PDA

צפה בגרסא המלאה : פולי עליון

V.G
09-09-07, 21:23
מה עדיף מאחורי העורף או להוריד את זה מול הפנים?
המדריכה במכון אמרה לי היום שזה לא בריא מאחורי הראש להוריד את זה...

Meir787
09-09-07, 21:27
בעקרון אותו דבר, אלא אם כן אתה עושה צר

gman
09-09-07, 21:44
מאחורי הראש מגדיל סיכוי פציעה, לא?

toxicity
09-09-07, 22:12
מאחורי הראש זה תנועה לא טובה של הגוף, באמת יש סיכוי לפציעה גדול יותר

ThaiB0X
09-09-07, 22:14
הרוטציה של הכתף בBehind The Neck מסוכנת מאוד לכתפיים לא גמישות, לכן בעלת פוטנציאל פציעה גבוה יותר.

שחר
09-09-07, 22:44
אבל עם אני לא טועה השרירים שונים ?

GaL-L
09-09-07, 23:06
מאחורי הראש אומרים שלא מומלץ כי זה יכול לפגוע בחוליות או משהו כזה לא זוכר בדיוק

shikoLM
09-09-07, 23:14
אבל עם אני לא טועה השרירים שונים ?

התנועה היא אותה תנועה (קרוב) השינוי במנח הכתף הוא מינורי לעניין זה (רוטציה לטרלית גדולה יותר) ולכן אין שינוי בעבודת השרירים.

YONI
10-09-07, 07:30
בטח שיש שינוי, מאחורי הראש הכתף האחורית עובדת גם כמייצבת תנועה ואם רוצים לשלב יותר את השריר הזה אז עובדים על התרגיל הזה
הכתף אחורית בנוסף גם עובדת בתנועת הקירוב במפרק הכתף וזה באמת בשני האופנים גם מקדימה וגם מאחורה

ran_z
10-09-07, 12:30
מה עדיף מאחורי העורף או להוריד את זה מול הפנים?
המדריכה במכון אמרה לי היום שזה לא בריא מאחורי הראש להוריד את זה...

הורדת המוט לעורף אינה מומלצת לבעלי חוסר גמישות בכתף.
בהורדת המוט לעורף מקרבי השכמות (טרפז ומעויינים) דומיננטים יותר לעומת הורדת המוט לכיוון החזה.

ran_z
10-09-07, 12:46
בטח שיש שינוי, מאחורי הראש הכתף האחורית עובדת גם כמייצבת תנועה ואם רוצים לשלב יותר את השריר הזה אז עובדים על התרגיל הזה
הכתף אחורית בנוסף גם עובדת בתנועת הקירוב במפרק הכתף וזה באמת בשני האופנים גם מקדימה וגם מאחורה

למה מאחורי הראש היא עובדת גם כמייצבת ומלפנים היא לא? הרי בשתי התנועות מתבצעת קירוב בכתף אומנם מלפנים זה קירוב בשילוב פשיטה אבל עדין מדובר באותם שרירים שפועלים והכתף האחורית היא מסייעת בשתיהם באותה מידה.
השרירים המייצבים בתרגיל הזה הם חגורת כתפיים, גב ובטן.

xLaes
10-09-07, 13:53
מה שנוח לך.

shikoLM
10-09-07, 15:26
למה מאחורי הראש היא עובדת גם כמייצבת ומלפנים היא לא? הרי בשתי התנועות מתבצעת קירוב בכתף אומנם מלפנים זה קירוב בשילוב פשיטה אבל עדין מדובר באותם שרירים שפועלים והכתף האחורית היא מסייעת בשתיהם באותה מידה.
השרירים המייצבים בתרגיל הזה הם חגורת כתפיים, גב ובטן.
גם מלפנים וגם מאחור הפוסט' דאלתויד משמש בנוסף כמייצב ביחד עם שאר השרירים המבצעים רוטציה לטרלית על מנת לשמור על מנח הכתף באותו המצב. כאשר התנועה תתבצע אל מאחורי העורף הרוטציה תהיה במעט גדולה יותר בהשוואה למשיכה לפנים ומכן שתדרש יותר עבודת ייצוב של אותם שרירים, בסה"כ ההבדל הוא מינורי.