PDA

צפה בגרסא המלאה : מכונות Vs חופשי

shift
01-10-07, 11:13
מה עדיף
למה ובשביל מה כמובן

מכונות
או
משקולות חופשי

נגיד ואני לא רוצה להיות איזה בודיבילדר כזה אלא משהו נחמד היקף יד 42 חזה מעוצב ובטן יפה
האם אני חייב משקולות חופשי
או שבמכונות אפשר להגיע לאותה תוצאה?

Coleman
01-10-07, 11:16
באדיבילדר=כל אחד שבא למכון לפתח גוף אז תתקן הת ההגדרה שלך למשו כמו "אם אני לא רוצה להיות ענקי..."...
בקשר לשאלה שלך-כמו כל דבר אחר , על כל אדם זה משפיע אחרת...יש כאלה שמצליחים להתפתח יפה ממכונות ויש כאלה שמכונות רק מפריעות להם....
אם תשאל אותי , חוץ מטריספס אני לא עושה שומדבר במכונות (כעט שומדבר...לפעמים בשביל הגיוון אני עושה גם), להרים ברזלים יותר כיף מלהרים כבל :x :)

ThaiB0X
01-10-07, 11:56
http://www.bodybuildingforyou.com/articles-submit/andy-fairclough/machine-vs-free-weights.htm

שחר
01-10-07, 12:18
לדעתי וככה אני עשיתי בהתחלה:
שהתחלתי להתאמן עבדתי על המכונות כי שאתה מתחיל אתה חלש יותר אתה יכול "להתרכז" בדחיפה או משיכה וללמד את התנועה, עם כבלים או משקולות חופשים, צריך גם לעבוד על המשקל ובעיקר על תנועה נכונה - מה שאפשר רק אם אתה מספיק "חזק" להתמודד עם המשקל ...

בהצלחה בכל אופן

zrizi
01-10-07, 12:23
היה לנו דיון על טווח התנועה של פלייס בכבלים לעומת דאמבלים ואמרו שהטווח תנועה די זהה אבל עכשיו אני משווה פולאובר במכונה לעומת דאמבל ונראה כאילו הטווח תנועה כפול. שיקו :helpsmilie:

toxicity
01-10-07, 12:55
כן אחי סתם ככה תקום בבוקר םע יד 42 חטובה ויבשה
אנשים פה חיים בסרט

Nicolas
01-10-07, 13:17
כן אחי סתם ככה תקום בבוקר םע יד 42 חטובה ויבשה
אנשים פה חיים בסרט

אחי תחשוב שעוד 30 שנה באמת יהיה אפשר לקום בבוקר עם יד 42 חטובה
למה לא נולדתי עוד איזה 50 שנה קדימה

ThaiB0X
01-10-07, 13:41

aight, prophet nicolas

tal0084
01-10-07, 13:47
רק שעוד 30 שנה כולם יקומו עם יד 42 חטובה וזה לא יהיה מיוחד
ותצטער שלא נולדת עוד 30 שנה קדימה :unsure:

r0y
01-10-07, 13:48
יותר טוב שלא נולדת עם יד 42..אז לא היית הולך למכון כי אתה כבר לא צריך וזה באסה חחחח זה כיף לנתאמץ ככה

shift
01-10-07, 14:43
נו אני רציני

אני מתאמן כבר שנה בבית עם משקולות הגעתי למצב שאני מרים בכל יד 25 קילו ועושה כ15 חזרות 3 סטים
אבל עכשיו נירשמתי למכון ואני רוצה לדעת אם כדאי יותר מכונות או משקולות חופשי
מה יותר מפתח ויותר טוב

r0y
01-10-07, 15:23
חופשי
עובדים יותר מייצבים וזה פחות מבודד..אם משהו חשוב לך תסיים תאימון שלו עם מכונה בשביל לתת כל מה שיש וזהו

יגאל הנאצי
01-10-07, 15:34
רק חופשי אחי
מכונה יכולה לעזור לך אם בא לך לגוון אבל תתבסס רק על חופשי לא משנה מה המטרה שלך

zrizi
01-10-07, 15:35
רק חופשי אחי
מכונה יכולה לעזור לך אם בא לך לגוון אבל תתבסס רק על חופשי לא משנה מה המטרה שלך

קבל מוניטין על זה שאתה מכור לבורר

Flash
01-10-07, 16:10
נו אני רציני

אני מתאמן כבר שנה בבית עם משקולות הגעתי למצב שאני מרים בכל יד 25 קילו ועושה כ15 חזרות 3 סטים
אבל עכשיו נירשמתי למכון ואני רוצה לדעת אם כדאי יותר מכונות או משקולות חופשי
מה יותר מפתח ויותר טוב

קודם כל איזה סוג של תרגיל אתה עושה עם 25?
דבר שני אין פה עובדות שיתנו לך תשובות חד-משמעיות- מכונות בדרך כלל הרבה יותר מבודדות את השריר עצמו, מה שלכאורה אתה עובד עליו "נקי". אבל מצד שני משקולות בדרך כלל גורמות לעוד שרירים בגוף לעבוד, אז מבחינת קורדינציה בעיקר פה בא ההבדל לידיי ביטוי.
חוץ מזה זה עיניין של העדפה אישית- אם אתה רוצה לבודד לגמרי את השריר- תבנה תוכנית שמתבססת על מכונות ופחות תנועות מורכבות למיניהן. אם אתה רוצה לעבוד באותה ההזדמנות על עוד שרירים ולפתח את הקורדינציה או "לאתגר" את מערכת העצבים באופן יותר משמעותי תבנה תוכנית על בסיס חופשי. בכל מקרה אין פה עיניין עובדתי וזה מסתכם בסוף בהעדפה האישית שלך, במה שגורם לך באופן אישי להתפתח ובמטרות הספציפיות. בדרך כלל ההעדפה היא שילוב של הדברים בשביל הגיוון עצמו.

eminemfan
01-10-07, 17:49
הכי טוב לשלב!!!!!!!! רק חופשי יש סיכוי גבוה לפציעות,היום הבודיבילדרים באר'הב נוטים להשתמש יותר במכונות.

zrizi
01-10-07, 21:25
הכי טוב לשלב!!!!!!!! רק חופשי יש סיכוי גבוה לפציעות,היום הבודיבילדרים באר'הב נוטים להשתמש יותר במכונות.

אם אתה תעשה תתנועה כמו שצריך לא תפצע להפך מכונה מקבעת אותך ויכול להיות שהגוף שלך צריך לעשות תתנועה אחרת

דנדין
01-10-07, 22:06
אני מעדיף חופשי.... מרגיש את הגוף הרבה יותר עובד

NSH1
01-10-07, 22:53
גם אני בדעה רק של חופשי. פשוט כככה בלי סיבה.