PDA

צפה בגרסא המלאה : שאלה לגבי פטישים

Yoshi-Moto
28-09-07, 15:58
בפטישים מהו השריר האגוניסט ולמה?

אני אראה את ההודעות רק ביום ראשון אני חושב, אז לא לצפות ממני להגיב.

תודה לעונים.

shikoLM
28-09-07, 17:26
במיד פוזישין הקו כוח של הברכיוראדיאליס מתיישר (הרדיוס מתגלגלת על האולנה והסטילויד מגיע לחלק הקדמי), מה גם שבאופן טבעי הנק' חיבור שלו היא הדיסטלית ביותר מבין כופפי המרפק (יתרון מכני). מצד שני חתך הרוחב שלו הוא הקטן ביותר בהשוואה לבייספס ולברכיאליס.
יש דעות לשני הצדדים (לשניהם יש על מה להסתמך כמו שקראת), בקורס של וינגייט הבייספס מופיע כאגוניסט במיד פוזישין בעוד שבספר של איתי זיו (שמלמד באותו מוסד) נטען שהברכיוראדיאליס אגוניסט במנח הזה.

tomerA
28-09-07, 17:46
במיד פוזישין הקו כוח של הברכיוראדיאליס מתיישר (הרדיוס מתגלגלת על האולנה והסטילויד מגיע לחלק הקדמי), מה גם שבאופן טבעי הנק' חיבור שלו היא הדיסטלית ביותר מבין כופפי המרפק (יתרון מכני). מצד שני חתך הרוחב שלו הוא הקטן ביותר בהשוואה לבייספס ולברכיאליס.
יש דעות לשני הצדדים (לשניהם יש על מה להסתמך כמו שקראת), בקורס של וינגייט הבייספס מופיע כאגוניסט במיד פוזישין בעוד שבספר של איתי זיו (שמלמד באותו מוסד) נטען שהברכיוראדיאליס אגוניסט במנח הזה.

תגיד את כול הידע שלך צברת לבד? יש לך איזשהו תואר בעניין של אנטומיה?

ran_z
28-09-07, 17:48
בקורס בוינגייט (לפחות אצלנו היה כך) הם מלמדים שבכפיפה במרפק (לא משנה באיזה פוזיציה) האגוניסט הם כופפי המרפק ולא קבעו "אגוניסט ראשי", אלה דומיננטיות של אחד משלושת הכופפים. כלומר שבמיד פוזשן האגוניסט הם כופפי המרפק והברכיוראדיאליס הוא הכופף הדומיננטי בתנועה במצב זה.
מבחיניתי וינגייט בסדר וזה נכון לנתח את התנועות האלה בצורה הזאת.

P-a-n-1-c
28-09-07, 17:49
shikolm
מאיפה הידע? קריאה מהאינטרנט או משהו יותר מורחב?

עריכה:
תגיד את כול הידע שלך צברת לבד? יש לך איזשהו תואר בעניין של אנטומיה?

וואי דאחקה לא קראתי את זה ושאלתי את אותה השאלה D:

shikoLM
28-09-07, 18:07
רן דרך איזה מוסד עשית את הקורס, מכללת וינגייט או מכון וינגייט?
בבית ספר למאמנים של המכון מלמדים ככה (לידעתי לפחות נכון למחזור האחרון).

בקשר לשאלה השנייה, הקורס עצמו והרבה למידה עצמית (ספרות מקצועית ואינטרנט בעיקר).

tomerA
28-09-07, 18:22
מאיפה הגיע רוב הידע שלך?

hadash
28-09-07, 18:36
shikolm הודעה ל

שמע אחי כל הכבוד על הידע והכל אבל ראיתי בהרבה תגובות שלך את מדבר במושגים שחלק גדול מהאנשים לא מכיר , אז כל הכבוד שאתה יודע והכל אבל תשתדל להיות קצת יותר מפורט כי קשה מאוד להבין את התגובה שאתה לא מבין חצי מהמושגים.
חג שמח

ran_z
28-09-07, 18:38
רן דרך איזה מוסד עשית את הקורס, מכללת וינגייט או מכון וינגייט?

מכללת.

Danzig
28-09-07, 19:59
לרן ולשיקו, טכנית ועקרונית, אפשר להגיד שפטישים וכפיפות באחיזה הפוכה עובדים על אותו שריר מטרה, כלומר האגוניסט בשניהם זהה?

shikoLM
28-09-07, 20:39
בפרונציה לברכיוראדיאליס אין כיוון כוח ישר לכפיפה של המרפק (הנק' חיבור כבר מידיאלית) לכן התרומה שלו לכפיפה יורדת, כמובן שהמצב של הבייספס מאפשר לו לפתח הכי מעט כוח (הנק' חיבור שלו מהופכת כמעט לגמרי והוא שואף לבצע סופינציה). במצב הזה התרומה היחסית של הברכיאליס עולה (הערכים שלו כמובן נשארים זהים בכל המנחים של כף היד).

Danzig
28-09-07, 20:41
אז אתה אומר בעצם שהברכיאליס עובד פה יותר מהברכורדיאליס? דווקא חשבתי שלהפך בפטישים הברכיאליס עובד יותר, טוב נו.

maradona
28-09-07, 20:42
בפרונציה לברכיוראדיאליס אין כיוון כוח ישר לכפיפה של המרפק (הנק' חיבור כבר מידיאלית) לכן התרומה שלו לכפיפה יורדת, כמובן שהמצב של הבייספס מאפשר לו לפתח הכי מעט כוח (הנק' חיבור שלו מהופכת כמעט לגמרי). במצב הזה התרומה היחסית של הברכיאליס עולה (הערכים שלו כמובן נשארים זהים בכל המנחים של כף היד).
זאת אומרת פטישים לא יהיה תרגיל טוב לשום דבר
כי הוא לא מתמקד על הברכיוראדיאליס וגם הבייספס לא מפתח הרבה כוח אז המשקל שעובדים איתו יחסית נמוך.

יש אמת בדבריי?

shikoLM
28-09-07, 21:41
במיד פוזישין הברכיוראדיאליס מפתח הכי הרבה כוח, היכולת של הבייספס יורדת מעט בהשוואה לסופינציה אבל הברכיוראדיאליס מפצה על זה והעבודה של הברכיאליס נשארת זהה.
ככה שמדובר במנח כף יד שמשלב בצורה די טובה את אותם שרירים.
יש את הפרונטור טרס שגם מבצע כפיפה במרפק, לא נוטים להתייחס אליו כי הפעולה העיקרית שלו היא ביצוע פרונציה. אבל בגלל שגם הסיבים ההומרלים שלו וגם הסיבים האולינרים שלו מתחילים מהחלק המדיאלי של אותם עצמות, וה insertion שלו הוא בחלק הלטרלי של הרדיוס הוא יהיה במיטבו בעת כפיפה במרפק דווקא כאשר כף היד תמצא בפרונציה. בסה"כ מדובר בשריר מינורי בהשוואה לשלושת כופפי המרפק האחרים.

Bullet
28-09-07, 21:45
שיקו, אם אתה כזה חכם... אז תגיד לי בבקשה, מהו האגוניסט והסינרג'יסט וכו' כשאני מחזיק אמ16 ב60 מעלות ופורק את הנשק? (לא צוחק)

shikoLM
28-09-07, 21:53
:laugh: אני דווקא כן.
לא להאמין שעדיין נותנים לחיילים בג'וב לצאת הביתה עם נשק (בסוף הם עוד מאלתרים מטווחים ליד הבית :jockey:).
איך הולך דרך אגב?

Bullet
28-09-07, 22:09
:laugh: אני דווקא כן.
לא להאמין שעדיין נותנים לחיילים בג'וב לצאת הביתה עם נשק (בסוף הם עוד מאלתרים מטווחים ליד הבית :jockey:).
איך הולך דרך אגב?לא מביאים, חבר שלו קרבי (או ש... נכון להגיד היה קרבי?)
הולך סבבה, אני בקורס ונשארו לי 11 שבועות מפרכים של חרישה :( .

ואני רציני לגבי השאלה שלי. אני חושב שהכתף הקדמית והבייספס משתתפים, אבל אשמח לפירוט.