PDA

צפה בגרסא המלאה : סיפור+שאלה, אני רוצה שתביעו דעה.

Yoshi-Moto
22-09-07, 10:02
איש ואישה נשואים כבר הרבה שנים.
כל יום שישי, במשך כל השנה הבעל הולך ושוכב עם אישה אחרת(בוגד).
כשמגיע יום האהבה, נזכר הבעל שיש לו אישה, קונה לה מתנות, נותן לה כבוד, ושוכב איתה.

מה דעתכם על הגבר, ש52 פעמים(52 ימי שישי-שבת בשנה בממוצע) בשנה מזניח את האשתו והולך לאחרות, וביום אחד בשנה נותן לה את הכל?

האם אתם מסכימים שזה שקול לחילוני שמזניח ומחולל את השבת כל השנה(52 פעמים) וביום כיפור נזכר לצום ומצפה שאלוהים יסלח לו?

אני מבקש לשמור על רמה נורמאלית של דיון, בלי השמצות וקללות, שלא ינעל.

נ.ב:
אנייודע שלא כולם צמים כדי שאלוהים יסלח, אלא צמים רק בשביל המסורת, כי זה הרגל.

P-a-n-1-c
22-09-07, 10:07
רוב האנשים שצמים עושים את זה בגלל מסורת משפחה, מה אתה חושב שכל אלה שצמים גם שומרי שבת? הרי רוב האנשים באמת עושים טעויות כל השנה וכופרים וכו' וכו' ואז נזכרים ביום כיפור יאללה אני צם עכשיו אני בנאדם חדש.
בולשיט.

Yoshi-Moto
22-09-07, 10:10
זה בדיוק מה שאני אומר, אני מדבר על האנשים שצמים כדי לכפר על כל מה שהם עשו...
(אלוהים יסלח\האישה תסלח בסיפור השני)

אנשים שצמים מהסיבה הזאת ולא שומרים שבת, הם ממש צבועים..

מה גם, שרוב האנשים כל השנה חוטאים(דגש על הערסים), עזוב את שבת... גונבים,פורצים, הולכים מכות, דוקרים ואז פתאום ביום כיפור הופכים להיות צדיקים... יום למחרת חוזרים לדקור...

VoRteX
22-09-07, 10:13
נו, כבר אמרתי שרוב מי שצם זה כדי לצאת מידי לצאת מידי חובה, להגיד "אני צמתי, מה איתך?" ולא באמת מאמינים בזה.

P-a-n-1-c
22-09-07, 10:14

מה גם, שרוב האנשים כל השנה חוטאים(דגש על הערסים), עזוב את שבת... גונבים,פורצים, הולכים מכות, דוקרים ואז פתאום ביום כיפור הופכים להיות צדיקים... יום למחרת חוזרים לדקור...

בואנה אתה ילד תמים... [לא רק לפי ההודעה הזאת]
אחי אתה צריך לפתוח את העיניים בדחוף אבל, אתה לא תשרוד ככה הרבה זמן כשתגדל עוד קצת.

אתה אומר את זה כאילו רק עכשיו נפל לך האסימון לגבי זה, ככה זה. בגלל זה אני לא רואה סיבה לצום [לאנשים שלא שומרי מצוות].

Yoshi-Moto
22-09-07, 10:21
בואנה אתה ילד תמים... [לא רק לפי ההודעה הזאת]
אחי אתה צריך לפתוח את העיניים בדחוף אבל, אתה לא תשרוד ככה הרבה זמן כשתגדל עוד קצת.

אתה אומר את זה כאילו רק עכשיו נפל לך האסימון לגבי זה, ככה זה. בגלל זה אני לא רואה סיבה לצום [לאנשים שלא שומרי מצוות].
:ohmy: מה עשיתי חחח

בכל מקרה, זה לא דבר שחדש לי... אני פשוט רוצה לשמוע דעות של אחרים..

Mikeo
22-09-07, 11:07
:ohmy: מה עשיתי חחח

בכל מקרה, זה לא דבר שחדש לי... אני פשוט רוצה לשמוע דעות של אחרים..

הדעה שלי פשוטה.
הדרך שבא אני רואה את החוק "לשמור שבת" זה לא ללכת לעבודה בשבת. נקודה.
ואני בטוח שהרבה חילונים רואים זאת בצורה זהה לזאת שאני רואה אותה.
אחרי הכל, ה' נתן לנו את השבת כיום מנוחה ורגיעה, כמו שמגיעים לכל עובד ימי חופשה ומנוחה, ככה, ה', כאל רחמן וסוציאלי, נתן לנו יום אחד בשבוע מקודש כדי שנוכל בו לזכור אותו, לצאת אל הטבע, להנות מבריאותיו, וכוליי וכוליי.

אני, אישית, ממש מתנגד לבעלי עסקים שמכריחים את עובדיהם לעבוד בשבת. איזה מין דבר זה? זה לא הוגן מבחינה סוציאלית, ולא רק דתית. אפילו בתנ"ך מוזכרים הסוחרים שעובדים בשבת למטרות רווח, מתוך תאוות בצע. מה שווה הפסד כספי לעומת פגיעה בזכויות העובד?

עכשיו, יש את החרדים. החרדים מגזימים מאוד במושג "לשמור את השבת" ולוקחים אותו לקיצוניות ביותר.
קודם כל, אוסרים שימוש בחשמל ונסיעה כי זה נחשב "להדליק אש בשבת", ואחרי הכל הדלקת אש בשבת נחשבת לחילול שבת.דבר שני, מתוך צו מוסרי לא מעריכים את הרופאים, מכבי האש, וכל בעלי המקצוע האחרים שלא ניתנה להם האפשרות לנוח בשבת משום שהם צריכים לבצע מצווה גדולה יותר, להציל חיים. ולא פלא שחילונים שונאים אותם בגלל זה. אם כל כך חשוב להם לא לנסוע בשבת, שלא יסעו בשבת! אבל למה לכפות את זה על אנשים שרואים את זה בצורה שונה? למה להשליך אבנים על מכוניות? למה להשחית חנויות? האם זה לא גרוע עוד יותר מחילול שבת?

toxicity
22-09-07, 11:10
אם אני לא טועה העונש על ניאוף הוא מוות
וזה באמת מגיע לו

gman
22-09-07, 11:12
אם אני לא טועה העונש על ניאוף הוא מוות
וזה באמת מגיע לו
תתחבר למסנג'ר שמנצ'יק!

Yoshi-Moto
22-09-07, 11:20
תכלס עכשיו שאני חושב על זה, זה באמת נכון:|
יום השבת אמור להיות יום מנוחה, ומה שהם קוראים לו "לשמור שבת" בלי להדליק אש ובלי לראות טלוזיהי וכל זה, זה לא מנוחה... הם הפכו את השבת לסוג של "מטלה"

Bullet
22-09-07, 11:22
מתי תבינו שכבר אין מקום לדת בחברה מערבית מודרנית?

Yoshi-Moto
22-09-07, 11:23
אני בעד D:

toxicity
22-09-07, 11:24
תמיד יש מקום לקצת דת

blinki
22-09-07, 11:24
מרבית החילוניים-מסורתיים עושים את זה באמת כי זה מין קונצנזוס בחברה ההישראלית אני בספק אם זה בעל משמעות למישהו, אני בספק אם אלוהים(אם הוא קיים) מוחל על הכל ביום הזה אבל אם זה גורם לאנשים להרגיש יותר טוב עם עצמם ואולי לשפר אותם כאנשים אז אדרבה.
אני אישית צם רק כדי לבדוק את הסיבולת שלי אני שוקל אפילו להאריך טיפה את הצום(ואני כמו טיפש ב3 בלילה מרוב שיעמום הלכתי לרכוב על האופניים, נראה אם נוכל לשרוד)

P-a-n-1-c
22-09-07, 11:29
אסור לעבוד בשבת ושום דבר שקשור לזה. הדלקת אש פעם התקשרה לעבודה ועכשיו ממשיכים את זה, זה הכל.

Mazoz3
22-09-07, 11:30
+1:blush:

Bullet
22-09-07, 11:32
תמיד יש מקום לקצת דתקצת דת? אולי בשביל מישהו קצת דת זה באמת קצת, ובשביל מישהו אחר קצת דת=הרבה דת?

אנחנו יהודים, וצריכים לשמור מסורת וחגים הקשורים לעם, לא שקשורים לדת.
פסח, שבועות, סוכות, פורים, חנוכה, יום העצמאות, יום השואה קשורים לעם.
יום כיפור-לא קשור לעם. זה יום דתי נטו, לא מוזכר בתנ"ך אלא המציאו אותו חז"ל או משהו כזה... כל היום הזה מדבר על סליחות ועל כפרה על החטאים שבין האדם למקום. מה אם אני לא מאמין בחטאים שבין האדם למקום? למה אני צריך לקום מוקדם כדי להספיק לאימון כי החדר כושר נסגר ב11??? למההה????? :mad:
למה kachok שחזר בשישי לא הספיק להתאמן בסופ"ש כי החדר כושר סגור ביום כיפור?! :mad:

Mad_dog
22-09-07, 11:38

כול אחד צריך להאמין במשהו

Jones
22-09-07, 11:39
קצת דת? אולי בשביל מישהו קצת דת זה באמת קצת, ובשביל מישהו אחר קצת דת=הרבה דת?

יום כיפור-לא קשור לעם. זה יום דתי נטו, לא מוזכר בתנ"ך אלא המציאו אותו חז"ל או משהו כזה... כל היום הזה מדבר על סליחות ועל כפרה על החטאים שבין האדם למקום. מה אם אני לא מאמין בחטאים שבין האדם למקום? למה אני צריך לקום מוקדם כדי להספיק לאימון כי החדר כושר נסגר ב11??? למההה????? :mad:
למה kachok שחזר בשישי לא הספיק להתאמן בסופ"ש כי החדר כושר סגור ביום כיפור?! :mad:

אלו הדאגות שלך חביבי?

benwin21
22-09-07, 12:12

ועל זה אומרים שאם אתה חוטא כל השנה תעשה לעצמך טובה ואל תצום. פעם בשנה לא תעזור לך לכפר על חטאים

Dino Psaras
22-09-07, 13:01

איזה צדיקים..

הולכים בכיפור בחבילות של 10 ערסים ומעלה ומחפשים מכות.

Yoshi-Moto
22-09-07, 13:03
איזה צדיקים..

הולכים בכיפור בחבילות של 10 ערסים ומעלה ומחפשים מכות.
באריאל כל ערס מתלבש לבן חגיגי כזה, שם כיפה של נחמן מאומן ואומר כל היום ברוך השם.
(בכיפור)

P-a-n-1-c
22-09-07, 13:07
ככה זה הערסים של היום.. עלק דוסים

Kachok
22-09-07, 15:22

חחח יעקב נשבע לך שאני אוהב אותך:flowers:

Mikeo
22-09-07, 16:02

אללה אוכבאר! (הולך להתפוצץ בתחנה מרכזית)

עכשיו חזרתי מהליכה של 4 שעות ברחבי ירושלים, ואני מת. פשוט מת. טוב שהפרתי את הצום ושתיתי מים אחרת הייתי מתעלף בדרך בשמש של ירושלים :dry:.

ThaiB0X
22-09-07, 16:05
יעקב, באמת יום כיפור לא מוזכר בתנ"ך? 0_0
לא ידעתי בחיים שחז"ל "המציאו" את זה

Bullet
22-09-07, 16:10
יעקב, באמת יום כיפור לא מוזכר בתנ"ך? 0_0
לא ידעתי בחיים שחז"ל "המציאו" את זההממ בעצם זה כן מוזכר. אבל זה לא משנה, כי זה מוזכר כצווי אלוהי ולא כמאורע שקרה (יציאת מצריים או משהו כדומה.)

///Efi///
22-09-07, 16:29
נו, כבר אמרתי שרוב מי שצם זה כדי לצאת מידי לצאת מידי חובה, להגיד "אני צמתי, מה איתך?" ולא באמת מאמינים בזה.

כי אנשים לא מבינים שהצום הוא בסך הכל כלי ולא המטרה, המטרה ביום בכיפורים זה החשבון נפש זה החשיבה על השנה שהייתה ועל השנה שתיהיה.
זה לא חוכמה להיסתובב כל הלילה ואז למחרת לישון כל היום ולספר לכולם שצמת.

///Efi///
22-09-07, 16:39

יום כיפור זה אחד הדברים הכי יפים ביהדות (בתאוריה לפחות)! 24 שעות שבהם אתה נובר בעימקי נישמתך חושב מה עשית טוב מה עשית פחות טוב, אם פגעת במישו שחשוב לך, ומתחילים שנה חדשה ברגל ימין.
ה' לא אמור לשחק תפקיד פה, הרי כתוב במקורות שקודם כל צריך ליפתור בעיות בין אנשים ואחר כך אם תיהיה אדם טוב יותר תיפתר הבעיה אם ה'.

Gil-G
22-09-07, 18:30
חחחחחחחחחחחח Wtf?
וואטאבר בנאדם

barak
22-09-07, 19:10

רואים שאתה לא מבין ביהדות.
ממתי פסח, שבועות וסוכות במיחוד וגם פורים וחנוכה לא קשורים לדת???
ובטח שיום כיפור מוזכר בתורה, הוא מוזכר אולי יותר מכל החגים האחרים, כל עבודת הכהן הגדול במקדש מוזכרת בתורה בדקדוק

Bullet
22-09-07, 19:19
רואים שאתה לא מבין ביהדות.
ממתי פסח, שבועות וסוכות במיחוד וגם פורים וחנוכה לא קשורים לדת???
ובטח שיום כיפור מוזכר בתורה, הוא מוזכר אולי יותר מכל החגים האחרים, כל עבודת הכהן הגדול במקדש מוזכרת בתורה בדקדוק
פסח שבועות וסוכות הם 3 הרגלים. קשורים לדת כמובן אבל הם גם חגים שונים מיום כיפור והם גם קשורים יותר לעם, כי העם היה עולה לירושלים.
פסח מסמל את יציאת מצריים (משהו שקרה לעם), שבועות אמנם קצת פחות, אבל לפחות יש לו הווי של חג. לסוכות גם יש הווי עממי וחברתי שבו יושבים בסוכה וכו', וזה בגדול חג כיפי.
יום כיפור-העם צם ומתענה בגלל שאמרו לו שהוא צריך לכפר על חטאים ולבקש מאיזה בחור שיושב שם למעלה "סליחה". זה הכל קורה בגלל צווי אלוהי, ולא אירוע שקרה לעם ישראל (חטא העגל לא נחשב!)

bad boy
22-09-07, 19:20
קודם כול כמו שאומרים צדיק באמונתו יחייה

זה שמישהוא לא שומר שבת לא אומר שהוא צדיק
תיזכרו ארץ דרך קדומה לתורה

גם אם מישהוא עושה מיצוות ושומר שבת וזה אבל לא עוזר לאף אחד סתם מחוץ לבת כנסת אין לו נימוסים וכול זה לא אומר שהוא צדיק!!!

יש משהוא במה שאתה אומר

אבל לא עדיף לפחות פעם אחת מביכלל לא????
וחוץ מיזה זה יום מיוחד הכול שלוו כזה שונה כולם ברחובות כיףף תענוג

Yoshi-Moto
22-09-07, 19:25
קודם כול כמו שאומרים צדיק באמונתו יחייה

זה שמישהוא לא שומר שבת לא אומר שהוא צדיק
תיזכרו ארץ דרך קדומה לתורה

גם אם מישהוא עושה מיצוות ושומר שבת וזה אבל לא עוזר לאף אחד סתם מחוץ לבת כנסת אין לו נימוסים וכול זה לא אומר שהוא צדיק!!!

יש משהוא במה שאתה אומר

אבל לא עדיף לפחות פעם אחת מביכלל לא????
וחוץ מיזה זה יום מיוחד הכול שלוו כזה שונה כולם ברחובות כיףף תענוג

העיקרון של הצום לא אמור להיות שתסבול?
(או לפחות שלא תהנה)

אני שואל ברצינות, אני לא יודע:|

Bullet
22-09-07, 19:30
העיקרון של הצום לא אמור להיות שתסבול?
(או לפחות שלא תהנה)

אני שואל ברצינות, אני לא יודע:|כן. אסור גם להתקלח, ולקיים יחסי מין. מה זה החג המפגר הזה...

Yoshi-Moto
22-09-07, 19:38
כן. אסור גם להתקלח, ולקיים יחסי מין. מה זה החג המפגר הזה...
חחחחחחחחחחח אתה צוחק נכון?

Gootche
22-09-07, 19:45
אין אף בנאדם שיכול לעשות את כל התרי"ג מצוות, אז עושים את מה שאפשר.
מה גם, לצום ביום כיפור זו אחת המצוות הגדולות ביחס לאחרות.

ran7
22-09-07, 19:52
כן. אסור גם להתקלח, ולקיים יחסי מין. מה זה החג המפגר הזה...
חחח מה זה משנה לך אתה גם ככה בתול[[=

Bullet
22-09-07, 20:13
חחח מה זה משנה לך אתה גם ככה בתול[[=אי אפשר גם עם יד ימין!

Dino Psaras
22-09-07, 20:16
bad boy יש לך חתימה של סופר-נטחן.

P-a-n-1-c
22-09-07, 20:17
חחח מה זה משנה לך אתה גם ככה בתול[[=

אחחח
זה ישאיר סימן בבוקר

ran7
22-09-07, 20:21
אחחח
זה ישאיר סימן בבוקר
חח לא הבנתי אותך.....

P-a-n-1-c
22-09-07, 20:23
חח לא הבנתי אותך.....

השפלת אותו טילים במילים אחרות :flowers:

Kachok
22-09-07, 20:46
ד"א אתם סתם יורדים על יעקב...
יש את רוזה.... :)

Dino Psaras
22-09-07, 20:47
רוזה הזונה או בקבוק יין "רוזה"?

Tamir H
22-09-07, 21:04
Bullet
יום כיפור מוזכר בתורה והרבה...

ובקשר לנושא
שמעתי משפט מהרב לפני כל נדרי הוא אמר
עכשיו זה לא הזמן לבוא בטענות איפה הייתם כל השנה"
כי יום כיפור זה זמן שצריכים
להתאחד וגם אם אתה חילוני לחשוב על חטאים שעשית ושהשנה לא תרצה לעשות אותם

והוא אמר היום לפני נעילה עוד משהו חשוב:
יום כיפור האמיתי מתחיל אחרי ערבית את מה שייחלתם לו בבית כנסת אתם עכשיו צריכים לעשות.

אני מצאתי כמה דברים שאי כן רוצה לעשות השנה

אה ולפני שתקפצו אני לא דתי ואני לא מתיימר להיות דתי
אני רק מניח תפילין בבוקר לא שומר שבת וכאלה אולי בעתיד...