PDA

צפה בגרסא המלאה : השמן בטונה

ThaiB0X
03-08-07, 21:35
יש לי ויכוח עם איזה מאמן כושר אחד,
הוא טוען שהשמן בטונה (לא הזית, הרגיל) בריא מאוד ולא יזיק לצרוך אותו לאחר האימון עם הטונה -_-
אמרתי לו ששומן מכל סוג מאט את הספיגה של החלבון, ולכן לא מומלץ לצרוך שום סוג של שומן מייד לאחר האימון.

עם זאת, אמרתי לו שהשמן בטונה זה "שמן מכונות" מסריח ומשומר שיושב בקופסא כמה חודשים טובים עד שהוא מגיע לחנויות.

רציתי לשאול, השמן בטונה איזה שמן זה ? פעם קראתי איפושהו שזה שמן כותנה, ולמיטב ידיעתי, זהו שמן חרא כמו הסויה. לא ?

Elevation
03-08-07, 21:43
שמן.... משמר, לא? אז זה דווקא טוב לטונה כלשעצמו.

והמדובר הוא בשמן סויה. אם אני לא טועה, בפסח בעבר, החליפו את השמן סויה בכותנה..... שאר השנה סויה.

toxicity
03-08-07, 21:52
גם לי נדמה ששמן סויה והוא בכלל לא רע

ThaiB0X
04-08-07, 06:15
שמן סויה לא רע? אתה צוחק? זה הבסיס לכל תחלואות הסינים בעולם.

Mr.Olimpia
04-08-07, 09:27
אבל זה לא שמן סויה !!! זה שמן צימחי. והוא לא גרוע

trx--->sus
04-08-07, 10:31
אבל זה לא שמן סויה !!! זה שמן צימחי. והוא לא גרוע

חכם שלי ומה זה סויה חיה?

שמן צמחי = שמן סויה

וגם אני מסכים איתך, זה חרא של שמן ובנוסף הוא מכיל כמויות אדירות של פיואסטרוגן (תלמיד של leo)

HotChizzy
04-08-07, 10:49
שומן לא מאט ספיגה של חלבון

DarkGulis
04-08-07, 11:23
תאכל טונה במים ותחסוך לעצמך זמן מיותר

sandrik
04-08-07, 11:24
כפי שהבנתי השמן בטונה הרגילה,
זה שמן כותנה,
והוא אחד המזיקים

Mr.Olimpia
04-08-07, 11:43
אפשר לחשוב שאתם כלכך סוסים ומקצוענים שזה ישנה משהו.....

gozal
04-08-07, 12:46
שומן לא מאט ספיגה של חלבון
מה זאת אומרת? תסביר...

ThaiB0X
04-08-07, 13:08
מישהו יכול למצוא משהו חד משמעי לגבי זה ? כותנה\סויה בריא\לא בריא ?

אורי א.
04-08-07, 13:09
אפשר לחשוב שאתם כלכך סוסים ומקצוענים שזה ישנה משהו.....

די לתפוס גובה, מבחינה בריאותית נמנעים מזה. למה אתה לא אוכל בורקס? תפנה לך מספיק קלוריות בשביל בורקס מה קרה? אז מה אם הוא מפוצץ בשומן נכון? אותו דבר, מבחינה בריאותית נמנעים.

toxicity
04-08-07, 13:10
חכם שלי ומה זה סויה חיה?

שמן צמחי = שמן סויה

וגם אני מסכים איתך, זה חרא של שמן ובנוסף הוא מכיל כמויות אדירות של פיואסטרוגן (תלמיד של leo)
ושמן זית לא מכיל?

toxicity
04-08-07, 13:12
ושוב תפסיקו להכנס לקטנות לא יקרה שום דבר מלאכול טונה בשמן.
כמו שהזכירו בבורקס למשל יש המון שומן, פיצות, המבורגים כו'. אז מה גם אותם לפעמים לא תאכלו? אתם מתעסקים פה בקקה.

ThaiB0X
04-08-07, 13:29
טוקסי הויכוח הוא אחר,

מה הוא השמן בטונה והאם הוא בריא? זה הכל.

לא ניסיתי לשכנע אף אחד כן לאכול\לא לאכול :)

toxicity
04-08-07, 13:34
תשמע אתה לא יכול להיות בטוח שהירקות שאתה אוכל בריאים, שהקולה דיאט שאתה שותה בריאה, שהבשר שאתה אוכל בריא, שהעוף שאתה אוכל בריא והרשימה נמשכת. אין טעם להתעסק בכמה גרמים בודדים של שומן שהוא אחד מהסוגי שמן הכי משומשים בעולם. אני אתן לך לדוגמא שחומוס שאתה קונה מכיל אותו וכמות יותר גדולה מטונה בשמן. אז?

m0she
04-08-07, 13:36
toxicity, אתה כן יכול לדעת מה בריא.

thaibox, שמן סויה מכיל בעיקר PUFA [חומצות שומן רב בלתי רוויות] והוא פחות מומלץ משמנים אחרים.

toxicity
04-08-07, 13:38

thaibox, שמן סויה מכיל בעיקר PUFA [חומצות שומן רב בלתי רוויות] והוא פחות מומלץ משמנים אחרים.
לא אתה לא, לפחות לא במאה אחוז. הממתיקים למשל בשקולה דיאט לא הוכיחו אם הם באמת גורמים למשהו. כנ"ל כל הריסוס שעל ירקות, אנטיביוטיקה שנותנים לפרות ועופות וכו'.

m0she
04-08-07, 13:39
הממתיקים נבדקו בצורה טובה. אי אפשר להוסיף ממתיקים למזון בלי שהם יעברו הרבה בדיקות. הכל נמצא תחת פיקוח, יש תקנים לשימוש בכל דבר, לא ברור לי על מה אתה מדבר. הדבר הבטוח היחיד הוא המוות, אבל סה"כ, אפשר להיות די משוכנעים בבטיחות של המזון שאנחנו אוכלים.

toxicity
04-08-07, 13:44
לא ראיתי מחקר או מקור אמין שאומר שהממתיקים שבקולה לא יכולים לגרום לבעיות

m0she
04-08-07, 13:46
לא חפשת.

toxicity
04-08-07, 13:49
אולי תפנה אותי לאחד?

ThaiB0X
04-08-07, 13:56

מה לגבי שמן כותנה ? הבנתי שזה מה שמכילה קופסת טונה.

את זה שהוא פחות מומלץ משמנים אחרים כמו זית וקנולה הבנתי ידידי, אבל האם אפשר להגדיר אותו כ"בריא" ?

m0she
04-08-07, 14:07
אי אפשר להגדיר שמן מסויים כבריא ושמן אחר כלא בריא. כל סוג שומן אמור להוות כשליש מהצריכה בדיאטה [שליש רווי, שליש רב בלתי רווי, שליש חד בלתי רווי] וכל עוד לא מגזים בצריכה של אף אחד מהם, זה בסדר.

toxicity, הודעה שפרסמתי כבר כמה פעמים:

Artificial sweeteners-do they bear a carcinogenic risk?
Review
Annals of Oncology. 15(10):1460-1465, October 2004.
Weihrauch, M. R. *; Diehl, V.

Abstract:
Artificial sweeteners are added to a wide variety of food, drinks, drugs and hygiene products. Since their introduction, the mass media have reported about potential cancer risks, which has contributed to undermine the public's sense of security. It can be assumed that every citizen of Western countries uses artificial sweeteners, knowingly or not. A cancer-inducing activity of one of these substances would mean a health risk to an entire population. We performed several PubMed searches of the National Library of Medicine for articles in English about artificial sweeteners. These articles included 'first generation' sweeteners such as saccharin, cyclamate and aspartame, as well as 'new generation' sweeteners such as acesulfame-K, sucralose, alitame and neotame. Epidemiological studies in humans did not find the bladder cancer-inducing effects of saccharin and cyclamate that had been reported from animal studies in rats. Despite some rather unscientific assumptions, there is no evidence that aspartame is carcinogenic. Case-control studies showed an elevated relative risk of 1.3 for heavy artificial sweetener use (no specific substances specified) of >1.7 g/day. For new generation sweeteners, it is too early to establish any epidemiological evidence about possible carcinogenic risks. As many artificial sweeteners are combined in today's products, the carcinogenic risk of a single substance is difficult to assess. However, according to the current literature, the possible risk of artificial sweeteners to induce cancer seems to be negligible. (C) 2004 The European Society for Medical Oncology

בנוסף, סקירה שפורסמה בBritish Medical Journal בנוגע לאספרטם:

Food labelling of sweetener is contentious. Six artificial sweeteners are permitted in Europe, each with an acceptable daily intake. Consumers cannot be expected to calculate cumulative daily intakes of each. Instead, manufacturers are encouraged to use cocktails of sweeteners so it becomes difficult for anyone to reach the acceptable daily intake of any sweetener individually—adults need at least 10 cans of a drink fully sweetened with aspartame alone to reach the acceptable daily intake of 40 mg/kg/day. When using combinations of sweeteners, even high level consumers rarely exceed 10 mg/day. Intakes over 1g/day were needed to alter brain neurotransmitters and provoke seizures in monkeys, and randomised controlled trials of high doses in humans have not shown any behavioural or other effects.13 (http://www.bmj.com/cgi/content/full/329/7469/755#REF13) 14 (http://www.bmj.com/cgi/content/full/329/7469/755#REF14)

http://www.bmj.com/cgi/content/full/329/7469/755

LGhell
04-08-07, 14:10
בנוסף להודעה של משה יש את ההודעה באתר:
http://www.israelbody.org/Index.asp?ArticleID=634&CategoryID=81&Page=1

toxicity
04-08-07, 14:25
משה אתה מפספס את הנקודה. יכול להיות שרשמתי קולה אבל אני מתכוון לכל הממתיקים המלאכותיים. למשל בדנונה 0 אחוז, קשה לי להאמין שכל סוגי הממתיקים שיש לא גורמים לנזק.

m0she
04-08-07, 14:30
אתה פשוט לא טורח לחפש. אם יש ממתיק מסויים שאתה רוצה לדעת לגביו, תריץ עליו חיפוש ותמצא את כל המידע שאתה צריך.

ThaiB0X
04-08-07, 14:38
אי אפשר להגדיר שמן מסויים כבריא ושמן אחר כלא בריא. כל סוג שומן אמור להוות כשליש מהצריכה בדיאטה [שליש רווי, שליש רב בלתי רווי, שליש חד בלתי רווי] וכל עוד לא מגזים בצריכה של אף אחד מהם, זה בסדר.

אמממ אז למה הנטייה לנסות ולצרוך כמה שיותר שומן איכותי מתוך קצובת השומן היומית ?
ומהם בכלל הסממנים של שומן איכותי, אני מתכוון, למה הוא מוגדר כאיכותי ?

m0she
04-08-07, 14:40
שאלה מצויינת - תשאל את מי שהגדיר אותו ככה. אני משער שהגדירו את השומן הלא רווי כ"איכותי" כי רוב האנשים לא צורכים ממנו מספיק ורוצים לעודד צריכה שלו. לכל סוגי השומנים יש מקום בתזונה.

ThaiB0X
04-08-07, 14:44
אמממ זה מעניין מאוד משה,
אם כך, כל חברי ישראלבודי טועים !
מה אם אני צורך 90 אחוז מהשומן ביום "שומן איכותי" (משמן זית ואבוקדו נגיד), האם הגוף יסבול מהמחסור בשומן רווי ?

+1

m0she
04-08-07, 14:45
הגוף יכול לייצר לעצמו שומן רווי, הוא לא חיוני אבל אין סיבה להמנע ממנו בתזונה.

Sugarzaza
04-08-07, 14:58
לא נראה לי שאפשר לצרוך שומן בלי לצרוך שומן רווי. בכל שמן, גם בזית ופשתן וקנולה יש שומן רווי בכמות זו או אחרת

LGhell
04-08-07, 15:06
אמממ זה מעניין מאוד משה,
אם כך, כל חברי ישראלבודי טועים !
מה אם אני צורך 90 אחוז מהשומן ביום "שומן איכותי" (משמן זית ואבוקדו נגיד), האם הגוף יסבול מהמחסור בשומן רווי ?

+1

גם בשומן הכי איכותי יש שומן רווי.
כמו למשל תסתכל טוב על הכדורי אומגה 3 שלך.
הם מכילים 1 גרם שומן שמתוכו 0.3 שומן רווי.
גם שמן זית אבוקו אגוזים וכו' - מכילים שומן רווי.

ThaiB0X
04-08-07, 15:08
בגלל זה אמרתי 90 אחוז...

עוד שאלה מושיקו,
למה אומרים ש"שומן איכותי" (נראה לי אני אפסיק להשתמש במונח הזה מהיום) עוזר לשרוף שומן ? שומן רווי לא "עוזר לשרוף" גם ?

האם הגוף יודע לייצר גם שומן חד או רב בלתי רווי ? (אחד מהם אני בטוח שהוא חיוני, השאלה איזה, אחרת לא היינו מקפידים כל כך על "שומן איכותי")

מעניין מאוד כל הנושא, חור בהשכלה אצלי ואצל עוד רבים כאן...

m0she
04-08-07, 15:11
הגוף יכול ליצור קשרים כפולים בחומצות שומן עד עמדה 9. לכן, חומצות שומן שמכילות קשרים כפולים לאחר עמדה 9 הן חיוניות. החומצות האלו הן אומגה 3 ואומגה 6.
לשומנים יש תפקידים מאוד מורכבים בגוף, זה לא סתם מקור דלק. ספציפית בנוגע לטענה שזה עוזר לשרוף שומן, אני לא זוכר שום שלב שבו הנוכחות של חומצת שומן בלתי רוויה היא חיונית. אולי רואים לכאורה במחקרים יותר ירידה במשקל כשכמות השומן הבלתי רווי גבוהה משמעותית, ההסבר הפשוט לזה הוא שחומצות שומן בלתי רוויות מספקות פחות אנרגיה מחומצות שומן רוויות.

עריכה: בדקתי עכשיו בספר ביוכימיה, רשום שם שPUFA מפחיתים את יצירת האנזימים שאחראים על סינתזה של חומצות שומן בגוף. לטעמי, זה לא יותר מדי חשוב, כיוון שסינתזה של שומן בגוף [de novo lipogenesis] היא ממילא תהליך די זניח ברוב האוכלוסיה ובטח שאצל רוב מוחלט מהמתאמנים.

LGhell
04-08-07, 15:12
בגלל זה אמרתי 90 אחוז...

עוד שאלה מושיקו,
למה אומרים ש"שומן איכותי" (נראה לי אני אפסיק להשתמש במונח הזה מהיום) עוזר לשרוף שומן ? שומן רווי לא "עוזר לשרוף" גם ?

האם הגוף יודע לייצר גם שומן חד או רב בלתי רווי ? (אחד מהם אני בטוח שהוא חיוני, השאלה איזה, אחרת לא היינו מקפידים כל כך על "שומן איכותי")

מעניין מאוד כל הנושא, חור בהשכלה אצלי ואצל עוד רבים כאן...

90 אחוז? כלומר יחס של 1 ל 9? הייתה רוצה!
אני מוריד בפניך את הכובע אם תגיע ליחס של 1 ל -5 (20 אחוז שומן רווי : 80 איכותי ).

לגבי השומן - ממש בהכי חפיף - שומן רווי מעודד היווצרות תאי שומן - בעצלם להשמנה. שומן בלתי רווי מעודד פירוק תאי שומן אל מחזור הדם. יש מאמר מורחב שדן בשומן וסוגיהם באתר.
תקרא! :jockey:

trx--->sus
04-08-07, 15:15
ושמן זית לא מכיל?

בכמויות מזעריות

ThaiB0X
04-08-07, 15:26
משה, אמרת ששמן סויה מכיל Pufa (שומן רב בלתי רווי) ופחות מומלץ משמנים אחרים.
מצד שני אמרת, שאי אפשר להגדיר את השמנים כיותר בריא ופחות בריא.

אז למה הסויה פחות מומלץ משמנים אחרים ?

m0she
04-08-07, 15:35
פחות מומלץ משמע צריכים להיות עם "אצבע על הדופק" בצריכה. אם אתה צורך שומן חד בלתי רווי בעודף זה בסדר, אבל כמויות גדולות של Pufa הן פחות מומלצות כאשר צריכה מוגזמת של שומן רווי היא הכי פחות מומלצת [אני אפילו לא מזכיר את שומן הטרנס].

ThaiB0X
04-08-07, 15:41
אהה הבנתי למה אתה מתכוון

אשמח אם תוכל לתת דוגמא חומרית לשומן רב וחד בלתי רווי
אגב, הגוף יודע לייצר Pufa בעצמו כמו שומן רווי, או שזוהי חומצת שומן חיונית ?
ובכלל, אני מניח שהגוף לא מייצר את השומן הרווי מעצמו אלא הופך את הבלתי רווי אליו, אני צודק ?

סליחה על החפירה, הידע שלך הוא אוצר.

m0she
04-08-07, 15:56
פרופיל שומנים של כל מוצר בעולם - www.nutritiondata.com (http://www.nutritiondata.com)
הסימון הוא X:Y כאשר X הוא מספר הפחמנים בשרשרת השומן וY הוא מספר הקשרים הכפולים. שמן עשיר בחומצות שומן חד בלתי רוויות [MUFA] הוא שמן זית/קנולה, שמן עשיר בPUFA הוא שמן סויה/חמניות.

חומצות השומן החיוניות, אומגה 3 ואומגה 6, הן PUFA בד"כ - למרות שהן יכולות להיות גם MUFA פר הגדרה כימית.

הגוף יודע לייצר שומן רווי. אני לא ראיתי התייחסות להפיכה של שומן בלתי רווי לשומן רווי אלא רק את הכיוון ההפוך - הוספה של קשרים כפולים. המקום היחיד שבו ראיתי שמרווים קשר כפול הוא בחמצון של חומצות שומן בלתי רוויות.