PDA

צפה בגרסא המלאה : אימון תוך כדי מחלה

compex
04-11-06, 13:34
השבוע, בעקבות אחד הפוסטים, לקחתי על עצמי לבדוק לעומק את נושא האימונים מתוך לקיחת אנטיביוטיקה.

אספר לכם שמה שהפריע לי זאת קלות הראש בה רופא מאשר לאנשים להמשיך להתאמן אם לוקחים אנטיביוטיקה על רקע של זיהום חיידקי של מערכת הנשימה או לפעמים מערכת העיכול.

התשובה של מספר רופאי משפחה היא שעל פי הסיפור של אותו המקרה שהועלה כאן, עושה רושם שלא מדובר במשהו מאוד חמור על כן אפשר להמשיך להתאמן כרגיל. אז אני שואל: אם לא מדובר במשהו חמור, ואפשר להתאמן, למה לקחת אנטיביוטיקה, וכאן התשובה הייתה קצת יותר מבולבלת ולא ברורה... שיקול דעת של הרופא המטפל.

כששאלתי פיזיוטרפיסט ופיזיולוג של המאמץ הם אמרו משהו קצת שונה.

אם אתה לוקח אנטיביוטיקה יש שני היבטים שצריך לקחת בחשבון:
1. אנטיביוטיקה מחלישה את מערכת החיסון, ואת הגוף. במהלך פעילות גופנית, אתה צריך מערכת החיסון תקינה. מכאן שלקיחת אנטיביוטיקה פוסלת אימונים "כרגיל".
2. לאנטיביוטיקה, בהנחה שהיא באמת מוצדקת, יש אופן פעולה מסויים שלא חושב על פי השינויים הפיזיולוגיים המתרחשים בגוף בזמן פעילות גופנית. כלומר, מאמץ גופני, משנה את הפיזיולוגיה של הגוף וההשפעה של התרופה היא שונה. אם אנחנו רוצים לשמור על השפעה תקינה של התרופה, אין לשנות את הפיזיולוגיה של הגוף בזמן אימון.

סיכום:
אין מקום לקיום אימונים אם לוקחים אנטיביוטיקה על רקע של זיהום ויראלי או חיידקי.

אריאל.

NIRAN
04-11-06, 14:27
תודה רבה על הבדיקה אריאל, אולי זה יחסוך כמה שאלות בעתיד...

shahaflol
04-11-06, 14:29
יפה, כל הכבוד על הבדיקה!

ran_z
04-11-06, 15:28
כל מילה בסלע מניסיון.
כדאי מאוד לנעוץ.

HHHEELLBBOOYY
05-11-06, 07:16
אנטיביוטיקה מחלישה את המערכת החיסונית של הגוף ולכן אני לא בטוח בכלל אם אנשים יצליחו לסיים אימון כרגיל

Ori-Silver
06-11-06, 11:26
אם אני לוקח אנטיביוטיקה בשביל אקנה לא אמורה להיות בעיה עם האימונים?

compex
06-11-06, 12:50
אנטיביוטיקה בשביל אקנה???????

Ori-Silver
06-11-06, 16:25
אנטיביוטיקה בשביל אקנה???????
כן דוקסילין בשביל פיצעי בגרות זה מה שהרופאת עור נתנה לי

compex
08-11-06, 17:54
המממ.. דוקסילין לא אמורה להית בעייתית. זאת משפחה של אנטיביוטיקה שלא משפיעה על כל מערכת החיסון אלא נקודתית על העור.

אריאל

Takima
20-11-06, 15:33
מה לגבי מחלות קלות יותר שלא דורשות אנטיביוטיקה? (הצטננויות, שפעת או שסתם לא מרגישים טוב)

HHHEELLBBOOYY
20-11-06, 15:38
גם לא להתאמן זה רק מעמיס על הגוף

Der Metzgermeister
20-11-06, 17:46
גם לא להתאמן זה רק מעמיס על הגוף

בהחלט
עדיף לחכות שבוע שעיבור מאשר חודש ולהיות עייף כל החודש הזה