PDA

צפה בגרסא המלאה : שלום לכולם שאלה בקשר למאסה ולאכילה.

ביסקויט
03-08-07, 16:10
אני 1.82 בערך שוקל 75 קילו ואני אחרי דיאטה רצינית (50 קילו +- ) סיימתי את הדיאטה לפני חודשיים בערך ואני מתאמן כבר חודש וקצת ליד הבית , כרגע אני רזה עם הרבה עודפי עור המטרה שלי היא למלא את העור בשרירים כמה שניתן אני אוכל רגיל בעיקרון מקפיד על תזונה בריאה (80%) ואוכל פחמימות לפני האימון וחלבונים אחרי.. מעניין אותי לדעת מה זה אומר תפריט למאסה ותפריט לחיטוב ?
איך יודעים מי צריך מה? ואיך אני יגרום לשרירים לגדול? כמה חלבונים לאכול אם אני מתאמן 3 פעמים בשבוע? וקצת טיפים להתחלה אם אפשר..אחלה פורום יש לכם.
תודה שי.

LGhell
03-08-07, 16:19
דבר ראשון כל הכבוד על הדייאטה!

תפריט למסה זה תפריט שאתה אוכל הרבה - ומתאמן טוב - ומגדיל שריר - אבל גם מעלה שומן.
בחיטוב - זה המילה הגברית ל-דייאטה, מורידים באחוזי שומן כדי לרוב להבליט את השרירים הקיימים - או להוריד לפני עלייה במסה. בנוסף מנסים לשמור על כמה שיותר שריר במהלך הדייאטה.

יש לך מושג כמה אחוזי שומן אתה?

ביסקויט
03-08-07, 16:25
לא. האמת אין לי מושג כמה אחוזי שומן אני..איך אני בודק את זה?
המטרה שלי היא להישאר רזה ושהשרירים יגדלו. :sbb4: זה אומר שאני צריך תפריט למאסה? אבל אני לא רוצה להשמין ..מה עושים?

LGhell
03-08-07, 16:31
תראה - אין נוסחת קסם - אין רע בלי טוב. מה שאומר שבמסה אתה חייב להעלות גם מעט שומן בנוסף לעלייה בשריר (מה שאומר לאכול הרבה, נכון, אבל הרבה).
אני תמיד משווה בניה של גוף לבניה של בית - אם לא יהיו לך מספיק חומרי בניין זמינים בצד (פיילות של חצץ ואבנים ומלט) יקח לך המון זמן עד שתצליח לבנות את הבית - יהיה לך את הפועלים, המנופים, הטרקטורים - אבל לא יהיה לך מספיק חומרים כדי לבנות אותו.
אז אם אנחנו רוצים שרירים וכמה שפחות להשמין צריך להתחיל כמה שיותר נמוך במשקל ( להיות בערך 8-10 אחוז שומן) ואני אפילו, בהערכה גסה ממש, חושב שעוד 3 קילו שתוריד לא יזיקו לפני שתתחיל להעלות שוב במשקל.
לבסוף, בסיום תהליך, עם עליה מקסימלית של שריר - ומינימלית של שומן (בעזרת תפריט נכון ומעקב סדיר) תוכל להוריד את השומן שצברת ותישאר עם השריר שבנית.

ביסקויט
03-08-07, 16:42
אוקיי הבנתי הכל חוץ מהקטע של להוריד 3 קילו ואז להעלות? אם אני צריך לאכול הרבה ושיהיה לי קצת שומן לפי מה שאתה אומר אז למה לא להתחיל מהמשקל שלי לא מובן לי הקטע הזה..

LGhell
03-08-07, 18:03
כי ככל שתתחיל עם משקל נמוך יותר = פחות שומן בגוף.
לאחר המסה השומן הכולל יהיה פחות
דוגמא:
נניח בגופך יש כרגע 10 קילו שומן.
תעשה מסה תסיים יהיה לך בגוף 15 גרם שומן.
בשביל לחזור ל10 קילו שומן תצטרך להוריד 5 קילו של שומן ( 15-10=5)
עכשיו, אם תתחיל במצב שיש לך בגוף 8 קילו שומן. ותעלה 5 קילו של שומן במסה.
בשביל להגיע למצב שיש לך בגוף 10 קילו שומן תצטרך להוריד 3 קילו שומן.
3 קילו לעומת 5 = דייאטה קצרה יותר = פחות אובדן שריר

ביסקויט
03-08-07, 18:13
הבנתי תודה .
השאלה האחרונה היא איך אני בודק כמה אחוזי שומן יש לי כרגע?

P-a-n-1-c
03-08-07, 18:14
אחי אתה 175 על 50 קילו? זה לא דיאטה זו אנורקסיה..

Kachok
03-08-07, 18:15
הוא שוקל 75
הוא הוריד 50 קילו

P-a-n-1-c
03-08-07, 18:19
חחחחח בואנה איזה סטלן אני :ohmy:
מצטער אחי, בואנה אתה כלי אש! קבל מוניטין ובהצלחה שיהיה לך גבר, תופס מאנשים כמוך :sbb4:

Ilan-V
03-08-07, 18:31
אחי אתה 175 על 50 קילו? זה לא דיאטה זו אנורקסיה..

חחחחחחחחחחח שתיהיה לי בריא

ביסקויט
03-08-07, 18:33
תודה תודה בלי דיאטנית ובלי שומרי משקל ובלי " לרדת בגדול" אני עם עצמי ובפחות מ9 חודשים..:boxing:

LGhell
03-08-07, 19:01
הבנתי תודה .
השאלה האחרונה היא איך אני בודק כמה אחוזי שומן יש לי כרגע?

http://www.israelbody.org/Index.asp?CategoryID=84&ArticleID=646&SearchParam=%E0%E7%E5%E6%E9%20%F9%E5%EE%EF