PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לכל החבר'ה פה עם פרופיל 21 (אני יודע שיש פה כמה כאלה)

Crocker
16-08-07, 20:48
אהלן! רציתי לשאול את כל אלה עם הפרופיל 21 כאן, אני יודע שכל מי שיש פרופיל 21 רשום כמכתב שחרור: שוחרר עקב בעיות בריאותיות בלי לפרט יותר מידי מי מה למה וכמה.

אז רציתי לשאול את כל אלה שיש להם , איך זה "דופק" לכם תאזרחות אם בכלל? מה היתרונות\חסרונות?

אפשר למשל ללמוד בטכניון או אוניברסיטה?
לקנות קרקע על שמך?
לקחת משכנתא?

אשמח לשמוע מכל מי שיודע.

תודה מראש.

SmaMMiT
16-08-07, 20:52
בלי לדבר יותר מידי אפשר הכל...
חוץ משומר באוטובוס:sbb4:

P-a-n-1-c
16-08-07, 20:52
בעיקרון זה לא דופק כ"כ, אבל עכשיו עם כל ההשתמטויות האלה רוצים ממש להחמיר אז לך תדע מה יהיה עוד 5 שנים.. כבר עכשיו יש דיבורים על ביטול קצבאות למשתמטים וכו'

shalom1
16-08-07, 20:54
צריך להכנס בכל המשתמטים האלו
חבורה של אגואיסטים.

SmaMMiT
16-08-07, 20:57
לא כל אחד שיצא מצהל על 21 הוא אגואיסט

P-a-n-1-c
16-08-07, 20:58
לא כל אחד שיצא מצהל על 21 הוא אגואיסט

הוא דיבר על משתמטים.. יש כאלה שמקבלים 21 רפואי וזה מגיע להם, הם לא נקראים משתמטים.

SmaMMiT
16-08-07, 20:59
הוא דיבר על משתמטים.. יש כאלה שמקבלים 21 רפואי וזה מגיע להם, הם לא נקראים משתמטים.

מכיר כמה עשרות כאלה באופן אישי :(
כולל אני:wiggle:

התגובה היא לתגובה הקודמת שלך ליפניי שערכתה אח שלו :-)

P-a-n-1-c
16-08-07, 21:00
מכיר כמה עשרות כאלה באופן אישי :(
כולל אני:wiggle:

התגובה היא לתגובה הקודמת שלך ליפניי שערכתה אח שלו :-)

אתה עם 21 רפואי? [רפואי אורגינל יענו]

oRis
16-08-07, 21:00
לא יכולים לעשות לך כלום חצי מושב שלי יצא אל 21 ...

אותי רצו לאוצאי אל אי התמה אין לזה פרופיל

אבל לא רציתי לצאת צריך לעשות 3 שנים אין מה לעשות

אני אישי הייתי אמור ליואת קרבי אבל לא רציתי כי אני לא אוהב את זה וגם אני לא מסדדר טוב אם פקודות איך אומרים היום (דם חם) אבל 3 שנים אני עושה תעשה גם אחי

P-a-n-1-c
16-08-07, 21:02
על מה מביאים אי התאמה? תיקים במשטרה וכו'?

SmaMMiT
16-08-07, 21:03
21 נפשי אחי

Crocker
16-08-07, 21:14
SmaMMiT, תיכול להשאיר איסיקיו או דרך כלשהי ליצור איתך קשר?

תודה.

Di-Bol
16-08-07, 21:28
אני גם על 21 שאל חופשי החי, בתכלס סתם מפחידים אותך אני עובד בבית השקעות, לומד, עושה הכל, לא מעניין לאפחד את הזין צבא.

Night_Wolf
16-08-07, 21:30
אני גם על 21 שאל חופשי החי, בתכלס סתם מפחידים אותך אני עובד בבית השקעות, לומד, עושה הכל, לא מעניין לאפחד את הזין צבא.

אמת
בלי קשר לזה שבתופס רשום לך
"משחורר מסיבות בריאות" לא רשום סעיף 21 נפשי ולא נעליים.
הצבא שקרן חוק מספר אחד למתגייסים כל מה שאומרים חרטות ושקרים!

HotChizzy
16-08-07, 21:32
כל מי שיצא על 21 כאן יצא עם קב'ן?
ז'א שיחקו אותה עם נטיות אובדניות, או דכאונים?
אשמח אם תפרטו (:

ThaiB0X
16-08-07, 21:35
בן דוד שלי יצא לפני 6 שנים על 21, והיום הוא למד ועובד באינטל

blinki
16-08-07, 21:42
לאלה שיצאו על 21, אני לא מכיר אותכם אבל מצבכם הבריאוית/נפשי לא איפשר לכם גם להתנדב?
די בול שוב אני לא מכיר אותך אבל מה שנראה מפה שאתה בחור נורמטבי עובדה שאתה מתחרה גם לומד גם עובד.
מה מנע ממך להתנדב לא נראה לי שמצבך הבריאותי/נפשי לא מאפשר לך לעשות את זה, שוב לא שופט מפה נראה שאתה אגואיסט פשוט

Crocker
16-08-07, 21:48
di-bol
אתה יכול גם להשאיר איסיקיו? אני רוצה לשאול אותך כמה שאלות...

תודה.

Mad_dog
16-08-07, 21:51
אהלן! רציתי לשאול את כל אלה עם הפרופיל 21 כאן, אני יודע שכל מי שיש פרופיל 21 רשום כמכתב שחרור: שוחרר עקב בעיות בריאותיות בלי לפרט יותר מידי מי מה למה וכמה.

אז רציתי לשאול את כל אלה שיש להם , איך זה "דופק" לכם תאזרחות אם בכלל? מה היתרונות\חסרונות?

אפשר למשל ללמוד בטכניון או אוניברסיטה?
לקנות קרקע על שמך?
לקחת משכנתא?

אשמח לשמוע מכל מי שיודע.

תודה מראש.

אפשר הכול חוץ מדברים שקשורים לממשלה ... כמו עבדות ממשלתיות וכאלו

Night_Wolf
16-08-07, 21:54
כל מי שיצא על 21 כאן יצא עם קב'ן?
ז'א שיחקו אותה עם נטיות אובדניות, או דכאונים?
אשמח אם תפרטו (:

לא שחקתי אותה בכלל:) הגעתי לצבא במצב נורמלי לגמרי אני פשוט החלטתי שאני קרבי או שחבל על הזמן של הבסיס ואיזה חייל בחוות השומר בא אלי ועושה "מזה המדים הזה צעיר צעיר" ואני בכלל לא מכיר אותו!!! פשוט דפקתי לו מכות רצח ליד כולם ואמרתי לו שאני גדלתי אנשים כמוהו אז שיראה אחד כמוני יתן כבוד.

והם כבר החליטו לבד...שאני לא מתאים למסגרת כזאת

roysht
16-08-07, 21:58
אפשר הכול חוץ מדברים שקשורים לממשלה ... כמו עבדות ממשלתיות וכאלו
עבודות ממשלתיות גם עם פרופיל 97 קשה... הכל קשרים.

angrymofo
16-08-07, 22:16
אני קבלתי 21 והתנדבתי. היה כיף בצבא אני שמח שהתנדבתי. לדעתי זה כדאי.

Di-Bol
16-08-07, 22:39
di-bol
אתה יכול גם להשאיר איסיקיו? אני רוצה לשאול אותך כמה שאלות...

תודה.
150158686

Di-Bol
16-08-07, 22:40
לאלה שיצאו על 21, אני לא מכיר אותכם אבל מצבכם הבריאוית/נפשי לא איפשר לכם גם להתנדב?
די בול שוב אני לא מכיר אותך אבל מה שנראה מפה שאתה בחור נורמטבי עובדה שאתה מתחרה גם לומד גם עובד.
מה מנע ממך להתנדב לא נראה לי שמצבך הבריאותי/נפשי לא מאפשר לך לעשות את זה, שוב לא שופט מפה נראה שאתה אגואיסט פשוט
אתה יכול לחשוב מה שאתה רוצה ואתה יכול לתאר לעצמך מה אני חושב על זה. אם לא הייתי רוצה לעשות צבא לא הייתי מתגייס מלכתחילה, אבל אחרי 10 חודשים של ניקיון בסיס אמרתי לעצמי שהגיע הזמן למצות את עצמי ולא לבזבז את הזמן.

P-a-n-1-c
16-08-07, 22:44

על מה קיבלת 21 אם אפשר לשאול?
וכל הכבוד ד"א שהתנדבת.

Sugarzaza
16-08-07, 22:48

זה נחשב שעשית צבא אם התנדבת?

ובאמת, תכל'ס, איך זה משפיע? אני כרגע בהליכי שחרור..

angrymofo
16-08-07, 23:28
זה נחשב שעשית צבא אם התנדבת?

ובאמת, תכל'ס, איך זה משפיע? אני כרגע בהליכי שחרור..
ברור שזה נחשב שעשית צבא איזה מין שאלה זאת? יש לי תעודת שחרור וקבלתי מענק וכל החרא כמו כל שאר החיילים. מרגע שאתה חותם על ההתנדבות אתה כמו כל אחד אחר בעיני המערכת. כמובן שיש לך כל מני פטורים שנובעים מהבעיה שבגללה קבלת שחרור מההתחלה.
תאמין לי אל תוציא שחרור. תתנדב אפילו לשנה אחת, זה שווה את זה. חוצמיזה, ברגע שאתה שם מרצונך ולא כמו שאר האנשים שמחוייבים, כל הגישה שלך משתנה.
ופאניק, תודה. וקבלתי על בעיות בכליות.

Sugarzaza
16-08-07, 23:59
ברור שזה נחשב שעשית צבא איזה מין שאלה זאת? יש לי תעודת שחרור וקבלתי מענק וכל החרא כמו כל שאר החיילים. מרגע שאתה חותם על ההתנדבות אתה כמו כל אחד אחר בעיני המערכת. כמובן שיש לך כל מני פטורים שנובעים מהבעיה שבגללה קבלת שחרור מההתחלה.
תאמין לי אל תוציא שחרור. תתנדב אפילו לשנה אחת, זה שווה את זה. חוצמיזה, ברגע שאתה שם מרצונך ולא כמו שאר האנשים שמחוייבים, כל הגישה שלך משתנה.
ופאניק, תודה. וקבלתי על בעיות בכליות.

מסנג'ר
detho@hotmail.co.il
אייסיקיו
243-860-019

יש לי כמה דברים לשאול אותך אחי

הזברה
17-08-07, 00:10
כל מה ששמעת לגבי השתמטות מהצבא זה בעיקר זיבולי שכל והפחדות שצה"ל בעצמו מפיץ.
זה אפילו ממש הפוך, מעביד ממוצע יעדיף להעסיק משתמט ,מעובד שצריך לעשות מילואים ויפסיד ימי עבודה. עצוב , אבל נכון.

ThaiB0X
17-08-07, 00:19
כל מה ששמעת לגבי השתמטות מהצבא זה בעיקר זיבולי שכל והפחדות שצה"ל בעצמו מפיץ.
זה אפילו ממש הפוך, מעביד ממוצע יעדיף להעסיק משתמט ,מעובד שצריך לעשות מילואים ויפסיד ימי עבודה. עצוב , אבל נכון.

תלוי במעסיק, אם המעסיק מורעל, סביר להניח שהוא יעדיף שלא יעסיק אותך בלי צבא. אם המעסיק בעצמו לא עשה צבא או שלא אכפת לו, סביר להניח שלע יעניין אותו או לחילופין אכן הוא יעדיף אותך אצלו כל הזמן...

הזברה
17-08-07, 01:23
ראשית, המונח הנכון הוא "רה"ל" , ראשי תיבות של זוג המילים, "רוח הלחימה" . המונח התעוות עם השנים ל"רעל", כמו הרבה ראשי תיבות צה"ליים.
שנית, בקשר למעסיק, אאתה לא צודק ,הרבה מאוד אנשים משתמטים שאני מכיר עבדו\עובדים בחברות רציניות ואת אף אחד זה לא מעניין, את המעבידים מעניין רק הכסף שהם יפסידו.

Moshe
17-08-07, 10:57
רוב המעסיקים אפילו מעדיפים שלא עשית צבא כי ככה לא תצא למילואים ולא תחסר להם באמצע העבודה איזה חודש פתאום לכן זה יתרון ולא חסרון בכלל.
בקשר לעבודות ממשלתיות הכל פרוטקציות במילא צבא זה הגורם האחרון שישפיע לך על הקבלה לעבודה שם.
בקשר לרישיון נהיגה , לימודים בלה בלה בלה הכל בולשיט שהצבא המציא כדי להפחיד אנשים שרוצים לצאת..
בקשר לנפשי /רפואי , לפי חוק הכנסת מ1982 אסור לאף בן אדם לשאול אותך למה יצאת מהצבא ועל איזה פרופיל כמו כן אין לו שום גישה (חוקית) לבדוק את העניין , התיק שלך הוא תיק סגור צבאי ומסווג כמו כל מידע צה"לי אחר.
אתה יכול לומר אם יצאת לדוגמה נפשי , שיצאת רפואי ואם ישאלו על מה? תמציא משהו לדוגמה יצאתי על לחץ דם גבוה או משהו כזה , ואם ישאלו יש לך עכישו משהו תגיד שלא אני בריא כמו שור טיפלתי בזה.
ד"א Di-Bol איזה בית השקעות אתה עובד? , אני עובד בבורסה לני"ע אז אולי אנחנו בקשר ואנחנו לא יודעים :)

Sugarzaza
17-08-07, 11:09
רוב המעסיקים אפילו מעדיפים שלא עשית צבא כי ככה לא תצא למילואים ולא תחסר להם באמצע העבודה איזה חודש פתאום לכן זה יתרון ולא חסרון בכלל.
בקשר לעבודות ממשלתיות הכל פרוטקציות במילא צבא זה הגורם האחרון שישפיע לך על הקבלה לעבודה שם.
בקשר לרישיון נהיגה , לימודים בלה בלה בלה הכל בולשיט שהצבא המציא כדי להפחיד אנשים שרוצים לצאת..
בקשר לנפשי /רפואי , לפי חוק הכנסת מ1982 אסור לאף בן אדם לשאול אותך למה יצאת מהצבא ועל איזה פרופיל כמו כן אין לו שום גישה (חוקית) לבדוק את העניין , התיק שלך הוא תיק סגור צבאי ומסווג כמו כל מידע צה"לי אחר.
אתה יכול לומר אם יצאת לדוגמה נפשי , שיצאת רפואי ואם ישאלו על מה? תמציא משהו לדוגמה יצאתי על לחץ דם גבוה או משהו כזה , ואם ישאלו יש לך עכישו משהו תגיד שלא אני בריא כמו שור טיפלתי בזה.
ד"א Di-Bol איזה בית השקעות אתה עובד? , אני עובד בבורסה לני"ע אז אולי אנחנו בקשר ואנחנו לא יודעים :)

נראה לי שקשה לפספס בחור עם יד בגודל הראש שלך :sbb4:

Moshe
17-08-07, 11:37
נראה לי שקשה לפספס בחור עם יד בגודל הראש שלך :sbb4:
קשר טלפוני אחי חחח איזה סטלן

ThaiB0X
17-08-07, 11:40
משה בן כמה אתה ? תמיד ראיתי בך כאחד מזקני השבט פה בגלל ההודעות האינפורמטיביות שלך D:

Moshe
17-08-07, 12:10
משה בן כמה אתה ? תמיד ראיתי בך כאחד מזקני השבט פה בגלל ההודעות האינפורמטיביות שלך D:
נראה לי אתה יותר זקן ממני :) , אני בן 19 וחצי

Leo
17-08-07, 14:00
צריך לקחת את כל המתטמטים האלה , את כל המיקל לאויסים , הכוכבים הנולדים , הסטלנים , אלה שפיתוח גוף זה כל החיים שלהם , ולתת להם מיסי ענק לכל החיים ולמנוע מהם תפקידים ציבוריים רבים + על החברות שהם מחזיקים בבעלותם או מעסיקות אותם.

אה ושחכתי , צריך גם לבטל את חוק טל הזה

tona_mAn
17-08-07, 16:36
ליאו אתה ממש טועה ואתה קיצוני ברמה מגעילה ואני אסביר לך למה.
לא כל אחד נולד להיות חייל, יש כאלה שנקלעו למצוקות אמיתיות בצבא ויצאו עם 21
מבלי בכלל שירצו, אז למה לקלקל להם?
יש אנשים שקטים, חסרי ביטחון שהצבא לא מתאים להם והם לא בנויים לכזאת מערכת
סבוכה וקשה... מה לעשות, לא נולדנו רובוטים וכל אחד והיכולות שלו.
החוק גיוס חובה הוא חוק פרמיטיבי שעצם זה שהוא קיים מראה שהמדינה לא הכי דמוקרטית כי אין זכות בחירה.
שיעשו צבא קטן וחכם... עכשיו טכלס, יש לרוב הקצינים איזה 3 פקידים שמכינים לו קפה
ומסתובבים כל היום. למה? במקום זה לקצץ בגיוסים ובהוצאות, להכניס אזרחים ממשרד הביטחון לעבודה בבסיסי ג'ובניקים במקום החיילים הג'ובניקים וכך יהיה טוב לכולנו.
אני מצטער שהתגייסתי אחי אבל עכשיו זה מאוחר לי לצאת אני 3 וחצי חודש לפני שחרור.
שיהיה לכולם בהצלחה ועצה שלי... אם יש לכם תוכניות אחרות לחיים אז תצאו מהצבא...
אם יש ספק אין ספק..לכו עם הלב :jockey:

Sugarzaza
17-08-07, 16:38
החוק גיוס חובה הוא חוק פרמיטיבי שעצם זה שהוא קיים מראה שהמדינה לא הכי דמוקרטית כי אין זכות בחירה.
ומסתובבים כל היום. למה? במקום זה לקצץ בגיוסים ובהוצאות, להכניס אזרחים ממשרד הביטחון לעבודה בבסיסי ג'ובניקים במקום החיילים הג'ובניקים וכך יהיה טוב לכולנו.

עזוב אחי, אתה מדבר לקירות. לא מעניין אותם למה כמה ואיפה העיקר שיהיה לך מדים ויהיה רשום שהיית ב"צבא", שירתת את המערכת עלק. צביעות

VoRteX
17-08-07, 16:40

באיזה סרט אתה חי? איזה דמוקרטיה בדיוק תהיה אם לא יהיה צבא? בלי גיוס חובה לא תהיה מדינה.

SuzukiR
17-08-07, 16:41
לא יכולים לעשות לך כלום חצי מושב שלי יצא אל 21 ...

אותי רצו לאוצאי אל אי התמה אין לזה פרופיל

אבל לא רציתי לצאת צריך לעשות 3 שנים אין מה לעשות

אני אישי הייתי אמור ליואת קרבי אבל לא רציתי כי אני לא אוהב את זה וגם אני לא מסדדר טוב אם פקודות איך אומרים היום (דם חם) אבל 3 שנים אני עושה תעשה גם אחי

דם חם איך רואים שאתה מהילדים המושפעים האלה

איזה שמנת אתה

ShaySE
17-08-07, 16:41

STFU!!!

איך אתה יכול לדבר ככה? לדרבן אנשים להשתמט ולצאת מהצבא??!:ohmy:

ומה לעזאזל? אנשים שקטים? שלא בנויים לזה? ולא רוצים את זה?!?!
לידיעתך, הצבא זה אולי המקום שבו אתה מתגבר נפשית, הוא מבגר אותך, מכין אותך בצורה זו או אחרת לחיים שבחוץ!! ואני לא משלה את עצמי, אני רואה את זה מנסיון איך אנשים השתנו כשהיו לפני הצבא, ולאחריו!!!
גם האנשים "השקטים" שלפי דעתך לא בנויים לזה, דווקא להם מתאים הצבא, לצבור נסיון, ביטחון, ויוציא אותם מהריבוע ה"שקט" שהם נמצאים בו!!!!

:boxing: :boxing:

SuzukiR
17-08-07, 16:42
חבר של אח שלי פוטר מהעבודה שלו כי היה צריך ללכת במלחמה לקרב אם היחדה שלו

הבוס שלו ניתק לו את הטלפון בזמן שהוא היה בצבא ואז הוא לא יכל להודיע לאמא שלו ולמשפחה שלו שהוא בסדר

זה האהבה ששוררת אחד לשני בעם הזה היום

SuzukiR
17-08-07, 16:44
אפס אתה

ליאו אני איתך אחי

SuzukiR
17-08-07, 16:46
יודעים מה אני מסכים שלא כל אחד מתאים לצבא אבל להישאר פטרויטים כמו גלעד פה
ועומר די בול שאומנם לא היתגיסו אבל נותנים כבוד לכל לוחם בצה"ל ולא מדרבנים אחרים לא להיתגייס מסיבות כאלה ואחרות

אבל מצד שני אני גם מסכים אם ליאו

ShaySE
17-08-07, 16:47
אפס אתה

ליאו אני איתך אחי

הוא לא אפס!, הוא
z-e-r-o!!! :closedeyes:

tona_mAn
17-08-07, 16:48
אם לא יהיה גיוס חובה כן תיהיה מדינה והיא תיהיה יותר דמוקרטית .
ו suzukir אין לך זכות דיבור בכלל להגיד לאחד שטחן כמעט שנתיים בצבא אפס...
למה מי אתה בכלל התגייסת שאתה יודע מי זה? האפס היחיד פה זה אתה.. חסר דעה

Sugarzaza
17-08-07, 16:50
לא צריך להתחיל להעליב פה אנשים. לא חושב שיש פה מישהו ששונא את המדינה ולא רוצה שהיא תמשיך להתקיים, משתמט או לא. אז בבקשה

SuzukiR
17-08-07, 16:51

חתיכת אפס אתה י שלי דעה ואף אחד לא יגרום לי לא להשמימע את הדעה שלי לא אתה

ובטח שלו המשטרה אז שב בשקט

אפס!

VoRteX
17-08-07, 16:53

אני לא מבין באיזה סרט אתה חי... אולי אתה יכול להמליץ לי על איזה סרט טוב?!
איזו מדינה בדיוק תהיה לנו בלי צבא?

SuzukiR
17-08-07, 16:55
וורטקס מה איתך אחי לאן אתה מיועד?

VoRteX
17-08-07, 16:58
וורטקס מה איתך אחי לאן אתה מיועד?

אני רק החודש יהיה בן 16
בעיקרון אני רוצה להיות ביחידה מובחרת
אם לא ילך אז נגיע לגדודים
אני לא רואה את עצמי עושה עבודות "משרדיות"

Sugarzaza
17-08-07, 16:59
אני לא מבין באיזה סרט אתה חי... אולי אתה יכול להמליץ לי על איזה סרט טוב?!
איזו מדינה בדיוק תהיה לנו בלי צבא?

הוא אמר בלי גיוס חובה ולא בלי צבא.

כרגע אחי, אני לא רואה שגם עם גיוס חובה ואחוז משתמטים יחסית נמוך (7% פלוס מינוס) אנחנו מצליחים לפתור את המצב עם האויבים שלנו. המפתח הוא בהנהגה חזקה ובהקשבה לצד השני, לא בלהכריח את כל האזרחים להיות חלק מגוף מיליטריסטי (מפוזר בירוקרטי וחסר יעילות בענייני הפנים) ולהסתכן במרמור אזרחי ומה לעשות גם השתמטויות. זה טבעי

VoRteX
17-08-07, 17:02
הוא אמר בלי גיוס חובה ולא בלי צבא.

כרגע אחי, אני לא רואה שגם עם גיוס חובה ואחוז משתמטים יחסית נמוך (7% פלוס מינוס) אנחנו מצליחים לפתור את מצב האויבים השכנים שלנו. המפתח הוא בהנהגה חזקה ובהקשבה לצד השני, לא בלהכריח את כל האזרחים להיות חלק מגוף מיליטריסטי (מפוזר בירוקרטי וחסר יעילות בענייני הפנים) ולהסתכן במרמור אזרחי ומה לעשות גם השתמטויות. זה טבעי

כן אתה צודק.
הבנתי למה שהוא מתכוון בנוגע לגיוס חובה, אבל בלי גיוס חובה בקושי יהיה צבא, כי אנחנו פשוט חיים בישראל, הרבה אנשים פה לא מבינים שאנחנו תחת איום תמידי ופשוט במקרה של אי-גיוס חובה לא יתגייסו וימשיכו בחיים שלהם עד... שהם יקטעו כאשר מדינות האויב ינצלו את חולשת הצבא שלנו (כמה חיילים כבר יהיו לנו בלי גיוס חובה? אנחנו מדינה פצפונת) ויפלשו.

SuzukiR
17-08-07, 17:04
אני רק החודש יהיה בן 16
בעיקרון אני רוצה להיות ביחידה מובחרת
אם לא ילך אז נגיע לגדודים
אני לא רואה את עצמי עושה עבודות "משרדיות"

אה מצויין אחי אל תינעל ככה לא תיתאכזב העיקר לעשות אתה שרות בצד הכי טוב שאפשר

אדה טיר מזיא'ן = זה הכי טוב

Sugarzaza
17-08-07, 17:11
כן אתה צודק.
הבנתי למה שהוא מתכוון בנוגע לגיוס חובה, אבל בלי גיוס חובה בקושי יהיה צבא, כי אנחנו פשוט חיים בישראל, הרבה אנשים פה לא מבינים שאנחנו תחת איום תמידי ופשוט במקרה של אי-גיוס חובה לא יתגייסו וימשיכו בחיים שלהם עד... שהם יקטעו כאשר מדינות האויב ינצלו את חולשת הצבא שלנו (כמה חיילים כבר יהיו לנו בלי גיוס חובה? אנחנו מדינה פצפונת) ויפלשו.

יש לנו תמיד איום תמידי, כל עוד כל ערבי קטן יכול להתרוצץ ברחבי המדינה ולהתפוצץ באמצע ערים וכל עוד אנשים כמו נסראללה קיימים ויכולים להטיל עלינו פצצות וטילים, אנחנו תמיד נהיה (ותמיד היינו) באיום תמידי. וזה הרבה יותר מפחיד מפלישה רשמית של מדינה אחרת והכרזת מלחמה כמו שאתה חושב.

זה דברים שהצבא לא יכול להתמודד איתם ביעילות בגלל איך שהמדינה חיה ונושמת, ערבים ויהודים בתוך כור היתוך. אני לא רואה איך עוד חיילים יפתרו את הבעיה הזו. בעיקר כשיש תפקידים כמו מש"ק ממטרות שהם מומצאים גרידא בשביל לתת לגיטימציה לגיוס חובה.

tona_mAn
17-08-07, 17:12
עזוב אחי אתה מנסה לדבר עם אחד מורעל בן 16... מה הוא מבין... שיגדל יבין

VoRteX
17-08-07, 17:22
יש לנו תמיד איום תמידי, כל עוד כל ערבי קטן יכול להתרוצץ ברחבי המדינה ולהתפוצץ באמצע ערים וכל עוד אנשים כמו נסראללה קיימים ויכולים להטיל עלינו פצצות וטילים, אנחנו תמיד נהיה (ותמיד היינו) באיום תמידי. וזה הרבה יותר מפחיד מפלישה רשמית של מדינה אחרת והכרזת מלחמה כמו שאתה חושב.

זה דברים שהצבא לא יכול להתמודד איתם ביעילות בגלל איך שהמדינה חיה ונושמת, ערבים ויהודים בתוך כור היתוך. אני לא רואה איך עוד חיילים יפתרו את הבעיה הזו. בעיקר כשיש תפקידים כמו מש"ק ממטרות שהם מומצאים גרידא בשביל לתת לגיטימציה לגיוס חובה.

אתה רק אימתת את מה שאמרתי.
לא אמרתי שצריך עוד חיילים, אמרתי שלבטל את גיוס החובה זה טעות.

ו-tona_man, תחסוך ממני את ה"פז"מניקיות" שלך כי נמאס לי כבר מכל אחד מעאפן שעשה צבא ועושה פוזה כי אני כולה בן 16 שלא מבין מהחיים שלו כלום, שמעתי את זה מספיק.

henb
17-08-07, 17:26
אי התאמה-סעיף מעפן,אם אתה לא מתאים לצבא אז למה שתתאים למקום העבודה(זה מה שיגדו לך חלק מהבעליי העסק)

נפשי-אם אתה פסיכי למה שיקחו אותך

רפואי-עם אתה נכה למה שיעסיקו אותך,כדי שתתבע אחר כך את החברה שלהם

קיצר הכול חרטא
קשה לך? לך תהיה גובניק תעשה 3 שנים ולך הביתה.

Tamir H
17-08-07, 17:32
:jockey:

מזה לא מתאימים לצבא....אז לאיפה הם כן מתאימים?
למה מישהו שקט וחסר ביטחון לא יכול להיות אפסנאי או טבח
איזה פלצנות פסיכולוגית.....הם סתם בוכים כי לא בא להם לעשות צבא

HammEr-StriKe
17-08-07, 17:36
אי התאמה-סעיף מעפן,אם אתה לא מתאים לצבא אז למה שתתאים למקום העבודה(זה מה שיגדו לך חלק מהבעליי העסק)

נפשי-אם אתה פסיכי למה שיקחו אותך

רפואי-עם אתה נכה למה שיעסיקו אותך,כדי שתתבע אחר כך את החברה שלהם

קיצר הכול חרטא
קשה לך? לך תהיה גובניק תעשה 3 שנים ולך הביתה.
כמה שטויות אתה מדבר? חח אבל ברמות!
מאיפה אתה יודע שלא יקבלו אותו לעבודות אם הוא יצא על אי התאמה,נפשי,רפואי.. מי אמר לך את השטויות האלה?!
יש מלאאא אנשים שיצאו בכל הסעיפים האלה ולא רק שהם עובדים הם גם התקדמו במשרות אז עשה טובה ואל תכתוב חארטות..
אני מכיר מלא אנשים שעשו 3 שנים מלאות בצבא והתחילו לעבוד באזרחי ופיטרו אותם בכמה וכמה עבודות שהם עבדו.. זה תלוי באיזה צורה אתה בא לעבוד.. זה לא מעניין אותם אם עשית 3 שנים מלאות.. ובכלל אתה ניסית? אתה לא ניסית אז אתה לא יודע! תפסיק לזרוק מילים באוויר! אז בוא אני אשאל אותך, מה תעשה כשתסיים צבא? את אותם דברים שאנשים אחרים שלא עושים 3 שנים מלאות.. בדיוק..

ולפותח הפוסט, אם תצא מהצבא, לא תוכל לעבוד בעבודות ממשלתיות כגון משרד הביטחון וכו.. כל עבודה אחרת אתה יכול.. ושלא ימכרו לך שטויות שעושים לך בעיות בעתיד עם המשכנתא או קניית שטח.. או כל דבר..

VoRteX
17-08-07, 17:37
כמה שטויות אתה מדבר? חח אבל ברמות!
מאיפה אתה יודע שלא יקבלו אותו לעבודות אם הוא יצא על אי התאמה,נפשי,רפואי.. מי אמר לך את השטויות האלה?!
יש מלאאא אנשים שיצאו בכל הסעיפים האלה ולא רק שהם עובדים הם גם התקדמו במשרות אז עשה טובה ואל תכתוב חארטות..
אני מכיר מלא אנשים שעשו 3 שנים מלאות בצבא והתחילו לעבוד באזרחי ופיטרו אותם בכמה וכמה עבודות שהם עבדו.. זה תלוי באיזה צורה אתה בא לעבוד.. זה לא מעניין אותם אם עשית 3 שנים מלאות.. ובכלל אתה ניסית? אתה לא ניסית אז אתה לא יודע! תפסיק לזרוק מילים באוויר! אז בוא אני אשאל אותך, מה תעשה כשתסיים צבא? את אותם דברים שאנשים אחרים שלא עושים 3 שנים מלאות.. בדיוק..

ולפותח הפוסט, אם תצא מהצבא, לא תוכל לעבוד בעבודות ממשלתיות כגון משרד הביטחון וכו.. כל עבודה אחרת אתה יכול.. ושלא ימכרו לך שטויות שעושים לך בעיות בעתיד עם המשכנתא או קניית שטח.. או כל דבר..

מה אתה תוקף אותו? כנראה שלא קראת טוב למה הוא התכוון.
הוא לא אמר שמי שיוצא על נפשי לא יקבלו אותו לעבודה, הוא אומר שמי שיוצא על נפשי, למה שהוא יתאים לעבודה?

Sugarzaza
17-08-07, 17:39
הוא לא אמר שמי שיוצא על נפשי לא יקבלו אותו לעבודה, הוא אומר שמי שיוצא על נפשי, למה שהוא יתאים לעבודה?

כי יש לו מיומנויות שמתאימות לתפקיד? מה זה שייך אם הוא עשה צבא או לא? יש כאלה שעשו צבא והם אנשים שלא יתאימו לעבודה, ויש משתמטים שיתאימו.

VoRteX
17-08-07, 17:40
כי יש לו מיומנויות שמתאימות לתפקיד? מה זה שייך אם הוא עשה צבא או לא? יש כאלה שעשו צבא והם אנשים שלא יתאימו לעבודה, ויש משתמטים שיתאימו.

שוב פעם אתה לא יורד לסוף דעתי.
אם בנאדם לא כשיר נפשית לעשות תפקידים פשוטים בצבא, למה שהוא יהיה כשיר נפשית לעשות עבודה שממנה הוא יוכל להתקיים?

HammEr-StriKe
17-08-07, 17:41
מה זה משנה? יש אנשים שלא מוכנים לסבול את החרא שהם עוברים.. והם פשוט הבינו שוואלה זה בזבוז זמן.. תאמין לי יש מלא אנשים בצבא שברגע שתהיה להם הזדמנות ישימו לך רגל ויפילו אותך.. וזה קורה מאחד לאחד.. ועניין הקיפוח חוגג!! האפליות.. פרוטקציות לאנשים עם קשרים.. למה מי הם האלוהיםם?!!
והוא הסיק מסקנות מיותרות אז הערתי לו..

henb
17-08-07, 17:41
רק התכוונתי שיש הרבה שיכשילו אותו בעתיד בגלל שהוא לא עשה צבא

ואני יודע על הרבה חברים שלי שעד היום לא מסתכלים עליהם בגלל שהם לא שירתו 3 שנים.

Sugarzaza
17-08-07, 17:43
שוב פעם אתה לא יורד לסוף דעתי.
אם בנאדם לא כשיר נפשית לעשות תפקידים פשוטים בצבא, למה שהוא יהיה כשיר נפשית לעשות עבודה שממנה הוא יוכל להתקיים?

קודם כל אי אפשר לדעת אם אתה קיבלת 21 על נפשי או רפואי ואין גישה לזה. דבר שני, לא כל אחד יוצא על מחלת נפש. יש גם חוסר התאמה, חוסר מוטיבציה, אולי בעיות משפחתיות. לא משהו שבהכרח רלוונטי למקום העבודה.

henb
17-08-07, 17:45
קודם כל אי אפשר לדעת אם אתה קיבלת 21 על נפשי או רפואי ואין גישה לזה. דבר שני, לא כל אחד יוצא על מחלת נפש. יש גם חוסר התאמה, חוסר מוטיבציה, אולי בעיות משפחתיות. לא משהו שבהכרח רלוונטי למקום העבודה.

אחי אם אני הייתי בעל עסק והיה בא לי איזה אחד שיצאמהצבא על חוסר התאמה אני לא הייתי מסתכל עליוו בכלל
הייתי אומר לו יפה "אחי אנחנו כבר נתקשר אלייך"

DBD
17-08-07, 17:46
אני חושב שזה פשוט מעצבן הקלות שבה אפשר לצאת מהצבא וגם הלות דעת של ילדים שבאים להתגייס תבוא תעשה את הכי טוב שאתה יכול בשלוש שנים ויאללה הביתה
נכון לא תמיד מריגישים שהכי תורמים למשל אני משרת במודיעין במשטרה אזרחית (משטרה כחולה - שח"מ) ואני לא מרגיש מועיל למרות שיש שם דברים מעניינים ובלה בלה בלה ויש לי מלא עבודה אבל אני סוחב שם ועשה את השלוש שנים שלי..

HammEr-StriKe
17-08-07, 17:50
אחי אם אני הייתי בעל עסק והיה בא לי איזה אחד שיצאמהצבא על חוסר התאמה אני לא הייתי מסתכל עליוו בכלל
הייתי אומר לו יפה "אחי אנחנו כבר נתקשר אלייך"
אל תדבר בשם עצמך זה בכלל לא נחשב.. עדיין אין לך עסק.. ותאמין לי כשיהיה לך עסק אתה תעסיק גם ערבים אתה תעסיק!! אתה לא יודע כלום בהפעלת עסק! כלום!
מה זה משנה עשה 3 שנים? ערבי, רוסי, אתיופי מזרחי.. עובד שיבוא ויגיד לך שהוא מוכן לעבוד יותר שעות מכל העובדים שלך אתה תיקח אותו בלי לחשוב פעמיים.. ובמקרה הזה העובד הזה הוא גם עובד חרוץ.. ולא עשה 3 שנים מלאות..

henb
17-08-07, 17:57
אל תדבר בשם עצמך זה בכלל לא נחשב.. עדיין אין לך עסק.. ותאמין לי כשיהיה לך עסק אתה תעסיק גם ערבים אתה תעסיק!! אתה לא יודע כלום בהפעלת עסק! כלום!
מה זה משנה עשה 3 שנים? ערבי, רוסי, אתיופי מזרחי.. עובד שיבוא ויגיד לך שהוא מוכן לעבוד יותר שעות מכל העובדים שלך אתה תיקח אותו בלי לחשוב פעמיים.. ובמקרה הזה העובד הזה הוא גם עובד חרוץ.. ולא עשה 3 שנים מלאות..

לפי התגובות שלך אני מתאר לעצמי שאתה משתמט..
אני אומר לך תחלסססס יש הרבה מאוד אנשים שיכשילו משתמטים שלא עשו צבא כמו בני אדם

אין מה לעשות זה המציאות,ואני מכיר הרבה מיקרים

angrymofo
17-08-07, 18:03
זה שפתח את הדיון תקשיב טוב. השיקול שלך לא צריך בכלל להיות אם להתנדב או לא בגלל שאתה מפחד שאם לא תעשה צבא זה יפגע בך בעתיד. כולם מסתדרים בסוף אלה ששרתו שלוש שנים אלה שלא שרתו ואלה שהתנדבו כולם מוצאים עבודה. זה לא השיקול כאן.
אתה צריך לחשוב עם עצמך אם אתה רוצה להתגייס או לא וגם להתייעץ עם אנשים שקרובים אליך. בתור אחד שהתנדב אני חושב שזה כדאי. במהלך השנתיים שלי בצבא התבגרתי מאד, קבלתי המון בטחון עצמי, הייתה לי אחריות על הכתפיים וזה עזר לי להתפתח ולהרגיש מוכן לכל עבודה בעתיד, ובעיקר הכרתי הרבה אנשים וחברים חדשים.
אבל כל אחד ומה שהוא מקבל בצבא. אני אישית נפלתי במקום פצצה. אני לא יודע איפה אתה תיפול. תעשה את השיקולים שלך ואל תייחס שום חשיבות לקטע של אם אני לא עושה צבא זה יפגע בי או לא, כי זה לא.

HammEr-StriKe
17-08-07, 18:05

חחח אתה עדיין נכנס עם הראש בקיר! עם החארטות שמכרו לך בצבא.. חח
אם אתה כבר אומר.. תן דוגמאות על אנשים שאתה מכיר שלא עשו צבא כמו בני אדם שלא הסתכלו עליהם ועדיין לא מסתכלים לפי מה שאתה אומר..

דרך אגב.. אם אתה אומר לא מסתכלים עליהם, מה לגביי מייקל לואיס, מאיה בוסקילה, רוב כוכבי כוכב נולד, בר רפאלי שאני בטוח שאתה מסתכל עליה המון בתמונות כמובן חחחחח ועוד המוןןןןן!! מעניין אם אתה עדיין דבק בדיבורים שלך.. אלה מקרים של מפורסמים שאני יודע.. אני יודע על עוד הרבה אנשים שאני מכיר..
ומנגד אני מכיר אנשים שסיימו 3 שנים ופוטרו מכל מיני עבודות..

ואני לא משתמט! אתה לא מפסיק להסיק מסקנות שטוטיות!

DBD
17-08-07, 18:15

ואני מסכים עם האנשים האלה חלקית כל מקרה לגופו כן, כי צריך למגר את תופעת ההשתמטות באמת שכבר אי אפשר יותר שכל אחד שלא מתאים לו צבא בלו"ז יוצא מהצבא