PDA

צפה בגרסא המלאה : ויכוח - תדירות צריכת חלבון

Moshi
08-09-06, 19:45
מומחים צריכים את עזרכתם.
יש ויכוח ביני לבין מתן (הטונסיאי) בקשר לתדירות צריכת חלבון.
מתן טוען שזה לא משנה מתי אתה צורך את החלבון ביום העיקר שתצרוך את הכמות שאתה אמור לצרוך - כלומר אפשר גם לצרוך את כל כמות החלבון היומית בארוחה 1.
אני טוען שזה לא יכול להיות נכון לחלוטין וגם אם לא צריך לצרוך חלבון כל 3 שעות חייבים לחלק כיון שלאחר אימון לדוגמא הגוף "פצוע" וזקוק לחלבון כדי להתאושש ולשקם את השרירים.
מתן אומר שזה לא חובה ושכל עוד אתה צורך את מנת החלבון היומית שלך הכל בסדר.

מומחים אנא יישבו את הויכוח ותאירו את עינינו מי צודק (ברור שאני...)

THE_JUGGERNAUT
08-09-06, 19:49
לדעתי, שניכם נורא קיצוניים....

כל החלבון בארוחה אחת נראה לי קצת מוגזם, לבי מיטב הבנתי יש חשביות מסויימת לזרימה מתונה של אבות המזון למחזור הדם...

וגם חלבון כל 3 שעות זה קצת מוגזם, לעכל ארוחה יכול לקחת כמה שעות טובות (יותר מ3 לצורך העניין....)

power_hour
09-09-06, 00:29
מומחים צריכים את עזרכתם.
יש ויכוח ביני לבין מתן (הטונסיאי) בקשר לתדירות צריכת חלבון.
מתן טוען שזה לא משנה מתי אתה צורך את החלבון ביום העיקר שתצרוך את הכמות שאתה אמור לצרוך - כלומר אפשר גם לצרוך את כל כמות החלבון היומית בארוחה 1.
אני טוען שזה לא יכול להיות נכון לחלוטין וגם אם לא צריך לצרוך חלבון כל 3 שעות חייבים לחלק כיון שלאחר אימון לדוגמא הגוף "פצוע" וזקוק לחלבון כדי להתאושש ולשקם את השרירים.
מתן אומר שזה לא חובה ושכל עוד אתה צורך את מנת החלבון היומית שלך הכל בסדר.

מומחים אנא יישבו את הויכוח ותאירו את עינינו מי צודק (ברור שאני...)

לא לכאן ולא לכאן.
פשוט לחלק את כמות החלבונים היומית במהלך כל היום.יותר מדי חלבון בארוחה אחת יכול ליצור עומס מיותר ותחושת כבדות,חוץ מזה שזה יוצא די הרבה מקור לחלבונים בארוחה אחת (לדוגמא: 150 גרם חלבון: 5 קופסאות טונה\קוטג חצי אחוז\600 גרם עוף)

LGhell
09-09-06, 00:35
למה להיות קיצונית? לפה או לפה למה זה טוב?
למה לא ללכת לפי כל מה שבן אדם הגיוני יעשה?
מה אם נגיד לך שאפשר הכל בארוחה אחת אתה תאכל הכל?
לדעתי אפילו 3 ארוחות ביום שיספקו לך את כמות החלבון שלך יספיקו.
אני חושב שעל כל ארוחה שאתה אוכל צריכים להיות אותם היחסים של אבות המזון (רק בכמויות שונות) חוץ מזמני אימון (לפני אחרי תוך כדי)
נניח ואתה צורך ביום 100 גרם חלבון 100 שומן 100 פמימה (לצורך דוגמא) יהיה הכי נכון לצרוך יחס של 1-1-1 בכל ארוחה.
נניח ארוחת בוקר- 20 גרם מכל סוג.
ביניים 10 גרם מכל סוג.. שישאר היחס של התפריט שלך....
על כל אופן זה לא הכי משנה הכי חשוב שתדאג לעמוד בדרישות של הגוף בהתאם למטרות שלך, ואם תצטרך חלבון רק ב3 ארוחות אין זה משנה.
מה שבטוח שתזמון הפחמימה הוא החשוב! ואם אני לא טועה פה העניין של כל 3 שעות פחמימה תופס משמעות.

maradona
09-09-06, 01:47
מתן אכן צודק מבחינת סינטזת חלבון זה לא משנה מתי תצרוך את החלבונים העיקר תצרוך את הכמות היומית וכבר היו על זה המון ויכוחים בעבר תעשו חיפוש.

-Bk
09-09-06, 04:30
אני רק רוצה לציין שמתן לא אמר שצריך לאכול את כל החלבון בארוחה אחת, הוא אמר שזה לא יהווה הבדל ממשי, כמובן שהוא לא דופק ארוחת בוקר 160 גרם חלבון וזהו לא מכניס יותר חלבון לפה במשך היום

mr popo
09-09-06, 05:01
ניסחת את השאלה בצורה מאוד קיצונית.

הגוף אמנם לא יכול לאגור חלבון ולהשתמש מתי שהוא רוצה (כמו פחמימות לדוגמא), איך אין זה אומר שארוחה עתירת חלבון כל שעתיים-שלוש נחוצה. הגוף לא נכנס למצב קטבולי אחרי שעתיים, אפילו לא אחרי 6.

הכוונה בניפוץ המיתוס, היא שאפשר לאכול גם 3 ארוחות + שייק אחרי אימון ולראות את אותן תוצאות, כל עוד מחלקים בצורה נכונה את החלבון וצורכים מספיק ממנו. לא מדובר על 2 ארוחות ביום של 75 גרם חלבון, כי זה באמת לא ייתן הרבה ובוא נהיה ריאלים - אף מתאמן (רציני) לא עושה את זה.

עוד לא ראיתי מחקר אחד בודד שהראה הבדל מהותי בהרכב הגוף, בין מתאמנים שאוכלים 7-8 ארוחות לבין כאלה שאוכלים 3. כמובן שאי אפשר לסיים בלי הדוגמא הידועה והנחפרת ביותר של לייל מקדונלד על האסירים בארה"ב, שלרבים מהם יש מסה אדירה, למרות שלא מתאפשר להם לצרוך 7 ארוחות ביום.

פופו.

Nimrod
09-09-06, 09:55
פופו - כל מילה בסלע!
הוא סיכם את הדיון הזה בצורה הכי נכונה והוא אמר בדיוק מה שרציתי להגיד.
כמו כן את כל המסקנות היה אפשר להוציא גם מהדיון על התדירות עם גל.

erezg
09-09-06, 14:44
כמובן שאי אפשר לסיים בלי הדוגמא הידועה והנחפרת ביותר של לייל מקדונלד על האסירים בארה"ב, שלרבים מהם יש מסה אדירה, למרות שלא מתאפשר להם לצרוך 7 ארוחות ביום.

פופו.

איך אני שונא כשנותנים את הדוגמא הזאת!:disgust:

כאילו שחסר מתאמנים שאוכלים מה שבא להם ועדיין יש להם "מסה אדירה".
וכאילו שחסר מתאמנים שמאמנים שריר פעם בשבוע ויש להם "מסה אדירה".
אז לכל אלה גם אין חשיבות?!
מתי אנשים יפסיקו להסתכל על איך שאנשים נראים ולהגיד "אם הם עושים ככה והם גדולים אז זה בסדר"..
מי אמר לך שהם לא התאמנו 10 שנים גם לפני שהם נכנסו לכלא? ושהם לא היו גדולים מלכתחילה?
זה שאפשר לגדול יפה מ3 ארוחות, לא אומר שלא ניתן לגדול טוב יותר מ-6 ארוחות.
כמו שאני בטוח שתסכים שלאמן שריר פעם בשבוע זה לא אידיאלי, אך עדיין ניתן לגדול מזה יפה מאד.
ושלא נדבר על כמה אנשים עם מסה שרובכם הייתם חולמים להגיע אליה, לא הרימו משקולת ולו פעם אחת בחייהם..

ובקשר לויכוח..
http://www.atraf-f.net/or/showthread.php?t=4902

THE_JUGGERNAUT
09-09-06, 14:46
איך אני שונא כשנותנים את הדוגמא הזאת!:disgust:

כאילו שחסר גם מתאמנים שאוכלים מה שבא להם ועדיין יש להם "מסה אדירה".
וכאילו שחסר מתאמנים שמאמנים שריר פעם בשבוע ויש להם "מסה אדירה".
אז לכל אלה גם אין חשיבות?!
מתי אנשים יפסיקו להסתכל על איך שאנשים נראים ולהגיד "אם הם עושים ככה והם גדולים אז זה בסדר"..
מי אמר לך שהם לא התאמנו 10 שנים גם לפני שהם נכנסו לכלא? ושהם לא היו גדולים מלכתחילה?
זה שאפשר לגדול יפה מ3 ארוחות, לא אומר שלר ניתן לגדול טוב יותר מ-6 ארוחות.
כמו שאני בטוח שתסכים שלאמן שריר פעם בשבוע זה לא אידיאלי, אך עדיין ניתן לגדול מזה יפה מאד.

ארז, תירגע! :wiggle:

ואגב אני משוטט לי בפורום של לייל ולא זכור לי שנתקלתי בדוגמא הזאת....:huh:

Red_Hot
09-09-06, 15:00
לא אמרתי שזה מה שאני עושה... למה אנשים ישר באים ואמרים לי שהגישה שלי קיצונית?? אני לא אמרתי שצריך לאכול בארוחה אחת את כל החלבונים לאותו יום. רק נתתי דומגא קיצונית שקשורה אך ורק לסינטזת החלבון לא לכמה כבדה תהיה הארוחה או האם זה אפשרי לצרוך את כל החלבון באותה ארוחה. אנחנו מדברים רק על סינטזת חלבון דיי לדחוף דברים לא קשורים לתגובות שלכם.

עכשיו פופו, לא דיברנו על מספר ארוחות ארוחות אלא על תיזמון החלבון במשך היום.

ובקשר למה שאני אומר, לא חובה לצרוך חלבון אחרי אימון ולא חובה כל 3 שעות ואפשר (מהבחינה של סינטזת חלבון) לצרוך הכל בארוחה אחת.

THE_JUGGERNAUT
09-09-06, 17:08
ובקשר למה שאני אומר, לא חובה לצרוך חלבון אחרי אימון ולא חובה כל 3 שעות ואפשר (מהבחינה של סינטזת חלבון) לצרוך הכל בארוחה אחת.

אתה בטו שאתה מתכוון לסינטזת החלבון ולא למאזן חנקתי חיובי?

Red_Hot
09-09-06, 17:27
אתה בטו שאתה מתכוון לסינטזת החלבון ולא למאזן חנקתי חיובי?
כן כן מאזן חנקתי חיובי בסוף היום... הקטע עם סינטזת החלבו ןהיה בקשר לחלבון אחרי אימון. ואני לא מצליח למצוא את כל המחקרים האלה בגלל שכל הפוסטים שהיו על השרת הקודם נמחקו :\

THE_JUGGERNAUT
09-09-06, 17:44
כן כן מאזן חנקתי חיובי בסוף היום... הקטע עם סינטזת החלבו ןהיה בקשר לחלבון אחרי אימון. ואני לא מצליח למצוא את כל המחקרים האלה בגלל שכל הפוסטים שהיו על השרת הקודם נמחקו :\
ידעתי שמשהו כאן לא בסדר....האמת, אני לא יודע כמה הבדיקה הזו של מאזן חנקן חיובי היא באמת נכונה לגבי המטרות שלנו (כי היא לא מראה בעצם לאן "הלך" הלחבון)

Red_Hot
09-09-06, 20:43
ידעתי שמשהו כאן לא בסדר....האמת, אני לא יודע כמה הבדיקה הזו של מאזן חנקן חיובי היא באמת נכונה לגבי המטרות שלנו (כי היא לא מראה בעצם לאן "הלך" הלחבון)
חבל שלא שמרתי את המחקרים האלה על המחשב. גל הביא אותם לפה אם יש לך דרך ליצור איתו קשר שיביא לכאן את המחקרים זה יעזור הרבה.

THE_JUGGERNAUT
09-09-06, 23:35
חבל שלא שמרתי את המחקרים האלה על המחשב. גל הביא אותם לפה אם יש לך דרך ליצור איתו קשר שיביא לכאן את המחקרים זה יעזור הרבה.

לא ממש:ph34r:

אני חושב שצריך להמציא משהו בסגנון של "THE BAT SIGNAL" בכל פעם שצריכים שגל יצוץ ויפתור משבר שנוצר בת'רד...

למי שלא הבין על מה דיברתי

http://media.arstechnica.com/journals/apple.media/thumb/250/250/iamthenight-Batman-Bat-Signal-CEL.jpg

מה דעתכם?

LGhell
10-09-06, 00:03
חחחחחחחחחחחחחח :
The G Signal

Moshi
10-09-06, 00:04
גם אני נתתי דוגמא קיצונית של לאכול ארוחה כל 3 שעות...
הרי ברור שזה קשה וכמעט בלתי אפשרי לאכול כל 3 שעות ארוחה ושתהיה עתירת חלבון.
מה שאני אומר שזה לא נשמע הגיוני שאפשר לצרוך את כל החלבון בארוחה 1 והגוף יאגור אותו וישתמש בו בעת הצורך.
"הגוף אמנם לא יכול לאגור חלבון ולהשתמש מתי שהוא רוצה (כמו פחמימות לדוגמא),"

וגם הויכוח כאן הוא לא האם עדיף 3 או 6 ארוחות ביום.
היכוח הוא האם ניתן או לא ניתן לצרוך את כל מנת החלבון היומית בארוחה אחת ושהגוף לא יאבד מסת שריר ואף יעלה במסת שריר?

ולהמחשה או שאלת השאלות או ניפוץ המיתוס - אם כן ניתן לצרוך את כל החלבון בארוחה 1 - האם זו חייבת להיות הארוחה שאחרי האימון (שכן הגוף זקוק נואשות לחלבון לשיקום השריר) או שאפשר פשוט לאכול את הארוחה הזו בכל שלב ביום.

LGhell
10-09-06, 00:06
גם אני נתתי דוגמא קיצונית של לאכול ארוחה כל 3 שעות...
הרי ברור שזה קשה וכמעט בלתי אפשרי לאכול כל 3 שעות ארוחה ושתהיה עתירת חלבון.
מה שאני אומר שזה לא נשמע הגיוני שאפשר לצרוך את כל החלבון בארוחה 1 והגוף יאגור אותו וישתמש בו בעת הצורך.
"הגוף אמנם לא יכול לאגור חלבון ולהשתמש מתי שהוא רוצה (כמו פחמימות לדוגמא),"

וגם הויכוח כאן הוא לא האם עדיף 3 או 6 ארוחות ביום.
היכוח הוא האם ניתן או לא ניתן לצרוך את כל מנת החלבון היומית בארוחה אחת ושהגוף לא יאבד מסת שריר ואף יעלה במסת שריר?

ולהמחשה או שאלת השאלות או ניפוץ המיתוס - אם כן ניתן לצרוך את כל החלבון בארוחה 1 - האם זו חייבת להיות הארוחה שאחרי האימון (שכן הגוף זקוק נואשות לחלבון לשיקום השריר) או שאפשר פשוט לאכול את הארוחה הזו בכל שלב ביום.

לא חושב שמישהו חקר את זה כפי שתארת ....

ShaI^MymoN
10-09-06, 07:00
רגע אז מה בסוף מי צודק מי לא?

m0she
10-09-06, 11:07
מה זה משנה מי צודק? כולם פה גם ככה אוכלים 3 ארוחות לפחות ביום , כשהרוב אוכלים 6. ויכוח עקר.

Ori_D
10-09-06, 12:08
מתן Rulez!!!!!!

Red_Hot
10-09-06, 19:00
מתן Rulez!!!!!!
חחחחחחחחחחחחחח

תשמעו פשוט תגידו לו שאחרי אימון לא חוב חלבון ושלא חובה שכל שניה ביום יהיה לך אמינו בדם ושאפשר גם לאכול 50-60 גרם במכה (זה לא קשה כל כך) ולא יקרה כלום.
אה ותגידו לו גם שאפשר לקרוא מחקרים!!

m0she
10-09-06, 21:29
הגננת! תגידי לו!

Krazy-Hawk
10-09-06, 21:36
6-7 ארוחות ביום זה מוגזם פעם הייתי אוכל ככה, ובלי לשים לב הבנתי שאין לי חיים
כל מה שהייתי עושה בכל הזמן הפנוי שלי זה להכין לעצמי אוכל ולאכול אותו ואז ללכת לשירותים לקרוא עיתון ולהחזיר את מה שאכלתי לאדמה
מי שעובד בכלל זה בלתי אפשרי לאכול כל 3 שעות... ועוד כשהבנו שזה ממש לא תורם לשום דבר...

הכי טוב לאכול 4-5 ארוחות ככה, כל 4וחצי שעות זה יותר הגיוני וניתן לשלב בסדר היום.