PDA

צפה בגרסא המלאה : יקומים מקבילים

dror
23-09-07, 22:57
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3452344,00.html

Nicolas
23-09-07, 23:04
מאוד מעניין

חח זה מזקיר לי תסרט "האחד"

Dino Psaras
23-09-07, 23:22
יש עולמות מקבילים. העולם הקטן והמסכן שלנו הוא לא העולם בעל החיים היחידי ביקום/גלקסיות או איך שלא תגדירו את זה..

toxicity
23-09-07, 23:35
אם הוא באמת היה מוכיח את זה הוא היה מקבל פרס נובל עכשיו..
נשמע לי כמו קישקוש רציני

Chef
23-09-07, 23:36
יש עולמות מקבילים. העולם הקטן והמסכן שלנו הוא לא העולם בעל החיים היחידי ביקום/גלקסיות או איך שלא תגדירו את זה..

זאת לא הנקודה בנושא הזה

Leo
24-09-07, 01:25
ישן ,
בעיקרון זה לא מוכח באמת ואין לנו את האמצעים גם נכון לעכשיו.

הרעון הוא כזה : ברמה של התת חלקיקים , ז"א הדרונים , קווארקים וכו' ניתן לתאר את מה שקורה במכניקת הקוונטים , ואת מצב החלקיק ( מיקום , ספין וכו') כפונקציה גלית שנותנת לך הסתברות כלשהיא להמצאות החלקיק באזור מסויים או מצב מסויים , למרות שהחלקיק כל פעם שישנה מדידה , נמצא באזור מסויים ולא בכל האזורים של "ענן" ההסתברות ביחד
ואי אפשר באמת לדעת בידיוק איפה הכל ימצא (לכן ישנה אקראיות אמיתית בעולם)

עכשיו , בסקלה שלנו כבני אדם , הסטטיסטיקה מאפסת את זה כי זה לא משנה איפה אטום X יהיה אם הוא מילא בטווח הזעיר שלא משנה בסדרי גודל אפילו מיקרוסקופיים.

אבל זה עדיין משפיע על העולם שלנו :
לדוגמה אם ניקח אטום של חומר מסויים שיש לו 50% הסתברות לדעוך במשך זמן מסויים ,
ונחבר אותו לאקדח , שמכוון אל חתול , עכשיו , יתכן מצב שהחתול גם חי וגם מת בו זמנית.
(כל זה חיים להיות סגור הרמטית מהעולם החיצוני)

יש שתי גישות:
האחת היא קריסת הפונקציה הגלית וקיבוע ההשפעה של אותו חלקיק על כל היקום בעצם כמו שהוא נמדד (מדידה = השפעה על חלקיק אחר , אני אל בידיוק יודע אם זה גם כולל את המרחב כי אני לא פיזיקאי)

השנייה היא שפשוט היקום מתפצל לאינסוף הסתברויות כאלה שכל אחת ממשיכה עם עצמה

לדעתי , מדובר בקשקוש בייצים ענקי as of right now כי זה פשוט לא רלוונטי לעולם שלנו , ייתכן וניתן יהיה לעשות אם זה משהו כשנמצא סט אחד של חוקים ליקום ונמצא את כל ה"באגים" שמאפשרים לנצל את זה.
עכשיו מדובר בעיקר על פילוסופיה....
עד אז , יש את גולשים בזמן.

Mikeo
24-09-07, 12:51

Sliders הייתה סדרה גדולה. הייתי מכור לזזה פעם.

Coleman
24-09-07, 13:06
Sliders הייתה סדרה גדולה. הייתי מכור לזזה פעם.
גם אניייי עכשיו הכל שידורים חוזרים :( :( :(

Vin diesel
24-09-07, 13:13
אתם באמת רוצים להקשיב לבן אדם הזה שלא רוצה לאוציא את הראש מהתחת?
http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1239836/David-Deutsch_wh.jpg

Leo
24-09-07, 15:53
הוא נראה כמו איזה גאידמק ברונטי את האמת , בכל אופן
אמרתי את מה שאמרתי.

Logout
24-09-07, 16:14
נשמע מעניין..חבל שאין לי כוח לקרוא הכל חח

xZiPeR
24-09-07, 16:46
ישן ,

הרעון הוא כזה : ברמה של התת חלקיקים , ז"א הדרונים , קווארקים וכו' ניתן לתאר את מה שקורה במכניקת הקוונטים , ואת מצב החלקיק ( מיקום , ספין וכו') כפונקציה גלית שנותנת לך הסתברות כלשהיא להמצאות החלקיק באזור מסויים או מצב מסויים , למרות שהחלקיק כל פעם שישנה מדידה , נמצא באזור מסויים ולא בכל האזורים של "ענן" ההסתברות ביחד

עכשיו , בסקלה שלנו כבני אדם , הסטטיסטיקה מאפסת את זה כי זה לא משנה איפה אטום X יהיה אם הוא מילא בטווח הזעיר שלא משנה בסדרי גודל אפילו מיקרוסקופיים.

ונחבר אותו לאקדח , שמכוון אל חתול , עכשיו , יתכן מצב שהחתול גם חי וגם מת בו זמנית.

יש שתי גישות:
האחת היא קריסת הפונקציה הגלית וקיבוע ההשפעה של אותו חלקיק על כל היקום בעצם כמו שהוא נמדד (מדידה = השפעה על חלקיק אחר , אני אל בידיוק יודע אם זה גם כולל את המרחב כי אני לא פיזיקאי)

לדעתי , מדובר בקשקוש בייצים ענקי as of right now כי זה פשוט לא רלוונטי לעולם שלנו , ייתכן וניתן יהיה לעשות אם זה משהו כשנמצא סט אחד של חוקים ליקום ונמצא את כל ה"באגים" שמאפשרים לנצל את זה.
חחח קצת שינית את פרדוקס החתול ... XD
במקור זה שהחתול נמצא בתוך קופסא סגורה ביחד עם מבחנת ציאניד ..

Gil-G
24-09-07, 16:48
אתם באמת רוצים להקשיב לבן אדם הזה שלא רוצה לאוציא את הראש מהתחת?
http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1239836/David-Deutsch_wh.jpg

חביבי מכוער לא מכוער המוח שלו שם בכיס את המוח של כל החברים בישראלבודי

tona_mAn
24-09-07, 18:08
ישן ,

יש שתי גישות:

שתה מים קרים

Leo
24-09-07, 18:14
חחח קצת שינית את פרדוקס החתול ... XD
במקור זה שהחתול נמצא בתוך קופסא סגורה ביחד עם מבחנת ציאניד ..
ואללה , זה משנה הכל:ohmy:
התשובה היא 42.

tomerA
24-09-07, 18:58
חשבתי על משהו.
נגיד משהו הלך לכם לאיבוד ואתם לא מוצאים אותו, יכול להיות שהוא עבר למימד אחר?

Nicolas
24-09-07, 20:24
חשבתי על משהו.
נגיד משהו הלך לכם לאיבוד ואתם לא מוצאים אותו, יכול להיות שהוא עבר למימד אחר?

בגלל זה אני לא מוצא תשלט של הטלויזיה כבר יומיים:mellow:

ThaiB0X
24-09-07, 20:26
בגלל זה אני לא מוצא תשלט של הטלויזיה כבר יומיים:mellow:

:laugh:

zidan
24-09-07, 20:37
הכוכב עם הכי הרבה סיכוי לחיים זה מאדים.
חוקרים אומרים שהם גילו עליו גז Methane,ואם הגז נותר נוצר ממקור ביולוגי אז יש סבירות גדולה שיש בכוכב הזה החיים,לא בהכרח חיות/בני אדם,אלא צמחים אולי ודברים כאלה.
גם בטיטן יש את אותו סיפור,ובו יש אפילו יותר Methane מאשר במאדים,וגם בטיטן אומרים שהיו פעם סימנים לחיים וכל זה.
בקיצור זה סיפור מהתחת כל היקומים האלה

אורי א.
24-09-07, 20:51
זה כזה מסובך... רק להבין את זה צריך ללמוד במיוחד פיזיקה.. תשמעו, אולי זה ההסבר לרוחות ושדים... התנגשות בין עולמות.

xZiPeR
24-09-07, 22:36
לאו - מה היתה השאלה בכלל ? O.o
ניקולס - לאן חשבת שכל הגרביים נעלמות ? יש יקום שלם של גרביים !!!

וזידן - "יקומים" לא "כוכבים".

dror
24-09-07, 23:03
לאו - מה היתה השאלה בכלל ? O.o
ניקולס - לאן חשבת שכל הגרביים נעלמות ? יש יקום שלם של גרביים !!!

וזידן - "יקומים" לא "כוכבים".

אם הזיכרון שלי לא מתעה אותי לקחת את זה מתיקי זאק נכון?

Yoshi-Moto
24-09-07, 23:04
*מטעה

רק כדי לחזור להיות באגודה למען הצלת הלשון העברית.

xZiPeR
24-09-07, 23:07
WTF is תיקי זאק !?

Leo
25-09-07, 14:26
הכוכב עם הכי הרבה סיכוי לחיים זה מאדים.
חוקרים אומרים שהם גילו עליו גז Methane,ואם הגז נותר נוצר ממקור ביולוגי אז יש סבירות גדולה שיש בכוכב הזה החיים,לא בהכרח חיות/בני אדם,אלא צמחים אולי ודברים כאלה.
גם בטיטן יש את אותו סיפור,ובו יש אפילו יותר Methane מאשר במאדים,וגם בטיטן אומרים שהיו פעם סימנים לחיים וכל זה.
בקיצור זה סיפור מהתחת כל היקומים האלה
יש מתאן במקומות בחלל שאתה אפילו לא תחשוב עליהם...
זהו חומר אורגני שלכאורהמיוצר בכמויות אדירות רק ע"י יצורים חיים לכן זה עוד קצת משקל לטענות שהיו שמה חיים

אבל יש יותר אלכהול במרכז שביל החלב שלנו ממה שיש מאסה במערכת השמש כולה וזה לא אומר שיש שמה חיזרים שיכורים בגודל של פלנטה שיצרו אותו מענבים או משהו בסגנון(המבין יבין)

zidan
25-09-07, 14:38
זהו חומר אורגני שלכאורהמיוצר בכמויות אדירות רק ע"י יצורים חיים לכן זה עוד קצת משקל לטענות שהיו שמה חיים

אבל יש יותר אלכהול במרכז שביל החלב שלנו ממה שיש מאסה במערכת השמש כולה וזה לא אומר שיש שמה חיזרים שיכורים בגודל של פלנטה שיצרו אותו מענבים או משהו בסגנון(המבין יבין)
לא הבנת את התמונה הכללית,מאדים הכי דומה לכדור הארץ,מבחינת מאגרי מים/הרי הגעש שבו/תהליך ההיווצרות וכו',בנוסף מצאו עליו גז מתאן בכמויות יחסית גדולות,וזה מוסיף עוד "חלק לפאזל" שיכולים להיות חיים בכוכב הזה,זאת הייתה הכוונה שלי.
(והוא לא מיוצר רק על ידי בעלי חיים)

ולהוא שתיקן אותי על "יקום" ולא "כוכב",אז מאדים הוא כוכב לכת,וזה קצת קשה לחשוב על זה אבל עוד יקום זה אומר עוד חלל ועוד מערכת השמש,בקיצור עוד יקום..

Leo
25-09-07, 14:42
אני לא יודע עד כמה מאדים הוא המועמד הטוב ביותר , אם זה אומר שבכלל יש שמה חיים או היו שמה חיים שונים מחד תאיים פחות מפותחים מהפרוקריוטים שלנו פה

אירופה לדעתי מועמד טוב יותר

zidan
25-09-07, 14:53
אני לא יודע עד כמה מאדים הוא המועמד הטוב ביותר , אם זה אומר שבכלל יש שמה חיים או היו שמה חיים שונים מחד תאיים פחות מפותחים מהפרוקריוטים שלנו פה

אירופה לדעתי מועמד טוב יותר

לסיכום:
“The question is not so much whether there is life on Mars as whether it will continue to be possible to live on Earth”

Di-Bol
25-09-07, 14:58

יש מתאן גם בעוד הרבה מקומות:boxing:

Flash
25-09-07, 15:07
זה כבר דיי ברור שהאדם הוא יצור מוגבל ומן הסתם כמו שחתול לא יכול לדעת כמה זה 8+8 והמודעות העצמית שלו היא מוגבלת- ככה גם בנאדם מוגבל לרמה כלשהי. אנחנו אפילו לא מבחינים ב-99 אחוז ממה שבאמת קיים... אז שנבחין ביקומים מקבילים?

Leo
25-09-07, 16:41
לסיכום:
“The question is not so much whether there is life on Mars as whether it will continue to be possible to live on Earth”
no lol

Leo
25-09-07, 16:42
זה כבר דיי ברור שהאדם הוא יצור מוגבל ומן הסתם כמו שחתול לא יכול לדעת כמה זה 8+8 והמודעות העצמית שלו היא מוגבלת- ככה גם בנאדם מוגבל לרמה כלשהי. אנחנו אפילו לא מבחינים ב-99 אחוז ממה שבאמת קיים... אז שנבחין ביקומים מקבילים?
האדם גם לא יכול לחשב 10000000000000000000000000000000000000000000000000 0000000
ספרות מאחורי הנקודה של פאי

יש מחשבים...

Flash
25-09-07, 22:32
אני רואה שאוהבים להביא לפה כתבות ומאמרים בתחום הזה..

ThaiB0X
25-09-07, 22:44
אני רואה שאוהבים להביא לפה כתבות ומאמרים בתחום הזה..

Flash a-ah
Savior of the Universe
Flash
He save everyone of us
Flash
He's a miracle
Flash
King of the impossible

Flash
25-09-07, 22:54
Flash a-ah
Savior of the Universe
Flash
He save everyone of us
Flash
He's a miracle
Flash
King of the impossible

אני לא מכיר את השיר הזה.. מאיפה זה?

ThaiB0X
25-09-07, 22:57
אני לא מכיר את השיר הזה.. מאיפה זה?

חחחחחח

במקרה ואתה ציני:

:laugh: :laugh: :flowers: :laugh: :laugh:

במקרה ואתה רציני:

שיר של QUEEN, של הסדרה האהובה עליך (לפי הAVATAR).

אבחון מעמיק:

כמו שזה נראה, 85 אחוזים שאתה ציני, 15 אחוזים שאתה לא.

Flash
25-09-07, 22:59
אני חושב שאתה מתבלבל בין פלאש גורדון לבין פלאש מדי.סי קומיקס...

ThaiB0X
25-09-07, 23:19
אופס טעות שלי.

תגיד, אני זוכר הייתה פעם סדרה "ברק", עם איזה אחד שזז מהר, זה יעני הגרסה הלא מצויירת של הדמות Flash מהקומיקס? הייתי רואה את זה עם אבא שלי כשהייתי קטן.

Flash
25-09-07, 23:23
כן בדיוק זאת הסדרה הלא מצויירת.. סתם מעפנה.. אין כמו "ליגת הצדק" בתכלס כדי לראות את הביצועים של פלאש...

ThaiB0X
25-09-07, 23:24
בואנה הייתי חולה על זה. פיייי איזה עתיק, לפני משהו כמו 17 שנה.

עריכה:

מצאתי את זה בIMDB !
http://www.imdb.com/title/tt0098798/
ודייקתי, בדיוק 17 שנה, זה מ1990 :)
איך בא לי לראות איזה פרק מזה עכשיו
ואחלה ציון זה קיבל

Flash
25-09-07, 23:25
כן לגמרי עתיק...

הזברה
25-09-07, 23:43
יש מתאן גם בעוד הרבה מקומות:boxing:
LOL אני לא בטוח שזה אותו גז... נראה לי שמתאן הוא בעצם חלק מגז הבישול שאנחנו משתמשים בו.

גם מים יש המון בחלל...

ואללה , זה משנה הכל:ohmy:
התשובה היא 42.
אבל מה השאלה?
אולי, כמה מקבלים אם מכפילים 6 ב9?

ישן ,

עד לפה לפחות זה מוכח מאוד, במחשב שאתה מקליד בו יש כמה וכמה המצאות שזכו בגללן בפרסי נובל ושהתבססו על פונקציות הגל של מכניקת הקוונטים ולא היו מתקיימות בלעדיה. גם לאלקטרונים הפרוטונים והנויטרונים יש פונקציית גל, אבל בגלל הסדר גודל השונה באנרגיה\מסה שלהם, זאת של האלקטרון יותר דומיננטית בסדרי הגודל שלנו.

Leo
26-09-07, 09:44
9*6 = 56....
וזאת מהות החיים ביקום אחר , אבל פה היא 42 (6*7)

פונקציית הגל של מכניקת הקוונטים היא משהו מוחשי , הפירושים של זה הם פילוסופיה כי אף אחד מהם הוא לא בר הוחכה בניסוי
את האמת אני רוצה להתחיל ללמוד כימיה קוונטית (כי זה פותח את הדלת לננוטכנולוגיה , נושא שאני מתעניין בו)

הזברה
26-09-07, 12:21
לא לא ולא 6*9=42 , מה קרה לך ? מה זה חוסר התרבות הזה? שכחת להביא מגבת?
אם כבר מצטטים מהספרים הנהדרים של המדריך לטרמפיסט ,אז עד הסוף.

לא נראה לי שיש כימיה קוואנטית בתואר ראשון, אם אתה רוצה ללמוד באמת קוואנטים (וכמה שעות שינה זה הולך להדיר מעינך...) תצטרך להתחיל ללמוד תואר משולב בפיסיקה כימיה, או רק פיסיקה, אחרת, רק בתואר שני. בראשון, אם תיקח רק כימיה ,זה הולך להיות ממש בדיחה.

Leo
26-09-07, 12:40
אבל אני לא מצטט משום מקום , התשובה היא 42!
כנראה ה9*6 זאתי אמונה טפלה שנדבקה עם הזמן.

אני לא לומד תואר ראשון עוד הרבה זמן , אני לומד לבד וזהו , אין לי בעיה עם גישה לספרות כי אמא שלי ספרנית בhit ומה שבא לי אני מקבל מהספרות המדעית\טכנולוגית.

toxicity
26-09-07, 12:48
9*6 = 56....
וזאת מהות החיים ביקום אחר , אבל פה היא 42 (6*7)

פונקציית הגל של מכניקת הקוונטים היא משהו מוחשי , הפירושים של זה הם פילוסופיה כי אף אחד מהם הוא לא בר הוחכה בניסוי
את האמת אני רוצה להתחיל ללמוד כימיה קוונטית (כי זה פותח את הדלת לננוטכנולוגיה , נושא שאני מתעניין בו)
6*9 = 54..

Leo
26-09-07, 12:52
6*9 = 54..
צודק צודק.. רשמתי מהזכרון פשוט:unsure:

הזברה
26-09-07, 14:21
42 זאת התשובה האולטימטיבית לחיים ליקום ולהכל:
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Answer_to_Life,_the_Universe,_and_Everything
At the end of the first radio series (and television series, and The Restaurant at the End of the Universe book) Arthur Dent, having escaped the Earth's destruction, potentially has some of the computational matrix in his brain. He attempts to discover The Ultimate Question by extracting it from his brainwave patterns, as abusively[9] suggested by Marvin the Paranoid Android, when a Scrabble-playing caveman spells out FORTY TWO. Arthur pulls random letters from a bag, but only gets the sentence "WHAT DO YOU GET IF YOU MULTIPLY SIX BY NINE?"

GEVER
19-10-07, 07:46
צודק אחי