PDA

צפה בגרסא המלאה : חזרתי הביתה...

Ori_D
28-10-06, 12:34
למי שלא ידע יצאתי במסגרת התיכון למסע לפולין.
המסע הזה הוא מסע מדהים ופשוט חובה לעשות אותו, לתלמידי התיכון פה שיש עוד הזדמנות לצאת אליו אל תוותרו.
המראות שם היו ממש מזעזעים, ביכרנו בכל מכני השמדה וגטאות והמראות שם היו ממש מזעזעים.
למשל במחנה ההשמדה במיידנק תאי הגזים והמשרפות הכל נשמר, הנאצים לא הספיקו להרוס, בתאי הגזים רואים שריטות על הקירות מציפורניים של יהודים שנחנקו למוות.
חדר אטום לגמרי שיוצא מלמעלה ארובות כאלה, והמשרפות שזה תנורים גדולים כאלה, שבהם היו שורפים את הגופות.
במיידנק כמעט כולנו בכינו שראינו את זה.
באושוויץ אתם רואים דרכים מזעזעות בהם יהודים נהרגו, למשל תא עמידה, תא קטן קטן של סנטימטרים שכל מה שאפשר לעשות שם זה לעמוד עד שמתים, או תא חנק, תא אטום לגמרי שמשאירים שם בנאדם עד שהוא נחנק למוות, או תא חושך.
באושוויץ רואים כל מיני רכוש שלקחו ליהודים, רואים ערימות של נעליים, ערימות של משקפיים, ערימות של רגליים טוטבות, אפילו שיער גזרו ליהודים על מנת לעשות בהם כל מיני שימושים.
המראות האלה כל כך מזעזעים.
גם ביערות המוות ביכרנו, שזה יער בו חפרו בורות ענקיים, העמידו את היהודים בשורה וירו בהם למוות, ועל זה כיסו אותם באדמה, מספרים שהאדמה רעדה מגופות שפירפרו.
ואם אני אתחיל לפרט על כל מה שראינו שם זה לא יגמר, המסע הזה מאוד חשוב שהוא בעבורי מסע שורשים.
מלבד הקטע הרגשי, נוצר במשלחת הזאת גיבוש מדהים בין כל הקבוצה, ממש נהניתי שם.
טוב לחזור לארץ.

אורי.

המצלמה שלי הייתה חייבת לההירס בול לפני המסע, אבל צילמו אותי שם מלא, אני בקרוב אפרסם סט, לבינתיים אני אתן את 2 אלה:

זה אני עם דגל ישראל במחנה ההשמדה בטרבלינקה, שהנאצים הספיקו להרוס בסוף המלחמה, ומאחוריי זאת אנדרטה לזיכרון:

http://img170.imageshack.us/img170/3640/dscn1797sm3.jpg

וזאת סתם תמונה מעיר עתיקה שיש בפולין לא קשור לשואה, זה סתם כיף להתפרק קצת ולהנות מנופות מרהיבים אחרי כל המראות הקשים:

http://img82.imageshack.us/img82/3316/dscn1880yy0.jpg

GaL-L
28-10-06, 12:40
באמת נשמע מעניין ומרגש להתחבר לעם שלנו לראות מה עבר עליו אני רוצה לנסוע אבל הביצפר שלי קמצן וכל אחד צריך לשלם 6000 שקל זה הרבה בשבילי ההורים לא יכולים לממן אני ינסה לחסוך או משהו כזה
וברוך שובך

d-undertaker
28-10-06, 12:40
וולאק אורי..ספר עוד קצת על המחנות שם...

ברוך השב ד"א

Der Metzgermeister
28-10-06, 12:52
שנה הבאה בע"ה נצא לטיול שורשים הזה.

Homie
28-10-06, 12:53
ברוך השב, אני נוסעב7.11 , אני אחזור עם תמונות.

Ori_D
28-10-06, 12:53
בכיף אני מוכן לספר
רוב המחנות כמו בריקנאו וטרבלינקה הנאצים הספיקו להשמיד יש שם אנדרטאות, ורואים הריסות של תאי הגזים, היחידים שנשמרו זה רק אושוויץ ומיידנק.

הנאצים היו ממש מחושבים יש חדר לכל דבר, היו מגלחים אותם מכף רגל ועד ראש, אחרי זה מקלחים אותם ואז לתאי הגזים ולכל דבר יש חדר משלו, זה כי שאין שיערות והגוף רטוב הגז נספג יותר טוב, אלה דברים שאני לא יכול לתאר במילים מרוב שאני מזעזע חייב לראות את זה, אני צריך לקבל תמונות ואני אעלה.
זה ממש בלתי יאומן שיצור אנושי היה מוסגל לעשות דבר כזה

Daniel-Barak
28-10-06, 12:57
ברוך השב...
באמת זו חוויה מיוחדת.
אני שמח שלמדת והרגשת את האווירה שם.
לי לא יצא לטוס לפולין במסגרת המשלחת, כי כבר המשלחת של בית הספר שלנו טסה

Antonator1
28-10-06, 13:01
כמה שאתה צודק! אם זה היה תלוי בי, הייתי מחליף את יום הזכרון לרבין בעוד יום אחד לזכר השואה ומלחמת העולם השנייה. זה באמת נושא שהתעניינתי בו כל החיים שלי. אך לצערי לא לא נסעתי למסע. אבל לפי מה ששמעתי השכבה שלנו עשתה שם בעיות באיזה מלון בוורשה, לא ידעו את מי להאשים, אז הפילו עונש על מישהו באופן רנדומאלי - השעייה ואי-יציאה לטיול השנתי. עכשיו כל הביה"ס במחאה, ובכלל קיום הטיול בספק עכשיו...

Antonator1
28-10-06, 13:01
עוד משהו, הייתם בכל 6 המחנות העיקריים?

Ori_D
28-10-06, 13:06
היינו ברוב המחנות לא בכולם טרבלינקה, פלשוב בירקנאו, מיידנק ועוד איזה מחנה ריכוז ששחכתי את שמו

Antonator1
28-10-06, 13:10
בלז'ץ? סוביבור? חלמנו?

Ori_D
28-10-06, 13:15
באלה לא, כנראה הנאצים הרסו אותם או משהו ובאמת חבל
לסוביבור מאוד רציתי ללכת, להקריא שם קדיש את המשפחה שלי שנספתה שם

yaniv
28-10-06, 13:49
באמת לא שווה לפספס את זה תאמינולי הכסף זה הרבה כסף.. אבל בשביל מה עובדים?.... ולגבי התמנוות.. אחי תכלס .. לא יכלת להביא בחורה יפה יותר?

SmaMMiT
28-10-06, 13:50
אני אישית לא מבין איך אפשר לדרוך בגרמניה המסריחה מהתחת הזאת נאצים חארות ימח שימם ושם זכרם לנצח נצחים אמן!!!!!
אני מעדיף למות ביסורים ולא לדרוך במדינת הגויים הנאצים האלה גועל נפש אפילו סרט רק סרט שאני רואה שעשו בגרמניה אני לא רואה אז ללכת לשם איך???? כל פעם שאני רק שומע את השם גרמניה אני חייב לירוק ולקלל באמת אני לא מבין איך אפשר ללכת לשם..

Ori_D
28-10-06, 14:20
זה לא גרמניה זה פולין, וחוץ מזה המסע הזה הוא לא ללכת לטייל אלא לבכר במחנות וללמוד מה עברו אחינו.

והבחורה הזאת מה אתה רוצה ממנה אחי? אני אביא עוד סט של תמונות שהחברים שלי ישלחו לי

Antonator1
28-10-06, 14:37
תעשו טובה, בן אדם מביא תמונות מפולין ממסע בנושא עם חשיבות עליונה ואתם אומרים לו להביא בחורות יפות יותר? דוחה, פשוט דוחה...

GaL-L
28-10-06, 15:50
כמה זה עלה לך בערך ?

Night_Wolf
28-10-06, 16:52
אחלה אחי הכי חשוב שחזרתה אלינו בשלום !
באמת חשוב ליסוע ולראות את זה למרות שזה מאוד קשה...

Der Metzgermeister
28-10-06, 17:07
אני אישית לא מבין איך אפשר לדרוך בגרמניה המסריחה מהתחת הזאת נאצים חארות ימח שימם ושם זכרם לנצח נצחים אמן!!!!!
אני מעדיף למות ביסורים ולא לדרוך במדינת הגויים הנאצים האלה גועל נפש אפילו סרט רק סרט שאני רואה שעשו בגרמניה אני לא רואה אז ללכת לשם איך???? כל פעם שאני רק שומע את השם גרמניה אני חייב לירוק ולקלל באמת אני לא מבין איך אפשר ללכת לשם..

רואים שבחיים שלך לא היית בגרמניה.
גם אני חשבתי כמוך אבל בחופש הגדול האחרון ההיתי בגרמניה ואוסטריה, ומה אני אגיד לך, כל הדעה שלי עלייהם השתנתה.
הגרמנים הם עם נחמד מאוד, ורק שתדע לך ש80 אחוז המגרמנים מרגישים רגשי אשמה על מה שהיה בשואה.

נאצים יש לך בכל מקום, גם פה בארץ, בכל אירופה, בארה"ב ובכל העולם.

ואני עם אנטון בראש, מה זה לא יכלת להביא בחורה יותר יפה? תתבגרו אנשים!

Shauder
28-10-06, 17:11
ברוך שובך!

Psychopath
28-10-06, 18:01

חחח אני בידיוק כמוך
יש לי שנאה טבעית לכל מה שגרמני.

Antonator1
28-10-06, 18:11
גם אני חשבתי כמוך אבל בחופש הגדול האחרון ההיתי בגרמניה ואוסטריה, ומה אני אגיד לך, כל הדעה שלי עלייהם השתנתה.
הגרמנים הם עם נחמד מאוד, ורק שתדע לך ש80 אחוז המגרמנים מרגישים רגשי אשמה על מה שהיה בשואה.

הקטע פה זה חוסר הטאקט. אם הוא היה לוקח תמונה עם איזו בלונדה במונדיאל, אין שום בעיה שאנשים יגידו כזה דבר, ואפילו ילכו רחוק יותר. אבל באמת שזה לא המקום.

Night_Wolf
28-10-06, 18:23

גם אני חשבתי ככה עד שנסעתי לגרמניה יש שם את ה"גלוחי ראש" האלה בעיקר בעיר פרנקפורט שבקרתי שם והגרמנים פשוט לא סובלים אותם ומתביישים בהם הם שונאים את הנאצים ומחללים את השם של היטלר גם היו גרמנים שהרגישו רגשי אשמה כאלה גדולים על מעשי הזוועה של ההורים שלהם שחלקם התגיירו,התחתנו אם יהודים,עברו לגור בישראל או תמוכים בישראל וכ'ו לי יש חבר שהוא ממוצא גרמני והסבא שלו היה שוטר גרמני באס אס או משהו ואמא שלו כלכך הרגישה אשמה שהיא התחנתה אם יהודי (חחח שזה אבא שלו) וחבר שלי אחלה בן אדם והוא יהודי ואפילו אמא שלו שומרת מסורת מדברת עברית כמו כל ישראלי והוא נסע לגרמניה לטיול פעם אחת ופגש את הסבא שלו והסבא למד לאהוב אותו בתור יהודי שגר בישראל! אבל שהסבא רצה לבוא לפה לבקר לא נתנו לו...ובצדק!

SmaMMiT
28-10-06, 19:04

טוב איפה נתחיל...
אז ככה קודם כל בחיים שלי לא הייתי בגרמניה ימח שימה ובחיים שלי אבל בחיים שלי אני גם לא יהיה בגרמניה ולכל התמימים שבינכם אני לא סתם עוד איזה טמבל שסתם כותב אני בעבר לפניי שהתחלתי להתאמן הייתי השחקן הכי טוב בישראל במשחק רשת בשם : diabloII עכשיו שיחקתי בו בערך 5 שנים ושיחקתי בסרבר של אירופה ולא של אסיה ורק שתדעו שלא פעם דיברתי שם עם גרמנים וגם היתידדתי עם כמה פה ושם אבל!!! רובם אני לא אומר כולם ואני לא צוחק הייתי שורף אותם חיים עם רק הייתי יכול יש להם שנאה ליהודים והם מהללים את היטלר ימח שימו ושם זיכרו פו שישרף באש הגיהנום לנצח אמן!!! ואני לא מדבר רק על ילדים כחו את הדברים האלה לצומת לבכם ליפניי שאתם סתם מגיבים לי ודרך אגב לא רק גרמנים שונאים יהודים זהו
הלוואי ישרפו שם כולם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Der Metzgermeister
28-10-06, 19:08
גם פה יש לך בארץ כמה נאצים שתדע.
חוץ זה לפני 5 שנים בן כמה היית? לא ממש גדול אני משער וגם כל הילדים הקטנים האלה מושפעמים ממשהו ואין להם שכל.
אני בהחלט חושב שצריך להשמיד נאצים, קומוניסטים ופאשיסטים, אבל לא לפסול מדינה שלמה בגלל כמה חראות.

SmaMMiT
28-10-06, 19:13
הפסקתי לשחק בזה בערך בגיל 16 הייתי צריך פסיחולוג במשך תקופה רצינית (יותר משנה) כדי להפסיק אנשים שם לא זלזלו בי כל מי שאי פעם שיחק גם ב LOD יודע מי זה SmaMMiT ואני אומר לך צריך לשרוף אותם עם רק הייתה יודע כמה שונאים אותנו הייתה בוכה ואני מתערב איתך על זה!!!! אני באופן אישי כל החיים שלי לא יתן לבן אדם שחשוב לי ללכת לשם או לקנות משהו שיצרו שם או כל דבר כזה נקודה!

NIRAN
28-10-06, 20:35
היית אובססיבי לגבי מחשב ועכשיו אתה אובססיבי לגבי Bb?

Ori_D
28-10-06, 21:01
אתם לא יכולים לראות פוסט בלי להרוס אותו ולעבור לנושא אחר?
וזה באמת היה יציאה לא במקום מה שאמרת על גרמניה

Bodybuilder
28-10-06, 21:09
למי שלא ידע יצאתי במסגרת התיכון למסע לפולין.
המסע הזה הוא מסע מדהים ופשוט חובה לעשות אותו, לתלמידי התיכון פה שיש עוד הזדמנות לצאת אליו אל תוותרו.
המראות שם היו ממש מזעזעים, ביכרנו בכל מכני השמדה וגטאות והמראות שם היו ממש מזעזעים.
למשל במחנה ההשמדה במיידנק תאי הגזים והמשרפות הכל נשמר, הנאצים לא הספיקו להרוס, בתאי הגזים רואים שריטות על הקירות מציפורניים של יהודים שנחנקו למוות.
חדר אטום לגמרי שיוצא מלמעלה ארובות כאלה, והמשרפות שזה תנורים גדולים כאלה, שבהם היו שורפים את הגופות.
במיידנק כמעט כולנו בכינו שראינו את זה.
באושוויץ אתם רואים דרכים מזעזעות בהם יהודים נהרגו, למשל תא עמידה, תא קטן קטן של סנטימטרים שכל מה שאפשר לעשות שם זה לעמוד עד שמתים, או תא חנק, תא אטום לגמרי שמשאירים שם בנאדם עד שהוא נחנק למוות, או תא חושך.
באושוויץ רואים כל מיני רכוש שלקחו ליהודים, רואים ערימות של נעליים, ערימות של משקפיים, ערימות של רגליים טוטבות, אפילו שיער גזרו ליהודים על מנת לעשות בהם כל מיני שימושים.
המראות האלה כל כך מזעזעים.
גם ביערות המוות ביכרנו, שזה יער בו חפרו בורות ענקיים, העמידו את היהודים בשורה וירו בהם למוות, ועל זה כיסו אותם באדמה, מספרים שהאדמה רעדה מגופות שפירפרו.
ואם אני אתחיל לפרט על כל מה שראינו שם זה לא יגמר, המסע הזה מאוד חשוב שהוא בעבורי מסע שורשים.
מלבד הקטע הרגשי, נוצר במשלחת הזאת גיבוש מדהים בין כל הקבוצה, ממש נהניתי שם.
טוב לחזור לארץ.

אורי.

המצלמה שלי הייתה חייבת לההירס בול לפני המסע, אבל צילמו אותי שם מלא, אני בקרוב אפרסם סט, לבינתיים אני אתן את 2 אלה:

זה אני עם דגל ישראל במחנה ההשמדה בטרבלינקה, שהנאצים הספיקו להרוס בסוף המלחמה, ומאחוריי זאת אנדרטה לזיכרון:

http://img170.imageshack.us/img170/3640/dscn1797sm3.jpg

וזאת סתם תמונה מעיר עתיקה שיש בפולין לא קשור לשואה, זה סתם כיף להתפרק קצת ולהנות מנופות מרהיבים אחרי כל המראות הקשים:

http://img82.imageshack.us/img82/3316/dscn1880yy0.jpg

mariusz pudzianowskiy !http://www.atraf-f.net/or/images/icons/idea1.gif

נדב
28-10-06, 21:20
את האמת, ורק את האמת
הייתי בגרמניה ואוסטריה לפני פחות מחודש
הגרמנים בממוצע הם לא האנשים הכי נחמדים הם די קרי רוח
האוסטרים הם אנשים מאוד נחמדים ועליזים תענוג של אנשים
אהה והטלר הוא בכלל אוסטרי
ואי אפשר לעשות הכללות על עם כלשהו גרמניה היא מדינה מדהימה ביופיה נופים מדהימים האנשים קצת פחות.

Gamerrrrr
28-10-06, 21:27
בלז'ץ? סוביבור? חלמנו?
הסיורים אף פעם לא מגיעים לשם.

אם אני לא יוצא מטעם הבית ספר שלי השנה אני נוסע לשם באופן עצמאי בקיץ במקום לטוס ליוון

Ori_D
28-10-06, 21:30
ביררתי את העניין וסוביבור בכלל נמצא בצרפת.
המקום עוד נשמר ואפשר לבקר שם, לפי מה שהבנתי האחים של סבתא שלי כבר ביקרו שם ואמרו קדיש לפניי

Gamerrrrr
28-10-06, 21:31
[quote=Antonator1]כמה שאתה צודק! אם זה היה תלוי בי, הייתי מחליף את יום הזכרון לרבין בעוד יום אחד לזכר השואה ומלחמת העולם השנייה. זה quote]

אנטון אתה מתחיל להדאיג אותי, להחליף את יום הזכרון לרבין.??? כל המשפחה של הסבים והסבתות שלי נספו בשואה, סבא שלי בכלל לא מכיר את המשפחה שלו, ואני חושב שמה שאמרת כרגע זה טעות חמורה, אין קשר לכמות ימי הזכרון בשנה ולחשוב בכלל על להמיר את יום הזכרון לרצחו של רבין (ראש הממשלה הכי טוב כנראה שהיה לנו ואי פעם יהיה לנו, ובכלל רצח של נבחר הציבור בארץ ישראל לפי דעתי זה פשע שעונשו צריך להיות מוות)

Ori_D
28-10-06, 21:36
[quote=Antonator1]כמה שאתה צודק! אם זה היה תלוי בי, הייתי מחליף את יום הזכרון לרבין בעוד יום אחד לזכר השואה ומלחמת העולם השנייה. זה quote]

אנטון אתה מתחיל להדאיג אותי, להחליף את יום הזכרון לרבין.??? כל המשפחה של הסבים והסבתות שלי נספו בשואה, סבא שלי בכלל לא מכיר את המשפחה שלו, ואני חושב שמה שאמרת כרגע זה טעות חמורה, אין קשר לכמות ימי הזכרון בשנה ולחשוב בכלל על להמיר את יום הזכרון לרצחו של רבין (ראש הממשלה הכי טוב כנראה שהיה לנו ואי פעם יהיה לנו, ובכלל רצח של נבחר הציבור בארץ ישראל לפי דעתי זה פשע שעונשו צריך להיות מוות)

אני רואה שאתם ממשיכים להרוס לי את הפוסט
אני לא מסכים איתך בחצי מההודעה, אני גם חושב שיום הזיכרון לרבין זה חשוב ולא צריך להחליף.

אבל יצחק רבין ראש ממשלה טוב???? זה הדבר שהכי מעצבן אותי, רק בגלל שהוא מת הוא פתאום נהיה ראש ממשלה טוב.
אנשים תתחברו למציאות?
הוא היה חרא של ראש ממשלה ואם הוא היה נשאר לא היה נשארה לנו מדינה בכלל, הוא היה אחד האנשים שגרמו הכי נזק שיכול להיות.
אני לא אומר שזה מוצדק לרצוח אותו, אבל זה טוב מאוד שהוא כבר לא מנהיג שלנו.

ותשדלו לחזור לנושא הפוסט

Gamerrrrr
28-10-06, 21:37
[quote=Gamerrrrr]

אני רואה שאתם ממשיכים להרוס לי את הפוסט
אני לא מסכים איתך בחצי מההודעה, אני גם חושב שיום הזיכרון לרבין זה חשוב ולא צריך להחליף.

אבל יצחק רבין ראש ממשלה טוב???? זה הדבר שהכי מעצבן אותי, רק בגלל שהוא מת הוא פתאום נהיה ראש ממשלה טוב.
אנשים תתחברו למציאות?
הוא היה חרא של ראש ממשלה ואם הוא היה נשאר לא היה נשארה לנו מדינה בכלל, הוא היה אחד האנשים שגרמו הכי נזק שיכול להיות.
אני לא אומר שזה מוצדק לרצוח אותו, אבל זה טוב מאוד שהוא כבר לא מנהיג שלנו.

ותשדלו לחזור לנושא הפוסט

איזה נזק הוא עשה בדיוק?? הביא שלום??

igorek
28-10-06, 21:39
[quote=Ori_D]

איזה נזק הוא עשה בדיוק?? הביא שלום??
עם מי הוא בדיוק הביא שלום?

Gamerrrrr
28-10-06, 21:40
[quote=Gamerrrrr]
עם מי הוא בדיוק הביא שלום?

הוא היה קרוב להסכמי שלום עם הרשות הפלסטינית.

igorek
28-10-06, 21:41
[quote=igorek]

חחחחח כמו שאנחנו קרובים להסכם איתם בחמישים השנה הקרובות.

Antonator1
28-10-06, 21:44
אני לא שונא את רבין כי אף פעם לא הכרתי אותו ממש, פשוט נמאס לי מהסגידה וההלל. זו ממש לא סיבה לעשות לכבודו יום זכרון שלם. דיימבאג דארל מפנטרה נרצח? שום יום זכרון. רחבעם זאבי? קליף ברטון? לינקולן? קנדי?

Bullet
28-10-06, 21:45
[quote=igorek]

:laugh:

Antonator1
28-10-06, 21:45
הסיורים אף פעם לא מגיעים לשם.

אם אני לא יוצא מטעם הבית ספר שלי השנה אני נוסע לשם באופן עצמאי בקיץ במקום לטוס ליוון
ותאמין לי שככה זה ייצא לך הרבה יותר זול ונוח (לא יודע אם נוח אבל כמעט בטוח יותר זול).

Antonator1
28-10-06, 21:49
ביררתי את העניין וסוביבור בכלל נמצא בצרפת.
המקום עוד נשמר ואפשר לבקר שם, לפי מה שהבנתי האחים של סבתא שלי כבר ביקרו שם ואמרו קדיש לפנייצרפת?! אורי מה קרה לך? מחנה סוביבור נמצא לא רחוק מלובלין, והיה חלק ב - "מבצע ריינהארד" שהתרחש בפולין. אולי יש איזה צירוף מקרים...

Ori_D
28-10-06, 21:49
או יופי חוזרים לפוסט איזה כיף
דרך הבצפר זה יוצא מחיר ממש משתלם כמו נסיעה לאילת 3 ימים.
עם מלונות ממש טובים, באמת אחלה מלון, ואוכל חופשי (אוכל פולני חרא אבל אוכל).

igorek
28-10-06, 22:00
או יופי חוזרים לפוסט איזה כיף
דרך הבצפר זה יוצא מחיר ממש משתלם כמו נסיעה לאילת 3 ימים.
עם מלונות ממש טובים, באמת אחלה מלון, ואוכל חופשי (אוכל פולני חרא אבל אוכל).
ממתי נסיעה לאילת ל-3 ימים עולה 1100$?

Ori_D
28-10-06, 22:03
אני לא הייתי באמת רציני, זה היה סתם להראות שזה לא כזה יקר :|

Antonator1
28-10-06, 22:05
אורי, תקרא את ההודעה על סוביבור.

Ori_D
28-10-06, 22:06
לא לא סבתא שלי אמרה לי שזה מחוץ לגבולות פולין והמשפחה שלה היו שם

Antonator1
28-10-06, 22:07
לא לא סבתא שלי אמרה לי שזה מחוץ לגבולות פולין והמשפחה שלה היו שם
מוזר...

Antonator1
28-10-06, 22:10
הנה:
http://www.holocaust-education.dk/images/billeder/pol72090.gif

Gamerrrrr
28-10-06, 22:49
אני לא שונא את רבין כי אף פעם לא הכרתי אותו ממש, פשוט נמאס לי מהסגידה וההלל. זו ממש לא סיבה לעשות לכבודו יום זכרון שלם. דיימבאג דארל מפנטרה נרצח? שום יום זכרון. רחבעם זאבי? קליף ברטון? לינקולן? קנדי?

ללינקולן ולקנדי יש יום זיכרון בנפרד
לרחבעם זאבי יש יום זיכרון
דיימבאד דארל מעניין את הזין שלי, למה שיהיה לו יום זיכרון בישראל? וחוץ מזה למה צריך יום זיכרון לאדם שהוא לא נציג המדינה בדרך פוליטית?? ולראש ממשלה בכלל שזה נבחר הציבור

Der Metzgermeister
28-10-06, 23:04
דיימבאג דארל הוא אחד האנשים השמפיעים בתחום המוזיקה.
ותאמין לי שפוליטיקה לא יותר טובה ממוזיקה, וכל אחד את ההשפעות החיוביות שלהם.

danino
29-10-06, 00:12
אורי פעם הבאה צטלם עם בחורה שנראת טוב יותר

PoweRule
29-10-06, 20:21
יצאת לפולין ולא למדת כלום לפני זה ?
כי אם כן היית אמור לדעת שמחנות ההשמדה היו רק בפולין ולא בשום מקום אחר ( כמו שאנטון אמר ).
דבר נוסף, 1100 דולר זה הרבה כסף להרבה מאד ילדים בארץ שלנו. ואם המסע כל כך חשוב אז המדינה צריכה לדאוג שכל ילד שרוצה יוכל לצאת, בדיוק כמו טיול שנתי.

Antonator1
29-10-06, 20:32
יצאת לפולין ולא למדת כלום לפני זה ?
כי אם כן היית אמור לדעת שמחנות ההשמדה היו רק בפולין ולא בשום מקום אחר ( כמו שאנטון אמר ).
דבר נוסף, 1100 דולר זה הרבה כסף להרבה מאד ילדים בארץ שלנו. ואם המסע כל כך חשוב אז המדינה צריכה לדאוג שכל ילד שרוצה יוכל לצאת, בדיוק כמו טיול שנתי. אתה לא מכיר את התיכון שליד האוניברסיטה העברית בירושלים. יורקים על כולם (ואני מתכוון על כולם) ממגדל גבוה כמו שנהגו להגיד אצלנו בבריה"מ... ואכן, כל 6 מחנות ההשמדה היו כולם בפולין, מחוצה לה היו רק מחנות ריכוז ועבודה, כגון טרזינשטאדט, ברגן בלזן, בוכנוולד, סאלספליס, דכאו, מאטהאוזן, ראוונסברוק וכאלה.

Troya
29-10-06, 20:50
גם אני הייתי בפולין :jockey:

PoweRule
29-10-06, 21:25
ברכות !
אתה מרגיש יותר פטריוטי ?
אתה שר עכשיו את ההימנוך ביותר גאווה ?

Ori_D
30-10-06, 13:00
אני לא יודע אז למה לא היינו שם