PDA

צפה בגרסא המלאה : סקוואט דדליפט

zrizi
25-09-07, 12:27
בסקוואט יש פשיטה בירך ובברך בשלב הקונצנטרי האגוניסט הוא הארבע ראשי והסינרגיסטים הם ההמסטרינג הסוליה והתאומים
בדדליפט יש גם פשיטה בברך ובירך בשלב הקונצנטרי אבל האגוניסט הוא ההמסטרינג והסינרגיסטים הם הארבע ראשי התאומים והסוליה
זה בגלל שהprime Mover משתנה בדדליפט ירך ובסקוואט ברך?

shikoLM
25-09-07, 12:58
קודם כל גם בשלב הקונצנטרי וגם בשלב האקצנטרי האגוניסט והסינרגיסטים נשארים זהים.
הניתוח תנועתי הוא פר מפרק לא מנתחים תנועה באופן כולל ולכן קיים שוני בחלוקה שלך, בניתוח פר מפרק האגוניסטים והסינרגיסטים נשארים זהים בין אם מדובר בסקוואט או בין אם מדובר בדדליפט.
בגלל שבדדליפט הפשיטה בירך גדולה מהפשיטה בברך לעומת סקוואט ה prime mover, כמו שציינת, הוא מפרק הירך.

zrizi
25-09-07, 16:25
תודה ועוד שאלה
בדדליפט במפרק הכתף הניתוח הוא כזה?
אגוניסט- רחב גבי
סינרגיסט - כתף אחורית
אנטגוניסט - כתף קדמית

Dubano
25-09-07, 18:02
תודה ועוד שאלה
בדדליפט במפרק הכתף הניתוח הוא כזה?
אגוניסט- רחב גבי
סינרגיסט - כתף אחורית
אנטגוניסט - כתף קדמית

בדדליפט אין תנועה של הכתף :unsure:

shikoLM
25-09-07, 18:09
הניתוח הזה לא ממש מדויק. במרפק ההתנגדות רוצה לפרוק את שני משטחי העצם אחד מן השני, לכן כופפי המרפק ופושטי המרפק יעבדו יחדיו כדי לקרב את משטחי העצם (co-contraction).
בכתף מצב זה גם יתקיים אם כי בצורה פחותה שכן במהלך התנועה פושטי הכתף (ובראשם הלטיסימוס) ידרשו ליותר עבודה על מנת לשמור על מנח הכתף זהה.
בשכמה-בית חזה בתחילת התנועה תהיה עבודה גדולה יותר של מרימי השכמות (בעיקר סיבים עליונים של הטרפז) וככל שהתנועה תמשיך ועד לסוף השלב האקצנטרי הדגש יעבור למקרבי השכמות.
כמובן שבכל המפרקים הנ"ל אין תנועה ומדובר בכיווץ איזומטרי.

Alon Big Guy
25-09-07, 18:39
מה אתה עושה עכשיו קורס בווינגיט?

Alon Big Guy
25-09-07, 18:41
דד ליפט וסקווט זהים...

בגלל זה יש כאלה שמחליפים ביניהם לפעמים.. ואני לא מדבר איתך על סטיף דד ליפט.. על דד ליפט מלא שיש לך כפיפה בברך..

zrizi
25-09-07, 21:14
הניתוח הזה לא ממש מדויק. במרפק ההתנגדות רוצה לפרוק את שני משטחי העצם אחד מן השני, לכן כופפי המרפק ופושטי המרפק יעבדו יחדיו כדי לקרב את משטחי העצם (co-contraction).
בכתף מצב זה גם יתקיים אם כי בצורה פחותה שכן במהלך התנועה פושטי הכתף (ובראשם הלטיסימוס) ידרשו ליותר עבודה על מנת לשמור על מנח הכתף זהה.
בשכמה-בית חזה בתחילת התנועה תהיה עבודה גדולה יותר של מרימי השכמות (בעיקר סיבים עליונים של הטרפז) וככל שהתנועה תמשיך ועד לסוף השלב האקצנטרי הדגש יעבור למקרבי השכמות.
כמובן שבכל המפרקים הנ"ל אין תנועה ומדובר בכיווץ איזומטרי.

תודה אתה תותח

zrizi
25-09-07, 21:14
מה אתה עושה עכשיו קורס בווינגיט?

אני עוד מעט יתחיל קורס דרך הבית ספר של גבעת וושינגטון

Alon Big Guy
25-09-07, 22:49
אהה פששש יפה תשקיע.. גם אני עשיתי קורס אבל בווינגייט ואני כולה בן 17 וחצי חח..

Bodybuilder
25-09-07, 23:27
אהה פששש יפה תשקיע.. גם אני עשיתי קורס אבל בווינגייט ואני כולה בן 17 וחצי חח..

יש לך כבר תעודה של מדריך ? אתה יכול להתחיל לעבוד בגיל כזה צעיר ?

zrizi
26-09-07, 09:52
קודם כל גם בשלב הקונצנטרי וגם בשלב האקצנטרי האגוניסט והסינרגיסטים נשארים זהים.
הניתוח תנועתי הוא פר מפרק לא מנתחים תנועה באופן כולל ולכן קיים שוני בחלוקה שלך, בניתוח פר מפרק האגוניסטים והסינרגיסטים נשארים זהים בין אם מדובר בסקוואט או בין אם מדובר בדדליפט.
בגלל שבדדליפט הפשיטה בירך גדולה מהפשיטה בברך לעומת סקוואט ה prime mover, כמו שציינת, הוא מפרק הירך.

אז להגיד שהתלת ראשי הוא סינרגיסט בלחיצת חזה זאת טעות?

ThaiB0X
26-09-07, 10:07
אז להגיד שהתלת ראשי הוא סינרגיסט בלחיצת חזה זאת טעות?

כן, הטרייספס הוא האגוניסט במפרק המרפק בלחיצת חזה.

zrizi
26-09-07, 10:28
כן, הטרייספס הוא האגוניסט במפרק המרפק בלחיצת חזה.

אוקיי תודה