PDA

צפה בגרסא המלאה : גמר חתימה טובההה לכולםםםםםםםםם!!!!!

Coleman
21-09-07, 10:08
גמר חתימהה טובה לכולם פההה וצום קל לצמיםםם!
אני אישית יילך על לצום השנה...

Moshe
21-09-07, 10:09
נראה לי זה הפורום היחיד שאיזה 90% ממנו לא יצומו והוא יהיה פעיל כמו כל יום אחר ^___^

powergainer
21-09-07, 10:10
צום מועיל לכולם! :flowers:

Coleman
21-09-07, 10:11
נראה לי זה הפורום היחיד שאיזה 90% ממנו לא יצומו והוא יהיה פעיל כמו כל יום אחר ^___^
מיום צום אחד עוד לא ראיתי אנשים שהופכים להיות קטבוליים ויוצאים מהצום כמו ניצולי שואה...זה הכל עניין של אמונה, מסורת ולהגדיר את הבאדיבילדינג כתחביב ולא כמשו שמשתלט על החיים

V.G
21-09-07, 10:12
צום קל לכולם... אני חולה לא בטוח שאני אצום בגלל זה =[
מקווה להחלים עד ליום א' כדי לא להפסיד אימון...

ItaiK
21-09-07, 10:13
גמר חתימה טובה לכולם :)

SmaMMiT
21-09-07, 10:20
צום קל לכולם אגב מישהו יכול להסביר לי מה זה "גמר חתימה טובה" בבקשה:sbb4:

Coleman
21-09-07, 10:22
צום קל לכולם אגב מישהו יכול להסביר לי מה זה "גמר חתימה טובה" בבקשה:sbb4:
לפי האמונה בהיום כיפו אלוהים חותם את גורלו של כל אדם...בגלל זה מאחלים-גמר חתימה טובה...כדי שאלוהים יחתום את הגורל שלך לטובה :)

SmaMMiT
21-09-07, 10:25
לפי האמונה בהיום כיפו אלוהים חותם את גורלו של כל אדם...בגלל זה מאחלים-גמר חתימה טובה...כדי שאלוהים יחתום את הגורל שלך לטובה :)

Oo טוב שיהיה תודה בכל זאת מוניטין!

Moshe
21-09-07, 10:37
מיום צום אחד עוד לא ראיתי אנשים שהופכים להיות קטבוליים ויוצאים מהצום כמו ניצולי שואה...זה הכל עניין של אמונה, מסורת ולהגדיר את הבאדיבילדינג כתחביב ולא כמשו שמשתלט על החיים
לא זה לא זה , פשוט אני אוהב את כל האנשים שממש אוהבים לצום בכיפור והכל בשביל הפוזה אבל נוסעים בשבת , לא מניחים תפילין , לא הולכים לבית כנסת כל השנה רק בכיפור , עושים חטאים על ימין ועל שמאל אם זה לגנוב , בשר וחלב , לרצוח , ומה לא , והופה בכיפור אחד הם חושבים שהכל ימחק להם .

Coleman
21-09-07, 10:54
לא זה לא זה , פשוט אני אוהב את כל האנשים שממש אוהבים לצום בכיפור והכל בשביל הפוזה אבל נוסעים בשבת , לא מניחים תפילין , לא הולכים לבית כנסת כל השנה רק בכיפור , עושים חטאים על ימין ועל שמאל אם זה לגנוב , בשר וחלב , לרצוח , ומה לא , והופה בכיפור אחד הם חושבים שהכל ימחק להם .
זאת המטרה ביום כיפור ואני ממש לא צם כדי לכפר על זה שאני לא שומר שבת או לא שומר כשרות אלא על חטאים שעשיתי לאנשים ואני צריך שיסלחו לי עליהם....אני ממש לא צם בשביל הפוזה אני צם בשביל עצמי ובגלל המסורת והאמונה...ולמי שלא יודע ביום כיפור כן מבקשים סליחה גם על חטאים בין אדם לחברו אבל אלוהים סולח רק אם גם החבר סלח...

אני לא דתי או משו כזה ואני רחוק מזה אבל לפי דעתי צום ביום כיפור זה הדבר הכי בסיסי שצריך לעשות

Powerlifter
21-09-07, 11:00
אני שונא את כל הצבועים ששבוע לפני יום כיפור נהיים צדיקים,לא מקללים לא הולכים מכות וכו' ואיך שיוצא יום כיפור נהיים שוב חרא

Moshe
21-09-07, 11:01
סתם בשביל הקטע מויקופדיה:

כי השבת קדושה מיום הכיפורים, על סמך האמירה בתפילת שבת: "וקידשתו מכל הימים" ובהתאם לכך שעונש חילול שבת חמור מעונש חילול יום הכיפורים

Mikeo
21-09-07, 11:19
אני שונא את כל הצבועים ששבוע לפני יום כיפור נהיים צדיקים,לא מקללים לא הולכים מכות וכו' ואיך שיוצא יום כיפור נהיים שוב חרא

ועל זה נאמר...

"שִׁמְעוּ דְבַר יְהֹוָה קְצִינֵי סְדֹם הַאֲזִינוּ תּוֹרַת אֱלֹהֵינוּ עַם עֲמֹרָה: לָמָּה לִּי רֹב זִבְחֵיכֶם יֹאמַר יְהֹוָה שָׂבַעְתִּי עֹלוֹת אֵילִים וְחֵלֶב מְרִיאִים וְדַם פָּרִים וּכְבָשִׂים וְעַתּוּדִים לֹא חָפָצְתִּי: כִּי תָבֹאוּ לֵרָאוֹת פָּנָי מִי בִקֵּשׁ זֹאת מִיֶּדְכֶם רְמֹס חֲצֵרָי: לֹא תוֹסִיפוּ הָבִיא מִנְחַת שָׁוְא קְטֹרֶת תּוֹעֵבָה הִיא לִי חֹדֶשׁ וְשַׁבָּת קְרֹא מִקְרָא לֹא אוּכַל אָוֶן וַעֲצָרָה: חָדְשֵׁיכֶם וּמוֹעֲדֵיכֶם שָׂנְאָה נַפְשִׁי הָיוּ עָלַי לָטֹרַח נִלְאֵיתִי נְשׂא: וּבְפָרִשְׂכֶם כַּפֵּיכֶם אַעְלִים עֵינַי מִכֶּם גַּם כִּי תַרְבּוּ תְפִלָּה אֵינֶנִּי שֹׁמֵעַ יְדֵיכֶם דָּמִים מָלֵאוּ: רַחֲצוּ הִזַּכּוּ הָסִירוּ רֹעַ מַעַלְלֵיכֶם מִנֶּגֶד עֵינָי חִדְלוּ הָרֵעַ:
לִמְדוּ הֵיטֵב דִּרְשׁוּ מִשְׁפָּט אַשְּׁרוּ חָמוֹץ שִׁפְטוּ יָתוֹם רִיבוּ אַלְמָנָה: "
(ישעיה א' 10-17)

בקיצור, תפילות וסליחות של צבועים שמוסיפים לחטוא לא שוות דבר, הם לא יסלחו ולא יזכו במחילה, אלא רק אם יהיו מוסריים ויתקנו דרכיהם.

Coleman
21-09-07, 11:26
איזה זין זה שאי אפשר לתת איחול פשוט בלי להיכנס לויכוחים דתיים סעאמקקקקק

megashape
21-09-07, 12:12
גמר חתימה טובה לכולם, והקטע פשוט להיות בני אדם כל השנה, שבוע או יום אחד לא ישנה שום דבר.
אני אישית כנראה בסוף לא צם, אני מכבד את כל מי שצם אבל הרוב כמו שאני מכיר הרי עושים את זה סתם, ושמירת שבת הרבה יותר חשובה מיום כיפור, אז הרי יום כיפור קיבל כזאת משמעות איכשהו והאחרים פשוט נסחפו בלי לדעת על שום מה ולמה.

Yoshi-Moto
21-09-07, 12:18
סתם בשביל הקטע מויקופדיה:
אפשר קישור לקטע מויקיפדיה?

Cortex
21-09-07, 13:22
יאללה צום קל לכווולללם .. !! עוד כמה שעות נכנס הצום ..

Moshe
21-09-07, 13:39
אפשר קישור לקטע מויקיפדיה?
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%95%D7%9D_%D7%94%D7%9B%D7%99%D7%A4%D7%95% D7%A8%D7%99%D7%9D

ColemanIsGay
21-09-07, 13:42
צום קל לכולם ומי שלא צם שיכבד את הצמים

shahaflol
21-09-07, 13:51
זאת המטרה ביום כיפור ואני ממש לא צם כדי לכפר על זה שאני לא שומר שבת או לא שומר כשרות אלא על חטאים שעשיתי לאנשים ואני צריך שיסלחו לי עליהם....אני ממש לא צם בשביל הפוזה אני צם בשביל עצמי ובגלל המסורת והאמונה...ולמי שלא יודע ביום כיפור כן מבקשים סליחה גם על חטאים בין אדם לחברו אבל אלוהים סולח רק אם גם החבר סלח...

אני לא דתי או משו כזה ואני רחוק מזה אבל לפי דעתי צום ביום כיפור זה הדבר הכי בסיסי שצריך לעשות

בעשרת הדיברות, לא פחות ולא יותר, כתוב "זכור/שמור את יום השבת לקדשו". זהו דיבר בסיסי מאוד, לא צריך שום הסבר או פירוש של רב כדי להבין שקידוש יום השבת חשוב מצום יום כיפור, ולכן אני לא רואה סיבה לצום (חוץ ממסורת משפחתית, כמו אצלנו במשפחה) אם את יום השבת לא מקדשים.

Leo
21-09-07, 13:57
גמר חתימה טובה לכולם.

ולמי שלא לפחות יהיה לו אינטרנט מהיר יותר מרוב השנה ליום אחד.