PDA

צפה בגרסא המלאה : צמצום גניקומסטיה בעזרת תרופה

ice13
02-09-07, 15:57
כנראה שיש לי גניקומסטיה ברמה סבירה יחסית (לא הייתי אצל רופא עדיין).
חיפשתי על זה קצת חומר באינטרנט ומצאתי את זה- http://www.starmed.co.il/News/1525:
גליון הירחון לרפואת ילדים J.OF .PEDIATRICS מביא עבודה שבחנה השפעת תרופות נוגדות אסטרוגנים על הגניקומסטיה.

התרופות שנבחנו היו טמוקסיפן ורלוקסיפן (אוויסטה), שתיהן פועלות כחומרים אנטי- אסטרוגניים.

38 ילדים עם גניקומסטיה ממושכת בגיל הבגרות, קיבלו טיפול באחת משתי התרופות לשלושה עד 9 חודשים או שהיו בקבוצת הבקרה.

הגיל הממוצע בטיפול היה 14.6 שנים.
משך הגניקומסטיה הממוצע היה 28.3 חודשים.

טמוקסיפן הביא לצמצום קוטר רקמת השד ב - 2.1 ס"מ בקר 86% מהמטופלים.

רלוקסיפן הביא לצמצום של 2.5 ס"מ, בקרב 91% מהמטופלים.

בשתי התרופות לא נצפו תופעות לוואי אך התגובה לרלוקסיפן היתה חזקה יותר.

החוקרים מסכמים את עבודתם בכך, שתרופות מעכבות אסטרוגנים, כמו טמוקסיפן ורלוקסיפן, יעילות ובטוחות לטיפול בגניקומסטיה, כאשר לרלוקסיפן (אוויסטה) יש יתרון בטיפול.

מישהו ניסה את הרלוקסיפן הזה, וזה עזר לו?
מן הסתם זה תרופה עם מרשם, ולפי מה שהבנתי רופאים ממליצים לחכות את אחרי גיל ההתבגרות ואז לעשות ניתוח, כדאי לי "להציע" לרופא לתת לי את התרופה?

אני שואל את כל זה כי קבעתי תור לאנדוקרינולוג וקבעו לי לעוד מלא זמן!

VoRteX
02-09-07, 15:58
מעניין מאוד שזה מצמצם את רקמת השד.
איך הגוף נפטר מהרקמה?

Moshe
02-09-07, 16:01
התרופה יכולה להיות יעילה רק בתנאי שיש לך בעיה הורמונלית כולשהיא (שבד"כ אין אותה לסובלים למג'נו).
בשביל זה יש ללך לאנדוקרינולוג (ולא לגיניקולוג) , והוא ישלח אותך לעשות בדיקות דם (מה שמומלץ לעשות לפני אצל הרופא משפחה כדי לא לחכות עוד חצי שנה לתור).
אתה יכול ללכת לאנדוקרינולוג בצורה פרטית עולה 100 ש"ח פגישה , קובעים מהיום למחר.

ice13
02-09-07, 16:43
התרופה יכולה להיות יעילה רק בתנאי שיש לך בעיה הורמונלית כולשהיא (שבד"כ אין אותה לסובלים למג'נו).
בשביל זה יש ללך לאנדוקרינולוג (ולא לגיניקולוג) , והוא ישלח אותך לעשות בדיקות דם (מה שמומלץ לעשות לפני אצל הרופא משפחה כדי לא לחכות עוד חצי שנה לתור).
אתה יכול ללכת לאנדוקרינולוג בצורה פרטית עולה 100 ש"ח פגישה , קובעים מהיום למחר.
לדעת הרופא משפחה אין לי בכלל! או רק אמר שאם אני מרגיש בכל זאת שצריך בדיקת מומחה אז ללכת לאנדוקרינולוג!
לדעתי ואגב גם לדעת הפורום יש לי- http://www.israelbody.com/showthread.php?t=25771&highlight=%E9%F9+%EC%E9+%E2%27%E9%F0%E5

ice13
02-09-07, 21:20
מישהו ניסה? למישהו יש מידע?

ice13
03-09-07, 20:53
לאף אחד אין מושג?

סהר!
03-09-07, 21:21
תשמע שאלתי את הרופאת עור שלי.
היא אמרה לגבי אותם כדורים זה עוזר אבל היא לא ממליצה כי זה עושה בעיות בחיי המין(היא אמרה בצורה הכי ישירה שיש.)
בגלל זה היא לא ממליצה להשתמש בכדורים האלה.

ice13
03-09-07, 21:22
תשמע שאלתי את הרופאת עור שלי.
היא אמרה לגבי אותם כדורים זה עוזר אבל היא לא ממליצה כי זה עושה בעיות בחיי המין(היא אמרה בצורה הכי ישירה שיש.)
בגלל זה היא לא ממליצה להשתמש בכדורים האלה.
מה זה קשור לרופאת עור?
זה עם מרשם כן?

סהר!
03-09-07, 22:42
מה זה קשור לרופאת עור?
זה עם מרשם כן?
הרופאת עור שלי היא גם פלסטיקאית