PDA

צפה בגרסא המלאה : וויכוח מעצבן! ארוחה לפני השינה!

ShaySE
03-08-07, 00:28
אז זהו, נמאס לי לשמוע מישהו שכל פעם חופר לי בשכל שזה לא בריא לאכול לפני השינה!!!

הוא היה בהרצאה של איזה פרופסור שמתעסק בכל הדברים האלה, והוא אמר שצריך לאכול גג שעתיים לפני השינה, מכיוון שזה מעמיס את הקיבה, והיא לא נחה לרגע, ובלה בלה בלה... ואז יהיו בעתיד בעיות עם מערכת העיכול ושטויות אחרות..

ואני כמובן יודע שבודיבילדר צריך לאכול לפני השינה, חלבון ופחמימות וארוחה לא קטנה שכן, הגוף לא מקבל תזונה לפרק זמן ארוך!

האם תוכלו להגיד לי מי צודק, ואיזה הסבר אני יכול להביא?

ואולי מאמר טוב מדעי?!

תודה :blush:

LGhell
03-08-07, 00:33
Ronnie Coleman אוכל לפני השינה.
מספק?

Bullet
03-08-07, 00:34
אחשלו... הכרתי פעם מישהו סוס שלא אכל לפני השינה.
כל השריר התפרק לו אחי אני אומר לך... היום הוא שחיף בגלל שהוא מקפיד לא לאכול אחרי השעה 7.

ShaySE
03-08-07, 00:56
אחשלו... הכרתי פעם מישהו סוס שלא אכל לפני השינה.
כל השריר התפרק לו אחי אני אומר לך... היום הוא שחיף בגלל שהוא מקפיד לא לאכול אחרי השעה 7.

את זה אני מבין שחייבים לאכול לפני השינה בגלל שאנחנו רוצים לשמור על השריר שלא יתפרק,
השאלה שלי, היא האם זה פוגע בקיבה?!

maya
03-08-07, 04:11
זה שטיות משנה מה אתה אוכל בסהכ הכול הימי .
אם אתה בחיטוב או מנסה לשמו אולי עדיף באמת פחות פחמימות במיוחד עם ערך גליקי גבוה לפני השינה ,בערב קצב חילוף החומרים יורד ולכן אומרים שאכילה בלילה משמינה יותר אבל תלוי מה אוכלים חשוב מאוד לאכול לפני השינה במהלך השינה הגוף בונה ומתקן רקמות שרירים וכו

YOG558
03-08-07, 05:52
עדיף לאכול חלבון ולא פחממה כי פחממות מונעות מהורמון הגדילה להשתחחרר לגוף בשינה שהגוף גודל

YONI
03-08-07, 07:30
זה כבר בולשיט
הדבר היחיד שבאמת מפריע לארוחה סמוך לשינה זה העובדה שהאוכל אם הוא בכמות די גדולה מעיר את הבנאדם תהיה הסיבה אשר תהיה, ואז קשה להירדם לפחות שעה אחרי ומתהפכים במיטה עד שנרדמים
רק בגלל זה אולי כבר עדיף לתזמן את הארוחה לפני השינה שתהיה שעה שעתיים לפני שנכנסים למיטה ואז אפשר להירדם תוך כמה דקות ונגמר העניין. ותכלס זה עדיף מאשר לפוצץ את הקיבה באוכל ואז לחשוב שאפשר להירדם ישר כמו רובוט

Nicolas
03-08-07, 08:04
ברפואה הסינית כתוב בשעות הבוקר הכיבא פתוחה לאוכל ובצהורים חצי פתוחה
בערב היא כמעט ולא פתוחה, הם אומרים שאחריי שעה 5 כדי לישתות מיצים
אבל כל זה לבני אדם רגילים שחיו לפניי 2000-3000 שנה כשלא לא היה בדיבילדרים
אם אתה רוצה שהשריר הגדל מהר אז כדי לאכול בלילה כי בלילה הגוף נח ויוצא האורמון הגדילה
אפשר גם לעשות אירובי בבוקר כדי שלא היו שומנים מיותרים

gozal
03-08-07, 09:45
אח שלי, אתה יכול לאכול את הארוחה של לפני השינה גם שעתיים לפני השינה...העיקר שזה יתאים לך לתפריט...מה שכן..אם אתה ממש אוכל סרטים(ולפי ההודעה שלך נראה לי שכן)אתה יכול לשתות שייק חלבון+שומן איכותי...פחות "מעמיס" על הקיבה....שיהיה לך ולקיבה שלך לילה טוב.

Sugarzaza
03-08-07, 09:57
ברפואה הסינית כתוב בשעות הבוקר הכיבא פתוחה לאוכל ובצהורים חצי פתוחה
בערב היא כמעט ולא פתוחה, הם אומרים שאחריי שעה 5 כדי לישתות מיצים
אבל כל זה לבני אדם רגילים שחיו לפניי 2000-3000 שנה כשלא לא היה בדיבילדרים
אם אתה רוצה שהשריר הגדל מהר אז כדי לאכול בלילה כי בלילה הגוף נח ויוצא האורמון הגדילה
אפשר גם לעשות אירובי בבוקר כדי שלא היו שומנים מיותרים
לא ממש...

הם פשוט מתבססים על השעון הסיני שלפיו לכל איבר יש שעתיים של שיא ושעתיים של שפל בדיוק 12 שעות אחרי, וכל זוג של איברים בכל אלמנט יהיה עוקב.
הם אומרים ששעות השיא של הקיבה זה 7-9 בבוקר, ושעות השיא של הטחול הם 9-11, ומכיוון שזה הזמן ביום בו מירב האנרגיה (הצ'י) מתועל לאיברים האלה, מומלץ לאכול ארוחת בוקר בשעות האלה. ובגלל ש12 שעות לאחר מכיוון הם מגיעים לשפל האנרגטי שלהם, לא מומלץ להעמיס עליהם.

העניין עם המיצים הוא לא נכון

- Idan -
03-08-07, 10:26
אני "פיתחתי" פעם תיאוריה שלפיה הזמן הכי טוב לאכול מכל הארוחות ביום, הוא דווקא לפני השינה.

מערכת העצבים המרכזית מתחלקת לתת מערכות: מערכת סימפטטית ומערכת פרה סימפטטית. שתי המערכות הן אנטגוניסטיות אחת לשניה, כלומר הגברה בפעילות של האחת יביא להפחתה בפעילות של השניה ולהפך. המערכת הסימפטטית אחראית בין היתר על הגברת קצב פעימות הלב ואיתו העלת הדופק ולחץ הדם. המערכת הפרה סימפטטית אחראית בין היתר על הגברת קצב העבודה במערכת העיכול. לכן אפשר להבין שהגברה בפעימות הלב יביא להפחתה בפעילות מערכת העיכול, והפחתה בקצב פעימות הלב יביא להגברה בפעילות מערכת העיכול.
כידוע לנו, בזמן שאנחנו ישנים קצב פעימות הלב נמוך יחסית לזמן שאנו ערים, מה שאומר שמערכת העיכול נכנסת לפעילות מוגברת, ולכן זה הזמן המתאים לדחוף אוכל. http://www.israelbody.com/images/icons/idea1.gif

אבל כמו שאמרתי, זאת רק "תיאוריה" (אני מכניס כל הזמן למרכאות, כי אני לא במעמד לפתח תיאוריות). יכול להיות שאני מפספס הרבה פרטים פזיולוגיים, אולי מישהו שיותר מבין בתחום *אהם משה* יוכל לאמת או להפריך את מה שכתבתי כאן.

Sugarzaza
03-08-07, 10:28
אני "פיתחתי" פעם תיאוריה שלפיה הזמן הכי טוב לאכול מכל הארוחות ביום, הוא דווקא לפני השינה.

מערכת העצבים המרכזית מתחלקת לתת מערכות: מערכת סימפטטית ומערכת פרה סימפטטית. שתי המערכות הן אנטגוניסטיות אחת לשניה, כלומר הגברה בפעילות של האחת יביא להפחתה בפעילות של השניה ולהפך. המערכת הסימפטטית אחראית בין היתר על הגברת קצב פעימות הלב ואיתו העלת הדופק ולחץ הדם. המערכת הפרה סימפטטית אחראית בין היתר על הגברת קצב העבודה במערכת העיכול. לכן אפשר להבין שהגברה בפעימות הלב יביא להפחתה בפעילות מערכת העיכול, והפחתה בקצב פעימות הלב יביא להגברה בפעילות מערכת העיכול.
כידוע לנו, בזמן שאנחנו ישנים קצב פעימות הלב נמוך יחסית לזמן שאנו ערים, מה שאומר שמערכת העיכול נכנסת לפעילות מוגברת, ולכן זה הזמן המתאים לדחוף אוכל. http://www.israelbody.com/images/icons/idea1.gif

אבל כמו שאמרתי, זאת רק "תיאוריה" (אני מכניס כל הזמן למרכאות, כי אני לא במעמד לפתח תיאוריות). יכול להיות שאני מפספס הרבה פרטים פזיולוגיים, אולי מישהו שיותר מבין בתחום *אהם משה* יוכל לאמת או להפריך את מה שכתבתי כאן.

כן, ספר את זה ל-Reflux הבחילות והחוסר תאבון בבוקר שקיבלתי כשהארוחה הייתה צמודה מדי לשינה.

m0she
03-08-07, 11:14
מצד שני, זה דורש הזרמה של דם למערכת העיכול ופעילות די מוגברת של הגוף. יש אנשים שמרגישים חוסר נוחות עם אכילה לפני השינה. מערכת העצבים הפראסימפטטית היא סגמנטלית, היא יכולה לעבוד רק באיזורים מסויימים, כנ"ל הסימפתטית כך שהמצב לא כל כך פשוט.

Bullet
03-08-07, 12:02
כן, ספר את זה ל-Reflux הבחילות והחוסר תאבון בבוקר שקיבלתי כשהארוחה הייתה צמודה מדי לשינה.אחי אתה צריך לטפל בבעיה שלך.
אתה חולה בתסמונת הclean eating. אנא פנה לדיאטן שמתמחה בבעיות אכילה הקרוב לביתך :laugh:

tal_s
03-08-07, 13:38
אחי אתה צריך לטפל בבעיה שלך.
אתה חולה בתסמונת הclean eating. אנא פנה לדיאטן שמתמחה בבעיות אכילה הקרוב לביתך :laugh:
חחחחחחחחח

slim shady
03-08-07, 14:06

יש בזה היגיון... אפשר להוסיף אפילו שבגלל שפעימות הלב איטיות יותר קצב זרימת הדם איטי יותר ולכן יקח יותר זמן לאוכל להתפרק/ להגיע לשרירם מה שאומר שלמשך כל הלילה יתבצע התהליך הזה של פירוק והובלת החומרים אל השרירים... עדיף לאכול לפני השינה כדי שהתהליך הזה לא יסתיים הרבה לפני שמתעוררים...
חוץ מזה לכל מי שהזכיר בעיות שינה... אחרי ארוחה גדולה הגוף רוב הדם "עסוק" בלהעביר/ ולפרק את החומרים הנמאים בקיבה ולכן בשאר הגוף יהיה מין מחסור בדם והגוף יהיה עייף... זה הזמן הכי טוב ללכת לישון...
בגלל זה לא מומלץ לאכול ארוחה גדולה לפני נהיגה... זה משפיעה בצורה מאוד ישירה על העייפות של הנהג..

Nicolas
03-08-07, 14:36
לא ממש...

הם פשוט מתבססים על השעון הסיני שלפיו לכל איבר יש שעתיים של שיא ושעתיים של שפל בדיוק 12 שעות אחרי, וכל זוג של איברים בכל אלמנט יהיה עוקב.
הם אומרים ששעות השיא של הקיבה זה 7-9 בבוקר, ושעות השיא של הטחול הם 9-11, ומכיוון שזה הזמן ביום בו מירב האנרגיה (הצ'י) מתועל לאיברים האלה, מומלץ לאכול ארוחת בוקר בשעות האלה. ובגלל ש12 שעות לאחר מכיוון הם מגיעים לשפל האנרגטי שלהם, לא מומלץ להעמיס עליהם.

העניין עם המיצים הוא לא נכון

לא נכון? זה לדיאיטה ומיצים לא מעמיסים על הקיבה
אני לא יודע עם זה נכון או לא אבל זה כתוב בסיפי דיאטות סינים

Sugarzaza
03-08-07, 15:37
לא נכון? זה לדיאיטה ומיצים לא מעמיסים על הקיבה
אני לא יודע עם זה נכון או לא אבל זה כתוב בסיפי דיאטות סינים

אין כזה דברי ספרי דיאטות סיניים

דווקא הסינים ממליצים לבשל או לפחות לאדות את כל הירקות ואת רוב הפירות הטריים, הנאים בגלל שהם בעלי אנרגטיות קרירה וכמות גדולה יכולים לפגוע באש העיכול ובטחול, ולאורך זמן גם באש הכליות

אבל תשמע, הסינים גם גורסים שצריכה קלורית נמוכה-בינונית אך מאוזנת היא המפתח לחיים איכותיים וארוכים, וזה לא ממש הדבר שרוצים לשמוע בפורום באדיבילדינג

Cowboy187
07-08-07, 07:20
אני חייב להקפיץ ולהתייחס פה לשני נושאים:

1. זה נכון שהפרשת אינסולין מדכאת הפרשת הורמון גדילה?

2. אף אחד לא התייחס לאימון בוקר, אני למשל הולך לרוץ בבוקר לפני ארוחת בוקר, ואני צעיר (16) אם חילוף חומרים מהיר (מאוד), אם אני יוכל רק שעתיים לפני השינה, זה אומר שאני אקום לרוץ אחרי 10 שעות ויותר בלי לאכול, זו לא נראית לכם בעיה ? :helpsmilie:

Bullet
07-08-07, 09:51
אני חייב להקפיץ ולהתייחס פה לשני נושאים:

1. זה נכון שהפרשת אינסולין מדכאת הפרשת הורמון גדילה?

2. אף אחד לא התייחס לאימון בוקר, אני למשל הולך לרוץ בבוקר לפני ארוחת בוקר, ואני צעיר (16) אם חילוף חומרים מהיר (מאוד), אם אני יוכל רק שעתיים לפני השינה, זה אומר שאני אקום לרוץ אחרי 10 שעות ויותר בלי לאכול, זו לא נראית לכם בעיה ? :helpsmilie:
1. כמובן
2. אז אל תרוץ בבוקר.

Cowboy187
07-08-07, 12:22
1. כמובן
2. אז אל תרוץ בבוקר.

1. אוקיי , אבל זה משמעותי?

kaga
07-08-07, 12:28
Ronnie Coleman אוכל לפני השינה.
מספק?
אז מה?

Playa
07-08-07, 13:39
גיל גרנות אמר לי בבטחה שזה לא פוגע בקיבה כי אחרי הכול זה סתם עוד אוכל לא? זה לא מעכב גדילה לעומת זה מעודד לאכול פני השינה זה בריא