PDA

צפה בגרסא המלאה : יד קדמית ואחורית

Ori-Silver
11-11-06, 11:11
1)נניח שאני עובד חזה כתפיים ויד אחורית ולמחורת גב יד קדמית ורגליים עכשיו הרי אחורית עובדת קצת גם בגב והיד קדמית עובדת קצת בחזה השאלה שלי היא האם העבודה היא בכמות שיכולה להפריע להתאוששות של היד קדמית ואחורית
2)במתח ובחתירה האם הכתף הקדמית והליטרלית עובדות?

Daniel-Barak
11-11-06, 11:21
שאלה יפה...
בעקרון - זה תלוי בעצימות ונפח האימון.
אם עשית היום, למשל, חזה, כתפיים ויד אחורית, הרי שעבדת על כל השרירים. יום למחרת, בבואך לאמן גב, יד קדמית ורגליים, יכול להווצר מצב בו, *בחלק* מתרגילי גב אתה תרגיש את היד האחורית (לי בעיקר זה קורה במתח)...
אני יותצא מתוך הנחה ואתה לא מפציץ בסטים ומתאמן ב-ab 4 אימונים בשבוע במות סטים נכונה, כך שאין התנגשות של ממש באימון גב ויד אחורית, שאמנת אותה יום לפני.

עוד נקודה - חימום טוב מאוד ואפילו ספציפי לשרירים (יד אחורית למשל בתרגילי גב) עוזר לביצוע התרגיל כך שהררגשה בתרגיל תהיה בעיקר לשרירים כמו גב יד קדמית טרפז וכד'...

כנ"ל לגבי חזה, שהיד הקדמית לפעמים עובדת

VoRteX
11-11-06, 11:22
1) קודם כל בתרגילי גב במקרה הכי גרוע היד אחורית היא המייצבת, כנ"ל תרגילי חזה ובייספס = מייצב.
2) במתח וחתירה הכתף האחורית קצת כן...

Ori-Silver
11-11-06, 11:24
שאלה יפה...
בעקרון - זה תלוי בעצימות ונפח האימון.
אם עשית היום, למשל, חזה, כתפיים ויד אחורית, הרי שעבדת על כל השרירים. יום למחרת, בבואך לאמן גב, יד קדמית ורגליים, יכול להווצר מצב בו, *בחלק* מתרגילי גב אתה תרגיש את היד האחורית (לי בעיקר זה קורה במתח)...
אני יותצא מתוך הנחה ואתה לא מפציץ בסטים ומתאמן ב-ab 4 אימונים בשבוע במות סטים נכונה, כך שאין התנגשות של ממש באימון גב ויד אחורית, שאמנת אותה יום לפני.

עוד נקודה - חימום טוב מאוד ואפילו ספציפי לשרירים (יד אחורית למשל בתרגילי גב) עוזר לביצוע התרגיל כך שהררגשה בתרגיל תהיה בעיקר לשרירים כמו גב יד קדמית טרפז וכד'...

כנ"ל לגבי חזה, שהיד הקדמית לפעמים עובדת
אולי בגלל זה באמת כדי לאמן פלג גוף עליון ותחתון כדי לתת לשרירים מנוחה מושלמת?

yoni77
11-11-06, 12:12
החלוקה לא טובה תעבוד חזה עם יד קדמית, ויד אחורית עם גב כי בכל לחיצת חזה היד אחורית גם עובדת חזק ובתרגילי גב היד קדמית גם עובדת טוב(כמו בפולי עליון,חתירה)

Daniel-Barak
11-11-06, 12:40
אולי בגלל זה באמת כדי לאמן פלג גוף עליון ותחתון כדי לתת לשרירים מנוחה מושלמת?גם, אבל זה לא קריטי כל כך אם תחלק לתמועות או מישורים. סכ"ה כל עוד אתה שומר על תדירות/נפח/עצימות תקינה, הכל בסדר

Amit
11-11-06, 13:13
החוק של ה48 שעות הזה כללי מדי לדעתי המנוחה צריכה להיות בהתאם לאימון אפשר גם להתאמן כל יום בווליום ואינסטנסיביות נמוכים