PDA

צפה בגרסא המלאה : ניצול מזון

ניר123
06-08-07, 18:27
עלתה לי השערה, תאשרו או לא D=

בכל היום בפרט אחרי האימון השרירים דורשים מזון(פחמימות חלבונים...) ואחרי שהשריר מנצל את כל מה שהוא צריך והשאר נהפך לשומן.
אז זה העלה אותי למסקנה שאם בזמן מסה אם הגוף גדל לא רק בשריר אלה גם בשומן(אינדיקציה - בטן לדוגמא), אז זה אומר שהגוף ניצל את כל מה שהוא יכל ובכך גדל בצורה המקסימלית שהוא יכל. כאילו גם אם הייתי אוכל עוד X קלוריות/או Whatever השריר לא היה גודל עוד...

מה אתם אומרים, זה נכון? רק בבקשה אל תענו רק "כן" וזהו, תפרטו D=
תודה.

עריכה:
כמובן הכל בהנחה שאוכלים בריא, כלומר פחמימות/חלבונים/שומנים/.. מורכבות ,מהירות ,איכותיות מתי שצריך

LGhell
06-08-07, 18:59
עלתה לי השערה, תאשרו או לא D=

בכל היום בפרט אחרי האימון השרירים דורשים מזון(פחמימות חלבונים...) ואחרי שהשריר מנצל את כל מה שהוא צריך והשאר נהפך לשומן.
אז זה העלה אותי למסקנה שאם בזמן מסה אם הגוף גדל לא רק בשריר אלה גם בשומן(אינדיקציה - בטן לדוגמא), אז זה אומר שהגוף ניצל את כל מה שהוא יכל ובכך גדל בצורה המקסימלית שהוא יכל. כאילו גם אם הייתי אוכל עוד X קלוריות/או Whatever השריר לא היה גודל עוד...

מה אתם אומרים, זה נכון? רק בבקשה אל תענו רק "כן" וזהו, תפרטו D=
תודה.

עריכה:
כמובן הכל בהנחה שאוכלים בריא, כלומר פחמימות/חלבונים/שומנים/.. מורכבות ,מהירות ,איכותיות מתי שצריך

תראה - אני מניח שעם תזונה מושלמת ותזמון נכון - אתה תעלה במסה גם בלי לעלות בשומן.
אבל אם הייתה אוכל יותר - הייתה עולה במסה יותר - התוצאות היו טובות יותר.
זה פשוט - הגוף צריך להיות במאזן חיובי בשביל להעלות במסת שריר - יותר ממה שהוא צריך - משום שפעולת בניית השריר היא פעולה מאוד קשה שצורכת הרבה אנרגיה.

כמו שבאוטו - באגזוז חלק מהאנרגיה ( הדלק ) יוצאת החוצה - אבל אין מה לעשות אי אפשר לנצל 100 אחוז מהאנרגיה.

עדיף שלגוף יהיה תמיד זמין יותר - מאשר שיחסר לו.

וחוצמזה - זה חלק מההנאה במסה :) - לא חייבים לסבול כל הזמן כאילו אתה בחיטוב

papoose8
06-08-07, 19:09
לא כי יכול להיות שחלק מהזמן היה יותר מדי
זה לא אומר שבחלק מהזמן הוא לא פירק קצת

אבל אני חושב שהוא מפרק מה שהוא צריך
כי אומרים שהם נותנים לגוף הרבה חלבונים בזמן דיאטה אז הוא מפרק פחות שריר

ניר123
06-08-07, 19:19
לא הכי הבנתי את התשובה שלכם.
אני לא מתייחס כאן לתזונה שבדיוק מספקת לשריר אלא ליותר.
אני יסביר שוב. נגיד אם אני אוכל X קלוריות של מה שצריך במינונים נכונים הגודל מנצל הכל בדיוק לשריר וכמובן לאנרגיה שהוא צריך.
עכשיו אם אני יוכל נגיד 2x (פי 2) במשך כל היום ולא בארוחה אחת השריר עדין ינצל את כל מה שהוא צריך ויגדל למקסימום שהוא יכול? וכמובן כל השאר יהפוך לשומן בגוף.

LGhell
06-08-07, 19:23
אני יסביר שוב. נגיד אם אני אוכל X קלוריות של מה שצריך במינונים נכונים הגודל מנצל הכל בדיוק לשריר וכמובן לאנרגיה שהוא צריך.
עכשיו אם אני יוכל נגיד 2x (פי 2) במשך כל היום ולא בארוחה אחת השריר עדין ינצל את כל מה שהוא צריך ויגדל למקסימום שהוא יכול? וכמובן כל השאר יהפוך לשומן בגוף.

לאכול פי 2? מתי? למה? איך?
לא מובן הבא דוגמאות

ice13
06-08-07, 19:25
זה יהיה מיותר, מסת השומן תגדל והשריר לא

ניר123
06-08-07, 19:28
פסדר עזבו, למה וכל זה ...
מה שמעניין אותי זה אם אתה אוכל יותר ממה שאתה צריך והשומן נצבר בגוף מעיד על כך שהשריר ניצל את כל מה שהוא יכל..

maya
06-08-07, 19:48
שריר לא יכול לעלות בלי שומן.
גם שעולים בשומן יש יותר כוח כמה שזה נראה לא נכון זה כן נכון אנשים שמנים שמתאמנים יותר חזקים

ניר123
06-08-07, 20:08
לא נראה לי שהכי הבנתם אותי.
נניח כל חודש אני עולה ב1% שומן(או יותר זה לא ממש משנה, רק לצורך ההדגמה) אז אני יכול לצאת מנק' הנחה שהשריר(ים) גדל(ו) הכי הרבה שהוא היה יכול בכל חודש, שוב בהנחה שאוכלים נכון.

LGhell
06-08-07, 20:56
זה תלוי בהרבה פרמטרים...
אבל בגדול כן

ניר123
06-08-07, 21:19
אוקי.
ובאיזה פרמטרים, חוץ מתזונה.

LGhell
06-08-07, 21:38
אוקי.
ובאיזה פרמטרים, חוץ מתזונה.

כמות האימונים המאמץ. תיזמון נכון של ארוחות וכו'.
אבל אם אתה די בסדר - מתאמן טוב אוכל נכון ואתה עולה במשקל אז זה מצביע על
כך שאתה בדרך הנכונה.

THE_JUGGERNAUT
06-08-07, 22:32
לא נראה לי שהכי הבנתם אותי.
נניח כל חודש אני עולה ב1% שומן(או יותר זה לא ממש משנה, רק לצורך ההדגמה) אז אני יכול לצאת מנק' הנחה שהשריר(ים) גדל(ו) הכי הרבה שהוא היה יכול בכל חודש, שוב בהנחה שאוכלים נכון.
לאו דווקא

אין לגוף מספר קלוריות מדוייק שבו הוא מנצל את כל הפוטנציאל שלו לבנית שריר ולא שולח קלוריה אחת למאגרי שומן
זה כבר ענין של partitioning

גם שעולים בשומן יש יותר כוח כמה שזה נראה לא נכון זה כן נכון אנשים שמנים שמתאמנים יותר חזקים

אנשים שמנים יותר חזקים כי פשוט יש להם יותר שריר גם

עם אני יעלה עוד 5 קילו של שומן נטו קשה לי להאמין שאני יהיהיותר חזק