PDA

צפה בגרסא המלאה : מניעה מ: "לחץ תוך בטני"--לאחר ניתוח קילה

blackbimer
06-11-06, 13:59
הונחתי ע"י המנתח לא לעשות כל תרגיל אשר מעלה את הלחץ התוך בטני...

אני לא ממש יודע מה הכוונה.

אם יש פה מישהו יודע להסביר לי מה הכוונה אני ישמח מאוד לדעת....

ברור לי לפי זה שתרגילי בטן כרגע אסור לי וגם תרגילים בעמידה אבל למשל שכיבות סמיכה אפילו אפשרי

אני מבקקש רק מי שיודע שיענה כי זה עניין רפואי...
תודה

gsk
06-11-06, 14:24
הייתי ממליץ לך להתייעץ עם המנתח ולהסביר לו בדיוק אילו תרגילים אתה עושה.

לדעתי, בכל אופן כמעט כל תרגיל כבד שאתה עושה מעלה את הלחץ התוך בטני החל בסקוואט וכלה במתח.

בכל אופן אחרי ההתיעצות שלך איתו בכלל הייתי נמנע מלעבוד במשקלים כבדים ולהסתפק ב Rm 12-15 בפרק הזמן שהומלץ ע"י הרופא.

ran_z
06-11-06, 14:29
כמה זמן אתה לאחר הניתוח? אתה לא אמור אחרי הניתוח לאמן שום חלק בגוף לפרק זמן מסויים, למיטב זכרוני כ-חודש אולי אני טועה.

Takima
06-11-06, 14:34
הונחתי ע"י המנתח לא לעשות כל תרגיל אשר מעלה את הלחץ התוך בטני...

אני לא ממש יודע מה הכוונה.

אם יש פה מישהו יודע להסביר לי מה הכוונה אני ישמח מאוד לדעת....

ברור לי לפי זה שתרגילי בטן כרגע אסור לי וגם תרגילים בעמידה אבל למשל שכיבות סמיכה אפילו אפשרי

אני מבקקש רק מי שיודע שיענה כי זה עניין רפואי...
תודה
"לחץ תוך בטני" או באנגלית Intra abdominal pressure זה מה ששומר על הגב בזמן תרגילים מאסיביים כמו סקוואט. הוא נוצר ע"י שרירי ה-core, כל השרירים שמקיפים את הבטן והגב ושרירי הבטן הפנימיים. גם חגורה מגבירה את הלחץ הזה וככה היא שומרת על הגב.

אם ככה המנתח הנחה אותך, הייתי ממליץ לך להימנע מתרגילים מאסיביים כמו:
squat, deadlift, bench press, bent over row, military press

בכלל אני חושב שכמעט כל תרגיל יוצר לחץ תוך בטני אז כדאי לך להימנע מעבודה כבדה ולהתאמן ממש בזהירות.

אני גם מייעץ לך לא להשתמש בחגורה גם מהסיבה הזאת וגם כי היא מפריעה לחיזוק שרירי ה-core.

NIRAN
06-11-06, 14:38
"בכלל אני חושב שכמעט כל תרגיל יוצר לחץ תוך בטני אז כדאי לך להימנע מעבודה כבדה ולהתאמן ממש בזהירות."

בדיוק!, אני הייתי אומר אל תתאמן!

Takima
06-11-06, 14:40
למען זהירות, אולי אפילו תעשה הפסקה מאימונים כמו שרן ונירן אמרו.

blackbimer
07-11-06, 23:16
כן ברור לי שמבחינת בטיחות הכי בטוח זה לא לעשות כלום.... אבל אתם יודעים מזה להתאמן ואין מה לעשות אני כבר רוצה לחזור
אני כרגע חודש אחרי... אני יחכה עוד חודש פחות אפילו ויתחיל להתאמן בזהירות רבה מאוד..
וטוב שטקימה הזהרת אותי מהחגורה כי אני חשבתי שדווקא עדיף לי לשים אותה@@@

והאם שכיבות סמיכה מפעילות לי את הלחץ הזה? אני מחפש דברים פשוטים שאני יכול לעשות
לחיצה בשכיבה של מקל בינוני ומטה לחזה מה אתם אומרים..?

Alex2003
08-11-06, 15:32
תמנע מתרגילי רגליים במיוחד וגם כל תרגיל בעמידה.
במילים אחרות כל מה שאתה עושה בשכיבה או ישיבה תעשה אבל עכישו זה מוקדם מדי תתחיל להתאמן עוד כמה שבועות ותשאל את הכירורג שלך מתי כדאי..
בהצלחה :)

blackbimer
08-11-06, 23:30
תודה אחי..))