PDA

צפה בגרסא המלאה : הבהרה לגבי מסת שריר וטונוס שרירי. חשוב לקרוא.

ThaiB0X
26-07-07, 17:54
שמתי לב שהנושא הזה לא ממש ברור להרבה אנשים, וגורר אחריו הרבה נושאים ותגובות לא מדוייקות, בכל רחבי האינטרנט, וגם בשיחות היומיום.

אני רוצה שתחשבו כרגע על שני דברים:

מסת שריר:

כמות השריר, בק"ג. מסת שריר נבנית כשנמצאים במאזן קלורי חיובי עם כמות מספקת של חלבון.
מסת שריר קטנה כאשר נמצאים במאזן קלורי שלילי גדול מדי ו\או כשלא צורכים מספיק חלבון.
זה בגדול, כי יש גם תהליכים ופעולות ספציפיים בעלי אפקט קטבולי\אנאבולי מטבעם, אבל זה כבר נושא אחר, וגם ההשפעה של אותם פעולות ותהליכים לא עד כדי כך משמעותית על השינוי הכולל.
תעזבו לרגע את האימונים בצד. האמור לעיל נכון לגבי כל בנאדם, מתאמן או לא מתאמן.

טונוס שרירי:

רמת המתיחות והמוצקות של השריר. או במילים פשוטות יותר - "הצורה היפה והמתוחה" המתקבלת עם האימונים. פשוט.

במידה ותפסיקו להתאמן אין בהכרח שתאבדו מסת שריר - במידה ושמרתם על תזונה מתאימה. למרות שהמציאות מצביעה על כך שאדם המפסיק להתאמן, בדרך כלל מזניח גם את התזונה שלו, אבל זה כבר תלוי בכם. מה שבטוח תאבדו הוא את הטונוס הגבוה שהיה לכם כשהתאמנתם (לא באמת ציפיתם להישאר עם אותו המראה, נכון?)

מסת שריר בסופו של דבר נבנית ממאזן קלורי חיובי וכמות מספקת של חלבון. גם אם אתם מתאמנים וגם אם לא. אז למה בעצם מתאמנים? בשביל לשנות את יחס השריר:שומן שנבנה לטובת השריר.
תחשבו על זה שניה, באימונים אתם מגרים את השריר לגדילה, ובכך "דוחפים" יותר קלוריות שהיו הולכות לבניית תאי שומן, לחידוש ובניית תאי שריר.
בנוסף, כמו שכבר ציינתי, האימונים מגדילים לכם את הטונוס השרירי ומקנים לכם מראה ספורטיבי ושרירי יותר.

אני ינסה להמחיש את זה:

נדב ורונן, שני חברים טובים שגדלו יחדיו מגיל צעיר.
נדב היה בולס מזון סדרתי מגיל צעיר, וכמעט ולא עוסק בפעילות ספורטיבית. לעומתו, רונן, היה יותר "מתון תזונתית", וגם היה מתאמן 4 פעמים בשבוע באופן עצים למדי.
בגיל 25, מצאו את עצמם נדב ורונן שונים מאוד, נדב, 1.80, 110 קילו, 32 אחוזי שומן. רונן, 1.80, 70 קילו, 12 אחוז שומן.

כאמור, לנדב, הייתה מסת שריר גדולה הרבה יותר משל רונן, למרות שרונן היה מתאמן ונדב היה עגלה רצינית שרק בולס כל היום, רונן היה נראה "שרירי" הרבה יותר בגלל הטונוס הגבוה שהוא צבר עם האימונים, לעומת נדב שהיה נראה כמו דוב קוטב.

אני מניח שהבנתם.

Bullet
26-07-07, 18:04
תן לשאול אותך משהו. מה ז"א "להזניח את התזונה"?
בן אדם שהפסיק להתאמן לא אוכל?
והדוגמא שלך לא טובה. אם נדב היה בולס כל היום, אז הוא בטח היה שמן. ואם אין לך חיטוב אז אתה לא נראה שרירי

Mazoz3
26-07-07, 18:08
והדוגמא שלך לא טובה. אם נדב היה בולס כל היום, אז הוא בטח היה שמן. ואם אין לך חיטוב אז אתה לא נראה שרירי

למרות שניסית לעקוץ, אני מעריך שהכוונה היא לאי הקפדה על כמות מספקת של חלבונים, פחמימות ושומנים.

ThaiB0X
26-07-07, 18:08

בולט אחי,

אני מדבר על מתאמנים רציניים (ביחס למתאמן הישראלי המצוי שלא אוכל לפי תפריט), בדרך כלל כשמפסיקים להתאמן, אז מפסיקים לאכול תזונה לפי תפריט, וכך גם הם לא ממש סופרים כמה קלוריות הם מכניסים, כמה גרם חלבון:פחמימה:שומן הם דוחפים וכו'.

הדוגמא שלי מצויינת, כי רשמתי אחוזי שומן, אפשר לחשב בקלות את המסה הרזה לפי זה :)
למרות שלא כל המסה הרזה היא מסת שריר, כי יש גם חלקים פנימיים בגוף, מסת עצם וכו', אבל זוהי בהחלט אינדיקציה מספקת להבדלים משמעותיים במסת השריר בין שני האנשים.

Bullet
26-07-07, 18:16
בולט אחי,

אני מדבר על מתאמנים רציניים (ביחס למתאמן הישראלי המצוי שלא אוכל לפי תפריט), בדרך כלל כשמפסיקים להתאמן, אז מפסיקים לאכול תזונה לפי תפריט, וכך גם הם לא ממש סופרים כמה קלוריות הם מכניסים, כמה גרם חלבון:פחמימה:שומן הם דוחפים וכו'.

הדוגמא שלי מצויינת, כי רשמתי אחוזי שומן, אפשר לחשב בקלות את המסה הרזה לפי זה :)
למרות שלא כל המסה הרזה היא מסת שריר, כי יש גם חלקים פנימיים בגוף, מסת עצם וכו', אבל זוהי בהחלט אינדיקציה מספקת להבדלים משמעותיים במסת השריר בין שני האנשים.
אוקיי אז מפסיקים לאכול תזונה לפי תפריט. מה הבעיה בזה? אז הם לא סופרים את האוכל שלהם... אני בטוח שבן אדם שלא מתאמן ולא אוכל לפי תפריט, אוכל 0.8 גרם חלבון לקילו לפחות, שזה ההמלצה לאנשים שלא מתאמנים. לא חסרים אנשים שהם גדולים ולא אוכלים לפי תפריט.

הדוגמא שלך גרועה. אחוזי שומן משפיעים על מראה שרירי הרבה יותר מטונוס. בן אדם שהוא 30% שומן ייראה כמו דוב קוטב, וספק אם ייראו לו הפרדה בין שרירים כלשהם. בעוד שבן אדם שהוא 12% שומן ייראה שרירי יותר.

ThaiB0X
26-07-07, 18:21
נכון, זה מה שאמרתי !!!

הבחור עם ה12 אחוז שומן ייראה שרירי הרבה יותר למרות שלבחור עם ה35 אחוז שומן יש מסת שריר גדולה הרבה יותר.

ובקשר לאוכל - מה שאני בא להראות בתאכלס, זה, שגם בנאדם שהפסיק להתאמן לגמרי לאחר כמה שנים של אימונים, לא יאבד מסת שריר במידה והתזונה שלו תהיה נכונה.
הוא יוכל אפילו לבנות עוד מסת שריר, בלי להתאמן (מי שלא הבין את זה עד עכשיו מוזמן לקרוא את מה שרשמתי שוב), מתזונה עשירה יותר.
מה שיפחת לו, כמו שאמרתי, זה הטונוס, הצורה השרירית.

Bullet
26-07-07, 18:24
נכון, זה מה שאמרתי !!!

הבחור עם ה12 אחוז שומן ייראה שרירי הרבה יותר למרות שלבחור עם ה35 אחוז שומן יש מסת שריר גדולה הרבה יותר.

ובקשר לאוכל - מה שאני בא להראות בתאכלס, זה, שגם בנאדם שהפסיק להתאמן לגמרי לאחר כמה שנים של אימונים, לא יאבד מסת שריר במידה והתזונה שלו תהיה נכונה.
הוא יוכל אפילו לבנות עוד מסת שריר, בלי להתאמן (מי שלא הבין את זה עד עכשיו מוזמן לקרוא את מה שרשמתי שוב), מתזונה עשירה יותר.אתה לא מבין, אני אומר שהוא ייראה יותר שרירי כי הוא יותר חטוב ולא כי הוא עם יותר טונוס!!! מישהו עם 35% שומן לא נראה שרירי!

תגדיר תזונה נכונה. אני טוען שצריך לאכול מספיק חלבון, ולאכול מספיק קלוריות. את שני הדברים האלה קל לעשות בלי תפריט מסודר.
ולא, בן אדם שהפסיק להתאמן יחזור למצבו הרגיל.

ThaiB0X
26-07-07, 18:31
לא בהכרח. יש המון אנשים ברחוב עם אחוזי שומן נמוכים מאוד ועדיין לא נראים יותר או פחות שריריים מאנשים שמנים (הם פשוט לא נראים שריריים...). הטונוס מוסיף המון למראה.

צריך לאכול מספיק חלבון ומספיק קלוריות. נכון מאוד. במידה ומישהו שהפסיק להתאמן והוא לא עושה את זה (פשוט כי לא אכפת לו), הוא יאבד מסת שריר. אגב כשאמרתי תזונה נכונה לאו דווקא התכוונתי "תזונה בריאה", אלא "תזונה מספקת".

יחזור למצבו הרגיל מבחינת טונוס.
שים אותו על המשקל כמה חודשים לאחר מכן במידה והוא היה במאזן קלורי נייטרלי עם כמות מספקת של חלבון לתחזוקת השריר, והוא יהיה באותו המשקל, אך עם מראה הרבה פחות שרירי.

Vee
26-07-07, 18:46
יש לך סימוכין כלשהו לזה ?
כמו שבולט אמר, יש טונוס ויש אחוזי שומן. לפי מה שידוע לי עד כה (ויכול להיות שאני טועה), הטונוס לא משתנה כתוצאה של אימונים או תזונה, ואחוזי שומן (ומאסת שריר, כמובן) זה הדבר היחיד שמבדיל בין נדב ורונן.

לא בהכרח. יש המון אנשים ברחוב עם אחוזי שומן נמוכים מאוד ועדיין לא נראים יותר או פחות שריריים מאנשים שמנים (הם פשוט לא נראים שריריים...). הטונוס מוסיף המון למראה.

בגלל שאין עליהם מאסת שריר...?

ThaiB0X
26-07-07, 18:48
יש לך סימוכין כלשהו לזה ?
כמו שבולט אמר, יש טונוס ויש אחוזי שומן. לפי מה שידוע לי עד כה (ויכול להיות שאני טועה), הטונוס לא משתנה כתוצאה של אימונים או תזונה, ואחוזי שומן (ומאסת שריר, כמובן) זה הדבר היחיד שמבדיל בין נדב ורונן.

בגלל שאין עליהם מאסת שריר...?

סימוכין ?
למדתי את כל זה מזמן, אבל אני אחפש סימוכין כי ביקשת.
טונוס לא משתנה? גם לזה אני ימצא לך סימוכין שאתה טועה.

:)

ThaiB0X
26-07-07, 18:50
הנה סימוכין לגבי הטונוס:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%A1

ובאותו הקשר:

הגיון פשוט:

http://www.norateen.com/img/norateen_la_muscle.jpg

נגיד הבנאדם הזה, נראה לכם שאם הוא לא היה מתאמן, אך היה עם אותו המשקל ועם אותו אחוז שומן, הוא היה נראה אותו הדבר ?

toxicity
26-07-07, 19:07
הדוגמא שלך ממש אבל ממש לא קשורה. כפי שרשמתי בפוסט אחר לא מזמן, הגוף מייצר שריר גם בלי אימונים. הטונס ממש לא קשור. אם נדב יעשה דיאטה וירד לאותו אחוז שומן של השני, הוא יראה יותר שרירי(כמובן בדיאטה נכונה הכוללת אימונים).

toxicity
26-07-07, 19:07
הנה סימוכין לגבי הטונוס:

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%98%D7%95%D7%A0%D7%95%D7%A1

ובאותו הקשר:

הגיון פשוט:

http://www.norateen.com/img/norateen_la_muscle.jpg

נגיד הבנאדם הזה, נראה לכם שאם הוא לא היה מתאמן, אך היה עם אותו המשקל ועם אותו אחוז שומן, הוא היה נראה אותו הדבר ?
תלוי, אולי לא היה לו אותם פרופורציות אך הוא היה נראה בערך אותו דבר

ThaiB0X
26-07-07, 19:24
הדוגמא שלך ממש אבל ממש לא קשורה. כפי שרשמתי בפוסט אחר לא מזמן, הגוף מייצר שריר גם בלי אימונים. הטונס ממש לא קשור. אם נדב יעשה דיאטה וירד לאותו אחוז שומן של השני, הוא יראה יותר שרירי(כמובן בדיאטה נכונה הכוללת אימונים).

נשאל את זה אחרת.

שני תאומים זהים.

אותם נתונים גנטיים.

אותו גובה, אותו משקל, אותו אחוז שומן, תאום A מתאמן, תאום B לא מתאמן.

נראה לך שהם ייראו אותו דבר ?

(רשמתי תאומים זהים, בשביל לפסול אפשרות שלאחד מהם יהיה יתרון גנטי או פרופורציונאלי על פני משניהו).

toxicity
26-07-07, 19:30
אולי חוץ מפרופורציות קצת שונות לדוגמא בהיקף חזה או בהיקף ידיים כן

ThaiB0X
26-07-07, 19:32
ומדוע היקף החזה או היקף הידיים יהיה שונה ? בגלל שהשריר יהיה יותר "מתוח", לא ?
אם כך אתה קצת סותר את עצמך ידידי מן המטבח :)

toxicity
26-07-07, 19:34
לא סותר את עצמי, פשוט מאוד מי שהתאמן יכול להיות שהתפתחו לו שרירים יותר מהשני
לדוגמא לאחד מהם יהיה ידיים יותר גדולות, אבל לשני תאומים יותר גדולות

shahaflol
26-07-07, 19:40
thaibox, אתה מחרטט הרבה.
אחרי שטויות כאלה אתה מרשה לעצמך לרדת על "נובים"?

ThaiB0X
26-07-07, 19:44
thaibox, אתה מחרטט הרבה.
אחרי שטויות כאלה אתה מרשה לעצמך לרדת על "נובים"?

קודם כל אני לא מחרטט, אלא מנסה לפתח פה דיון חיובי.
ואני גם לא יורד על "נובים" אלא אם העניין מוצדק.

אני יוכיח את הטענות שלי בעזרת מחקר קל בן כמה חודשים.
המטרה היא לקחת בנאדם עם אחוז שומן נמוך מאוד, לתת לו להתאמן, ולהיות בסופו של דבר באותו המשקל עם אותו אחוז שומן, ולבדוק את השינויים במראה החיצוני).

shahaflol
26-07-07, 19:53

המטרה היא לקחת בנאדם עם אחוז שומן נמוך מאוד, לתת לו להתאמן, ולהיות בסופו של דבר באותו המשקל עם אותו אחוז שומן, ולבדוק את השינויים במראה החיצוני).

איפה המחקר? אתה מתכוון לזה שאתה תעשה את "המחקר" על מישהו שאתה מכיר? אתה צוחק?

אפשר לדעת איך אתה מגדיר "עניין מוצדק"? יש אנשים שיראו את מה שרשמת בנושא הזה כסיבה מוצדקת לצחוק עליך, מה דעתך על זה?

tal_s
26-07-07, 20:09

אחי אתה אומר בעצם שאם בנאדם לדוגמא ARBEL, יעשה הפסקה של 4 שנים מאימונים אבל
יהיה על מאזן קלורי נטרלי ההיקף יד ישאר אותו דבר?
אם כן אתה חי בסרט :
:blush:

Logout
26-07-07, 21:33
עזבו אותכם בקטנות..נעיקר שהבאת לנו מידע שימושי וטוב...תודה לך ...למדתי מזה הרבה..

toxicity
26-07-07, 21:44
עזבו אותכם בקטנות..נעיקר שהבאת לנו מידע שימושי וטוב...תודה לך ...למדתי מזה הרבה..
בוא ותסביר לי מה למדת מפה בבקשה

Vee
26-07-07, 22:00
נשאל את זה אחרת.

שני תאומים זהים.

אותם נתונים גנטיים.

אותו גובה, אותו משקל, אותו אחוז שומן, תאום A מתאמן, תאום B לא מתאמן.

נראה לך שהם ייראו אותו דבר ?

(רשמתי תאומים זהים, בשביל לפסול אפשרות שלאחד מהם יהיה יתרון גנטי או פרופורציונאלי על פני משניהו).

אני אשאל אותך שאלה במקום: נראה לך הגיוני שלשני תאומים זהים, כאשר A מתאמן ו B לא, יהיה את אותו המשקל ואותו אחוז השומן ?

בקשר ל"סימוכין" שהבאת, אני תמיד עם ראש פתוח ולא פוסל שום דבר. אבל עם כל הכבוד לוויקי זה אתר שנערך ע"י חובבנים, ובנוסף מובאת שם בסה"כ הגדרה ל"טונוס".

Logout
26-07-07, 22:09
אני אשאל אותך שאלה במקום: נראה לך הגיוני שלשני תאומים זהים, כאשר A מתאמן ו B לא, יהיה את אותו המשקל ואותו אחוז השומן ?

בקשר ל"סימוכין" שהבאת, אני תמיד עם ראש פתוח ולא פוסל שום דבר. אבל עם כל הכבוד לוויקי זה אתר שנערך ע"י חובבנים, ובנוסף מובאת שם בסה"כ הגדרה ל"טונוס".
חחח שאתה מציג את זה ככה זה באמת נשמע לא הגיוני...:mellow:

ThaiB0X
26-07-07, 22:15
אני אשאל עוד שאלה -

פעם ראיתם בנאדם שבחיים לא התאמן אבל נראה "שרירי" ? (אחוז שומן נמוך כמו שבולט הגדיר פה בתחילת הפוסט)

ThaiB0X
26-07-07, 22:18
וטוקסיסיטי אחי, יש לי שאלה חשובה,
לפי מה שאתה מתאר,
אם בנאדם התאמן שנים על גבי שנים והגיע לתוצאה מסויימת, במידה והוא מפסיק להתאמן טוטאלית, אבל שומר על התזונה הכי טובה ומתאימה שאפשר, המראה שלו יישאר ?

shahaflol
26-07-07, 22:57
וטוקסיסיטי אחי, יש לי שאלה חשובה,
לפי מה שאתה מתאר,
אם בנאדם התאמן שנים על גבי שנים והגיע לתוצאה מסויימת, במידה והוא מפסיק להתאמן טוטאלית, אבל שומר על התזונה הכי טובה ומתאימה שאפשר, המראה שלו יישאר ?
נניח בצד לרגע שלא הגבת לי, המראה שלו לא יישאר כי הוא ירד במסת שריר.

אני אשאל עוד שאלה -

פעם ראיתם בנאדם שבחיים לא התאמן אבל נראה "שרירי" ? (אחוז שומן נמוך כמו שבולט הגדיר פה בתחילת הפוסט)

כן.

Vee
26-07-07, 22:58
אני אשאל עוד שאלה -

לא, למה שהוא יהיה שרירי ? אין סיבה שתהיה לו מאסת שריר רצינית.

ThaiB0X
26-07-07, 23:32
נניח בצד לרגע שלא הגבת לי, המראה שלו לא יישאר כי הוא ירד במסת שריר.

כן.

אני אומר, במידה והוא לא יורד במסת שריר, בעזרת תזונה מתאימה.

xZiPeR
26-07-07, 23:36
אממ .. טונוס זה לא פשוט הכיווץ/מתיחה הקבועים של השריר ? למשל בשרירי הגב תמיד יש טונוס ששומר על הגב זקוף ישר.. עד כמה אימונים משפיעים על הטונוס הזה?
בכל מקרה - נניח ולשני אנשים יש אותם נתונים בדיוק ולאחד מהם יש טונוס יותר גבוה אז פשוט הזה עם הטונוס הגבוה יראה יותר טוב כשהוא לא מכווץ את השריר אבל כששניהם בפוזינג וכו' הם יראו אותו דבר...

והאלה מהדוגמה לא יראו אותו דבר כי האחוז שומן ומסת השריר יהיו שונים...

shahaflol
26-07-07, 23:42
אני אומר, במידה והוא לא יורד במסת שריר, בעזרת תזונה מתאימה.
אין כזה דבר. הוא כן ירד במסת שריר, ולא משנה כמה התזונה שלו טובה.

ThaiB0X
26-07-07, 23:45
אין כזה דבר. הוא כן ירד במסת שריר, ולא משנה כמה התזונה שלו טובה.

אחי את זה אני מנסה להסביר,
איך לשמנים יש מסת שריר גדולה כל כך מתזונה בלבד ?
תזונה היא העיקר בכל הקשור לבניית\הריסת תאי שריר. האימונים רק באים לשפר את יחס השריר:שומן שיווצר, לטובת השריר.

toxicity
26-07-07, 23:48
thibox יש לך מסן או איסי? תשאיר פה

shahaflol
26-07-07, 23:52
תזונה היא העיקר בכל הקשור לבניית\הריסת תאי שריר. האימונים רק באים לשפר את יחס השריר:שומן שיווצר, לטובת השריר.
יש גבול למסת שריר שאפשר להעלות רק עם תזונה ללא אימונים, לא משנה כמה המאזן הקלורי חיובי וכמה שומן תעלה ביחד עם השריר. הרף הזה הרבה יותר נמוך מהרף שאפשר להגיע אליו בעזרת אימונים.

Bullet
26-07-07, 23:54
ThaiB0X, תבין אחי שכשאתה מפסיק להתאמן הגוף שלך מנסה להסתגל מחדש להתנגדות אפסית על השרירים. זה כרוך בפירוק שרירים כי אין טעם להיות עם יד 45 אם אתה כבר לא מרים שום דבר כבד. אמנם עולים במסת שריר כשאוכלים הרבה, אבל בלי אימונים אתה עולה כמעט הכל שומן. לשמנים יש מסת שריר גדולה יחסית לרזים, אבל יש להם גם הרבה הרבה יותר מסת שומן. מסת שומן גדולה מאפשרת תחזוקה של מסת שריר גדולה.

נב, שחףlol, בדקת את המוניטין? :wiggle:

shahaflol
27-07-07, 00:09
ThaiB0X, תבין אחי שכשאתה מפסיק להתאמן הגוף שלך מנסה להסתגל מחדש להתנגדות אפסית על השרירים. זה כרוך בפירוק שרירים כי אין טעם להיות עם יד 45 אם אתה כבר לא מרים שום דבר כבד. אמנם עולים במסת שריר כשאוכלים הרבה, אבל בלי אימונים אתה עולה כמעט הכל שומן. לשמנים יש מסת שריר גדולה יחסית לרזים, אבל יש להם גם הרבה הרבה יותר מסת שומן. מסת שומן גדולה מאפשרת תחזוקה של מסת שריר גדולה.

חחחחחחחחחחח כן זה עוד עלול לקרות אל תצחק.

ThaiB0X
27-07-07, 00:28

that makes sense
אני מניח שהמידע שלי לא היה מדוייק אם כך...
יש על זה מידע ב:):):):):):):):):):):):):):):):):) במקרה ?

עריכה:
מה הטעם במסת השריר הגדולה שיש לרס"ר שלי לדוגמא אם הדבר הכבד ביותר שהוא מרים כל יום זה כוס קפה ?
הוא לא מתאמן ולא כלום, והמסה לא יורדת לו. גנטיקה ?

Bullet
27-07-07, 01:05
that makes sense
אני מניח שהמידע שלי לא היה מדוייק אם כך...
יש על זה מידע בbodybuilding.com במקרה ?

עריכה:
מה הטעם במסת השריר הגדולה שיש לרס"ר שלי לדוגמא אם הדבר הכבד ביותר שהוא מרים כל יום זה כוס קפה ?
הוא לא מתאמן ולא כלום, והמסה לא יורדת לו. גנטיקה ?אני לא גולש בBB קום.
עד כמה מסת השריר של הרס"ר שלך גדולה? בכל אופן אם הוא לא מתאמן והיא לא יורדת לו, אז פשוט יש לו גנטיקה טובה.

sandman
27-07-07, 01:49
the box הבנתי את התיאוריה שלך
ויש כמה דברים שבהחלט נראים לי הגיוניים ואני אגיד למה אני חושב גם ככה:
קודם זה לא הטונוס שמשפר את המראה של אנשים מתאמנים.
טונוס זה מתח שריר קבוע (לא קבוע בעוצמה אבל מתרחש כל הזמן בשריר מבלי קשר לתנועות שאתה מבצע).

אז ככה בן אדם שמתאמן מפתח יותר כלי דם בשרירים שתורמים לפאמפ משמעותי יותר בשריר ולצבירת פחמימות ועקב כך גם לנוזלים רבים יותר בשריר שנותנים מראה טוב יותר לשריר.
גם ההפרדה אצל מתאמן שמפעיל הרבה את השריר תיראה טוב יותר.
גם הפרופורציות הכלליות של חלוקת המסה בגוף יראו טוב יותר אצל אדם מתאמן (כמובן בעבודה מאוזנת) לעומת בן אדם שלא מתאמן כלל.

אבל הטונוס הוא לא בהכרח מה שישפיע על המראה אלה תופעות אחרות שמרחשות עקב פעילות גופנית שונה.

ThaiB0X
27-07-07, 06:51
אני לא גולש בBB קום.
עד כמה מסת השריר של הרס"ר שלך גדולה? בכל אופן אם הוא לא מתאמן והיא לא יורדת לו, אז פשוט יש לו גנטיקה טובה.

1.88 בערך, שוקל 120 בערך. שמן בטירוף. עדיין.
בגלל שיש לו מסת שומן גדולה, קל לו לשמר את מסת השריר שמתחתיה ?

עריכה:

המחשה, יש לנו איזה חייל בבסיס 1.81 בערך, שוקל 73, הוא לא מתאמן בכלל, יש לו אחוז שומן נמוך מאוד (אולי 9 אחוז), ועדיין אין לו "צורה" של בחור שמתאמן, אני לעומת זאת, אותו הגובה בערך, כמה קילו מתחתיו, עם אחוז שומן כמו שלו בערך (קצת יותר אפילו, אני כבר חודשיים במסה), ובבירור ניתן להניח שאני מתאמן כשרואים אותי.

Bullet
27-07-07, 11:50
1.88 בערך, שוקל 120 בערך. שמן בטירוף. עדיין.
בגלל שיש לו מסת שומן גדולה, קל לו לשמר את מסת השריר שמתחתיה ?

כן.
המחשה, יש לנו איזה חייל בבסיס 1.81 בערך, שוקל 73, הוא לא מתאמן בכלל, יש לו אחוז שומן נמוך מאוד (אולי 9 אחוז), ועדיין אין לו "צורה" של בחור שמתאמן, אני לעומת זאת, אותו הגובה בערך, כמה קילו מתחתיו, עם אחוז שומן כמו שלו בערך (קצת יותר אפילו, אני כבר חודשיים במסה), ובבירור ניתן להניח שאני מתאמן כשרואים אותי.

תן לי להבין... אתה מתאמן, ויש לך מסת שריר כמו בן אדם שלא מתאמן? :mellow:
בכל אופן, אז זה פשוט טונוס שריר או שהוא רחב ואתה צר ואז יש עליך יותר שריר ממנו למרות שיש לכם אותה מסה רזה.

די לחפור בבקשה :dry:

ThaiB0X
27-07-07, 15:38
the box הבנתי את התיאוריה שלך
ויש כמה דברים שבהחלט נראים לי הגיוניים ואני אגיד למה אני חושב גם ככה:
קודם זה לא הטונוס שמשפר את המראה של אנשים מתאמנים.
טונוס זה מתח שריר קבוע (לא קבוע בעוצמה אבל מתרחש כל הזמן בשריר מבלי קשר לתנועות שאתה מבצע).

אז ככה בן אדם שמתאמן מפתח יותר כלי דם בשרירים שתורמים לפאמפ משמעותי יותר בשריר ולצבירת פחמימות ועקב כך גם לנוזלים רבים יותר בשריר שנותנים מראה טוב יותר לשריר.
גם ההפרדה אצל מתאמן שמפעיל הרבה את השריר תיראה טוב יותר.
גם הפרופורציות הכלליות של חלוקת המסה בגוף יראו טוב יותר אצל אדם מתאמן (כמובן בעבודה מאוזנת) לעומת בן אדם שלא מתאמן כלל.

אבל הטונוס הוא לא בהכרח מה שישפיע על המראה אלה תופעות אחרות שמרחשות עקב פעילות גופנית שונה.

על זה אני מדבר פחות או יותר.
אולי שגיתי בהבאת המונח טונוס, אבל הבנתם את הכוונה.
+1