PDA

צפה בגרסא המלאה : דלקת או משהו בסגנון ?

ran_z
07-11-06, 13:32
טוב אחרי שהחלמתי מהדלקת ראות (אני מקווה) ועדין כבר שבועיים יש לי כאב ממוקד בחזה ימין התחתון,(חזרתי להתאמן ולא הצלחתי לדחוק אפילו 40 קילו אומללים לחזה בתור חימום בלי להאנק מכאבים באזור.
הלכתי לרופא המשפחה (לאחד שמבין בבעיות מסוג הזה לפחות ככה הוא טוען) בדק אותי ואמר כנראה זה דלקת בסחוס כתוצאה מדחיקת חזה במשקל כבד (ויש משהו בדבריו באמת הכאב התחיל לאחר דחיקת חזה במשקל חדש וגבוהה מהרגיל שאני עובד וללא חימום ראוי וטוב כמו שבד"כ אני עושה של החזה בגלל חוסר זמן)
טוב לקצר את הסיפור קיבלתי כדורים לבליעה naproxen 500 mg פעמיים ביום.
שאלתי אותו לגבי המשך האימון הוא אמר תמשיך להתאמן בנתיים אבל בלי תנועות דחיקה.

שאלתי היא כזאת :)
איזה תרגילים אפקטיבים לחזה אני כן יכול לעשות בנתיים לפחות לשימור מסת השריר באזור בתקופת הטיפול.?
התרופה שקיבלתי אמורה לדכות את הדלקת לגמרי ולהחלמה טוטלית של המקום?.

** ליתר דיוק מקום הכאב החד נמצא בחזה ימין בקו של הפיטמה רק איזה משהו כמו 2-3 ס"מ שמאלה לכיוון מרכז החזה, והכאב הוא לא רק בזמן אימון הוא גם ללא אימון נניח שאני שוכב על הגב לגמרי ואז קם כמו בכפיפות בטן אז זה כואב מאוד ואפילו מקרין לאותו נקודה רק בגב כאבים חדים.

עם אני לא מסתפק בתשובת רופא המשפחה איזה רופא מומחה יש לפציעות מהסוג הזה שניתן לקבוע תור אליו לבדיקות יותר מעמיקות כמו לדוגמה עם הטיפול הכדורי לא עובד?

זהו עד כאן בנתיים, תודה לעונים לעוזרים ולדוקטורים :jockey: .

Bullet
07-11-06, 14:27
האבחנה של הד"ר שגויה. אף פעם לא דחקת חזה במשקלים כבדים רן, שנינו יודעים זאת :wiggle:

סתם, עכשיו ברצינות: אני הייתי מציע לך לנסות מקבילים, קרוס אובר, וFLY במכונה...
מקבילים לא כזה בטוח אבל תנסה. הכי חשוב תנסה,
החלמה מהירה!

ran_z
07-11-06, 15:29
תודה אחי, מכיר את המשפט צרות באות בצרורות אחח כמה שזה נכון אין מצב צרה אחת וזהו , שקורה משהו מרגיז עוד 10 דברים מרגיזים יבואו בצרור אחריו, רק סיימתי לטפל בדלקת ריאות עכשיו אני צריך לטפל בדלקות שריר אוףףף
fly זה יהיה סבבה אני מניח גם קורס עשוי להיות נחמד, לגבי מקבילים אני כמעט בטוח שיהיה כאב,
מה באסה גם שניסיתי להתאמן על גב היה כאב לדוגמה שאני מיישר ידיים בפולי לגב או שאני מניח את החזה על הT-BAT כואב בחזה........ בעעעעע נידפקתי מכל כיוון,,,מקסימום אני אתן חודש עבודה רק רגליים נהפוך אותם לזוג מפלצות :)

Night_Wolf
07-11-06, 15:53
לשמור על מסת החזקה אחי תרגילים שאתה ממש מרגיש את השריר עובד

קורס אובר אבל תנועת פרפר זה תרגיל מאוד אפקטיבי אחי וחזק לחזה וקשה לעלות איתו משקל,אם אתה עושה אותו נכון...

אתה יכול לעשות דחיקה אבל פחות משקל יותר חזרות..
לחיצה אם דמבלים

במכשיר "פרפר"

בהצלחה אחי ותרגיש טוב :wiggle:

Bullet
07-11-06, 16:14
לגב-תעשה פולי באחיזה מאחורי העורף כמוני. קצת קשה מבחינת הגמישות אבל זה לא אמור להכאיב בחזה.

ran_z
07-11-06, 20:26
עידכונון:
הלכתי גם לארטופד היום, הממצאים שהוא רשם:
רגישות ממוקדת מעל אזור פרסטרנלי מימין ומעל T4-t5 מימין, Rom שמור, ללא חסר נירולוגי.
רשם לי משחה בשם זוסטריקס, ובמידה ולא עובר אז צילומים או פיזותרפיה או אנערף.
לגבי הכדורים שהרופא משפחה רשם לי הוא אמר שהם מהדור הישן ויש להם מלא תופעות לוואי ויש כבר סוגים חדשים של כדורים יעילים יותר אבל רק עם אני חבר זהב כדאי לי כי הם מאוד יקרים.

דוקטווור השמיעע קול קוקוריקו תרנגול

compex
08-11-06, 17:51
מה השאלה??? בבקשה בקצרה ועניינית.

ran_z
08-11-06, 18:07
1. האם להפסיק את אימוני הפלג גוף עליון עד להחלמה או בירור ודאי של הבעיה בחזה?
במידה ולא חובה להפסיק האם לאמן את החזה בתרגילים שהם לא דחיקה כגון Ply או קרוס?

2. התרופות שקיבלתי אמורות לדכות את הדלקת (במידה וזה אכן דלקת) לגמרי או רק להקל על הכאב? (כדורי נקסין, ומשחת זוסטריקס).

3. אני לא מרוצה כ"כ מההטיפול של רופא המשפחה ושל האורטופד ולמרות הכדורים והמשחה שמחממת מאוד את המקום אני לא מרגיש שום שיפור כלל בכאב בחזה, (הכאב הוא גם ללא אימון נניח בזמן שעול או איטוש ועוד מיקרים), איזה עוד סוג רופא ניתן לקבל חוות דעת? אולי כירוכפרט?

4. האם אתה חושב שלאור על הדברים זה בכלל אולי קרע קטן בשריר? ואיך אפשר לשלול קרע? אולטרסאונד? צילום חזה?

5. וכל עצה אחרת שתוכל לתת תתקבל בברכה.

תודה רבה.

ran_z
13-11-06, 00:55
:sad:

compex
14-11-06, 01:21
1. האם להפסיק את אימוני הפלג גוף עליון עד להחלמה או בירור ודאי של הבעיה בחזה?
במידה ולא חובה להפסיק האם לאמן את החזה בתרגילים שהם לא דחיקה כגון Ply או קרוס?

אפשר לנסות את כל האפשרויות, לא יודע מה יש לך, הכל השערות. מה שבטוח, אתה יכול להמשיך להתאמן, אבל לא בקצב שהתאמנת עד כה. כלומר, להוריד עומס כמה שאפשר ולשמור על תנועות ארוכות. להפחית משקל. עם הזמן תעכוב אחרי ההרגשה. אם זה לא חולף או מחמיר בטווח של שבוע, יש לחזור לבדיקה של רופא.

2. התרופות שקיבלתי אמורות לדכות את הדלקת (במידה וזה אכן דלקת) לגמרי או רק להקל על הכאב? (כדורי נקסין, ומשחת זוסטריקס).

אז?

3. אני לא מרוצה כ"כ מההטיפול של רופא המשפחה ושל האורטופד ולמרות הכדורים והמשחה שמחממת מאוד את המקום אני לא מרגיש שום שיפור כלל בכאב בחזה, (הכאב הוא גם ללא אימון נניח בזמן שעול או איטוש ועוד מיקרים), איזה עוד סוג רופא ניתן לקבל חוות דעת? אולי כירוכפרט?

כירופרקטור לא יעזור במקרה זה. נדמה לי שאתה צריך אולי לבצע מחדש צילום חזה בשני אספקטים (מקדימה ומהצד) ואולי אפילו הייתי ממליץ על אולטרסאונד.
אני רוצה להסתייג במשהו חשוב: לא בדקתי אותך, לא ראיתי את המכתבים של הרופא שבדק, ואני מסתמך רק על מה שאתה אומר... אז זהירות עם התשובות שאתה לוקח ממני.

4. האם אתה חושב שלאור על הדברים זה בכלל אולי קרע קטן בשריר? ואיך אפשר לשלול קרע? אולטרסאונד? צילום חזה?
תשובה זהה לשאלה 3.
5. וכל עצה אחרת שתוכל לתת תתקבל בברכה.
תשובה זהה לשאלה 4.

תודה רבה.
אין בעד מה.