PDA

צפה בגרסא המלאה : פירמידות ?

Psychopath
08-09-06, 14:48
מישהו שאני מכיר המליץ לי לעשות את האימונים שלי במשקולות בשיטה כזאת:
למשל לחיצת חזה, חצי מהמשקל שאני יכול להרים, ולעשות 12 חזרות במשקל הזה
סט שני שלוש תרבע מהמשקל ו10 חזרות
סט שלישי משקל מקסימלי ו8 חזרות

השאלה שלי אם זה עדיף על3 סטים של 8 חזרות ?

igorek
08-09-06, 14:57
ממש לא, עדיף 3 סטים 8 חזרות.

Psychopath
08-09-06, 14:58
המממ טוב ועוד משהו
עדיף להגיע בחזרה האחרונה למצב של כשל או כמעט כשל כדי לדעת שעשית מקסימום מאמץ או שזה לא בריא ?

-Bk
08-09-06, 15:00
ממש לא, עדיף 3 סטים 8 חזרות.
מי אמר ?

igorek
08-09-06, 15:27
מי אמר ?
אני.
לדעתי אין שום הגיון בכל שיטות הפירמידה האלה.
אתה סתם מעייף את עצמך עם משקלים גבוהים בטווח חזרות גבוה ואז אתה עובר לעשות סט עבודה כבד עם פחות כוח = פחות גירוי לשריר, סתם ביזבוז זמן.
עדיף לעשות כמה סטים של חימום ואז לעשות מספר סטים של עבודה עם אותו מספר החזרות.

igorek
08-09-06, 15:29
המממ טוב ועוד משהו
עדיף להגיע בחזרה האחרונה למצב של כשל או כמעט כשל כדי לדעת שעשית מקסימום מאמץ או שזה לא בריא ?
תלוי בתדירות האימונים שלך.
אפשר להגיע לכשל מדי פעם אבל לא כל הזמן, תנסה להגיע למצב שאתה עושה חזרה אחת לפני שאתה מגיע לכשל.

Red_Hot
08-09-06, 16:10
חוץ מהקטע של עבודה בטווחים שונים אני לא מוצא את ההיגיון בלעבוד בשיטת הפירמידה. ואם כבר רוצים לעבוד בטווחי חזרות שונים אז כבר עדיף לעשות אימון של טווח X ואימון של טווח Y לדעתי.

Psychopath
08-09-06, 19:33
Red_Hot חוץ מהקטע של עבודה בטווחים שונים אני לא מוצא את ההיגיון בלעבוד בשיטת הפירמידה. ואם כבר רוצים לעבוד בטווחי חזרות שונים אז כבר עדיף לעשות אימון של טווח X ואימון של טווח Y לדעתי.

הבנתי...

אני גם לא ממש אוהב את השיטה הזאת.. זה סרט כל הזמן להחליף משקולות ולספור חזרות וזה..
אני ישאר עם השיטה האחידה.

המממ אני כבר ינצל את הפוסט הזה לעוד שאלה:

אני רוצה לעלות במסת השריר ולגדול , עדיף לי לעשות 6 חזרות בתרגיל מסוים מאשר 12 ?
נגיד ואנחנו מדברים על הידיים, מה הטווח חזרות היעיל ביותר ?

למשל עם חזה אני מרגיש הכי הרבה פאמפ עם שמונה חזרות, עם 6 אני מרגיש שהכתפיים והידיים והמרפקים לא עומדים בזה. וב12 אני מרגיש כאילו זה משקל לחימום .

מה הכי טוב ? (במקרה הזה, לחזה )

NIRAN
08-09-06, 19:39
בעיקרון 6-1 חזרות עובדים על הסיבים הלבנים בשריר, הסיבים האנאירובים, והם בעלי פוטנציאל הגדילה הטוב ביותר ולכן עבודה בrm נמוך תהיה טובה אך אם אתה מתחת לגיל 18 עדיף שתעשה סביבות Rm6
אבל גם צריך לעבוד על הסיבים האירובים הוורודים והאדומים ולכן יש לשלב גם טווח חזרות גבוה יותר 8-12