PDA

צפה בגרסא המלאה : חיל האויר.

IGOR
25-07-07, 10:06
תגידו כדי ליהיות טייס בחיל האויר אני צריך שיהיה לי רישיון למטוס כלשהו? או שלא ופשוט יכשירו אותי כבר בצבא לגבי זה בלי רישיון?

Mad_dog
25-07-07, 10:23
יכשירו אותך בצבא

ahtung
25-07-07, 10:25
פרופיל 97 נראה לי חובה,קב"א מספיק טוב,ואז כבר יהיה לך כל מני מיונים שיבדקו בהם אם אתה מתאים לטייס,רק אם תתקבל תעשה קורס,וגם אחרי זה לא כל מי שעושה קורס הופך להיות לטייס קרבי.
אם אתה רוצה להוציא סתם רישיון לטייס ,מעל גיל 18 נראה לי 14 אלף שקל כולל הכל.

Mad_dog
25-07-07, 10:30
פרופיל 97 נראה לי חובה,קב"א מספיק טוב,ואז כבר יהיה לך כל מני מיונים שיבדקו בהם אם אתה מתאים לטייס,רק אם תתקבל תעשה קורס,וגם אחרי זה לא כל מי שעושה קורס הופך להיות לטייס קרבי.
אם אתה רוצה להוציא סתם רישיון לטייס ,מעל גיל 18 נראה לי 14 אלף שקל כולל הכל.
קב,א 56 ואסור שתיהיה מעל גובה 185 וגם יש גובה מינימום ... לא זוכר מה זה יש לך מבחן ראשון שהוא פשוט אז מבחן סימולציה ומבחן 300 ואז אני לא זוכר מה יש

yaniv
25-07-07, 10:33
קב,א 56 ואסור שתיהיה מעל גובה 185 וגם יש גובה מינימום ... לא זוכר מה זה יש לך מבחן ראשון שהוא פשוט אז מבחן סימולציה ומבחן 300 ואז אני לא זוכר מה יש

שטויות פרופויל 97-82 ללא סעיפים פוסלי טייס (ראיה עד 1 ממינוס וחצי זה לא פוסל!)
קב"א 54+
זימון למבדקי צצוות אויר אחרי הז ירפא א ירפא ב גיבוש טייס כמובן בכל שלב אתה יכול ליפול

אחרי זה יפרא ג ירפא ד שבהם אי אפשר ליפול

כנסיה לקורס בקורס מתחילילם כ 350 סמימים כ 50-60

לגבי הגבוה- יותר מ 193 לא מקבלים כפי שסכור לי

IGOR
25-07-07, 10:39
טוב נו.אני מטר 96 אז לא משנה כבר.תודה אנשים על התשובות!!!

P-a-n-1-c
25-07-07, 10:50

מה אתה מבלבל? חבר שלי 190 והוא עכשיו בקורס

zidan
25-07-07, 10:53
לא צריך רישיון קודם,אבל עדיף שיהיה לך רישיון על טרקטור או אופנוע כדי שלא יהיה לך אחרי זה מלווה

P-a-n-1-c
25-07-07, 11:23
לא צריך רישיון קודם,אבל עדיף שיהיה לך רישיון על טרקטור או אופנוע כדי שלא יהיה לך אחרי זה מלווה

אחי המלווה במטוס זה 3 חודשים כמו בפרייבט כן?

zidan
25-07-07, 11:31
אחי המלווה במטוס זה 3 חודשים כמו בפרייבט כן?

אני כמעט בטוח שכן,אבל הזין אחי זה הטייס חדש העלו אותו לשנתיים וחצי

P-a-n-1-c
25-07-07, 11:50
אני כמעט בטוח שכן,אבל הזין אחי זה הטייס חדש העלו אותו לשנתיים וחצי

אין מצב אחי
יש גם תקנה שאומרת שעד גיל 21 יש לך גבול טיסה של 800 ק"מ מישראל אחי, זה ברוך

zidan
25-07-07, 11:54
אין מצב אחי
יש גם תקנה שאומרת שעד גיל 21 יש לך גבול טיסה של 800 ק"מ מישראל אחי, זה ברוך

חחחחחחחחח רק שהילד לא יקח את זה רציני
פעם ראשונה שאני שומע שאלה כזאת,אחת המצחיקות שראיתי

P-a-n-1-c
25-07-07, 11:57
חחחחחחחחח רק שהילד לא יקח את זה רציני
פעם ראשונה שאני שומע שאלה כזאת,אחת המצחיקות שראיתי
תאמין לי הפורום הזה מדרדר מרגע לדודלי

ני חויה סיביה איזה יום היה לי, בבוקר הלכתי לבנק לעשות כמה סידורים, עכשיו אימון ובערב עבודה
יאללה סלמאת חברים פצצה של יום

Mad_dog
25-07-07, 12:19
מה אתה מבלבל? חבר שלי 190 והוא עכשיו בקורס

בערך כי יש כזה דבר כיסא מילוט הזה ויש גובה מסויים שעםאתה גבוה מידי זה תולש לך את הרגלים

zidan
25-07-07, 12:31
סבערך כי יש כזה דבר כיסא מילוט הזה ויש גובה מסויים שעםאתה גבוה מידי זה תולש לך את הרגלים

כיסא מפלט*,וזה רק במטוסי קרב,מין הסתם לבחור שהוא 2+ מטר יהיה קצת צפוף במטוס קרב,למטוסי תובלה ומסוקים לא אמורה להיות בעיה למישהו שהוא גבוה.,

Mad_dog
25-07-07, 12:53
ס

כיסא מפלט*,וזה רק במטוסי קרב,מין הסתם לבחור שהוא 2+ מטר יהיה קצת צפוף במטוס קרב,למטוסי תובלה ומסוקים לא אמורה להיות בעיה למישהו שהוא גבוה.,

אהה סבבה הבנתי

עקרב
25-07-07, 13:31
כדי להיות טייס צריכים רק דבר אחד:
קשרים חזקים. זו גם הסיבה למה רוב האנשים שהם טייסים אז אבא שלהם היה גם טייס

Mad_dog
25-07-07, 13:31

לא נכון .. בכלל לא

עקרב
25-07-07, 13:36
לא נכון .. בכלל לא
זה שאתה מכיר 2 או 3 טייסים שהם לא זה לא פוסל את העובדה הזו. 60 אחוז בערך, שזה הרוב, טייסים בגלל שאבא שלהם היה. וככה זה בכל העולם.

zidan
25-07-07, 13:39
זה שאתה מכיר 2 או 3 טייסים שהם לא זה לא פוסל את העובדה הזו. 60 אחוז בערך, שזה הרוב, טייסים בגלל שאבא שלהם היה. וככה זה בכל העולם.

איזה שטויות,מין הסתם שיש לך אבא שהוא היה טייס,הוא עוזר לך,ואתה יודע לקראת מה אתה הולך,הוא תמוך בך מסביר לך והכל,נכון שיש מצבים שהוא יכול לזרוק מילה פה ושם,במיוחד אם יש לו קשרים,אבל בעיקרון זה שטויות,מי שיש לו כוח רצון ויכולת,יכול להיות טייס.

עקרב
25-07-07, 13:42
איזה שטויות,מין הסתם שיש לך אבא שהוא היה טייס,הוא עוזר לך,ואתה יודע לקראת מה אתה הולך,הוא תמוך בך מסביר לך והכל,נכון שיש מצבים שהוא יכול לזרוק מילה פה ושם,במיוחד אם יש לו קשרים,אבל בעיקרון זה שטויות,מי שיש לו כוח רצון ויכולת,יכול להיות טייס.
לא אם הוא 1.60 חחחחח

zidan
25-07-07, 13:43
לא אם הוא 1.60 חחחחח

מי אמר שבנאדם נמוך לא יכול להיות טייס?

עקרב
25-07-07, 13:45
מי אמר שבנאדם נמוך לא יכול להיות טייס?
לא אני קבעתי את זה, ככה כולם אומרים. אבל תתקן אותי אם אני טועה יכול להיות שזה מיתוס.

Mad_dog
25-07-07, 13:47
לא אני קבעתי את זה, ככה כולם אומרים. אבל תתקן אותי אם אני טועה יכול להיות שזה מיתוס.

זה נכון

VoRteX
25-07-07, 13:51

איזו הנפצה מטורפת...

dror
25-07-07, 13:55
איזו הנפצה מטורפת...

לא מטורפת בכלל אפילו אם תשים לב כל הטייסים ממצוא ספרדי תיימני ואשקנזים שבאו מזמן לארץכמעט כולם אין רוסים נגיד שבאו בעלייה של שנות ה 90 89 ולמה כי כל רוב שאר הטייסים אבא שלהם טייס היה או שעדיין ככה בקליק
פעם הבאה שעובר מטוס לידך תנסה לראות אם הטייס רוסי או תימניי

zidan
25-07-07, 13:55

בנאדם נמוך יכול להיות טייס,אבל זה תלוי,מין הסתם בנאדם 1.55 ששוקל 50 קילו לא יהיה טייס,וגם רוב הסיכויים שהוא לא יהיה לוחם כי יורידו לו פרופיל על משקל,אז טייס אין סיכוי שהוא יהיה,אבל בנאדם 1.65 ,בריא ,עם ראש על הכתפיים,אין שום סיבה שהוא לא יהיה טייס,וגם בנאדם גבוה אין שום סיבה שהוא לא יהיה טייס,זה יכול לגרום לשיבוץ שונה,אולי לתובלה,או למסוקים,אבל אם הוא מתעקש על מטוס קרב,עושים בדיקות והתאמות,ואם הוא יושב בצורה אופטימלית בקוקפיט אז הגובה לא יהווה מכשול,כנ"ל לגבי אנשים נמוכים.

VoRteX
25-07-07, 14:01
לא מטורפת בכלל אפילו אם תשים לב כל הטייסים ממצוא ספרדי תיימני ואשקנזים שבאו מזמן לארץכמעט כולם אין רוסים נגיד שבאו בעלייה של שנות ה 90 89 ולמה כי כל רוב שאר הטייסים אבא שלהם טייס היה או שעדיין ככה בקליק

די אחי די זה לא עובד ככה.
כדי להיות טייס אתה חייב לעבור קורס טייס, אם הציונים שלך לא מספיק טובים אז אתה נופל! וזהו!
בסוף יוצא מי שמספיק טוב להיות טייס - יהיה טייס.
לא ישקיעו כל-כך הרבה כסף בחייל כי יש לו קומבינות. קורס טייס הוא הקורס הכי יוקרתי בצה"ל.

עקרב
25-07-07, 14:04
בארצות הברית רוב הטייסים הם לבנים למרות שאין "גזענות" כבר, ויש דלת חופשית ומבחני קבלה לשחורים חופשי. אבל מן הסתם, לפני 40 שנה כל חיל האויר האמריקאי היה לבן, מה שמסביר למה היום הוא עדיין ברובו לבן.

zidan
25-07-07, 14:11

בן כמה אתה?
כמות השטויות שרצה פה כבר מתחילה להימאס,היית פעם בבסיס של חיל האוויר,ראית פעם טייס?
אבא שלו טייס הוא עובר בקליק,אתה חושב לפני שאתה רושם?,בנאדם לומד וקורע תתחת 3 שנים,מתחייב למדינה לעוד 7 שנים קבע,וכל זה המדינה נותנת לו והוא נותן למדינה, בגלל שאבא שלו היה פעם טייס?
המקסימום שאבא של מישהו שהיה טייס בחיל האויר,יכול לעשות בשביל הבן שלו זה אולי מורידים אותו מטייס מטוס לטייס מסוק,אז האבא יכול לנסות לבקש שיתנו לו עוד צ'אנס,או דברים כאלה,אבל לבוא ולהגיד שבגלל שאבא שלו טייס הוא יושב רגל על רגל,ואחרי 3 שנים הוא מקבל מפתח למטוס,מניע אותו ויוצא לסיבוב דאווין באוויר,נמאס כבר מהשטויות שמדברים פה.
יש טייסים רוסים,ויש אתיופים,ויש מרוקאים,ויש מכל הסוגים,אולי יש יותר טייסים אשכנזים,כי המשפחה שלהם משקיע בשבילים,ומגיל קטן מלמדים אותם על פטריוטיות,ואהבת המדינה אז הם "מורעלים" על הדברים האלה,וגם רוב הפעמים המשפחה שלהם במצב כלכלי טוב,אז הם לומדים בבתי ספר טובים וככה יותר קל להם בלימודי טייס וכו',מחנכים אותם מגיל צעיר והם משקיעים ונותנים הכל,אבל יש גם מרוקאים ורוסים כאלה אז מספיק לדבר שטויות כבר זה בלתי נסבל

dror
25-07-07, 14:14
בן כמה אתה?
כמות השטויות שרצה פה כבר מתחילה להימאס,היית פעם בבסיס של חיל האוויר,ראית פעם טייס?
אבא שלו טייס הוא עובר בקליק,אתה חושב לפני שאתה רושם?,בנאדם לומד וקורע תתחת 3 שנים,מתחייב למדינה לעוד 7 שנים קבע,וכל זה המדינה נותנת לו והוא נותן למדינה, בגלל שאבא שלו היה פעם טייס?
המקסימום שאבא של מישהו שהיה טייס בחיל האויר,יכול לעשות בשביל הבן שלו זה אולי מורידים אותו מטייס מטוס לטייס מסוק,אז האבא יכול לנסות לבקש שיתנו לו עוד צ'אנס,או דברים כאלה,אבל לבוא ולהגיד שבגלל שאבא שלו טייס הוא יושב רגל על רגל,ואחרי 3 שנים הוא מקבל מפתח למטוס,מניע אותו ויוצא לסיבוב דאווין באוויר,נמאס כבר מהשטויות שמדברים פה.
יש טייסים רוסים,ויש אתיופים,ויש מרוקאים,ויש מכל הסוגים,אולי יש יותר טייסים אשכנזים,כי המשפחה שלהם משקיע בשבילים,ומגיל קטן מלמדים אותם על פטריוטיות,ואהבת המדינה אז הם "מורעלים" על הדברים האלה,וגם רוב הפעמים המשפחה שלהם במצב כלכלי טוב,אז הם לומדים בבתי ספר טובים וככה יותר קל להם בלימודי טייס וכו',מחנכים אותם מגיל צעיר והם משקיעים ונותנים הכל,אבל יש גם מרוקאים ורוסים כאלה אז מספיק לדבר שטויות כבר זה בלתי נסבל

ואיי איך שכחתי הריי בירשאל אין כזה דבר קומבינות וחבר מביא חבר תעשה לי טובה מר אדיש רק שלשום אולמרט ראש ממשלה אמר שהוא מינה שניי שרים לאחד התפקידים החשובים במדינה בגלל שהיו חברים שלו לא משנה עד כמה הם מוסמכים

Mad_dog
25-07-07, 14:16

בולשיט אחי אני מכיר 2 טיסים בגיל שלי חח

VoRteX
25-07-07, 14:16
ואיי איך שכחתי הריי בירשאל אין כזה דבר קומבינות וחבר מביא חבר תעשה לי טובה מר אדיש רק שלשום אולמרט ראש ממשלה אמר שהוא מינה שניי שרים לאחד התפקידים החשובים במדינה בגלל שהיו חברים שלו לא משנה עד כמה הם מוסמכים

זה לא קשור בכלל.
אתה פשוט לא יכול לסיים קורס טייס עם קומבינות. זה פשוט לא עובד ככה. זה לא משנה כמה קשרים יש לך.

Mad_dog
25-07-07, 14:18
בן כמה אתה?

אין טיסים אתיופים ד"א חח

zidan
אני מדבר על X הוא מדבר לי על Y,עשה לי טובה אין לי כוח להתווכח עם אנשים שלא יודעים מה הם מדברים,תתבגר קצת,עד אז תחשוב מה שבא לך ותעשה מה שאתה רוצה.

בְּאָזְנֵי כְסִיל, אַל-תְּדַבֵּר: כִּי-יָבוּז, לְשֵׂכֶל מִלֶּיךָ

עריכה: יש טייס אתיופי,זה היה בעיתון,ואם אני לא טועה אפילו 2.

Mad_dog

אתה צודק כול הארץ זהרק קומבינות ... אבל בטייס זה שונה

dror
25-07-07, 16:13
אני מדבר על X הוא מדבר לי על Y,עשה לי טובה אין לי כוח להתווכח עם אנשים שלא יודעים מה הם מדברים,תתבגר קצת,עד אז תחשוב מה שבא לך ותעשה מה שאתה רוצה.

בְּאָזְנֵי כְסִיל, אַל-תְּדַבֵּר: כִּי-יָבוּז, לְשֵׂכֶל מִלֶּיךָ

עריכה: יש טייס אתיופי,זה היה בעיתון,ואם אני לא טועה אפילו 2.

טוב אחי אין לי כוח להתווכח איתך ולריב שיהיה לך יום טוב (:

ZoonD
25-07-07, 17:27
אין קומבינות בטייס ..
רק במקרה ויש איזה בעיה קטנה
ויש לך קשרים זה יכול לעזור ..
חוץ מזה הכל שטויות

בשייטת יש לי קומבינה כן , אבל אני לא ישתמש בה
אני יעבור לבד ויוכיח לעצמי שאני לא צריך אפחד חוץ מאנוכי :)