אתה עושה עכשיו זה הולך ממלה אמבטיה במים הכי חמים שאתה יכול לשבת בהם ופשוט נרדם שם!!! כמה שיותר זמן זה יעזור מילה שלי:jockey:

dstyle
24-10-06, 13:13
חומצת חלב;]
כן אני אנסה את המקלחת תודה...עשיתי מתיחות אחרי האימון לא שזה עזר אולי אפילו להיפך:\

dstyle
24-10-06, 13:15
חתיכת דומס עצבני כנראה:s
עכשיו עליתי במדרגות בקושי אני מרגיש כמו איזה עגלה כולי כאבים...אני הולך לאמבטיה תודה לכולם

jonathan
24-10-06, 16:42
לא ההית צריך לעשות את הריצת 1000 קילומטר הרגליים שלך צריכות מנוחה טובה עכשיו לא פעילות על תדאג סביר מאוד כפי שleo אמר שזה רק דומס זה יעבור לך בהדרגה.
ההפך,דווקא ריצה /הליכה בקצב סביר יכולה רק לשחרר את חומצות החלב

ran_z
24-10-06, 17:16
לא ניראה לי שספרינט של 1000 ק"מ זה ריצה/הליכה בקצב סביר.

Bullet
24-10-06, 20:02
ההפך,דווקא ריצה /הליכה בקצב סביר יכולה רק לשחרר את חומצות החלב
DOMS זה לא בגלל חומצת חלב!

מה שאני ממליץ לך לעשות זה:
-אמבטיות חמות כמו שאמרו פה.
-זה יכאב, אבל זה חובה... תעשה מתיחות ברגליים ובגב התחתון. אפילו שזה כואב, תנסה לאט לאט עד שתגיע למצב מתיחה מושלמת.
DOMS נוצר בגלל קרעים מיקרוסקופיים בשריר, שגורמים לדלקת, אשר מפרישה כל מיני חומרים אשר מגרים את קולטני הכאב ולכן כואב לנו...

הדרך היחידה לתקן את המצב היא הדרך הטבעית של הגוף. אבל מה? אתה יכול לזרז את התהליך בכך שתשמור על תזונה (מאזן נייטרלי-חיובי), ותגרום לדם לזרום למקום הזה.
אני הייתי מציע לך לעסות את המקום באמבט חם, אם אתה מרגיש שאתה יכול, תניע את הגפה שכואבת: וספציפית לרגליים-ללכת למכון ולעשות את התרגיל של הleg extension (פשיטות רגל ל4 ראשי) על משקל מינימום, מספר חזרות גבוה מאוד (50 ככה). אתה אמנם תיראה כמו מפגר, אבל זה יזרים דם למקום וזה יאיץ את תהליך השיקום.

אה כן כמעט שחכתי: תישן טוב.
ואם לגנוב שורה מקומפקס: תחייך, זה תמיד עוזר.