PDA

צפה בגרסא המלאה : תוכנית Fbw למאסה

P-a-n-1-c
17-09-07, 20:33
3-4 פעמים בשבוע, לפי החשק.
Axaxaxx או Axaxaxa

נכון לעכשיו יש לי בעיה בברך שמונעת ממני לאמן רגליים\לעשות אירובי (חוץ משחייה), לכן בתוכנית זו אין רגליים (לצערי).

דד-ליפט - 4x8 - בהתחלה משקל קל לקליטת טכניקה.
בנט אובר רואו - 4x8
מתח רחב - 3x6
בנצ' פרס 4x8,8,6,4
חזה עליון עם דאמבלים 3x8
לחיצת כתפיים עם מוט מאחורי העורף 4x8,8,6,6
כפיפת מרפקים מוט W\מוט ישר (אני אבדוק מה יותר מתאים לי) - 3x7
דחיקה צרה\לחיצה צרפתית (גם כאן אני אבדוק מה יותר מתאים לי) - 3x8

זאת פעם ראשונה שאני חושב על Fbw, מהסיבה הפשוטה שנמאס לי כבר מab ואין לי זמן וחשק למשהו אחר.

עכשיו שאלה: אני רוצה לשלב שראגס ואמות, האם יש צורך? חשבתי לשלב פעמיים בשבוע שראגס, בטן ואמות. נגיד
A שראגס בטן
X
A אמות בטן
X
A שראגס אמות
X

האם שווה לשלב את זה, או שזה מיותר? להביא בכל אימון 2 סטים לאמות ו2 סטים שראגס, אמות אפשר לוותר אבל על הטרפזים אני ממש לא רוצה לוותר :\

בכל אופן, מה דעתכם על התוכנית? לא בטוח שאני אבצע אותה, אני בלבטים בין זה לבין Abcd.

תודה לכולם.

שאלה נוספת: עד כמה יש לחץ על הברכיים בזמן ביצוע דד-ליפט? כי בעיקרון אני לא עובד על הרגליים כי יש לי בעיה בברך, בפשיטה\כפיפה\סקוואט יש לחץ אחושילינג על הברך..

gman
17-09-07, 20:42
לשרירים גדולים יש יותר מדי סטים, אבל אני יודע שאתה חובב סטים אז אני מניח שזה בסדר...
אני אישית חושב שאתה יכול להוסיף בכיף שראגס אפילו בכל אימון. וגם בטן.
אמות אני לא רואה צורך לאמן...

Roei
17-09-07, 20:50
הייתי מוריד את הדדליפט בגלל שנראה לי שגם בו יש לחץ על הברכיים
אבל אם אין בו לחץ אז סבבה...
ובקשר לטרפזים והבטן לדעתי אין בעיה לאמן 3 פעמים בשבוע
על בקשר לעבודה על אמות זה סתם יכול לגרום לדלקות וזה מיותר

אה בקשר לידיים אני ממליץ על על מוט ישר לקידמית ודחיקה צרה לאחורית

עבו
17-09-07, 20:56
דימילה תעדכן אותי מה הולך עם התוכנית גם אני חושב לעבור אליה או להתחיל עם Hit.
עברתי מAB לABC חמש פעמים בשבוע עוד מעט ב"ה אני מתחיל לעבוד בטח לא יהיה זמן אני חושב על משהו חלופי וחזק...

לדעתי וותר על האמות, שראגס תעבוד...
עוד משהו שתעדכן אותי לגביו זה הדדליפט, עוד לא עשיתי אותו ואני חושב להתחיל...
בהצלחה מר בחור :)

megashape
17-09-07, 20:59
תוכנית נחמדה, חבל שאתה לא יכול לעשות סקוואט, בהצלחה אבל בתוכנית!

ThaiB0X
17-09-07, 21:12
אמממ אני יאמר לך את דעתי,

אני יודע שאתה חובב סטים, ושזה עובד עליך הכי טוב (לדבריך) אבל זה נראה עמוס ביותר ונראה לי שתגיע לאובר ריצ'ינג מהר מאוד :O
יוצא לך 7 סטים לגב !
4 סטים של דדליפט ?!?!?! 0_0 מספיק אחד, ריפטו רשם על זה משהו מעניין מאוד בstarting strength ובpractcal programming, אני ינסה למצוא את זה מילה במילה...

בקשר לסקוואט, אהההאאאםם, בביצוע נכון, לא אמור להיות לחץ רציני על הברך שכן הhips עוצרים את התנועה ולא הברך בסקוואט מלא.
בקשר לדדליפט, התנועה כולה "מבוססת" על הPosterior chain, אין שום סכנה לברכיים אני מניח.

NSH1
17-09-07, 21:12
fbw ו ab שולטטטתתתתת

לחובבנים זה הכי טוב.
ותזרוק גם אירובי לפעמים

zidan
17-09-07, 21:13
קצת יותר מדי סטים בשביל Fbw,זה קשה לעשות אימון כזה,ועוד 3 פעמים בשבוע אז בכלל.
ובדדליפט יש לחץ מסויים על הברכיים(לפחות אצלי) אבל זה תלוי איך אתה עושה אותו,יש אפשרות לעשות כמעט בלי כיפוף של הברכיים ואז אין כמעט לחץ,תנסה ואם יכאב לך אז תעשה תרגיל אחר לגב תחתון.
בקשר לטרפזים,בתוכנית שהבאת היא כבר מספיק ארוכה,או שתקצץ ותוסיף שראג,או שתעשה טי באר לגב ואז הטרפזים יעבדו.

וקישור קטן לפוסט של התדירות/עצימות,יש לי איזה תוכנית שמנסה לשלב בין שניהם,אני ירשום לך תגיד אם ניראה לך..
זה הולך ככה,כל שבועיים(אתה יכול לשנות את השבועיים) אתה מחליף תדירות לשריר מסויים.
לדוגמא שבועיים ראשונים= יום ראשון חזה+יד אחורית, יום שני גב+יד קדמית ,יום רביעי רגליים+כתפיים(אתה לא עושה רגליים אז תעשה רק כתפיים,או שתוריד את הידיים מהאימונים הקודמים ותעשה ביום רביעי אימון רק ידיים), ויום חמישי שוב גב+יד קדמית.
ואחרי שבועיים נגיד,אתה עובד על החזה פעמיים בשבוע ועל הגב פעם אחת,הבנת תעיקרון?
ובשבועיים שיש לך חזה פעם אחת בשבוע אז אתה מפציץ בו,וכו וכו'.
הבנת אחי

YONI
17-09-07, 21:16
אני לא מבין אתם מחליפים תכניות כל שבוע? אני זוכר שהעלת תכנית Ab לפני כמה זמן לא רעה בכלל

טלכהן
17-09-07, 21:30
bbb

THE_JUGGERNAUT
17-09-07, 22:02
3-4

בנצ' פרס 4x8,8,6,4
חזה עליון עם דאמבלים 3x8
לחיצת כתפיים עם מוט מאחורי העורף 4x8,8,6,6

בהצלחה עם הכתפיים

tomerA
17-09-07, 22:04
אתה יכול להוסיף עוד סט שניים לכול שריר ולעבוד רק פעמיים בשבוע.
ובנט אובר רוו אחרי דדליפט זה לא רעיון כול כך טוב. הגב התחתון שלך יהיה מותש לגמרי מהדדליפט ככה שלא תוכל להחזיק את עצמך בבנט אובר. אז הוא שתשים תגב או משהו או שתחליף את זה למסור. זאתי דעתי מנסיון אישי, גב תחתון מתעייף יחסית מהר מתרגילים כבדים.

shikoLM
17-09-07, 22:47
בקשר לסקוואט, אהההאאאםם, בביצוע נכון, לא אמור להיות לחץ רציני על הברך שכן הhips עוצרים את התנועה ולא הברך בסקוואט מלא.
בקשר לדדליפט, התנועה כולה "מבוססת" על הPosterior chain, אין שום סכנה לברכיים אני מניח.

ממש לא מדויק, בכלל ההתייחסות לברך ולכוחות הפועלים עליה כמפרק אחד היא בעייתית.

בקשר לשאלה ששאלת אותי במוניטין, תשאיר מייל.

F][_aMe
17-09-07, 23:14
בהצלחה עם הכתפיים
+1
אני כבר פצעתי את הכתף בגלל הלחיצה מאחורי העורף...
שיהיה בהצלחה פאניק, ואל תשכח לעדכן איך הולך עם התכנית הזו...

P-a-n-1-c
17-09-07, 23:20
טוב אז ככה,
אני מוריד דדליפט שם במקום זה 3 סטים של 12 לגב תחתון ו3x10 של שראגס.
יוצא טיפה ארוך אבל חפיף.

בקשר לכתפיים, יש יותר מידי עומס? מה אתם ממליצים אז?

ThaiB0X
18-09-07, 06:24
ממש לא מדויק, בכלל ההתייחסות לברך ולכוחות הפועלים עליה כמפרק אחד היא בעייתית.

בקשר לשאלה ששאלת אותי במוניטין, תשאיר מייל.

regielya@gmail.com
תודה :flowers:

Daniel-Barak
18-09-07, 09:27
לחזה ולגב אתה יכול לתת 4-5 סטים. ז"א שאם אתה רוצה, תן 2-3 סטים לחזה בתרגיל לחיצה שטוח ו-2-3 סטים לחזה בתרגיל לחיצה בשיפוע.
לגב, אותו עקרון: 2-3 סטים לתרגיל כמו מתח או פולדאון, 2-3 סטים לתרגיל חתירה (בנט אובר רוו)
באימון חזה, אני לא יודע מה איתך, אבל הרבה, וגם אני, מרגישים שהכתף הקדמית וגם קצת התיכונה קבל ועבודה. זה תלוי עד כמה ההרגשה הזו חזקה, ולכן לפיה יש לחשוב כמה סטים לתת לכתפיים, אם בכלל. בכל מקרה, התרגיל של ההורדה למאחורי העורף לא הכי אידיאלי שיש, אם כבר עדיף קדימה.
לגבי שראגס, אמות ובטן: הייתי עושה איזה 2-3 סטים לבטן בסוף כל אימון, שראגס ואמות מכניס פעמיים בשבוע, ולא 3. כמות סטים מועטה מספיקה, קרי סט אחד או שניים. אם אתה לא משתמש ברצועות אחיזה, בתרגילי גב האמות עובדות יופי. גם בתרגילים לבייספס.

Moshe
18-09-07, 09:56
דימי במצב שלך הייתי הולך לעשות איזה תוכנית 5x5
מצב של חוסר חשק, אפשרות גיוון , קצת משהו אחר לאימון..

P-a-n-1-c
18-09-07, 09:59
דימי במצב שלך הייתי הולך לעשות איזה תוכנית 5x5
מצב של חוסר חשק, אפשרות גיוון , קצת משהו אחר לאימון..

תוכנית 5X5 כשאני לא יכול לעשות דדליפט וסקוואט? מה ההיגיון אחי?

Moshe
18-09-07, 10:07
תוכנית 5X5 כשאני לא יכול לעשות דדליפט וסקוואט? מה ההיגיון אחי?
אנשים סתם מכניסים לסטיגמה שדדליפט וסקוואט "אלו התרגילים שיעשו לך את האימון"
יש מספיק אלטרנטיבות כאלו או אחרות.

P-a-n-1-c
18-09-07, 10:09
בכל אופן השבוע יש לי תור לאורטופד, נראה מה הוא יגיד. אולי בכל זאת אני אוכל לאמן רגליים ואז דדליפט וסקוואט יבואו על חשבון כמה סטים של גב,חזה וכתפיים.

אז חשבתי להוריד סט אחד של כתפיים יענו לעשות 3x8, גב וחזה גם צריך להוריד?

בנט אובר רואו - 4x8
מתח רחב - 2X6
בנצ' פרס 3X8,4,4
חזה עליון עם דאמבלים 3x8
לחיצת כתפיים עם מוט מאחורי העורף 3X8,6,6
כפיפת מרפקים מוט W\מוט ישר (אני אבדוק מה יותר מתאים לי) - 3x7
דחיקה צרה\לחיצה צרפתית (גם כאן אני אבדוק מה יותר מתאים לי) - 3x8
שראגס - 2X10
בטן - 5X15 - שני תרגילים

במידה ואני אוכל לאמן רגליים אני מוסיף גם:
דדליפט - 3X8
סקוואט - 4X8
לג פרס - 2X10

Sugarzaza
18-09-07, 10:19
תגיד בחור, איך ההתקדמות בכלל? תן תמונות, נתונים.. לא מתאים ככה.

Mr.Bazooka
18-09-07, 10:20
זה מה זה לא נשמע טוב Fbw למאסה =\

P-a-n-1-c
18-09-07, 10:25
תגיד בחור, איך ההתקדמות בכלל? תן תמונות, נתונים.. לא מתאים ככה.

ההתקדמות? לא משהו בכלל. מאז סוף הלימודים אני רק יורד במשקל ובהיקפים, לא יצא לי להתאמן כמו שצריך כבר המון זמן. אם זה בהתחלה העבודה שגזלה ממני את כל הכוחות, אם זה חוסר חשק, אם זה נאפה.. קיצר בערך 3-4 חודשים אני לא מתאמן כמו שצריך. לא יודע עד כמה אני אחזור כמו שהייתי פעם (מורעל וכו'), אבל אני אנסה איכשהו לצלוע לכיוון הזה. בעיקרון כבר נשבר לי מAB ואני בחוסר חשק מוחלט לבוא למכון 4 פעמים בשבוע. FBW נשמע לי פנאן אז אני אנסה, אין לי כ"כ מה להפסיד כי אני גם לא רוצה להרוויח הרבה. אני יותר מתאמן עכשיו בשביל הכיף וכי אני מרגיש "חייב" לעשות את זה, כבר די מזמן הפסקתי ממש להנות מזה.
:\

Sugarzaza
18-09-07, 10:30
ההתקדמות? לא משהו בכלל. מאז סוף הלימודים אני רק יורד במשקל ובהיקפים, לא יצא לי להתאמן כמו שצריך כבר המון זמן. אם זה בהתחלה העבודה שגזלה ממני את כל הכוחות, אם זה חוסר חשק, אם זה נאפה.. קיצר בערך 3-4 חודשים אני לא מתאמן כמו שצריך. לא יודע עד כמה אני אחזור כמו שהייתי פעם (מורעל וכו'), אבל אני אנסה איכשהו לצלוע לכיוון הזה. בעיקרון כבר נשבר לי מAB ואני בחוסר חשק מוחלט לבוא למכון 4 פעמים בשבוע. FBW נשמע לי פנאן אז אני אנסה, אין לי כ"כ מה להפסיד כי אני גם לא רוצה להרוויח הרבה. אני יותר מתאמן עכשיו בשביל הכיף וכי אני מרגיש "חייב" לעשות את זה, כבר די מזמן הפסקתי ממש להנות מזה.

גם אני עובד אבל מתמרנים, ככה זה. נניח בימים של האימון אני מבקש משמרת בוקר ככה עד 2-3 ואז הולך למכון אחה"צ. מביאים טאפוורים מהבית ומקווים שהאחראי לא ישים לב שאתה יוצא ב-7 שעות איזה 4 פעמים לאכול :)

אגב אתה לא עובד עם גיל?

Mr.Bazooka
18-09-07, 10:38
בונא אני כמוך עכשיו..פעם אהבתילהתאמןעכשיו אני לא ממש נהנה מזה כי אין לי מוטיבציה
רק הטיול השנתי גורם לי קצת מוטיבציה וגם ככה אני חולה לא אוכל שום דבר \=

P-a-n-1-c
18-09-07, 11:56
גם אני עובד אבל מתמרנים, ככה זה. נניח בימים של האימון אני מבקש משמרת בוקר ככה עד 2-3 ואז הולך למכון אחה"צ. מביאים טאפוורים מהבית ומקווים שהאחראי לא ישים לב שאתה יוצא ב-7 שעות איזה 4 פעמים לאכול :)

אגב אתה לא עובד עם גיל?

עבדתי, עכשיו כבר ירדה לי המוטיבציה וירד הרצון אז אני לא רואה טעם לעבוד איתו. מה גם שרציתי לנסות קצת דברים בעצמי, ליישם את הידע שרכשתי בשנה האחרונה.

בעיקרון אין לי כזה חשק כי אני רואה כמה הפסדתי עד עכשיו בשנה האחרונה. אז הרווחתי עוד 8-10 קילו שריר - נו ו? הייתי דבוק כל הזמן למטבח, אומנם הייתי יוצא תמיד ואף פעם לא מפספס יציאה בגלל ארוחה, אבל תמיד הייתי דוחה פגישות עם חברים בכמה שעות כי יש לי לדחוף אימון או משהו בסיגנון. או כל הזמן הולך עם אוכל בתיק כמו מניאק מביא לשעה של תיגבור לבצפר 3 סנדוויצ'ים כי זה נופל בדיוק על הזמן שאני צריך לאכול (היום אני מבין כמה הייתי אידיוט). או שהייתי מביא ארגזים של אוכל לעבודה.
עזוב, היום אני מבין עד כמה הייתי עיוור. פיתוח גוף זה סבבה, אבל צריך לזכור שזה בסה"כ תחביב. יש פה אנשים שלא יוצאים בגלל חס וחלילה לפספס אימון\ארוחה, או יש כאלה שאם הם כבר יוצאים אז מביאים איתם חזה עוף וכדומה.

קיצר אחי, קח הכל בפרופורציה. תסתכל עליי לדוגמא, עוד מעט אני הולך לצבא, וואלה אני אהיה ג'ובניק זה נכון, אבל לא בטוח בכלל בכלל שאני אמצא את הזמן והחשק להתאמן. יש מצב שאני לא אצא יומיות (במידה ואני אקבל את התפקיד שאני רוצה).
קיצר יש דברים מעבר לפיתוח גוף.

zidan
18-09-07, 12:04
עבדתי, עכשיו כבר ירדה לי המוטיבציה וירד הרצון אז אני לא רואה טעם לעבוד איתו. מה גם שרציתי לנסות קצת דברים בעצמי, ליישם את הידע שרכשתי בשנה האחרונה.

בעיקרון אין לי כזה חשק כי אני רואה כמה הפסדתי עד עכשיו בשנה האחרונה. אז הרווחתי עוד 8-10 קילו שריר - נו ו? הייתי דבוק כל הזמן למטבח, אומנם הייתי יוצא תמיד ואף פעם לא מפספס יציאה בגלל ארוחה, אבל תמיד הייתי דוחה פגישות עם חברים בכמה שעות כי יש לי לדחוף אימון או משהו בסיגנון. או כל הזמן הולך עם אוכל בתיק כמו מניאק מביא לשעה של תיגבור לבצפר 3 סנדוויצ'ים כי זה נופל בדיוק על הזמן שאני צריך לאכול (היום אני מבין כמה הייתי אידיוט). או שהייתי מביא ארגזים של אוכל לעבודה.
עזוב, היום אני מבין עד כמה הייתי עיוור. פיתוח גוף זה סבבה, אבל צריך לזכור שזה בסה"כ תחביב. יש פה אנשים שלא יוצאים בגלל חס וחלילה לפספס אימון\ארוחה, או יש כאלה שאם הם כבר יוצאים אז מביאים איתם חזה עוף וכדומה.

קיצר אחי, קח הכל בפרופורציה. תסתכל עליי לדוגמא, עוד מעט אני הולך לצבא, וואלה אני אהיה ג'ובניק זה נכון, אבל לא בטוח בכלל בכלל שאני אמצא את הזמן והחשק להתאמן. יש מצב שאני לא אצא יומיות (במידה ואני אקבל את התפקיד שאני רוצה).

תכלס..שאתה בבית ספר אז זה כיף להתאמן להיות בפוזה של המפתח גוף עם האוכל,וגם לגדול ולהיות הסוס של הכיתה אז יש מוטיבציה,אבל אחרי זה כבר יורד החשק,גם לי זה קרה,אבל עכשיו חזר לי,אני מתאמן בכיף בשביל ההרגשה,כמו שאני הולך לשחק כדורגל בערב אז אני הולך להתאמן בצהריים,הכל בשביל הכיף..
יש לי אח,גם עובד+לומד,והוא מצליח לשלב אימונים 3/4 פעמים בשבוע בערב בשביל ההרגשה שלו וגם בשביל הגוף,זה סה"כ עוד תחביב ..

P-a-n-1-c
18-09-07, 12:26
תכלס..שאתה בבית ספר אז זה כיף להתאמן להיות בפוזה של המפתח גוף עם האוכל,וגם לגדול ולהיות הסוס של הכיתה אז יש מוטיבציה,אבל אחרי זה כבר יורד החשק,גם לי זה קרה,אבל עכשיו חזר לי,אני מתאמן בכיף בשביל ההרגשה,כמו שאני הולך לשחק כדורגל בערב אז אני הולך להתאמן בצהריים,הכל בשביל הכיף..
יש לי אח,גם עובד+לומד,והוא מצליח לשלב אימונים 3/4 פעמים בשבוע בערב בשביל ההרגשה שלו וגם בשביל הגוף,זה סה"כ עוד תחביב ..

זה תלוי במה אתה עובד..
הייתי עובד בעבודות שלא היה לי חשק לחברה שלי אפילו, אז לדפוק אימון?

zidan
18-09-07, 12:32
זה תלוי במה אתה עובד..
הייתי עובד בעבודות שלא היה לי חשק לחברה שלי אפילו, אז לדפוק אימון?

גם נכון..לפי דעתי עבודות יש בשפע,לא צריך להיקרע בשביל הכסף,אתה לא תמות מרעב או משהו,צריך למצוא עבודה שמתאימה לחיים..

P-a-n-1-c
18-09-07, 12:57
גם נכון..לפי דעתי עבודות יש בשפע,לא צריך להיקרע בשביל הכסף,אתה לא תמות מרעב או משהו,צריך למצוא עבודה שמתאימה לחיים..

עכשיו אני מחפש כזאת. עד עכשיו עבדתי בעבודות שנקרעתי בהן אבל ראיתי תוצר, קיבלתי הרבה כסף שזה מה שהייתי צריך (נסיעה לנאפה ועוד כמה דברים בדרך), עכשיו יש לי עוד קצת חיסכון בבנק ואני כרגע מחפש משהו טוב.

Sugarzaza
18-09-07, 13:02
זה לא קשור בכלל לנושא של הפוסט, אבל למה לעבוד בעבודה כזו? עבדתי לפני איזה חצי שנה במקום שרצו אותי 10 שעות ביום נונסטופ 6 ימים בשבוע. איך אפשר?

הכי טוב זה לעבוד בגילנו פעמיים שלוש בשבוע בלי לחץ, הכי טוב.

P-a-n-1-c
18-09-07, 15:14
זה לא קשור בכלל לנושא של הפוסט, אבל למה לעבוד בעבודה כזו? עבדתי לפני איזה חצי שנה במקום שרצו אותי 10 שעות ביום נונסטופ 6 ימים בשבוע. איך אפשר?

הכי טוב זה לעבוד בגילנו פעמיים שלוש בשבוע בלי לחץ, הכי טוב.

כשאתה צריך הרבה כסף בזמן קצר אז "עבודת טחינה" היא האופציה האולטימטיבית.
אבל בסדר, אתה מפונק כבר שמתי לב, אני לא בא אליך בטענות.

blinki
18-09-07, 15:22
בגלל זה צריך ללמוד טוב די להשיג עבודה טובה ולא לטחון שעות בעבודה בבניין כדי לסגור את החודש

F][_aMe
18-09-07, 15:41

מסכים איתך לגמרי, דברים חייבים להילקח בפרופורציה.
אנחנו בעלי הגנטיקה ה"נחותה" צריכים לעבוד מאוד מאוד קשה ולהשקיע המון כדי לקבל את הצורה שתמיד פינטזנו עליה. לא כמו אלו שמספיק שמתאמנים 3 פעמים FBW בשבוע, אוכלים מספיק ותוך שנה נראים כמו שוורצנגר בתחילת דרכו (בן יא זבל!). :boxing:
מה הנקודה שלי...
משה הביא לאחרונה מאמר מעניין על כמות הארוחות ביום, שאיזה שוודי כתב, קראת את זה?

Sugarzaza
18-09-07, 18:13
כשאתה צריך הרבה כסף בזמן קצר אז "עבודת טחינה" היא האופציה האולטימטיבית.
אבל בסדר, אתה מפונק כבר שמתי לב, אני לא בא אליך בטענות.
מה שאמרתי זה תוצאה של מסקנות שהוסקו בשטח, לא בתיאוריה. פשוט אי אפשר לשמור על אורח חיים בריא ושפוי עם עבודה של 10 שעות כמעט כל יום. אחרי איזה חודשיים נשברתי

P-a-n-1-c
18-09-07, 18:41
טוב קיצר מה דעתכם על התוכנית שלי?

blinki
18-09-07, 19:42
האמת התחלתי היום משהו ממש דומה לזה(מתאמן ביתי),אני אישית היייתי מחילף את לחיצת חזה עליון עם דאמבל לפלייס עליון, האמת זה די הרבה סטים לfbw אבל גם אני אוהב את זה ככה(עכשיו סיימתי את האימון ואני בקושי מחזיק הכוס של השייק בידיים) הבעיה היחידה היא אולי זמן האימון שקצת יתארך לך