PDA

צפה בגרסא המלאה : התייעצות איתכם בנוגע לארוחת הערב שלי היום.

Judokan
03-09-07, 15:14
אהלן!

אני בתקופה של מסה, אכלתי לפני 20 דקות בערך ארוחת צהריים
והארוחה הבאה שלי היא בשעה 18:00.
בשבע בערב יש לי אימון ג'ודו של שעתיים, היום בבוקר כבר לקחתי אבקה לעלייה במסה
(2 כפות אופטימום גיינר + יוגורט 1.5% + ש"ש + חלב 1%)
ואני אמור לקחת פעמיים ביום את האבקה.
רוב הפעמים אני לוקח את האבקה שעה לפני האימון וישר אחריו אך היום לקחתי מנה אחת בבוקר.

מתי אתם ממליצים לי לקחת אותה? שעה לפני אימון הג'ודו או אחריו? מה יותר אפקטיבי?
אני הולך לישון בסביבות 22:00 כדי לקום מחר מוקדם (ריצה בבוקר) אז אני מתלבט מתי לקחת אותה.
עוד שאלה: נגיד אם אני לוקח את האבקה שעה לפני האימון אז 3 שעות לאחר מכן עליי לאכול שוב או שפשוט ארוחת שש בערב תהיה הארוחה האחרונה להיום? ואם אני צריך לאכול לפני השינה,
על מה אתם ממליצים? פשוט הזכרתי קודם שאני רץ מוקדם בבוקר אז בטח אצטרך לאכול הרבה בארוחת לילה כדי שיהיה לי מספיק אנרגיה לריצה, לא?
(אגב, אני שותה רק קפה שחור חצי שעה לפני הריצה).

מקווה שהבנתם וכמובן אשמח לקבל תשובות.

Moshe
03-09-07, 15:25
שתה את הג'ינר עם חלב בלילה לפני השינה , לאחר האימון תאכל ארוחת פחמימות גדולה עם מעט חלבון (צלחת פסטה/אורז כל דבר שבא לך בטוב).

Judokan
03-09-07, 15:28
שתה את הג'ינר עם חלב בלילה לפני השינה , לאחר האימון תאכל ארוחת פחמימות גדולה עם מעט חלבון (צלחת פסטה/אורז כל דבר שבא לך בטוב).

בעצם לאכול 2 ארוחות לאחר האימון בהפרש של שעה ביניהן? אתה בטוח?
יש לי גם סוכר ענבים אז עליי לשתות כוס מים עם 10 כפיות סוכר ענבים לאחר האימון, נכון?
(ד"א, אני שוקל 63 ק"ג ולכן אני אמור להוסיף 10 כפיות של סוכר ענבים)

וכחצי שעה לפני האימון זה בסדר לאכול תפוח / חטיף אנרג'י + נס קפה עם 1/4 כוס חלב 1%?

Moshe
03-09-07, 15:32
בעצם לאכול 2 ארוחות לאחר האימון בהפרש של שעה בין הארוחות? אתה בטוח?
וכחצי שעה לפני האימון זה בסדר לאכול למשל תפוח / חטיף אנרג'י + כוס נס קפה עם 1/4 חלב 1%?
זה לא ממש משנה , אם אתה לא תצליח לדחוף את הג'יינר (או לפחות תחשוב שלא תצליח) , תאכל ארוחת פחמימות + חלבון בינונית נגיד משהו כמו 2 פרוסות לחם מלא עם גבינה או ריבה או כל דבר שחפץ בך (בהנחה שכיסית את החלבון היומי ואתה לא תלוי בארוחה זו).
ובלילה תשתה את הג'יינר עם חלב אפשר גם להוסיף אגוזי מלך או שקדים כדי "לעכב" את הספיגה שלא תקום לי בלילה ותיהיה לי רעב :)

Judokan
03-09-07, 15:35
זה לא ממש משנה , אם אתה לא תצליח לדחוף את הג'יינר (או לפחות תחשוב שלא תצליח) , תאכל ארוחת פחמימות + חלבון בינונית נגיד משהו כמו 2 פרוסות לחם מלא עם גבינה או ריבה או כל דבר שחפץ בך (בהנחה שכיסית את החלבון היומי ואתה לא תלוי בארוחה זו).
ובלילה תשתה את הג'יינר עם חלב אפשר גם להוסיף אגוזי מלך או שקדים כדי "לעכב" את הספיגה שלא תקום לי בלילה ותיהיה לי רעב :)

אוקי תודה :)
שוב, מה דעתך על הארוחה חצי שעה לפני האימון?
ואין לי אגוזי מלך / שקדים, גרנולה יכולה לשמש כתחליף?

Moshe
03-09-07, 15:38
ארוחה לפני אימון בסדר
בקשר לגרנולה , גרנולה זו פחמימה אני התכוונתי לשומן.
אם אין אגוזי מלך , שקדים
יש עוד אופציות כמו זרעי פשתן (בספק רב גם עם יש לך את זה)
בכל מקרה תקנה מומלץ מאוד לשלב בתפריט (אומגה 3)

Judokan
03-09-07, 15:42
ארוחה לפני אימון בסדר
בקשר לגרנולה , גרנולה זו פחמימה אני התכוונתי לשומן.
אם אין אגוזי מלך , שקדים
יש עוד אופציות כמו זרעי פשתן (בספק רב גם עם יש לך את זה)
בכל מקרה תקנה מומלץ מאוד לשלב בתפריט (אומגה 3)

אין לי אף אחת מהאופציות, אז אפשרי לדוגמא לאכול ירק עם כפית/כף שמן זית או לחם קל עם טחינה?
אלו גם שומנים איכותיים אז אני חושב שאני יכול לשלב אותם בארוחה שלי בלילה, לא?

Moshe
03-09-07, 15:51
אם בא לך לאכול ג'ינר עם חלב עם כפית שמן זית חח תהנה..
בכלל בכללי הייתי מאמץ את הארוחה הזו ללילה תמיד , ג'ינר בלילה זה דבר מעולה אתה לא רעב בלילה כמעט אף פעם וזה שומר עליך חזק , רק להוסיף לזה שומן איכותי וזה פצצה

Judokan
03-09-07, 15:56
אם בא לך לאכול ג'ינר עם חלב עם כפית שמן זית חח תהנה..
בכלל בכללי הייתי מאמץ את הארוחה הזו ללילה תמיד , ג'ינר בלילה זה דבר מעולה אתה לא רעב בלילה כמעט אף פעם וזה שומר עליך חזק , רק להוסיף לזה שומן איכותי וזה פצצה

:XDemoticon: לא התכוונתי להוסיף שמן זית לשייק אלא לאכול בנוסף בצלחת נפרדת ירק עם כפית/כף שמן זית או פרוסת לחם עם טחינה.

סליחה אם אני מנג'ס אבל כמה גרם פסטה עליי לאכול לאחר האימון?